Přehled povodňové situace ve sborech Církve bratrské
Datum: Neděle, 18. srpen 2002 @ 18:01:04 CEST
Téma: Z našich církví


 

Přehled povodňové situace ve sborech Církve bratrské

Aktuální informace z povodní

Aktuálně zjištěné informace ze sborů dne 16. 8. 2002, 13:50hod:

České Budějovice: Modlitebna OK, postižena 1 rodina.
Plzeň, Husinec, Český Krumlov: Vše OK.
Písek: Modlitebna OK, postižena 1 rodina.
Veselí nad Lužnicí: Sborový dům zcela zatopen. V sále modlitebny je 30 cm vody. Postiženy jsou cca 4 rodiny. Některé domy budou muset být pravděpodobně strženi. Čekáme na další informace, protože oblast je evakuována.


Praha 1: Zaplaven sborový dům ve výši cca 0,5 m, zatopené sklepy, kotelna a přízemí.
Zničeno vybavení křesťanského knihkupectví.
Praha 5 Smíchov: zaplaveny sklepy modlitebny až do výše přízemí. Voda již samovolně odtekla.

S ostatními sbory se nám doposud nepodařilo navázat kontakt. Prosíme Vás, pokud budete znát informace z dalších sborů nebo fungující kontakty, informujte nás. Tel: 02/22585733, mobil 0603162135, E-mail: diakonie@cb.cz

Pomoc potřebují:
Pokud potřebujete nebo budete potřebovat pomoc, dejte nám prosím vědět a uveďte konkrétně, o co nebo o jaký druh pomoci byste měli zájem.

  • Praha 1, generátor el. energie a čerpadla. Dle aktuální informace zajištěno
  • Veselí n. Lužnicí - nutně budou potřebovat vysoušeče, možná i generátor a čerpadlo.
  • Do křesťanského knihkupectví bude potřeba nový nábytek a kancelářské vybavení.

Pomoc nabízejí:
Informujte nás také v případě, že budete chtít pomoci. V tuto chvíli se dosud přihlásili k pracovní pomoci:

  • Skupina mládeže z Brna (10 - 15 lidí) je připravena v příštím týdnu pracovně pomoci, kde bude potřeba. Dle aktuální informace budou pomáhat v Písku.
  • Dále nabízí pomoc cca 8 lidí z Bystrého.

Nabídky a potřeby pomoci naleznete též na diskusním fóru stránek www.cb.cz

Informace pro sbory o další pomoci v rámci CB

Dostali jsme už z řady sborů a od některých jednotlivců nabídky k ubytování evakuovaných spoluobčanů. Zdá se, že další pomoc bude zapotřebí v příštích dnech při úklidu, opravách a vysoušení domů. Toto vše si vyžádá také velké finanční částky. Předsednictvo Rady Církve bratrské se spojilo s ředitelem Diakonie CB, bratrem P. Průšou a navrhuje následující možnosti pomoci:

  • Finanční sbírka. Do této chvíle není zcela jasné, kolik sborových domů a modliteben bylo zasaženo a kolik bratří a sester utrpělo velké škody. Je zde i náš úkol pomoci dalším potřebným i za hranice sborů. Protože zatím není možné určit rozsah škod, navrhujeme zřízení zvláštního fondu "záplavy", který bychom mohli operativně použít v součinnosti s Diakonií CB a sbory v zaplavených oblastech. Pokud byste již chtěli poslat sbírku, můžete použít účet Církve bratrské - Rady CB a ke jménu sboru či stanice připojit označení - 9999.

  • Sbírka věcná. Protože je nyní zaplaven i sborový objekt v Soukenické 15 a ani naše diakonie nemá prostory a kapacity na shromažďování potřebných věcí, navrhujeme využít lokální organizace jednotlivých měst a také organizace jako je ADRA, Charita aj.

  • Pracovní pomoc. Domníváme se, že v některých sborech a mládežích se mohou objevit ti, kteří mohou pomoci manuální prací. Ve městech, kde máme sbory, by bylo možno ubytovat dobrovolníky a eventuelně zajistit stravu. Tito lidé by pak ve spolupráci např. s kvalitní křesťanskou organizací Adra vykonávali potřebnou pomoc. Takovéto týmy by mohly spojit dohromady pracovní i duchovní společenství. Pokud některý sbor v zaplavené oblasti měl o takovou pomoc zájem a pokud by se někde takový pracovní tým formoval, kontaktujte telefonem ředitele diakonie br. Pavla Průšu, který by mohl alespoň částečně tyto akce koordinovat (0603-162 135).Tento článek najdete na Grano Salis
http://www.granosalis.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1049