Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429541, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 431 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116463439
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Od Petra k současnému papeži
Vloženo Čtvrtek, 22. prosinec 2016 @ 23:30:27 CET Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Současný papež František je velmi populární. Má charisma, nebojí se reforem v církvi a kladně jej hodnotí i mnozí protestanté. Jde mi ale o papežství jako "instituci". Zajímá mě, zda je papež opravdu nástupcem Petra. Ano, nebo ne? Výklad Písma bývá odlišný, obě strany se však o Písmo opírají. Zajímavé je, že papeže kromě protestantů nemají ani pravoslavní. Právě papežství bylo jednou z příčin velkého rozkolu v církvi. Pokud je papež skutečně nástupcem Petra, pak tedy OK. Kdyby tomu tak ale nebylo, učení římskokatolické církve by se zhroutilo. Znamenalo by to, že neplatí ona "neporušená posloupnost" od Petra k současnému papeži a ke katolickým kněžím, kterých se ta "linka" také týká. Rád bych se vás zeptal, jak to vnímáte vy a k jakému výkladu Písma se přikláníte.


"Od Petra k současnému papeži" | Přihlásit/Vytvořit účet | 57 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Středa, 28. prosinec 2016 @ 13:23:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Současný papež František je velmi populární.


Současný papež,  ako bývalý jezuita musel skládať následovnú prísahu:

Toto je ta najumiernejšia verzia Jezuitskej prísahy:
V pôvodnej prísahe sa píše:že bude vraždiť dieti starcov všetkých čo nebudu poslušní papežovi.

Přísaha poslušnosti utajení labora kandidáta jezuitského řádu, jak se dochovalav překladu díla H. Meyerse, The Inquisitive Christians »Já, (jméno), nyní v přítomnosti Všemohoucího Boha, blahoslavené Panny Marie, blahoslaveného archanděla Michaela, blahoslaveného svatého Jana Křtitele, svatých apoštolů svatého Petra a svatého Pavla, všech svatých a nebeského posvátného zástupu, z celého srdce bez vnitřních zábran vám, můj duchovní otče, přísahám, že Jeho Svatost papež (jméno) je Kristův náměstek a je pravou a jedinou hlavou katolické neboli všeobecné církve na celé zemi a že dostal moc klíčů svazovat a rozvazovat, kterou Jeho Svatosti udělil můj Spasitel Ježíš Kristus. Má moc sesazovat kacířské krále, knížata, státy, společenství národů a vlády. Bez jeho svatého schválení je to všechno nezákonné a může to být klidně zlikvidováno - proto hodlám a také budu až do posledních sil bránit toto učení a práva a zvyklosti Jeho Svatosti proti všem uchvatitelům jakékoli kacířské nebo protestantské moci, obzvláště proti autoritě anglikánské a ortodoxní církve, kterou si tyto církve osobují, a proti všem jejím stoupencům, pokud se budou chovat jako uchvatitelé a kacíři, protivící se svaté matce církvi římské. Zapřísahám se a odmítám věrnost a poddanost jakémukoli kacířskému králi, knížeti nebo státu, jmenovitě protestantům, a poslušnost kterémukoli z jejich poddaných policejních soudců nebo úředníků. Dále prohlašuji, že učení anglikánské a ortodoxní církve, kalvinistů, hugenotů a ostatních, kteří nesou jméno protestantů, má být prokleto a také oni sami jsou zavrženíhodní a mají být proklínáni za to, že se tohoto jména nezřekli.

Dále prohlašuji, že budu pomáhat, asistovat a radit všem a každému agentovi Jeho Svatosti na všech místech, kde jen budu, v Anglii, Skotsku a Irsku nebo na jakémkoli jiném území nebo království, kam přijdu, a budu ze všech svých sil vyhlazovat kacířské protestantské učení a budu likvidovat všechny jejich domnělé mocnosti, královské či jiné. Dále slibuji a prohlašuji, že bez ohledu na to, že je mi dovoleno vyznávat jakékoli kacířské náboženství v zájmu propagace matky církve, budu všechny rady jejích agentů uchovávat jako tajné a osobní podle toho, jak mi je budou občas svěřovat, a nevyzradím je přímo ani nepřímo ani slovem ani perem ani za jakýchkoli okolností. Ale budu vykonávat všechno, co mi bude předloženo, dáno za úkol nebo co mi odhalíte vy, můj duchovní otče, nebo někdo z tohoto svatého kláštera. To všechno já, (jméno), přísahám skrze blahoslavenou Trojici a nejsvětější svátost svatého přijímání, kterou mám nyní přijmout, abych takto sloužil a z mé strany to vše neporušitelně zachovával. A dovolávám se všech nebeských a slavných zástupů nebes, aby dosvědčily tyto mé skutečné záměry a střežily tuto mou přísahu. Na svědectví toho si beru tuto nejsvětější svátost eucharistie a totéž dále dosvědčuji i svou rukou a pečetí na průčelí tohoto svatého kláštera.«”

