Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 433 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116471137
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Jak to dopadne po 11.2.2007 s potraty v Portugalsku?
Vloženo Středa, 31. leden 2007 @ 11:30:58 CET Vložil: Bolek

Akce poslal Seraphim

Jak to dopadne po 11.2.2007 s umělými potraty v Portugalsku? Portugalsko (30. januára, RV) – Približne 15-tisíc ľudí demonštrovalo v Lisabone túto nedeľu proti zmierneniu potratového zákona, o ktorom majú Portugalčania rozhodnúť v referende v nedeľu 11. februára. Do kampane za to, aby ľudia novému zákonu povedali „nie“, sa zapojilo 15 organizácií pro life. Podľa prieskumu Portugalskej katolíckej univerzity počet podporovateľov zákona klesol v posledných mesiacoch zo 72 na 59 percent, čo je ešte stále väčšina.

Narastá však počet nerozhodnutých, predpovedať výsledky portugalského referenda je preto veľmi ťažké. Súčasný potratový zákon v Portugalsku povoľuje interupcie iba v prípade znásilnenia, ohrozenia života alebo zdravia matky a vrodeného poškodenia plodu. Inak čelia ženy, ktoré si dajú vykonať potrat, trestu až troch rokov väzenia a lekári, ktorí potrat vykonajú, trestu až do ôsmich rokov väzenia. Nový návrh zákona chce sprístupniť umelé potraty ženám na požiadanie až do 10 týždňa tehotenstva. ( TK KBS, RV te; pz ) 30. 01. 2007 18:04, ZAH http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20070130014 Porovnejte s: http://www.granosalis.cz/article.php?sid=6260


"Jak to dopadne po 11.2.2007 s potraty v Portugalsku?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Jaké jsou zkušenosti se zákazy potratů ve světě? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 31. leden 2007 @ 12:42:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vdané ženy se hůře chrání

Výzkum se týkal více než milionu mužů a žen v 59 zemích světa.
Ukázalo se v něm, že nejčastěji mají pohlavní styk lidé žijící v manželství.
"Jenže pro vdané ženy je obvykle obtížnější než pro svobodné požadovat bezpečný sex a používání kondomů," konstatovala na tiskové konferenci při příležitosti zveřejnění výsledků výzkumu Kaye Wellingsová z Londýnské školy pro hygienu a tropické lékařství, která výzkum vedla.
Ještě menší možnosti zajistit si bezpečný pohlavní styk mají ženy v rozvojových zemích, kde bývají na manželovi existenčně závislé.
Joy Phumaphiová ze Světové zdravotnické organizace pak na stejné tiskové konferenci prohlásila, že podstatným problémem pro zdraví je náboženství.
Lidé, kteří poslouchají náboženské příkazy a odmítají antikoncepci, snáze šíří pohlavní choroby. Mají také více dětí, než kolik mohou dostatečně zajistit. To, zejména v rozvojových zemích, v konečném důsledku vede k životu v chudobě, bez možnosti umožnit dítěti vzdělání a přístup k lepším pracovním příležitostem.

Nebezpečné zákazy potratů

Rovněž oficiální odmítání interrupcí vede pokoutním nebezpečným potratům, které ničí zdraví žen.
Joy Phumaphiová však zdůraznila, že katolicismus a další velké církve na tom mají podíl jen částečný. "Největší problém je, že mnohé nezávislé církve mají obrovský vliv a velmi extrémistické názory," řekla.
Jako příklad vlivu zákazu interrupcí na zdraví žen citovala zpráva Rumunsko.
Zde byl v roce 1966 přijat zákon omezující přístup k interrupcím. Nelegální a nebezpečně prováděné potraty vzápětí zvýšily úmrtnost těhotných žen. Původní počet 20 zemřelých žen připadajících na 100 000 živě narozených dětí se zvýšil na téměř 100 úmrtí v roce 1974 a na 150 v roce 1983. (Přepočet úmrtí všech těhotných žen na počet živě narozených dětí je používaným statistickým postupem.) Po zrušení interrupčního zákona v roce 1989 počet fatálních případů okamžitě poklesl, konstatuje zpráva v časopise Lancet.
Jako příklad země, která v posledních letech přitvrdila protipotratové zákony a fakticky tak ohrozila zdraví žen, zpráva jmenuje Polsko.

Oběti pokoutních interrupcí

V publikovaných údajích vědci odhadují, že se každoročně ve světě uskuteční až 20 milionů nebezpečných, obvykle ilegálních interrupcí, z toho plných 97 procent v rozvojovém světě. Zemře při nich asi 68 000 žen a miliony dalších utrpí zdravotní poškození, někdy trvalé.
Oproti tomu legální interrupce, zejména ve vyspělém světě, hodnotí zpráva jako relativně bezpečné pro zdraví ženy.
Počet interrupcí se snižuje při snadné dostupnosti antikoncepce. Přesto autoři zprávy konstatují, že antikoncepční prostředky nikdy neodstraní poptávku po umělém přerušení těhotenství.

Bohatší jsou nevázanější

Oproti obvyklým představám se ukázalo, že větší počet sexuálních partnerů mají obyvatelé vyspělých zemí než lidé z rozvojových států. Přesto je v bohatších zemích nižší výskyt pohlavně přenosných nemocí a nechtěných těhotenství. Dá se to vysvětlit rozsáhlejším užíváním kondomů a lepší zdravotnickou péčí.
I ve vyspělých zemích, jejichž obyvatelé uváděli, že mají více sexuálních partnerů, však celkově převažují lidé, kteří za poslední měsíce mají jen jednoho stálého partnera. Jinak se však ve světě stále zvyšuje věk, v němž obyvatelé vyspělých i rozvojových zemí uzavírají manželství. Vzhledem k tomu přibývá předmanželského sexu.
Shromážděná data nepotvrdila, že by se ve skutečnosti projevoval trend ke snižování věku, v němž mají mladí lidé první pohlavní styk. Téměř všude to obvykle bývá mezi patnácti a devatenácti lety s tím, že ženy obvykle začínají pohlavní život dříve než muži.

Rozdílné vlivy na pohlavní život

Výzkumníci však dokumentovali velké rozdíly v dotaznících z různých zemí. Například v Keni nebo Zambii je nejčastěji uváděný věk mužů při prvním pohlavním styku 16,5 roku, v Haiti, Austrálii či Itálii 17,5 roku. Zato třeba v Kazachstánu nebo Arménii je to 20,5 roku a v Indonésii dokonce 24,5 roku.
Nejčastěji uváděný věk začátku pohlavního života u dívek v Kamerunu nebo Čadu je 15,5 roku, v Nepálu 16,5, v USA 17,5, ve Švýcarsku 18,5 a na Filipínách 21,5 roku.
Ovšem v některých asijských zemích se časné manželství doporučuje jako způsob uchování cti. Třeba v Bangladéši je nejčastější věk nevěst 14 let a v Indii 16 let. Následný, často vynucený příliš brzký začátek pohlavního života se stává pro dívky traumatickým zážitkem.
Výzkumníci konstatovali, že rozdíly mezi zdánlivě obdobnými zeměmi se vyskytly i v jiných částech zprávy. Vysvětlili to tím, že pohlavní život je ovlivňován nejen snadno měřitelnými biologickými a ekonomickými faktory, ale také společenskými a morálními činiteli, které se často nečekaně liší. Proto je také obtížné zobecňovat nebo hledat recepty podle vzoru "jedna velikost se hodí pro všechny".




Postabortivní syndrom – utrpení žen po umělém potratu (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 31. leden 2007 @ 17:27:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Postabortivní syndrom – utrpení žen po umělém potratu

Dnešní společnost od každé ženy potrat přímo očekává. Žena pak nevidí žádné jiné východisko, než umělý potrat.
Toto rozhodnutí ženy je pak zpečetěno postojem propotratového lékaře. Těhotná žena proto vůči svému mateřství doslova zavírá oči.
PROTO STOJÍM VIDITELNĚ A VELMI SLYŠITELNĚ-HALEKAVĚ PŘED POTRATÁŘSKOU AMBULANCÍ NEMOCNICE. NĚKTERÉ ŽENY MI ŘEKLY, ŽE KDYBY NĚKDO TAKTO DŮRAZNĚ STÁL PŘED NEMOCNICÍ V DOBĚ, KDYŽ ŠLY NA POTRAT, ZASTAVILO BY JE TO.
Negativní následky zákroku se však objeví později, někdy dokonce teprve za mnoho let
ŘADA TÍM POSTIŽENÝCH ŽEN MI O TOM PŘÍMO PŘED NEMOCNICÍ VYPRÁVĚLA.
Zatímco před umělým potratem byla nastávající maminka přesvědčena, že nechce žádné dítě, po potratu v ní touha po dítěti roste. V průběhu let se pocit viny v ženě dále zesiluje: jako následek se může přidružit neplodnost. Muka, která pak žena zažije, se zjevně stupňují a nabývají "pevného výrazu" v agresi. Stovky žen vysvětlují, že potom už nejsou schopny milovat toho muže, toho partnera, který jim umožnil jít na potrat. Charakter ženy se po umělém potratu skutečně změnil. Místo charakteristické mateřské něhy nastupuje mrzutost, netolerantnost, drsnost, nesnášenlivost a netrpělivost. Okolí označí takovouto ženu za nesnesitelnou. Tyto charakterové vlastnosti jsou pak také příčinou rozpadu manželství. Popsané charakterové vlastnosti jsou trvalé a neléčitelné, protože bylo zničeno něco, co nikdy není možno obnovit. Z praxe víme, že v popsaných případech nepomáhají ani farmaka ani psychoterapie. Zabití vlastního dítěte ve vlastním lůně zničí současně strukturu ženskosti a bezprostředně a nenávratně poruší duši ženy. Proto zde medicína nestačí, jelikož je celkem bezradná, bezradná vůči nepokojnému a zpytujícímu svědomí. Jen pokání, prosba o odpuštění může být v takovýchto případech přiměřenou terapií. Medicína tedy musí přenechat léčebné pole teologii.

Prof. MUDr. Wanda Poltawská, psychiatrička (zkráceno)


Doplňky VELKÝMI PÍSMENY Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve –halekač proti vraždění českých dětí



Sexuální disfunkce a proto rozvody po umělém potratu. To se Standovi líbí? (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 31. leden 2007 @ 17:35:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Příčinou rozvodu sexuální disfunkce. Jaká? Co ji způsobilo?
30% až 50% žen po umělém potratu má sexuální problémy, jak krátkodobé tak dlouhodobé, které začínají hned po potratu. Mezi tyto problémy patří: ztráta potěšení z pohlavního styku, větší bolest, odpor k sexu a/nebo k mužům všeobecně, nebo nevázaný životní styl. http://www.prolife.cz/potrat/?id=113
Stovky žen vysvětlují, že po tom umělém potratu už nejsou schopny milovat toho muže, toho partnera, který jim umožnil jít na potrat. Charakter ženy se po umělém potratu skutečně změnil. Místo charakteristické mateřské něhy nastupuje mrzutost, netolerantnost, drsnost, nesnášenlivost a netrpělivost. Okolí označí takovouto ženu za nesnesitelnou. Tyto charakterové vlastnosti jsou pak také příčinou rozpadu manželství.
Popsané charakterové vlastnosti jsou trvalé a neléčitelné, protože bylo zničeno něco, co nikdy není možno obnovit. Z praxe víme, že v popsaných případech nepomáhají ani farmaka ani psychoterapie. Zabití vlastního dítěte ve vlastním lůně zničí současně strukturu ženskosti a bezprostředně a nenávratně poruší duši ženy. Proto zde medicína nestačí, jelikož je celkem bezradná, bezradná vůči nepokojnému a zpytujícímu svědomí. Jen pokání, prosba o odpuštění může být v takovýchto případech přiměřenou terapií. Medicína tedy musí přenechat léčebné pole teologii. Říká Prof. MUDr. Wanda Poltawská, psychiatrička
PSYCHIATRICKÁ PÉČE:
Pětiletá retrospektivní studie provedená v Kanadě odhalila, že ženy po potratu více využívají lékařských a psychiatrických služeb. 25% těchto žen navštívilo psychiatra ve srovnání se 3% žen v kontrolní skupině. Ženy po potratu jsou více přijímány do psychiatrických léčeben.
POKUSY O SEBEVRAŽDU:
Asi 60% žen po potratu má sklony k sebevraždě. 28% se pokusilo o sebevraždu a polovina z nich se o to pokusila dvakrát a více. http://www.prolife.cz/potrat/?id=113

Popsanému se říká postabortivní syndrom.
Bohu žel, mnozí lékaři a poradci postabortivní syndrom neuznávají, protože nejsou schopni věřit, že potrat může mít pro někoho význam. Jeho význam pochopí jen tehdy, když si uvědomí, že ztráta nenarozeného dítěte je důležitou událostí, zabitím, vraždou.



V zemích, kde hrozí riziko možné rychlé smrti krkavčí matky (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 31. leden 2007 @ 17:56:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
V zemích, kde hrozí riziko možné rychlé smrti krkavčí matky po vraždě jejího miminka v lůně, se ženy umělému potratu vyhýbají. Bojí se samy o sebe, o svůj život.
Díky tomu v těchto chudých zemích přežily miliony dětiček.
Kdyby tento strach z možné smrti krkavčí matky existoval v České republice, neumřely by zde od r.1960 do konce roku 2006 více než 3 MILIONY dětiček.

Vám je to Stando samozřejmě jedno, že? Pro Vás dítě sem, dítě tam. Je to jen přítěž a fracek, co?



Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy