Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Viola.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 15448, komentáře < 7 dní: 505, komentářů celkem: 343601, adminů: 60, uživatelů: 4862  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 48 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

wollek
JirkaB
rosmano
myslivec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Biblické køesťanství, teologie a baptisté
·Živé vysílání vysílání konference Neboj se, toliko vìø
·Koho budete volit pøi letošních eurovolbách?
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99113418
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho
Vloženo Středa, 04. listopad 2009 @ 18:44:49 CET Vložil: Stepan

e-Kni***** poslal skalaa


Kniha "Retuňk proti Antikristu a svodum jeho"od J.A.Komenskeho,  kniha v jpg 
 
RETUŇK PROTI ANTIKRISTU A SVODUM JEHO,
kteriž v zarmoucených těchto časích
mnohým k zahynutí nešťastně se rozmáhají,
a nejedněch od víry odstupováni se děje ,
těm ,kdož by duše své retovati
a před zahynutím vystřáhnouti dati chtěli,
podaný od jednoho z milovníku Ježíše Krista.   

Kdo ma uši k slyšení,slyš etc.  Luk 8,8

Sepsany léta páne 1617

   J.A.Komensky

http://www.quickshare.cz/stahnout-soubor/104084:komensky-retunk-proti-antikrisu-a-haggeus-rar_109MB


Podobná témata

e-Knihovna

"J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho" | Přihlásit/Vytvořit účet | 8 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 08:53:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jan Amos Komenský je člověk kterého si hluboce vážím. On měl tu zvláštnost že byl opravdu poctivý a spravedlivý což ho dovedlo k ekumenismu. Pro své smířlivé a nestranné postoje se jako politická figurka a revoluční symbol nehodil nikomu. Komunisti ho sice opatrně uváděli jako učitele protože potřebovali alespoň nějakou kladně hodnocenou osobnost a hodný feudál Karel IV. na to sám nestačil. Jediné období kdy byl hojně oslavován a uznáván byl konec Rakouska a začátek 1. republiky ale dost pochybuji že by se on sám měl chuť přidat k obrozencům, šířit nenávist mezi národy a připravovat konflikt. Navíc v době míru a blahobytu.To bylo přesně to čemu se po celý život vyhýbal. Podobné věci se marně snažil urovnávat. Pro komunisty i 1. republiku byl problém v tom že pan Komenský byl biskupem, i když ne katolickým a bylo mu nabídnuto zavedení a řízení university v americké Filadelfii. I když ho odmítnul a věnoval se profesi soukromého učitele. Jeho přátelé mu často měli za zlé že měřil všem stejně a spravedlivě a odmítnul se nekriticky postavit na jednu stranu. Jako biskupa ho víc trápily hříchy vlastních oveček než cizích. Mrzelo ho pravděpodobně i to že potomci utrakvistů ke kterým se počítal přešli k luteránům a potom část z nich ještě ke kalvinistům. Nábožensky i politicky. On nepatřil k lidem kterým je jedno kam patří a k čemu se hlásí a nestavěl na negaci. Právem se mohl domnívat že to o co jim jde není jen Bůh a vlast. Zvolili krále který byl Němec od Rýna a u kterého se dalo předpokládat že bude slabou a problematickou osobností což se pak dokonale potvrdilo.V průběhu života ztratil svou ženu o které tvrdil že mu je po Bohu nejmilejší a při požáru shořely jeho spisy. Myslím si že když odcházel tak měl dost všech pokrytců a prospěchářů, bez ohledu na to k čemu se hlásili a na které straně bojovali. Věnoval se dětem a v tomhle ohledu se stal opravdovým učitelem národů, v zahraničí známým a uznávaným víc než doma což je pro nás dost typické. Důkazem jeho ekumenického smýšlení je i to že úzce spolupracoval při výchově dětí s Jesuity ve francouzském Clermontu a vyměňovali si navzájem poznatky a zkušenosti.