IN: Meyers, H.H.: The Inquisitive Christians, Austrália, 1992, pp. 131-133



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 28. prosinec 2016 @ 13:47:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
 Přední kněží  kteří vydali Ježíše Pilátovi byli taky velmi populární a uměli taky dobře manipulovat se svými ovečky. A sloužili tím snad jedinému pravému Bohu...nikoliv. Pravého Boha nepoznali a ukřižovali ho. Tak stejně i papež se snaží vydat v smrt poslední věrné Kristu hordám, které Ježíše neuznávají jako Syna Božího. Bible jasně říká....kdo tak činí. Sluhové Antikrista a Antikrist.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Neděle, 25. prosinec 2016 @ 01:01:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
První si polož otázku co je to Bible? Je Bible Boží slovo celá nebo jen některé části?Podle toho jak si vybereš budeš vnímat to co je v Bibli psáno a tedy i výklad písma. Příklad: V Bibli nenajdeš nic o učení o očistci katolické církve.Pokud bereš Bibli jako celek Boží slovo katolické církvi se vyhneš.Takže první si polož otázke je Bible jako celek celá Boží slovo nebo jen některé její části?? Od tohoto rozhodnutí se bude odvíjet tvá orientace v křestanství kde skončíš jestli v katolické církvi nebo u adventistu to jsou dva protipóly mezi nini jsou ostatní církve.
taková zajímavost která podporuje verzi že bible je jako celek celá Boží slovo: Biblicka numerologie objevená teprve nedávno pár let.
http://www.b-a-n.cz/bibilicka-numerologie-a-spojistosti.html
je to celkem zajímave normálni člověk by tohle bez počítaču nedokázal a Apoštolové nebo Mojžíš to tak napsali zajímavě. přijemne počteníčko  a zkus o tom popřemýšletJinak radit čemu věřit nemá cenu člověka nepřesvědčíš každej si musí udělat na základě poznání názor sám.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 25. prosinec 2016 @ 10:07:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Zajímavé je, že papeže kromě protestantů nemají ani pravoslavní."...

I to je omyl.

Koptská církev (ta většinová část, která není v jednotě s Římem) má také svého papeže.

Také pravoslavné církve mají každá svého "patriachu" ( s titulem: "první mezi rovnými"; katholikos;), který má v pravoslavné církvi stejné postavení jako římský biskup v katolické církvi.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 25. prosinec 2016 @ 13:00:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený se právně dotazuje na představitele instituce, která se nazývá katolickou církví. Bůh dal Izraeli Zákon, nedal mu však synagogy nebo chrám s jejich představiteli, aby zastupovali Boha. Bůh dal svému lidu vládce v podobě Mesiáše, který vládne eschatologickým Božím královstvím. Svou vůli uskutečňuje prostřednictvím svého lidu. Nikoliv prostřednictvím nějakého vůdce v instituci, tedy skrze ryze lidskou organizaci.

Je úplně jedno, jak si Boží lid zde na zemi ustaví místo svého shromažďování, setkávání, výkonu služby, atd. Když chce někdo, aby ho řídil nějaký "otec", tak je to sice oslovení, které káral sám Ježíš, ale v podstatě druhořadého významu. Panovník Kristus totiž stanovil, že kdo činí vůli Jeho Otce (tedy skutečného otce každého člověka), ten je teprve Jeho bratrem, sestrou, matkou. Jestli nějaký samozvaný nebo zvolený papá činí vůli Otce na nebesích, to rozhodne jenom Bůh a žádný člověk do toho nemůže kecat.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 25. prosinec 2016 @ 21:25:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vůbec nechápu takové "pitomé" otázky. Nepřihlášený je lenoch, který si prostě nechce přečíst Písmo sv., jinak by pravdu znal a neptal se různých pomatenců na jejich názor.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Čtvrtek, 22. prosinec 2016 @ 23:57:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím nepřihlašený. To téma, zde již bylo tolikrát řešeno, proč to znovu otvírat? Katolíci ti budou věřít, že papež František je nástupcem svatého Petra a nekatolíci, že nikoliv.

