Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ferdinand.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 288, komentářů celkem: 416533, adminů: 60, uživatelů: 5181  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 302 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

redifon
Akuzativ

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113033254
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti
Vloženo Středa, 02. září 2009 @ 19:55:20 CEST Vložil: Stepan

Zajímavosti poslal Kojot

Někteří lidé věří tak usilovně, že vypínají rozum. 


Pokud na takového člověka natrefí Kojot, zkusí jej zmystifikovat, aby zjistil celkovou míru pošetilosti dotyčného. 

Obvykle stačí trefit se do toho, co chce dotyčný slyšet a jakkoli nepravděpodobný prvek prostě projde.


Takto jsem zmystifikoval pana Baštu alias Exxeho. Jeho stránky jsou vůbec pozoruhodné a docela by mě zajímalo, jaký má zdejší křesťanstvo názor kupříkladu na jeho Příběh všech příběhů prezentovaný jako úplná pravda o světě. 

Ale to hlavní je výše zmíněná mystifikace. Podrobnou reportáž o ní naleznete na mém blogu

Přeji příjemnou zábavu nebo příjemné rozčilení. Každému dle jeho gusta... ;)

Podobná témata

Zajímavosti

"Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 49 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti (Skóre: 1)
Vložil: rive v Středa, 02. září 2009 @ 21:26:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
hmm, ono to platí i obráceně:  to zase někteří se tak usilovně snaží mystifikovat, že vypínají rozum, tak že lze ihned zjistit míru pošetilosti dotyčného mystifikatora


tu "podrobnou" reportáž jsem dočetla dokonce a nebyla to ani zábava ani rozčílení,

a ta vzpomínaná mystifikace, trefování se, hmm zřejmě terapie ... pro zvyšování nějakým způsobem pošramoceného  ega  ... : ))) jak pošetilé


riveRe: Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti (Skóre: 1)
Vložil: ssns (summasapientianihilscire@gmail.com) v Čtvrtek, 03. září 2009 @ 00:03:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Kojote, zajímavé vyprávění. Jen se tě zeptám, jestli bylo součástí tvé mystifikace i to, že jsi známým sdělil, že se mohou domáhat satisfakce. Ona to totiž není pravda. Pokud byly ve zveřejněném textu uvedeny jen iniciály, je to vlastně bezpředmětné. Ale i pokud by byla uvedená celá jména a dotyčný nějak doložil, že bylo zneužito jeho jméno, nesl bys právní důsledky ty jako autor. Když já tady na GS napíšu nějaký lživý článek o konkrétních lidech, ponesu odpovědnost já. Vydavatel může být donucen zveřejnit stanovisko postižených či nějaké to vysvětlení.

Ten příběh všech příběhů jsem ještě nečetl, ale třeba ta teorie o padlých andělech v tělech dinosaurů je docela humorná. To, co nazýváš učeně mystifikací, je ve své podstatě lež a úmyslné uvedení druhého v omyl. Nemohu posoudit, do jaké míry jsi lhal ohledně těch věcí spojených s magií. Teď myslím faktografické informace - nevím, jestli existuje nějaký pražský mág Cody, nevím, jestli vůbec existují ty knihy, o kterých píšeš. Magie mě nezajímá a pokud by ta mystifikace spočívala v tom, že jsi tam psal nějaké nesmysly z oblasti magie, pak to svědčí o tom, že dotyčný vydavatel o tom moc nevěděl. O některých věcech vím, takže třeba spojení gnostické vúdú je nesmysl. Netvrdím, že něco takového neexistuje, ale pak je to zneužití jednoho z těch dvou termínů. Je to asi jako spousta novopohanské literatury, která se odvolává na údajné tajné učení třeba druidů. Abych to osvětlil, mohu si založit skupinku, kterou nazvu satanští křesťané. Termín Satan je nějak definován v Bibli a následně poněkud přepracovaně v Koránu. Totéž platí i o termínu křesťané, ale takové spojení je protimluv a vyžaduje nový výklad (překroucení) původních významů. A tak se dnes hemží gnostiky (někteří mají aspoň tu slušnost, že se označí za neognostiky), ale spousta z nich nemá z historickou gnózí nic společného.

Leč vraťme se k té mystifikaci. Představme si, že bys takový text uveřejnil tady a já bych se rozhodl na něj reagovat. Především bych zcela otevřeně přiznal, že o magii nic nevím a tudíž ani nechápu, o čem to tam mluvíš. Nepopírám, že bych ti věřil, že je to pravda - no tedy třeba ta zmínka o lebce je trochu přehnaná, ale asi bych do toho nevrtal a předpokládal bych, že píšeš o imitaci. Podle toho, co píšeš, že ti ta holka říkala, bych ji odhadl na osobu s nějakými duševními či duchovními problémy. Určitě bych tě povzbudil v dalším hledání Boha a decentně tě upozornil, že to, že jsi ty "věděl", že Izabela odešla do pekla, je z hlediska jejího osudu naprosto bezpředmětné, protože takové věci ví jen Bůh. Vlatně bych tě upozornil na to, že dokud budeš druhé šmahem posílat do pekla, k Bohu se nepřiblížíš.

