Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Světlana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16368, komentáře < 7 dní: 418, komentářů celkem: 411365, adminů: 60, uživatelů: 5153  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 285 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Frantisek100
Tomas
Myslivec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
111996474
přístupů od 17. 10. 2001

Duchovní poradna: Zná Pán nás?!
Vloženo Pondělí, 06. duben 2009 @ 22:04:56 CEST Vložil: gojim

Zamyšlení poslal Willy

Mt 7:21-23 „Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den (2Tm 4:8) řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů?‘ A tehdy jim vyznám: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mne, pachatelé nepravosti.‘“

Mt 25:11-12 Později přišly i ostatní (pošetilé) panny a říkaly: ‚Pane, pane, otevři nám!‘ Ale on odpověděl: ‚Amen, pravím vám, neznám vás.‘

L 13:24-27 „Usilujte vejít úzkými dveřmi, neboť mnozí, pravím vám, se budou snažit vejít, ale nebudou schopni. V tu chvíli, když by hospodář vstal a zavřel dveře, a vy byste zůstali stát venku, začali tlouci na dveře a říkat: ‚Pane, otevři nám‘, on vám odpoví: ‚Neznám vás a nevím, odkud jste.‘ Tehdy začnete říkat: ‚Jedli jsme před tebou/v tvé přítomnosti i pili a na našich ulicích jsi učil.‘ A on řekne: ‚Pravím vám‘‚ Neznám vás a nevím, odkud jste. Odstupte ode mne všichni činitelé nepravosti!

V Matouši 7 mluví Pán Ježíš o křesťanech, kteří Jeho jménem činili, co sami chtěli a ne to, co chtěl Bůh. Tím páchali nepravost=zneužívání Jeho jména a Pán je od sebe vyhání, protože s nimi nemá a nechce mít nic společného.

V Matouši 25 v podobenství o moudrých a pošetilých pannách vyznává pošetilým pannám - neznám vás! Pošetilé panny představují věřící, kteří sice mají Ducha Sbatého ve svém duchu (lampa), ale nedovolí Mu, aby se šířil z jejich ducha do jejich duše (nádobka), tj. nenakupují olej v tomto věku během svého života v těle. Nedovolí Pánovi, aby je jako nádoby naplnil sám sebou.

A v Lukáši 13 mluví o některých lidech a jejich snaze vejít úzkými dvěřmi, čehož však nebudou schopni. Pán své učedníky učí, aby vcházeli těsnou branou a šli po úzké cestě, která vede k životu věčnému. Někteří se však snaží vejít bez splnění nezbytných podmínek (Mt 16:24, L 9:23) a proto nejsou schopni.

Všem těmto lidem Pán říká NEZNÁM VÁS!!! Co to znamená? Tito lidé nikdy Pánu nedovolili, aby je skutečně poznal. Ačkoli On se jim dal poznat, oni se Mu poznat nedali. Možná si teď někdo říká. Jak to myslíš? Inu tak, že k Pánu vlastně nikdy nepřišli v upřímnosti takoví, jací skutečně jsou, nic nepředstíraje a tím Pánu bránili, aby je mohl zachránit od nich samých, od jejich samospravedlnosti a dalších věcí, které nejsou z Boha, aby si je pak Bůh mohl použít k činění Jeho vůle. Nikdy svoji vůli nepoddali pod Boží vůli, ale vždycky si dělali, co chtěli, byť v Jeho jménu, čímž je však zneužívali k vlastním cílům a záměrům a nikoli používali pro Boží zájmy. Pán zná ty, kdo jsou Jeho jako ty, kdo hledají a činí Boží vůli.

 V Markovi 3:33-35 Pán Ježíš říká: „Kdo je má matka a moji bratři?“ A rozhlédl se po těch, kteří seděli v kruhu kolem něho, a řekl: „Hle, má matka a moji bratři. Neboť kdo činí Boží vůli, to je můj bratr, sestra i matka.“

Církev je v jistém smyslu Boží rodina. A Pán jasně říká, že do ní patří (pouze) ti, kdo činí Boží vůli. Ty zná, miluje, zaopatřuje a dává jim milost poznávat a činit Boží vůli. Ostatní nezná, protože s Ním/k Němu nikdy neměli osobní, důvěrný, intimní vztah, skrze nějž by je poznat mohl. Tož tak.


Podobná témata

Kázání

"Zná Pán nás?!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zná Pán nás?! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (velitel@nato.cz) v Pondělí, 06. duben 2009 @ 23:57:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  'Avšak Boží pevný základ zůstává stát a má na sobě tento nápis:
  "Pán zná ty, kdo jsou jeho" a "Ať odstoupí od nepravosti každý, kdo vyslovuje Kristovo jméno."'

  Kdysi jsem k tomu měl takové poznaní, když jsem kolem sebe slyšel stále dokola říkat: "Znáš Ježíše"? Tak sem to poznání natapetuju :-)

  Ježíš je světová top celebrita. Není na světě nikdo známější, než on. Kdekdo se k němu hlásí. Proto se mi vždycky líbilo přirovnání právě k celebritám.

  Když se zeptáš lidí: "Znáte Karla Gotta?"  Tak skoro všichni "znají" Karla Gotta. Znají jeho písničky, vědí, kolik měl dětí či milenek, dokonce až v dalekém Německu si lidé pobrukují "Die Biene Maja" a dobře tam Karla znají. Kopírují si jeho obrázky, kupují jeho figurky, poslouchají jeho cédéčka a dívají se na klipy na Youtube a kde mohou ho propagují.

  Ale zná Karel Gott ty lidi? Když půjde po ulici a potká je, zavolá na ně: "Je ahoj, Petře! Tebe už jsem celej tejden neviděl! To jsem rád, že tě vidím! Kdy se zas sejdem? Přijdeš na kafe?"

  Tím prvním způsobem zná hodně lidí Ježíše. "Ví" o něm hodně věcí - že se narodil, chodil po zemi, umřel, byl vzkříšen ... Ale co se stane, až nás Ježíš potká? Bude to "Je, Ahoj, Cizinče, to bylo príma, jak jsme si včera pokecali, co! Škoda, že si pak šel spát!" a nebo "Cizinče, co tady děláš? Tebe jsem nikdy neviděl, běž, odkud jsi přišel ..."

  Jo, a díky za hezký článek.Re: Zná Pán nás?! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 07. duben 2009 @ 01:20:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No konečně také trochu toho katolického učení!   :-))Re: Zná Pán nás?! (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 08. duben 2009 @ 09:17:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Zná Pán nás?!--

nezná -  „Hle, vy jste pouhé nic a vaše skutky nestojí za nic. Zvolit vás je ohavnost.  (Izajáš 14, 31);Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy