Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 822, komentářů celkem: 435107, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 350 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

JirkaB
Danny42
Willy
Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119399455
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta
Vloženo Neděle, 30. srpen 2009 @ 21:52:03 CEST Vložil: Stepan

Zajímavosti poslal Elo

Washington. Vyzýváme křesťany na celém světě, a zejména naše bratry evangelíky na severní polokouli, aby četli Caritas in veritate, přemýšleli o ní a odpověděli na ni“ – čteme v deklaraci, kterou podepsalo 68 evangelických intelektuálů v souvislosti s posledním encyklikou Benedikta XVI.

Tato zcela bezprecedentní deklarace (Doing the Truth in Love), třebaže není oficiálním dokumentem, svědčí o velké podpoře, jaké se dostává papežově sociální nauce od nové a dynamické větve protestantismu. Její signatáři se v podstatě ztotožňují se všemi tezemi papežského dokumentu. „Podporujeme“ a „sdílíme“ – jsou nejčastěji užívané obraty zmíněné deklarace. Jen v jedné věci cítí evangeličtí křesťané určitou neuspokojenost. „Přáli bychom si – píší ve svém prohlášení – aby encyklika ještě mocněji odsoudila povyšování peněz na úroveň bůžka, což má za následek nynější dominaci finančního trhu nad jinými elementy globálního hospodářství“.

Deklarace podrobně probírá jednotlivé teze encykliky Caritas in veritate. Přiznává, že rozvoj člověka je součástí obnovy řádu v přírodě, započaté zmrtvýchvstáním Krista. Signatáři spolu s Benediktem XVI. odmítají polarizaci mezi volným trhem a intervencionalismem státu a zdůrazňují princip subsidiarity: „nepotřebujeme všudypřítomnost vlády, ale lepší vládce“ – čteme v deklaraci evangelických intelektuálů. Signatáři se netají také námitkami proti aktuálnímu stavu a chodu světových organizací jako např. OSN, Mezinárodní měnový fond, Světová obchodní organizace či Světová banka. V závěru pak prohlašují, že křesťané ve shodě s tím, co učí Benedikt XVI., jsou povinni chovat se nikoli jako oběti aktuálních událostí, ale jako jejich plně uvědomělí tvůrci. Evangelická deklarace na podporu sociálního učení Benedikta XVI. vznikla z iniciativy třech evangelických organizací ve Spojených státech, Kanadě a Velké Británie. Podepsalo ji 68 profesorů teologie z různých protestantských denominací 27. července.


Doporučujem prečítať si ešte záujemcom o ekonomiku článok  Benediktu XVI. by měli udělit Nobelovu cenu za ekonomii

prevzaté z:    http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=11513


Podobná témata

Zajímavosti

"68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta" | Přihlásit/Vytvořit účet | 29 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Valdes v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 07:53:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Veď ten "Lepší" vládca už prichádza. Bude to Antikrist. Môj známi raz povedal, že dnes už bohužiaľ zakladateľom evanjelických cirkví nie je Martin Luther a ja sa s týmto názorom stotožňujem. Evanjelické cirkvi postupne rôznymi intrigami a špinavými podvodmi prešli pod správu ženy jazdiacej na šelme. Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Hany87 v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 09:12:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Uplne uz vidim ty reakce co se zde objevy. Tedy jedna uz tu dokonce je.
Z krestanstvi se stava politika. Teda nekteri krestane politikari.
Nekatolik: No jo katolici zase s necim vyrukovali no s necim souhlasim ale prisli s tim preci katolici tak to nemuzu podporit a cele jim to radsi zadupu do zeme!
Katolik: Tak nejak podobne.

Vazeni prestanme se chovat jako nasi politici kteri si nici vzajemne cele navrhy jen proto ze se jim nelibil jeden zakon ze nebyl poradne levicovy a nebo pravicovy. Prece levicak nepodpori pravicaka a opacne.

Podivejme se na tu nasi republiku jak vypada. ZIjeme jen z roku na rok bez nejake vetsi vize protoze ti nasi politicti kasparci se radsi nedomluvi a budou se jen hadat.

Kde nepanuje laska tam tezko hledat Bozi moc.

