Nový uznaný zázrak - uzdravení ochrnuté ženy
Datum: Sobota, 15. prosinec 2012 @ 15:18:28 CET
Téma: Svědectví


V Lurdech uznali nový zázrak: nevysvětlitelné uzdravení ochrnuté ženy po návštěvě tohoto francouzského poutního místa v r.. 1965, Katolická církev nyní oficiálně uznala jako zázrak. Jak informují francouzská média z 12. října, italský biskup Alceste Catella z diecéze Monferrato uzdravení oficiálně potvrdil jako zázrak.Publikováno dne 17 Říjen 2012. Ochrnutou byla salesiánka Luigina Traversová (na obr.), z diecéze Monferrato. Řeholnice narozená v r.. 1934 trpěla od r.. 1962 velkými bolestmi a ochrnutím levé nohy. Lékařské zásahy až po operaci páteře zůstaly neúčinné. Na nosítkách se řeholnice v r.. 1965 zúčastnila poutě do Lurd a tam podle zpráv zažila spontánní uzdravení. Mezinárodní lékařská komise v Lurdech zařadila toto uzdravení v listopadu 2011 jako nevysvětlitelné. ...

Rozhodnutí prověřit okolnosti jejího uzdravení bylo přijato o rok později členy zvláštní komise, která velmi detailně posuzuje jednotlivá uzdravení na přímluvu Lurdské Panny Marie, zatímco některé z nich prohlásí za zázrak.

V případě v současnosti 79-leté Traversové byla potřeba tři setkání s členy komise: v roce 1966, 1984 a 2010, a kromě toho se uskutečnilo i několik dalších vyšetření a testů, aby se potvrdilo uzdravení řeholnice prostřednictvím Božího zázraku.

Mezinárodní Lurdský lékařský výbor až 19. listopadu 2011 kauzu Traversová uzavřel s tím, že její uzdravení nelze vysvětlit na základě žádných poznatků současné vědy. Proto ji necelý rok nato, minulý čtvrtek - 11. října, v den, kdy se v katolické církvi začal Rok víry - biskup Catella mohl prohlásit za 68. člověka zázračně vyléčeného v Lurdech.

Od roku 1884 v Lurdech registrují přes 7000 případů náhlého uzdravení, ale jen 68 z nich uznala za zázračné i církev. Posouzení každého případu trvá několik let; jde o velmi detailní proceduru, kdy se každý případ zkoumá nejen z lékařského, ale i náboženského hlediska. Mezi 68 zázračně uzdravenými je 80 procent žen. Drtivá většina z nich jsou Francouzi.

Rok co rok cestuje několik milionů poutníků do tohoto nejznámějšího poutního místa světa, mezi nimi desetitisíce nemocných, postižených. Stále znovu tam dochází k nevysvětlitelným uzdravením, které zkoumá mezinárodní lékařská komise. Dosud se mělo v Lurdech vyskytnout již 30 000 uzdraveni - 6000 z nich je dokumentovaných, 2000 se považují za «medicínsky nevysvětlitelná». Počet uzdravení oficiálně uznaných církví nyní vzrostl na 68. -Zg-Tento článek najdete na Grano Salis
http://www.granosalis.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2468215