Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 257, komentářů celkem: 429592, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 450 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116501206
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Za peníze spása pro živé i mrtvé.
Vloženo Neděle, 29. prosinec 2013 @ 17:04:42 CET Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Za co všechno se v ŘKC platí?

Platí se dobrovolně- nedobrovolně za:

Mši na nějaký úmysl, třeba za uzdravení, a taky i za zemřelé! Platí se za křest. Platí se za svatbu. Platí se faráři za to, že přinese někam chlebomodlu. Platí se za vysvěcení domů. Nejhorší platba je platba od těžce nemocného člověka, kterého přišel římský kněz pomazat. Kéž by každému z římských kněží ruka uschla, když přijímá peníze od nemohoucího a těžce nemocného. Že se za to nestydí! Vždyť je to lazarův příběh naruby. Platba za duchovní službu je údajně dobrovolná, jenže není! Není dobrovolná- je zvyková, tak jako všechno ve skutkové katolické víře. Katolíci neplatí dobrovolně, platí zvykově. Jsou od rodičů naučení platit papežskému antikristu za to, co Bůh dává zadarmo. Jsou tak vychovaní. Jsou vychovaní kupovat spásu skutkem a za peníze. Platí taky proto, aby na nich jejich spolustraníci neshlíželi z patra. Platí za duchovní služby a římským kněžím to nevadí.
Taky se platí ministrantům za účast na modlo show, platí se varhaníkům, schólám, platí se kostelníkům za věrné služby. Celá mašinerie římského antikrista je o "dobrovolných" penězích za duchovní službu.
Ps: Neplést placení za duchovní službu a placení za materiální náklady na provoz objektů.

Katolíci! A co ten váš špatný pocit z toho, když svému faráři za křest, svatbu, mši, pomazání nemocných- NEZAPLATÍTE? Kde asi se ten váš pocit nejistoty bere? Tak raději honem všechno podšprajcovat třeba tisícikorunou, ať je všechno v klidu a podle toho jak vás rodičové naučili. Kupovat si spásu..
A nebojte se, žádný římský kněz peníze za duchovní službu ještě neodmítl, ani se za nabídnutou platbu neurazil!
HANBA JIM!!

Podobná témata

Katolicismus

"Za peníze spása pro živé i mrtvé." | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Za peníze spása pro živé i mrtvé. (Skóre: 1)
Vložil: tele v Neděle, 29. prosinec 2013 @ 20:53:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
???
Nejsem katolík, ale i v mé církvi (sboru církve) přinášejí svatebčané, pozůstalí, rodičové či prarodičové křtěnce své dobrovolné dary k této příležitosti. Jsou i ti, kdo nic nedají. Není to vyžadováno. Je to zvykové. Farář z toho nemá nic. Něco stojí vytápění, elektřina (osvětlení, úklid vysavačem), voda (wc, kuchyňka), prostředky na úklid, cestovné faráře - a někdo to musí zaplatit. A mnohdy nestačí ani ta pětistovka. Mně by bylo sprosté neposkytnout dar...



Re: Za peníze spása pro živé i mrtvé. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 30. prosinec 2013 @ 09:15:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Platí se dobrovolně- nedobrovolně za:
Mši na nějaký úmysl, třeba za uzdravení, a taky i za zemřelé! Platí se za křest. Platí se za svatbu. Platí se faráři za to, že přinese někam chlebomodlu. Platí se za vysvěcení domů. Nejhorší platba je platba od těžce nemocného člověka, kterého přišel římský kněz pomazat."...


Nejdříve jsem vůbec nemínil reagovat.
Kdejaký chudáček si sem přijde vyzvracet svoje mindráky, tak nač ho v tom ještě povzbuzovat.

Všechno v článku je nesmyslná podlá lež a lze to snadno dokázat
.
Každý měsíc obchází náš farář těžce nemocné se svátostmi a nedostane od nich ani korunu. To by nikoho ani ve snu nenapadlo. Neplatí se ani za křest, ani za svatbu. Neplatí se ani za mši. To všechno by přece bylo svatokupectvím a to je hřích.
 Když si někdo zažádá sloužit mši na určitý soukromý úmysl, zapíše se na ten konkrétní den (třeba výročí úmrtí někoho blízkého) do seznamu. Intence se u nás zapisují dopředu jednou za čtvrt roku. Je zažitou praxí, že až když je mše odsloužena, objednavatel přinese na náklady spojené s provozem kostela dobrovolný příspěvek. Lidé obvykle dávají 200 Kč. Vzhledem k tomu, že do některých farností kněz musí dojíždět, ani ten benzin není zadarmo, že?

Lidé však neplatí adresně jen faráři!
Lidé přispívají na provoz kostela hlavně v pravidelných sbírkách.
Finance farnosti spravuje farníky zvolená finanční rada. Když se farář vymění, peníze na účtu ve farnosti zůstávají.




Bumerang v akci. Opět přesný zásah do své prázdné lebky. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 30. prosinec 2013 @ 17:49:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Re: Za peníze spása pro živé i mrtvé. (Hodnocení článku - počet hvězdiček: 1)
Vložil: Bumerang v Neděle, 29. prosinec 2013 @ 22:02:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) Duchovní vůdci by v žádném případě neměli, a nesmí přijímat peníze za své duchovní služby. Přijímat peníze na provoz objektů je starost správce objektu a ne duchovních. Žádnému knězi, který je v podstatě placeným zaměstnancem, by huba neupadla pokud by prohlásil. Dobrovolné dary na provoz objektů dávejte správci, já je ze zásady přijat nemohu, to proto, že jsem služebník boží a nemohu si nechat platit za to, co Bůh dává zdarma. Který duchovní vůdce tohle řekne, raději zdůrazňuje dobrovolnost daru a dar za duchovní službu přijme, než aby darujícího poslal za někým jiným.   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Opakovaně zde narážíme na diskutujícího pod nickem Bumerang. Musí se jednat o člověka velmi jednoduchého myšlení a vědomostního rozhledu, když ubožák  neví  a následně není ani schopen si zjistit, že dary duchovním , tedy knězi farnosti, nejsou dary pro ně osobně, ale dary pro diecézi. Tyto dary jsou následně předány biskupovi, který je přerozděluje ve prospěch celé diecéze. Jdou na provoz hospiců, charity, opravy vybraných farností atd.atd. nečiní tak sám ze svého rozhodnutí, ale na základě doporučení ekonomické rady biskupství. Udělení všech svátostí je přeci zdarma  a pokud někteří věřící cítí potřebu,  dát dar ve prospěch Církve, pak jim v tom nesmí být bráněno, stejně jako nesmí být po nich peníze za svátosti žádány. Příspěvky do kasičky jsou určeny na správu kostela a farnosti. Voda, elektřina, svíčky, olej, topení atd.atd. Několikrát do roka jsou vyhlašovány mimořádné sbírky, jako byly povodně, nebo na provoz semináře pro bohoslovce, na provoz charity apd. V ČR neplatí žádný věřící katolík, žádnou daň na Církev povinně jako např. v Německu apd.  Chrámovou daň platil i Kristus, když ji zaplatil za sebe a za Petra, což hlava prázdná Bumeranga neví, neboť Písmo svaté prostě vůbec nezná. Chudák Bumerang ani neví, že skutečným správcem, podle Kanonického práva je právě kněz farnosti. 



Re: Za peníze spása pro živé i mrtvé. (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 02. leden 2014 @ 18:11:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zadarmo přece ani kuře nehrabe:-)
 
Není kněz jako kněz, věřím, že existují i poctiví kněží, kteří chovají určitou bázeň před Bohem, byť věří, čemu byli vyučeni ŘKC. V praxi to ovšem chodívá tak, že když je kněz benevolentní a v lecčems přivře oko, tak je to dobrý kněz, ale když je kněz tvrďas, který lpí na dodržování určitých pravidel, ať už církevních nebo Božích, tak je to u lidí špatný kněz... A takhle to nefunguje jenom ve filmech, ale i v reálu. Proč ale potom chodí takoví lidi do kostela, to nechápu. Stačí si pročíst ty diskuze, co sem vložil Cizinec... kněz mi odmítl pokřtít dítě, protože mi coby ateistce nedůvěřuje, že ho budu vést k víře, tak jsem zašla za jiným a ten s tím problém neměl. To samé jsem slyšela od známých, co taky coby nevěřící křtili syna (aby se pak mohl ženit v kostele, protože je to hezčí) - jeden kněz nesvolil, tak jeli jinam. Když maminka tomu druhému knězi řekla: "víte, já ale v ten křest takhle nevěřím", tak jí opáčil: "však já taky ne"... No, co si o tom myslet?



Re: Za peníze spása pro živé i mrtvé. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 06. leden 2014 @ 11:14:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zvláštní je že na mnoha místech věci docela obstojně fungují i když tam není už ani neplacený kostelník a každý si dělá jen to co se mu líbí a tak jak sám chce. Jeden kupuje  a zapaluje svíčky, jiný uklízí kostel, pere oltářní prádlo, nosí kytky ze zahrádky. Další zas opravuje kostel a faru. Varhaník hraje, ministranti slouží u oltáře, sbor zpívá. Lektoři předčítají Písmo. Pokud se do toho někdo chce mimořádně plést tak je lepší se příslušného bratra či sestry předem zeptat, aby se jich nedotknul. Zbavit se toho rozhodně nechtějí.

Řekl bych že s Boží pomocí může fungovat i anarchie.




Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy