Nová publikace: Skrytá tvář charismatismu
Datum: Pondělí, 29. říjen 2007 @ 19:46:02 CET
Téma: Charismatici


Nová publikace: Skrytá tvář charismatismu

Na portálu GRANO SALIS bude na pokračování zveřejňována nová, dosud nepublikovaná kniha Skrytá tvář charismatismu. Jedná se unikátní čtyřdílnou publikaci, která obsahuje autentická svědectví čtyř lidí o jejich setkání s charismatismem a o jejich neblahých zkušenostech s tímto fenoménem.

Výjimečnost publikace podtrhuje i to, že se nejedná o uzavřené dílo. Kniha se může rozšířit o pátý díl a není vyloučeno, že přibudou i další díly - svědectví čtenářů, kteří prošli podobnou zkušeností a pocítí potřebu se o ni rozdělit podobně, jako autoři této knihy.


První díl této pozoruhodné tetralogie, který nese název Psychická manipulace v charismatickém hnutí, napsal autor IC 434. Stejně jako autoři dalších dílů vystupuje pod přezdívkou a příliš neodhaluje ani identitu ostatních postav svého příběhu, ačkoliv je pravděpodobné, že se aktéři v jeho příběhu poznají.

Je to proto, že celé toto dílo, jak říká autor IC 434, není namířeno proti charismaticky vyznávajícím lidem. Není namířeno ani proti kladům, které charismatické hnutí přineslo. Daleko více si klade za cíl varovat před extrémy praktikovanými v charismatických křesťanských sborech. A pokud se mu podaří aspoň trochu rozpoutat rozumnou diskuzi na popisované téma, tak bude k užitku. Jeho cílem je rovněž omezit zástup lidí, kteří prožijí něco podobného jako prožili autoři knihy. Je jim jasné, že tomu nelze úplně zabránit. Ale je pro ně dobrý každý pokus, který by mohl tento nepříznivý jev eliminovat. Je jim líto každého člověka, který díky křesťanskému extrémismu zahořkl vůči Bohu, nebo dokonce přestal věřit v Boha úplně. Podle nich na naší křesťanské literární scéně existuje žalostně málo knih zabývající se odvrácenou tváří charismatismu. I proto tato kniha.

První díl a další díly budou vycházet denně po jednotlivých kapitolách jako články na Grano Salis. Tento způsob umožní čtenářům knihy průběžně se sdílet s ostatními se svými vlastními názory a pohodlně diskutovat přímo nad jednotlivými kapitolami s autory publikace a dalšími uživateli GRANO SALIS.

Uvidíme, zda se autorům skutečně podaří rozpoutat zamýšlenou rozumnou diskusi na uvedené téma.


Obsah publikace Skrytá tvář charismatismu:

Předmluva

I. Psychická manipulace v charismatickém hnutí


II. Svědectví
16. Vlny


III. Bitvy

9. Exodus


IV. Nesnesitelná lehkost křesťanství


Tento článek najdete na Grano Salis
http://www.granosalis.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=7678