Myslím že v mnohém předstihnul svou dobu a může být vzorem celému národu, který vyzýval slovem i životním postojem ať se vrátí ke Kristu.
Re: J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 09:20:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když jsem si ještě několikrát pročetl citovaný výňatek ze spisu pan Komenského tak by mne docela zajímalo kdo vlastně odstupoval od víry v roce 1617, v době kdy se připravovalo povstání. Kdy lidé vstupovali do církve lutherské a chtěli za krále saského kurfiřta Jana Jiřího a jiní se hlásili ke kalvinismu a propagovali falckraběte Fridricha. Jestli tím myslel členy své Jednoty bratrské kteří do těchto destinací odcházeli nebo poukazoval na všeobecný úpadek víry i morálky ve všech destinacích a v celém národě a varoval před jeho následky. Hádal bych spíš to druhé, s ohledem na jeho názory a postoje z pozdější doby.
Re: J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 10:43:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Komenskému nelze upřít snahu a úspěch na poli pedagogickém. Jinak je tato chlouba emigrantů skutečně temnou figurou českých dějin.Diskutující poutník je pravděpodobně informačně opožděný, když nezná fakta a pravdu o Komenském a dokonce si troufne napsat : „On měl tu zvláštnost že byl opravdu poctivý a spravedlivý což ho dovedlo k ekumenismu.“
Komenský jako biskup byl 3x ženatý a nenáviděl ŘKC z hlouby duše. Svobodní Zednáři pojmenovali dokonce svůj spolek “Lóží Komenského“.
Pokud chce člověk hledat pravdu, nemůže ji čerpat  jen z hlásání propagandy Bratrů, ale jak emigraci Komenského líčí Poláci. Komenský se svým polským hostitelům zle odvděčil. Za války Polsko-Švédské otevřeli lešenští emigranti Švédským Luteránům brány města a Komenský vybízel lešenské protestanty a Němce k boji proti Polákům katolíkům a složil chvalozpěv na Švédského krále. Toto se Komenskému vrátilo jako bumerang. Roku 1656 bylo město dobito a ustupující Němci město zapálili a zde skončilo v plamenech i jeho dílo “Poklad jazyka českého“ .
Komenský po dobu své polské emigrace neustále a neúnavně vybízel Švédy, Sasy, Francouze, a Turky proti císaři,jen aby mohl své Bratry uvést zpět do Čech.
Komenský je černá skvrna zla proti katolicismu. Jinak by se zednáři k němu nehlásili a nepojmenovali o něm svoji lóži. Pokud tohoto Komenského diskutující poutník vnímá jako člověka poctivého, spravedlivého a dokonce ekumenického, pak má nastaveny jiné morální a křesťanské hodnoty než já. A proto jeho názor zásadně odmítám, jako názor hluboce nepravdivý.
Martino
kdyby tady byl gojim tak vám řekne že Komenský je zednář :o)) (Skóre: 1)
Vložil: fallkniven_f1 v Čtvrtek, 05. listopad 2009 @ 22:54:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
On ho má takhle zaškatulkovanýho :o))Re: J.A.Komensky-Retuňk proti Antikristu a svodum jeho (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 07. listopad 2009 @ 07:40:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přátele, Komenského si nesmírně vážím. V době totality mi pan profesor na pedagogické fakultě, a to byl moc dobrý profesor, dal za úkol připravit referát o Komenského Via Lucis. Vzpomínám, že jsem tehdy si připravil vše velice pravdivě a několik minut hovořil i o Komenského víře v Boha. Pan profesor mne nezastavil, pochválil a bylo vidět na něm, že mi byl za tento referát vděčný. Ostatně už byl v důchodovém věku a bylo mu jedno, zda ho vyhodí. A já jsem si od té doby Komenského zamiloval a u pana profesora pak dělal diplomku z dějin pedagogiky. Proč si Komenského tak vážím? Dokázal úžasné psát o Bohu a používal řadu podobenství, aby prostý člověk mohl pochopit pravdu o Bohu. Bible byla pro něho největším pokladem na zemi a považoval ji za jeden z pramenů poznání Boha, za duchovní zdroj. Pro mne se stal Komenský velkým vzorem. I velké vzory mívají své chyby či chybičky. To, že byl Komenský třikrát ženatý přece není hříchem. Vždyť dvakrát ovdověl a druhá manželka mu zanechala tři děti. Proto se oženil potřetí, aby měl někoho, kdo by se postaral o děti. Neměl to v životě jednoduché. A po politické stránce to tehdy v Evropě jednoduché nebylo. Ostatně katolická církev v té době se dopouštěla mnohem větších hříchů. Z katolické církve si Vážím Dona Bosca a jinak nikoho víc neznám. Svým pedagogickým dílem předběhl Komenský celá staletí. Chtěl stejné základní vzdělání i pro dívky a nejen pro chlapce. Když jsem studoval spisy pedagogů z 19. století, tak tam u některých autorů jsem se setkal s názorem, že dívky vzdělávat se moc nemají, protože mají menší mozek. Nebudu uvádět ke které církvi patřili. Takže Komenský byl jeden z největších Čechů, od něhož se můžeme stále učit. A to, že se minulý režim začal o něj zajímat, bylo přece díky sovětským pedagogům. Ti ho znova objevili a divili se v padesátých letech, proč o něm tak málo víme. Díky nim, pak začala Akademie věd vydávat celé jeho pedagogické dílo a některé filosofické spisy a na fakultách se o něm začalo učit. Jinak by ho komunisté umlčeli.Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy