Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a dnes je Státní svátek - Václav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 408, komentářů celkem: 399100, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109586538
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: O změnách rozhodnutí
Vloženo Pondělí, 15. červen 2009 @ 23:02:50 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal Kojot

Lidé, kteří se věnují magii, vědí, že je nevhodné ba přímo nebezpečné jít proti vlastnímu vyřčenému slovu. Nejedná se ani tak o morálku, jako o důsledek pudu sebezáchovy. Lidé dnes často mění svá rozhodnutí a pokud tak činí, mají podle mě štěstí, že se nevěnují magii. Ale tady nejsme u mágů ale u křesťanů a proto by mě zajímal křesťanský pohled na věc.


Tedy - jak byste vyhodnotili počínání osoby, které byste si dosud natolik vážili, že byste byli ochotni vyhovět jejímu přání, jež by náhle tvrdila pravý opak toho, co po vás chtěla a co jste vykonali? Řekněme, že by tato osoba byla vůči vám dokonce v mocenském postavení (třeba váš šéf) a řekla by vám: Udělejte X. Vy byste to udělali a vzápětí by došlo k tomu, že by se dotyčná osoba rozlítila, že jste to udělali! Jak byste to vnímali? Uznali byste právo této osoby na změnu názoru? Byli byste zmateni? Rozčililo by vás to? Ztratila by taková osoba ve vašich očích respekt?

Můj postoj je celkem zřejmý (taková osoba by byla u mě odepsaná), ale opravdu by mě zajímalo, jak se na tento problém dívají křesťané...


"O změnách rozhodnutí" | Přihlásit/Vytvořit účet | 41 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: pirmin v Pondělí, 15. červen 2009 @ 23:45:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale Kojote,  :-)
Myslím že jsi tomu Davidovi neporozuměl!Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Úterý, 16. červen 2009 @ 00:00:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tedy - jak byste vyhodnotili počínání osoby, které byste si dosud natolik vážili, že byste byli ochotni vyhovět jejímu přání, jež by náhle tvrdila pravý opak toho, co po vás chtěla a co jste vykonali?

Ty asi nejsi ženatý, že? :-))

Ale vážně. Všichni lidé (tedy včetně mě a tebe) dělají chyby, občas druhým ukřivdí a mění názory. Takže bych tu křivdu překousl a doufal, že se dotyčný (zde šéf) časem uklidní a v klidu si o tom promluvíme.   A když ne, prostě bych mu to klopýtnutí odpustil a nenechal si takovou věcí pokazit svůj jinak dobrý vztah. Šéf by prostě neunesl tíhu situace a držel se starého známého hesla, že nejlepší formou sebekritiky je tebekritika. Mlčky předpokládám, že by se po mém vykonání X ukázalo, že to byla chyba. Kdybych měl odepisovat lidi kvůli takovým věcem, byl by v mých očích amortizovaný brzy každý, koho znám. Tady prostě platí Ježíšovo: "kdož jsi bez viny, šutruj jako první."Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 16. červen 2009 @ 00:33:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Kojote.

  Dlouho jsi tu nebyl. Zajímavá otázka.

  Můj postoj je docela opačný - pokud ten člověk dělá něco zjevně mimo, blbě, několik lidí mu to říká, je u mně do značné míry v daném tématu odepsaný, dokud svojí chybu neuzná a nepochopí. Dám si na něj zkrátka pozor. Pokud svojí chybu neuzná nidky, přeruším s ním spolupráci minimálně v tom, v čem je nebezpečný.

  Taky mám doma pár puberťáků - to bys nevěřil, jak pohoršující a odrazující pro ně je, když je někdo křesťan, udělá chybu a nedokáže uznat, že to byla chyba (tím samozřejmě nemyslím sebe ;-)

  Taky se něčím živím a tak vím, že nejefektivnější je rozhodnost se schopností a ochotou rychle napravit věci, než nerozhodnost či diktátorství. Ale taky vím, že zaměstnanci tohle nemůžou pochopit.

  Takže jestliže někdo udělá zjevnou kravinu a následně změní svůj postoj a řekne, že se spletl, u mne docela stoupne v ceně. Protože si myslím, že taková věc je pro hodně lidí hrdinství a překonání vlastní slabosti.


Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 16. červen 2009 @ 00:38:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Pak je tu ještě duchovní stránka. Kdysi jsem udělal dvě velmi špatná duchovní rozhodnutí.

  Jedno bylo v tom, že jsem podepsal tzv. dispens, což je papír, ve kterém jsem sliboval, že budu svoje děti vychovávat v římskokatolické víře. To rozhodnutí jsem dělal při vědomí, ale jasně vím, že ten podpis byl na mě vynucen nátlakem, podvodem a klamem. Smlouva uzavřená pod nátlakem za jasně nevýhodných podmínek pro jednu ze stran není v běžných kulturních státech platná - a tak to své rozhodnutí také beru a vím, že nemělo žádný negativní vliv na náš život.

  Druhé rozhodnutí bylo horší - bylo to odevzdání celého života, duše i těla  jedné duchovní mocnosti. Bylo to rozhodnutí docela vědomé, bez nátlaku, přesto, že bylo učiněné na základě podvodných informací, tak bylo platné a ta mocnost si na můj život dělala dlouhou dobu právo. V téhle věci ale dobře zafungovala moc jména Ježíš. Křesťané v moci toho jména danou duchovní mocnost vyhnali, a i když se později vrátila a dělala si nárok na můj život, bylo vidět, že přes moc jména Ježíš a přes jeho vlastnictví nemá šanci.

  Za takováhle špatná rozhodnutí se docela stydím, byla to blbost. Ale taky díky ním vím, že i špatná duchovní a opravdu životní rozhodnutí jdou napravit.

  Ono ostatně křesťanství je v jádru o nápravě hříšníků. Taky když se podíváš do "normální" církve (teď nemyslím církev se žlutýma kolečkama nad hlavama), je to tam často samej grázl, závislák, úleťák či člověk s jinou podobnou diagnózou. A to, co lidé v církvi nejčastěji hledají, není životní stálost, ale životní změna.

Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: Lu v Úterý, 16. červen 2009 @ 11:41:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud se jedná o manželku, tak změň sebe.
Pokud se jedná o šéfa, tak si kup nanuka.
Pokud se jedná o ďábla, tak změň šéfa !Díky za odpovědi - šlo mi o toto: (Skóre: 1)
Vložil: Kojot v Úterý, 16. červen 2009 @ 14:57:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://kojot.name
V noci přišel Bůh k Bileámovi a řekl mu: "Když ti muži tě přišli pozvat, jdi s nimi. Ale budeš dělat jenom to, co ti poručím." Bileám tedy ráno vstal, osedlal svou oslici a jel s moábskými velmoži.
I vzplanul Bůh hněvem, že jede...
(Nu, 22,20-22)Re: O změnách rozhodnutí (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 16. červen 2009 @ 15:04:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takové věci se stávají. Asi bych podle situace počkal až mu dojde dech a pak se ho zeptal jak to vlastně myslel. Popřípadě bych se příště několikrát hlasitě zeptal a trochu ho podusil ve vlastní šťávě. Nebo bych to přešel a nechal být. Nikdo z nás není bez viny a jak měříme druhým tak bude jednou naměřeno i nám. Jako křesťan si říkám že každá vrchnost je od Boha a měli bychom jí poslouchat alespoň poněkud. Dar nebo dopuštění za naše hříchy. Teď už jen zbývá podle toho jednat. To se mi často nedaří.Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy