Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 827, komentářů celkem: 435112, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 349 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

magdalena07
rosmano
Tolstoj
Willy
Nekdo

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119403496
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Krátké zamyšlení
Vloženo Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 10:21:01 CET Vložil: Stepan

Zamyšlení poslal noname

Přátelé.
Často si říkám, o čem by se asi na GS diskutovalo, kdyby nebyla katolická církev a vše co k ní náleží.  Bylo by to možná pro mnohé velice nepříjemné, protože by se museli zamyslet na svou vírou a co hůře i nad sebou a starat se o trám ve vlastním oku.

Myslím si, že smyslem tohoto portálu je hledání cesty k Bohu a ne překážek, které si tu stavíme do cesty.


Omlouvám všem, kteří zde diskutují aniž by měli především zapotřebí starat ( poukazovat ) se chyby svých bližních ale dokáží se pozvednout nad neshody které nás trápí a podívat trochu výše a tak pomáhají hledat cestu dál a stávají se tak opravdu zrnkem soli. 

Honza


Podobná témata

Zamyšlení

"Krátké zamyšlení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 39 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 10:51:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
...ahoj noname

...je chválihodné že ti záleží na medziľudských vzťahoch...myslím že na granu je všetko OK...jedným zo znakov falošného náboženstva je ,,hľadanie toho čo nás spája,, na úkor pravdy...

...príkladom pre nás všetkých je Ježiš...On musel farizeom povedať ,,beda vám...,, nemohol ísť cestou hľadania toho čo ho spájalo s farizejmi na úkor pravdy...Ap.Pavel keď kázal tak isto hovoril pravdu bez kompromisu!

...chybou Grana je to, že keď niekto kritizuje učenie napr. katolicizmu, je to chápané ako útok proti katolíkom a naopak...
...mnohokrát aj ja kritizujem uenie KRC a to preto, že moje poznanie a viera sa odlišuje...poznám veľa katolíkov ktorí sú pre mňa vzorom, ale nemôžem súhlasiť s ich učením...to nemá nič spoločné s ,,trámom vo vlastnom oku,, pretože sa nejedná o kritiku ľudí ale kritiku učenia...
ivanpRe: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: garwin (garwin@seznam.cz) v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 11:19:22 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jde o diskusi o učení římskokatolické církve a její praxi, nikoliv primárně o lidech. Každý má nějakou duchovní cestu a schopnost diskutovat a unést odlišné, někdy radikálně odlišné ba přímo kritické názory, je znakem sílý vlastního přesvědčení.
Re: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 11:34:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Honzo.

  ŘKC se vztahuje ke křesťanství, používá ke svým účelům jména, která z křesťanství známe, tím je dané i to, že se křesťané musí tímhle tématem zabývat. A pokud je tématem tohoto portálu "ekumena", t.j. jakési snahy na sjednocení na úrovni organizací, je potřeba se tím zabývat mnohem více. Je fakt, že někdy nechápu proč se tímto tématem zabývají lidé, kteří s ním zřejmě nemají nic společeného ani mu nerozumí.

  Smyslem mého života je také hledání společných věcí. Můžeš si snadno všimnout, že hádky nebo útoky tu zásadně nejsou kvůli tomu, co máme společné (až na vyjímečně zvrácené lidi z obou stran), ale právě kvůli tomu, co společné není a co rozděluje. na společných věcech panuje většinou celkem klidná diskuze.

  Nevšiml jsem si, že by se tu nějak výrazně lidé vozili po chybách druhých - pokud ano, tak je to vyjímečně a jsou to spíše lidé, kteří jsou slabí ve svém vlastním smýšlení nebo zvrácení. Ale takoví se najdou všude. Občas někdo ujede a sveze se na chybě druhého, ale už jsem tu taky mockrát viděl omluvu za takovou věc - což se jinde v diskuzích vidí málokdy. Většina debat, které tu sleduji, jsou spíše o učeních, které určité systémy zastávají. Vyjímečně se tu objevuje nějaké konkrétní selhání nebo chyba člověka - a na to ještě dokola ukazují opět ti samí lidé.