Takže si mě s drobnou podmínkou přiřaď k těm, kteří ti na mystifikaci naletěli. Ne snad proto, že bys psal věci, které chci slyšet, ale protože bych ti věřil, i kdybys místo Bible otevřel Korán a nalezl Boha tam, i kdybys tvrdil, že jsi pravdu nalezl v satanismu. Vzájemná lidská komunikace je založena na důvěře v to, co druhý říká. Tato důvěra může být narušena tím, když se ukáže, že druhý lhal. I tak může být důvěra obnovena. Ale na počátku ta důvěra prostě stojí. Obelhávat třeba na netu lidi je prosté. Nevím, na co jsi tak hrdý. Dovolím si tady uvést příklad. Nedávno mi Elo uvedl pár citátů z děl východních otců. Řekněme, že si je vymyslel. Pokud bych mu tvrdil, že ty citáty znám, pak bych se projevil jako namyšlený blbec. Já jsem však přiznal, že ty citáty neznám. Samozřejmě si ta díla vyhledám a podívám se na kontext atp. Ale v současné době mu prostě věřím, že jsou pravdivé. Pokud zjistím, že si je vymyslel, aby mě obelhal jako ty tamtoho pána s divnými názory (pokud vůbec existuje), příště mu prostě nebudu věřit. Založí-li si tu nový nick, může mě zase obelhat.

Jediné, čeho jsi tedy tímto článkem u mě dosáhl, je to, že cokoli tu kdykoli nick Kojot napíše, nebudu brát vážně, protože tvrdíš, že úmyslně obelháváš lidi. A jak to vím? To je právě ten paradox komunikace - věřím ti, že se věci staly tak, jak píšeš na blogu. Je samozřejmě klidně možné, že jsi si celý ten příběh vymyslel a snažíš se obelhat nás vylhaným příběhěm. Jenže ten paradox má své řešení. Buď je pravda to, co píšeš na blogu, a pak jsi lhář, nebo to pravda není, a pak jsi taky lhář, protože lžeš nám. Na tom blogu se zdá být dost informací, abych se mohl apoň pokusit ověřit si ho. Jenže tak nehodlám učinit, protože jsem ti právě objasnil, že ať už bych zjistil cokoli, výsledkem by bylo, že ty jsi lhář. Jsi-li tedy pyšný na to, že umíš lhát druhým, pak ti to budiž dopřáno. Netvrdím, že vždy říkám pravdu, ale nejsem na případy, kdy jsem lhal, pyšný. Nejsem pokrytec, takže bez obalu přiznávám, že jsem už v životě lhal jenom kvůli vlastnímu prospěchu a že tedy nešlo o lži, jejichž cílem bylo pomoci či neuškodit druhému. Do této kategorie spadá třeba to, když se mě nějaká žena zeptá, jak jí to slušelo na firemním večirku, a já jí řeknu, že se mi líbilo, jak se vyparádila, i když mi třeba přišlo, že měla nemožný účes a šaty. Ano, abys mohl lhát, musíš k tomu něco vědět. Takže já bych ti klidně dodal článek o svém obrácení na víru, kterému by tady na GS uvěřil kde kdo (možná i ty), i když by to byla mystifikace.

Ten příběh mě nerozčílil a ani nepobavil. Přeber si to, jak chceš, ale je mi tě lidsky, tj. bez ohledu na jakoukoli moji víru v Boha či cokoli náboženského, opravdu líto. Jsem ale rád, že jsem tomu věnoval čas, protože až příště na mě pčijde pokušení lhát druhému s cílem osobního prospěchu, vzpomenu si na tebe, a pokud moje víra v Krista nepostačí k tomu, abych nelhal, pak představa, že bych byl vlastně taky ubohým Kojotem mi v tom snad zabrání.Re: Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 03. září 2009 @ 08:11:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Někteří lidé věří tak usilovně, že vypínají rozum--

nebo jinak někteří lidé tak usilovně věří,že se jim dané objekty jejich víry začnou hmoťně projevovat jejich realitě.Někomu stačí pár obrázků a textů např. z Bible a už se ztratí ve své fantazii.Re: Mystifikace aneb Příběh o lehkověrnosti (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 03. září 2009 @ 10:28:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Tak nějak jak ti to napsali mnozí tady.

  Víra je základem mého života a vztahů. Když potkám člověka, první co udělám je to, že mu věřím. Kdysi jsem měl kvůli tomu celkem slušný konflikt s jedním guru českého internetu, jehož heslo bylo "nikdy ničemu nevěř" což je super heslo, než člověk zjistí, jakým všem kravinám věří člověk s takovýmto heslem.

  Je známé jedno křesťanské heslo: "Člověk, který nevěří Bohu je schopen věřit každé blbosti, která se mu namane"

  Další věc je, že jsem taky napsal web, a lidi mi píšou různá svědectví a prožitky, které se tématu na tom webu týkají. Můžu jim věřit a nemusím, když dostanu mail, ve kterém je vylíčený něčí život navlas podobný tomu mému. Když tomu mailu uvěřím a "nalítnu", nijak mi to nevadí. Jakou mi to může způsobit škodu? Když budu nevěřit od začátku, přijdu o spoustu zajímavých příběhů, vztahů, kamarádství, přátelství.

  Další věc je, že mnozí křesťané se naučili chodit podle ducha ne ne podle těla nebo krve. Ty už bys tak snadno nenapálil.

  V každém případě oceňuju práci, kterou sis dal, o mnohém svědčí.Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy