Křesťané věří mimořádným událostem
Datum: Neděle, 03. prosinec 2017 @ 22:43:44 CET
Téma: Kritika bludů
Při debatách s křesťany často křesťané vystupují v roli, že je přece jejich víra jasná, čitelná, pochopitelná a snadno k uvěření a ten, kdo to nechápe, je hlupák. Jenže je tomu skutečně tak? 

Křesťané věří, že jde být 3 dny v žaludku velryby a přežít. Bez kyslíku, v prostředí kyseliny. Křesťané věří, že jde udělat ženu z mužského žebra. Křesťané věří, že když je někdo v nouzi a potřebuje utéct, moře zmizí a on přejde suchou nohou několik desítek, stovek kilometrů na druhý břeh. Křesťané věří, že jde chodit po vodě, měnit vodu ve víno, z jedné ošatky nakrmit tisíce lidí. Křesťané věří, že žena (panna) může mít dítě bez pohl. styku. Křesťané věří, že někdo, kdo je několik dní mrtvý a v subtropickém podnebí je už v rozkladu, rozpadu tkání a hnilobě, může znovu ožít. Křesťané věří, že když se dají pářícím se zvířatům před oči pruty, že porodí pruhované potomky. Křesťané věří, že v době bronzové jeden člověk se svojí rodinou pobral na svoji loďku všechna zvířata světa, byl tam s nimi rok a pak je rozvážel postupně na všechny kontinenty. Křesťané věří, že had může mluvit. Hůl se může proměnit na draka. Křesťané věří, že jídlo může padat z nebe. Křesťané věří, že když má někdo artrózu, dělají to skřítkové, kteří v něm bydlí a ohýbají mu páteř. Další neviditelní skřítkové způsobují špatné vidění nebo slepotu, nebo epilepsii a když se na toho člověka zakřičí, tak se ti neviditelní skřítkové přesunou do prasat. Křesťané věří, že stačí věřit a můžeš vypít cyankáli (kyanid draselný) a nic se ti nestane. 

Výčet toho, čemu křesťané věří, byl mnohem delší, uvedl jsem jen ukázku. Ale uvědomují si křesťané, že běžný člověk toto nikde nepozoruje a má obrovské obtíže uvěřit knize, kde se podobné kousky objevují jako housky na krámě? Normální člověk podobné věci ze života nezná a zná jen z pohádek, např. kouzelné sluchátko od Macha a Šebestové, kouzelný prsten od Arabely, apod. Ale v reálném životě nikde není vidět nic nadpřirozeného. 

Nikdo nebrání křesťanům, aby si věřili čemukoliv, ale křesťané by si měli uvědomit, že s jejich vnímáním světa má většina populace problém. 


Tento článek najdete na Grano Salis
http://www.granosalis.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470687