P.S.: Byt ja katolik tak mi je uprime jedno co vy nekatolici delate (pro me jste uplne normalni kresteni jako ja lisici se v urcitych detailech o kterych muzeme vest debaty). Proc si myslite ze kdyz se na necem shodnem tak se z vas stava katolik a nebo opacne? Ma diagnoza je ze jsme chore mysli a predevsim ta nase srdce setri laskou. :)

HonzaRe: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 11:36:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V Slove Božom je viecero výrokov nabádajúcich nás čítať Bibliu.

1 Peter 2:2  jako priam teraz zrodené nemluvniatka žiadostiví buďte mlieka bezo ľsti, Božieho slova, aby ste ním rástli na spasenie,

Teraz je na mojom rozhodnutí koho poslúchnuť.Či 68 "intelektuálov",ktorí ma nabádajú čítať spis najväčšieho nepriateľa Boha-
papeža, ktorý hlásaním falošného evanjelia vedie takmer miliardu katolíkov na istú záhubu,alebo Bibliu.Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Didymos v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 14:48:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No to jsou neskuteční intelektuálové, že vyzývají k četbě encykliky Antikrista. No  co čekat od profesorů teologie...Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 16:24:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nech Pán Ježiš urobil čokoľvek dobre, či povedal dobre, pre farizejmi to bolo hodnotené ako zlo, trebárs až tak, že "pomocou diabla vyháňa diablov". Prečo? Našli aj dôvod: nezachováva sobotu...

Presne tak mi to pripadá aj na postoji tu niektorých, ktorí sa tak vyfarbili pekne ako čistí farizeji. Podľa nich, nech by pápež čokoľvek krásne, pravdivé napísal, urobil,  je to zlé, lebo podľa nich .../nezachováva sobotu - podľa adventistov... nezdieľa ich názory, nekoná podľa ich predstáv... a pod./

Takže: Len sa postupne vyfarbujte...Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Mithrandir v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 16:24:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, Elo,

tys jenom zkopíroval článek z Radiovaticana, článek, který má charakter "jednapanipovidala".
Jestli o té záležitosti sám nic nevíš, proč to sem vkládáš? Jako upozornění na to že papež napsal encykliku tu stačí výplody těch "antikristů", co na tento počin reagují. Jsou výmluvní :-)

Avízo, že jde o něco závažného, bych si prosil seriózněji. O co ti jde? Tady na granu...Re: 68 evangelických intelektuálů vyzývá k četbě encykliky Benedikta (Skóre: 1)
Vložil: Valdes v Pondělí, 31. srpen 2009 @ 17:40:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dejiny píšu víťazi. Jezuiti boli a sú jej neúnavnými prepisovateľmi. To, že sa im to darí, dokazuje vzmáhajúca sa moc cirkvi aj napriek tomu, že jej ruky nesú stopy krvi desiatok miliónov ľudí, zavraždených tými najbrutálnejšími spôsobmi.

Cieľom zverejnenia utajovanej histórie rímsko-katolíckej cirkvi a jezuitského rádu nie je oživovať "staré hriechy", ale ukázať ich pravú tvár a upozorniť na obrovské nebezpečenstvo, ktoré ľudstvu hrozí aj v dnešnej dobe. Aby bolo jasné, tieto stránky nie sú zamerané proti kresťanstvu alebo viere v Boha. Práve naopak, sú vytvorené z lásky k pravde a s cieľom očistiť Ježišovo učenie od nánosov klamstiev, ktorými si cirkev po celé storočia zabezpečovala svoju moc a postavenie.

Nie, nedočítate sa tu nič o cirkvi, ako sa dnes prejavuje navonok, ani o bežných, rádových jezuitských mníchoch alebo kňazoch, ktorí to myslia dobre a ktorí o skutočných ťahoch svojich predstavených nemajú ani poňatia - i keď aj oni poslušne splnia každý príkaz nadriadených, i keby s ním nesúhlasili. Dočítate sa tu však o jezuitoch pod prísahou, ktorí plnia prísne tajné úlohy Vatikánu.

Svetlo ale nezadržateľne prichádza a končí čas pôsobenia temna. Posledné pokusy tých, ktorí mu verne po storočia slúžili padnú, no i tak prisluhovačom temna netreba dať šancu, po ktorej tak túžia - opätovne získať neobmedzenú moc nad človekom.

Tajne dejiny Jezuitov: http://tajne.ueuo.com/
Stránka vygenerována za: 0.23 sekundy