  Možná bys mohl napsat konkrétněji, co myslíš tím " starat ( poukazovat ) se o chyby svých bližních" v souvislosti s tím, co se tu píše a taky víc o tom, proč třeba nemáš zájem odstranit ty překážky, které nám jsou postaveny do cesty (jestli se nepletu, jsi zrovna jeden z těch, co tolik obhajuje to, co nás rozděluje - t.j. různá lidská učení, co nejsou v Bibli)

  ToníkRe: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: ssns (summasapientianihilscire@gmail.com) v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 13:34:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdar:-)

Problém je, že i veskrze pozitivní článek je ve své podstatě kritikou. Reformovany, Fera a já tu obhajujeme nauku o předurčení, čímž ale v podstatě kritizujeme arminiány. Já a aviaf tvrdíme, že s Evangeliem je neslučitelná myšlenka nějaké věčné mučírny zvané eufemisticky peklo, čímž ale zase kritizujeme ostatní (aviaf je myslím stoprocentní univerzalista, já si nechávám tak 10 procent pochybností ve prospěch anihilace). Napíšu-li něco o autorství či datování NZ knih, pak zase vlastně kritizuju třeba toho aviafa. A toto platí naprosto obecně.

V okamžiku, kdy sem nějaký pravoslavný napíše cokoli o nutnosti apoštolské posloupnosti pro církev, vlastně tím kritizuje nás, kteří nic takového neuznáváme. Je tu samozřejmě i nemálo čisté kritiky jevů, které někdo považuje za negativní. Já osobně jsem díky GS pochopil, že mezi mnou a tvojí církví stojí hodně vysoká zeď, takže jsem se rozhodl ji respektovat, takže žádné kritiky KC z mé strany se už bát nemusíš:-) Jistý problém je, že i když se o KC člověk zmíní zcela neutrálně ve snaze objasnit nějaký jev, najde se věšinou katolík, který to hned chápe jako kritiku. Níže uvádím příklad debaty, kde jsem se pokusil vysvětlit, že spása v islámu není otázkou vlastních skutků ale svrchovaného rozhodnutí Alláha. Islám opravdu mluví dost o významu skutků, ale o tom mluví i NZ a z křesťanů pak právě třeba KC. Protestanté sice chápou význam a důležitost skutků, ale terminologicky dávají důraz jinde. Jinde u téhož článku opět používám nauku KC jako ilustraci, když porovnávám příběh o početí Zoroatera s Kristem a upozorňuji, že je významově blíž nauce o neposkvrněném početí Panny Marie než té o panenském početí Krista. Vypadá to tedy, že klidu zbraní s katolíky tu lze dosáhnout jedinou cestou - naprosto zapomenout, že něco jako KC existuje. Pokud to jen trochu jde, ani náznakem se o KC nezmínit a ke všem článkům a komentářům dodávat upozornění, že se netýkají ŘKC a katolíků a veškerá podobnost je náhodná a autor se za ni omlouvá. No, začnu to tam dávat:-)

Ten příklad:

Oko: Islám tedy neuznává spasení z milosti a nezaslouženě jako dar. Spásy dosahuje vlastními silami, vlastním úsilím.
Cizinec: Oko, Najednou jsi zastánce spásy, která se nedosahuje vlastními silami a úsilím? Nebo nejsi a jen srovnáváš, že to náboženství Islámu je podobné tomu, které tu propaguješ ty?
Já: Cizinče, spása je v rámci islámu úzce spojena s vírou v předurčení. Spása je jednoznačně chápána jako dar od Boha. Veršů v Koránu, které se toho týkají, jsou spousty. Např.
Kdyby byl Pán tvůj chtěl, věru by byli všichni, kdož na zemi jsou, vesměs uvěřili. Chceš snad donutit lidi, aby se stali věřícími, když není duši žádné dáno, aby uvěřila jinak než z dovolení Boha, a když On uvaluje hněv Svůj na ty, kteří rozum nemají? (10,99-100) Pokud Alláh chce, uvěříš, pokud nechce, neuvěříš. Jinak je tedy pravda, ze islám je docela skutkařský, ale má se to s tím asi tak jako s katolíky.
Oko: Po diskusích, které jsme tu už prodělali, nezbývá než se otázat: "Proč oba tak sprostě lžete?"
Nenávist ke katolické církvi je větší, než vaše úcta k pravdě? Toto je podle vás skutkařství? (+pár citátů z katechismu, ukazujících, že KC neučí spásu ze skutků, což jsem ale nikdy netvrdil)
Já:V čem lžu? Vždyť je to citát z Koránu. A hodnota skutků je totožná s křesťanstvím s tím, že právě katolicismus o nich mluví víc než protestanté. A skutkařský je i NZ, takže (nejen) katolický důraz na hodnotu a význam skutků je přece správný, ne?

Re: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 15:02:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to hezká myšlenka ale nemusíte se zbytečně trápit tím že realita je jiná. Nebe je o něco výš než všechna naše pýcha a malichernost. Krom toho se naše společná víra prohlubuje právě tím že se hádáme a disputujeme. Díky tomu se pro nás Slovo a Písmo Boží stává živým jazykem. Během jedné dišputace se člověk může naučit a hlavně uložit do aktivní paměti víc než po mnoha hodinách pasivního studia. Pokrevní bratři a sestry v rodinách se také obvykle hádají a perou mnohem častěji než s cizími dětmi. Přesto jsou sourozenci a mají se rádi.Právo nás porovnat patří našemu společnému Otci na Nebesích. Jeho Písmo nám říká kdo šetří metlu svou ten nenávidí syna svého.......
Mějte na paměti že zdaleka ne každý kdo útočí na katolickou církev je protestant nebo dokonce evangelík. Ti obvykle mají svou vlastní víru a vztah k Bohu a nemusí stavět jen na negaci. Ten kdo dokáže z písku uplácat vlastní bábovičku a který má rodiče kteří mu koupili lopatku a kyblíček ten se obvykle nesnaží šlápnout těm jiným na ty jejich a přesvědčovat je že jsou hnusné a že je rodiče nemají rádi. Podívejte se po českém netu kolik je tam satanistů, militantních ateistů a lidí kterým je víra ukradená ale baví se tím že na ní útočí jak nejlépe dovedou. Náš virtuální svět patří k temným hlubinám virtuálního bahna a nemá ve světě obdobu. Domnívat se že se tenhle druh lidí vyhýbá právě tomuto místu by bylo dost pošetilé. Předstírat že patří k té či oné denominaci a prudit ji i ostatní je pro ně skvělou zábavou.
V jednom apokryfu se praví že když Bůh vyhodil Satana z Nebe tak mu řekl že na světě bude mít právě takovou moc jakou mu my lidé dáme. Velkou nebo malou. A že z každého zla povstane i nějaké nechtěné dobro. Pokud by lidská zloba a nepřátelství měly přispět k vzájemnému porozumnění a ekumenismu a ukázat nám komu a čemu se to nelíbí tak by to bylo pěkné naplnění těchto slov, ať už je ten apokryf pravdivý nebo ne.Re: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: Jaela v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 20:23:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
noname
Já bych tu přidala svůj názor. Z útoků na ŘKC vnímám, že bratři protestanté se cítí stále jaksi nedocenění nebo jakoby jim něco chybělo. Stále se srovnávají s římskokatolickou církví a všechno na ní a lidech, kteří jsou v ní vidí. Sami sebe vidí jako dokonalejší a lepší a lidi ve svých sborech vidí jako lepší a dokonalejší.

Také to vidím tak a vnímám to tak, že se tu poukazuje na chyby bližních. Řeší se, co je špatného v katolické církvi a do řad vlastních svou pozornost nikdo nezaměří.

Máme společně hledat cestu a stát se zrnkem soli, která neztratila svou slanou chut´.  Nemáme žít  v dohadováních, ale být solí země. Kéž bychom se dokázali pozvednout nad neshody - ať není jméno našeho Boha naší vinou v posměchu mezi lidmi.Re: Krátké zamyšlení (Skóre: 1)
Vložil: cristiano (pavel.bartosz@prokrestany.cz) v Sobota, 07. listopad 2009 @ 14:58:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://prokrestany.cz
Myslím Honzo, že jsi otevřením této diskuze zase přilil oleje do ohně. Toť asi vše... Myslím, že neskloubitelné skloubit dohromady nejde. Učení démonů a učení Bible dát dohromady nejde ... otázkou je, kdo stojí na které straně...

CristianoStránka vygenerována za: 0.45 sekundy