Proč nemohou být všichni jako Kristus
Datum: Středa, 29. listopad 2017 @ 20:49:38 CET
Téma: Kritika bludů
Standa, Willy mi napsal, že všichni mají být jako Kristus. 


A nepíše to jen Standa, ale psalo to už hodně křesťanů jinde a říkají to i v reálu. Že napodobují Krista nebo jdou v jeho šlépějích. V bibli to je také. Požadavek na jednotu. Apoštol Pavel píše, že si přeje, aby všichni lidé byli jako on a on chce být jako Kristus (jak si ho asi představoval). V celé bibli jsou snahy o unifikaci. 

Vysvětlím, proč to není možné. Příroda je divergentní. Neexistují dvě stejné galaxie, každá je jiná. Naprosto unikátní. Neexistují dvě planety, které by měly identické složení a povrch. každá je jiná. Neexistují dvě stejné sněhové vločky. Každá je unikátní. Každá má neopakovatelný tvar.   

Škoda, že sem nejde vkládat obrázky. Jsou v odkazech. 

A to jsme teprve u neživé přírody. U živé to platí násobně více. Neexistují dva stejné stromy, kterým by rostly stejně větve. Každý to má jinak. Liší se zvířata. Každý pes je jiný. Měl jsem dva psy. Ten první měl zcela jinou povahu než ten druhý. To samé u lidí. Je zbytečné usilovat o unifikaci. Každá ideologie se snaží lidi sjednotit a podřídit centrální doktríně. Věřící lidé to dělají sami tím, že si čtou určité texty ze "svaté" knihy a pak se snaží, aby to na ně přešlo nebo jak už jsem psal, napodobují hlavního hrdinu nebo učení tam zapsané. Ale proč? Příroda je pestrá a rozbíhavá do všech směrů. Lidé nejsou uzpůsobeni pro to, aby byli jako kloni nějaké literární postavy z dávných dob. 

Být originálem je více než být něčí kopií. A nejde jenom o Krista. V KLDR někteří napodobují Kim Čong Una. Včetně jeho účesu a chování a toho, co říká. Do jisté míry se  dá snad pochopit u dospívajících, že mají své idoly, které napodobují, ale dospělý člověk? 

Tento článek najdete na Grano Salis
http://www.granosalis.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2470682