Škoda, že nemáš zde účet. Rád bych veděl, proč katolíkům přisuzuješ víru v jakousi linku papežů. Tak tomu, katolíci nevěří. Dle katolické věrouky je současný papež 265. nástupcem svatého Petra. A ne 1. nástupcem papeže Benedikta XVI, 2. nástupcem papeže Jana Pavla II, 3. nástupce papeže Jana Pavla I atd. Toto rozhodně neplatí pro apoštolskou posloupnost, to je něco jiného. 

Pokud je papež skutečně nástupcem Petra, pak tedy OK. Kdyby tomu tak ale nebylo, učení římskokatolické církve by se zhroutilo.
Promiň, a ty ho znáš? Já si dovolím pochybovat jinak bys asi nepsal o nějaké lince papežů.

Pěkné prožítí vanočních svatků ti přejí a ať Kristus se narodí ve Tvém srdci a udělá si u tebe přibytek.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 05:45:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímá mě, zda je papež opravdu nástupcem Petra. Pokud je papež skutečně nástupcem Petra, pak tedy OK.

Právě, že not OK. I kdyby byl papež nástupcem Petra, tak Písmo o žádných nástupcích Petra, nástupců nástupců ani nástupců nástupců nástupců apod.  nehovoří. A proto je instituce těchto nástupců ....... nástupců irelevantní. (Mimochodem nástupcem Petra by mohl být klidně třeba biskup Antiochie a ne Říma, Petr tam byl dřív. Že v Antiochii nesídlí, nevadí. Papežové také sídlíli v Avignonu).

Vyvýšení papeže nad ostatní biskupy na Západě je spjaté s vládou Karla Velikého a clunnyjskou reformou. První skutečnou hlavou křesťanského Západu t.t. byl opat v Clunny; do té doby nebylo běžné, že by se církevní hodnostáři vměšovali do záležitostí přesahujících jejich okrsek působnosti. A korunovací Karla Velikého papežem na císaře se tato autorita přenesla reálně na římského biskupa.
Tedy stručně. Existence autority s vyšším dosahem než disponuje biskup/presbyter/opat/převor vznikla nejprve v klášterním prostředí cca 700 let po Ježíšově Vzkříšení, protože to situace vyžadovala. A když to situace vyžadovat přestala, tak lesk tohoto molocha začal postupně blednout. Jako u každé lidské instituce.



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 06:13:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
1. Petr nebyl nikdy papež2. Kristus nepotřebuje žádného zástupce (je zde jako Svatý Duch a čeká na nevěstu)3. Dle mého názoru má František nulové charisma



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 07:56:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj.

  K tématu jsem kdysi napsal článek. Taky je dobré si tu bibli přečíst, je to tam dobře popsané a porovnat s realitou:

Když Ježíš přišel do oblasti Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: „Za koho lidé pokládají Syna člověka?“ 
Oni řekli: „Ti za Jana Křtitele, jiní za Eliáše, jiní za Jeremjáše nebo za jednoho z proroků.“ 
Řekl jim: „A za koho mě pokládáte vy?“ 
Šimon Petr odpověděl: „Ty jsi Mesiáš, Syn živého Boha.“ 
Ježíš mu na to řekl: „Blahoslavený jsi, Šimone Bar-Jona, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec, který je v nebesích. A já ti pravím, že ty jsi Petr, a na té skále vybuduji svou církev a brány podsvětí ji nepřemohou. A tobě dám klíče království Nebes, a cokoli svážeš na zemi, bude již svázáno v nebesích, a cokoli rozvážeš na zemi, bude již rozvázáno v nebesích.“


  K "apoštolské posloupnosti": K posloupnosti biskupů v úřadě (jako je např. posloupnost papežů) je pro ŘK ještě důležitější posloupnost, to je "posloupnost kněžského svěcení, posloupnost svátosti". 

  Každý jáhen, kněz či biskup byl v ŘKC a jiných církvích vysvěcen nějakým jiným biskupem. A to, že byl vysvěcen biskupem je pro ty církve důležité. Obvykle ale není svěcen svým, předchůdcem v úřadě, ale někým jiným. Například současný papež František je nástupce papeže Benedikta, ale kněžské či biskupské svěcení nepřejal František od Benedikta, ale kněžské a biskupské svěcení přijal František od Ramona Josefa Casellano a od Antonína kardinála Quarracina. Z principu papežem vůbec nemusí být biskup, může se tedy stát papežem někdo, kdo nepřijal biskupské svěcení a neměl apoštolskou posloupnost a vysvěcen může být až v úřadu, což se i v historii stalo. Biskupské svěcení vůbec nemusí souviset přímo s Petrem, mohlo být přejato od kteréhokoliv apoštola. Papež taky někdy nějakou dobu "vůbec není" a ŘKC klidně existuje a učení ŘKC se nezhroutí. Na rozdíl od toho, kdyby nebyly svátosti a svěcení. K ŘKC více např. v tomto článku.

  Některé církve tuto "apoštolskou posloupnost" berou velmi vážně a prakticky a jejich biskupové si opravdu vedou faktickou posloupnost svěcení (seznam jmen kdo koho světil) od daného biskupa až do 1. století k některému z apoštolů, tuším že například koptská církev. V ŘKC se to takto nebere, pokud vím, apoštolská posloupnost daného člověka se bere jako axiom, ne jako něco, co je třeba dokázat. Pokud se člověk na skutečnou apoštolskou posloupnost (například jejich biskupa) katolíků zeptá, nastane kouřová mlžná clona, úprk a nějaký ten menší či větší osobní útok na tazatele. Ostatně, to můžeš vidět i pod tvým článkem, jak budou reagovat římští katolíci na to, že se zeptal.



  Teď ještě k praxi, k realitě: V životě jsem nepotkal jediného člověka, který by se stal křesťanem nebo který by byl pokřtěný v Duchu svatém aniž by potkal jiného křesťana, který by se za něj modlil, či který by na něj vkládal ruce či mu zvěstoval Slovo. Občas jsem "z druhé ruky" zaslechl, že se stalo, že by se někdo stal křesťanem "sám od sebe, jenom z bible", ale to byly fakt vyjímky. V realitě tedy zcela zjevně existuje něco jako posloupnost křesťanství i posloupnost moci Ducha svatého.

  Za mne osobně poznávám tu posloupnost podle toho, co jsem popsal v článku: Tedy ten, kdo následuje Ježíše a má jeho moc, dělá to, co on, to, co dělali apoštolové, učí stejné slovo, stejné písmo, jako Ježíš a apoštolové. Podle toho se poměrně snadno a jednoznačně poznají.

  Toník



Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 08:03:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kristus ustanovil pastýře.
Někteří pastýři zpyšněli, a prohlásili se za hlavy. Stali se z nich vlci maskující se do kůže svých obětí. Jsou to vlci v rouše beránčím.
Kristus je hlavou církve, Kristus ustanovil pastýře, aby vedli ovce k Němu, a Jemu je předali do vedení. Kristus je hlava, svou církev si vede Duchem svatým. Pastýři jsou zde od toho, aby ovce přivedli na boží pastviny rychle a hned zbrána bezpečně. Současní řk "pastýři" vedou ovce k pastvinám přes poušť, a nikdy je nedovedou. Živí je sliby a marnou nadějí. Řk ovce je oklamaná, a na místo hojné boží pastviny má pastýře, který ji po celý život vede po poušti, a slibuje jí boží pastvinu až po smrti, když v pustém pīsku ovce zhyne hlady a žízní.
Pro řkc je příznačné celoživotní vedení člověkem, který svoje ovce nikdy nepředá pod vedení Bohem. A to je ta past. Nás pastýře budeš poslouchat, ne Boha. My tě musíme vést, abys z cesty nesešel, ty nejsi schopný bez našeho vedení jít, to my jsme pověření abychom tě vedli.
Pověření kým? Kristem? Kristus pověřuje pastýře aby ovce k Němu přivedli, a ne aby ovce namísto Krista vedli!!




Re: Od Petra k současnému papeži (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Pátek, 23. prosinec 2016 @ 08:15:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro cizince a myslivce,

proč nejste tolik horliví i spravedliví vůči ostatním církvím? Viz Apoštolská církev a jejím biskupem..., podle vašeho uvažování by něco takového memělo existovat - nějaký první mezi rovnými...

Už jsem si toho všiml dřív, že mnozí (protestanté) na tomto foru měří dvojím metrem - jedním metrem katolíkům a druhým metrem protestantismu... buď měřte stejně všem, nebo se vzdejte kritiky katolíků...



Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy