Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 93 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638635
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008
Vloženo Pondělí, 02. únor 2009 @ 08:14:45 CET Vložil: gojim

Svědectví poslal vladik

Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Freie Nazaretkirche e. V., Berlín) z 1. 12. 2008
Když jsem se dnes ráno modlil, dal mi Pán Bůh toto vidění. Ukázal mi obrovskou, celosvětovou, „mobilizaci“. Viděl jsem sám sebe, jak se procházím po pláži. Najednou bylo slyšet hlasitý hukot, který sílil a mohutněl. Nebyl to hluk moře nebo větru. Všude kolem byl naprostý klid. Hladina moře byla hladká jako sklo. Ten hluboký hučivý zvuk, který připomínal hroutící se hory, obrovský hluk, jaký jsem až do té doby nikdy neslyšel, přicházel ze druhé strany oceánu, z veliké dálky. Zesílil a zmohutněl tak, že se země začala chvět a otřásat. Znělo to jako troubení hlubokých tónů basové trumpety. Nikdy před tím jsem tak hluboké basové tóny neslyšel. Vzduch vibroval. Schoulil jsem se na zemi v dunách nábřeží tváří dolů a očekával, co z tohoto přírodního výjevu bude. Když dunění nepřestávalo a namísto toho ještě sílilo, viděl jsem se v tom vidění, jak se modlím a hovořím se svým Bohem. Uslyšel jsem hlas:

Mé dítě, neboj se. To je moje výzva k mobilizaci, signál z mého světa. Volám svůj lid ze všech lidí země. Já sám otřásám zemí a mořem. Hříšníci a bezbožní budou zmírat strachy a z děsivého očekávání na věci, které přijdou. Pochop, mé dítě, že toto vše bylo zahájeno finanční krizí. To byl pouze počátek skutečného krachu. Základy současné společnosti budou tak otřásány, že lidé ztratí vše, co získali a ušetřili až do této chvíle. Každá sociální infrastruktura a sociální síť se časem zhroutí. Život se stane pro velmi mnoho lidí velice těžký. Všeobecná bezpečnost bude mimo kontrolu a zločin se začne šířit tak, že život na zemi bude ohrožen. Avšak vás, kdo se bojíte mého jména, zachráním před krachem. Držím svou ochranou ruku nad vámi.“ Ačkoli nebylo cítit sebemenší vánek a nebylo vidět ani vlnku na hladině moře, byl hukot tak mocný, že mi až hrozila zástava srdce. Pomyslel jsem si: „Teď také zemřu.“ A vtom mi Pán řekl: „Mé dítě, neboj se. Budeš žít a pokračovat ve zvěstování mých skutků. Vstaň, jdi domů a řekni svým drahým. Řekni jim, že příchod mého Syna je velmi blízko, je doslova za dveřmi. Uvádím všechno do pohybu proto, abych mohl svůj lid vzít domů, a proto je teď zbavuji všeho, co je drží zpátky nebo jim nějak brání.“ Když jsem se postavil, abych poslechl Boží hlas, a vydal se na cestu domů, uviděl jsem velké množství lidí ležících mezi dunami. Vyšli ze svých domovů a běželi k moři, aby se podívali a zakusili ten mimořádný přírodní úkaz. Leželi na svých tvářích, jako ochromeni, přesně tak, jako jsem ležel já sám před několika minutami. Když jsem kolem nich procházel na cestě domů i přes pokračující hukot, který přicházel z dáli, volali na mne ti lidé: „Jsi blázen. V tomhle domů nedojdeš. Je to příliš nebezpečné.“ Potom ponořili své hlavy ještě hlouběji do písku, protože se báli toho, co má přijít dál. Už nechtěli slyšet ani vědět nic. A potom mi Pán řekl:
Pro vás děti, které se bojíte mého jména, je toto den mé mobilizace. Pro vás vychází mé „slunce spravedlnosti“, kterým shromáždím své skutečné děti a přivedu je k sobě dohromady. Jdi, můj synu, a řekni to každému, koho potkáš.“
Zeptal jsem se Pána: „Co jim mám říci?“
Řekni mým dětem“, odpověděl, „aby se nezabývali pomíjivými věcmi, ale spíše nesmrtelnými, věčnými věcmi. Ať hledají mne a studují mé slovo. Ať si navzájem odpustí, dokud je čas, ať mezi sebou navzájem působí pokoj. Ať si přestanou navzájem závidět a ukazovat na sebe navzájem prsty. Ať se mezi sebou navzájem neosočují a nepodezírají. Nechť každý dělá to, co dělat má a co dělat může. Řekni jim, ať se osvobodí od každé ne nutné věci a přestanou křečovitě (občas) bojovat za svá práva. Od nynějška zajišťuji vaše práva já a spravedlnost vám budu zajišťovat také já. Na celém světě brzy dojde k velikým změnám v každé oblasti života. Přizpůsobte se tedy a buďte připraveni. Nic už nebude tak, jak tomu bylo dosud…“
Čím jsem šel dále od pláže, tím více slábnul hučivý zvuk, který jsem slyšel, i když jsem si sám myslel, že naopak sílí a mohutní, měl jsem pocit, že jsem v bezpečí v jakémsi skleněném obalu. Pak jsem slyšel Pánův hlas, jak říká:
Přivedu své děti do bezpečí svým způsobem, po svých cestách. Uvidíte všechno, co dělám ve světě, který zakusí všechny „egyptské rány“ před tím, než odvolám a vyzvednu své děti k sobě, před tím, než vás farao propustí navždy. Lide můj, držte se pohromadě, držte při sobě! Zůstávejte spolu, povzbuzujte se navzájem. Už brzy dojdete!“
To byla poslední věc, kterou jsem si z tohoto vidění odnesl. Jak jsem o tom všem, co jsem viděl, přemýšlel a co bych s tím měl dělat, promluvil ke mně Pán:
Rozhlašuj toto zjevení, které jsem ti dal dnes ráno, zjevení o mém povolávacím rozkazu k mobilizaci dále a dále mým dětem a povzbuzuj je k tomu, aby činily totéž, neboť stojím u dveří (přijdu totiž brzy). A řekni jim, zejména mému lidu, že by měli brát svůj vztah se mnou, svým Bohem, vážně, než bude příliš pozdě…“
Pomozte mi tedy rozhlašovat toto poselství. Pošlete je svým přátelům a známým. Rozhlašujte je ve sborech a v domácích skupinkách, v církvích.
Maranatha! Náš Pán přichází.
p.s. --grano nemá rubriku proroctví, tak jsem to dal do rubriky svědectvíVladik


Podobná témata

Společnost

"Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008" | Přihlásit/Vytvořit účet | 60 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: amisrtep v Pondělí, 02. únor 2009 @ 13:49:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mé pocity: chaotické, nic konkrétně neříkající, opět pár hodin po probuzení, vyvoláno právě strachem z nastalé finanční krize a s ohledem na znalost minulých věcí.
 

Připomínám, že zde bylo už dříve více krizí a daleko horších. Jedna z těch posledních mezi světovými válkami byla skutečně předzvěstí toho, že nic nebude už jako dříve… Základy tehdejší společnosti se zhroutily, lidé ztráceli, co předtím získali a našetřili, přemnoho lidí se ocitlo v sociální, ale i zcela životní nouzi. Lidé zmírali strachy, z toho co přijde. Život se stal těžkým pro přemnoho lidí, všeobecná bezpečnost byla ta tam, nastala válka, děsivá – kdekdo si v ní nebyl jist svým životem.
 

Jenže nebyly si jisti ani věřící, slunce se zatmělo nad věřícími i nevěřícími. Ti kdo se nepřizpůsobili, trpěli – věřící, nevěřící. Ti kdo se nepřizpůsobili, byli ohroženi zcela zřetelně na majetku i životě. Ti kdo se nepřizpůsobili době a změnám společnosti byli ve velikém nebezpečí. Brali to jako své poslání. Ti kdo se báli božího jména, vystavovali nejen své sociální jistoty, ale i svůj život nebezpečí. A nejen oni, také každý, kdo se nechtěl přizpůsobit tyranii, věřící i nevěřící. Nu a zdálo by se, že Pán Bůh nad nimi nedržel svou ochrannou ruku. Vždyť je nezachraňoval před krachem. Ale věřím, že stál za těmi dveřmi a když nastal čas také jim je i otevřel.
 

Co mám říci k tomu, že jednou se praví: … zachráním je před krachem… a podruhé …. proto je teď zbavuji všeho, co je drží zpátky nebo jim nějak brání? Hmmm… nevím.
 

Co na zdůraznění: shromáždím své skutečné děti (tedy jen ty skutečné)?
 

Co na: Od nynějška zajišťuji vaše práva já a spravedlnost vám budu zajišťovat také já? To jsem nevěděl, že do té doby tomu tak nebylo.
 

Ke srovnání exodu židů z Egypta: nejsem si jist, zda egyptské rány a exodus počal tím, že egypt zasáhla finanční krize, mají vůbec egyptské rány náznak finanční krize? Myslel jsem, že to počalo bědováním židů, božího národa, který byl soužen egypťany. Egypt prosperoval, ne tak boží lid žijící v Egyptě. Myslím, že i prvotní církev nějak blízký příchod Pána vztahovala k utrpením, kterými procházela od nevěřícího světa.
 

Proč si teď mám myslet, že to budou nevěřící, kterým se bude dařit špatně, ale věřící budou ochráněni před krachem?

Nechci kritizovat ve volné chvíli, jen jsem asi sebou pomaten.

Amisrtep
Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Pondělí, 02. únor 2009 @ 19:05:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Počnúc proroctvami Millera, E.G. White, potom niekoľkonásobné taktiež neúspešné proroctvá Svedkov Jehovových..., bolo toho už naozaj dosť... A spomeniem aj niektoré charizmatické osoby, o ktorých viem v Katolíckej a Pravoslávnej cirkvi, v ktorých nejde o nijaké konkrétne termíny konca, či čosi podobné, ale skôr o čosi podobné, ako píše tento pastor, teda že prídu určité problémy, ťažkosti rôzneho druhu a pod.... beží to už dosť dlho, desaťročia... Možné to je pravda, ale "u Pána je tisíc rokov ako jeden deň" a naopak... takže najlepšia metóda je žiť tak akoby som žil posledný deň, pred pohľadom Pána, v zodpovednosti, vo vernosti... hľadať Kráľovstvo, a "ostatné sa pridá..." aj tak skôr, či neskôr...  A nestresovať sa takýmito zprávami príliš...Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: jimy (bilbo.you@seznam.cz) v Úterý, 03. únor 2009 @ 16:11:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Milí uživatelé grano salis,rád bych se vás zeptal na jednu věc,jste natolik ve spojení s Bohem,abyste mohli říct,je to falešné?říkám to proto,že zná ve znojmě sbor,který má pomazání k příjmání pravých proroctví,a podobnou zprávu přijal již před 4 roky,žel je to vážnější,než si dokážeme představit,ale pokud si myslíme,že  to tak vážné není,že je ještě mnoho času,prosím,mysleme si to,ale pak neobvinujme Boha,že nás nevaroval,četba slova božího,rozjímání  nad písmem,a pokud možno stálý kontakt s Pánem Ježíšem Kristem,to by mělo být naším cílem,ale je to věc každého,jak se rozhodne,Bůh vám žehnejRe: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Středa, 04. únor 2009 @ 15:31:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zkuste srovnat s tímto: http://www.tscpulpitseries.org/czech/ts73visi.html
Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: rive v Čtvrtek, 05. únor 2009 @ 07:02:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Výzva (??proroctví), které  tady přenesl  vladik  je výzvou k boji.


 Bojovat!???     

Jsou dva způsoby boje :     

 Je moudrý boj  ……..  A boj pošetilý.
Boj vedený Duchem svatý …. Křesťan duchovně roste, přibližuje ho to více k Bohu, Bůh je oslaven, je zvěstováno evangelium….. svědectví životem na pracovišti

 např. v Praze místo demonstrací v ulicích a pokřikování , se všichni lidé – bojovníci budou hromadně scházet  v pět ráno v modlitebně …. několikrát týdně ke studiu Bible … apod ….  ( jaké výsledky měl tento boj v Korei !!!)

U nás takové povzbuzení chybí k boji chybí, nebo není ochota lidí takto bojovat pro Krista.


A na druhé straně je  to jen neukojena touha válečníka, vnitřní touha po boji ….  (ozývá se v nás starý člověk …. starý způsob jednání, starý způsob řešení …..  „boj“  …..  je to v každém  z nás …. každý k tomu inklinujeme v nějaké míře … je spojena vždy méně více s agresi  namířenou proti druhým… hádáním, vášněmi, agresivním horlením- urážením, odsuzováním …. A dalším a dalším se zaplétáním se zlem …. které se vždycky začne nabalovat …  vždycky  to v konečném důsledku vede k odvrácení od původního záměru).   Taky z toho vysvitá, že každý bojovník s neukojenou touhou po boji spojený s méně více agresi vyrazí uslyší  „porozumí“.  Boj  je často spojena se strachem, nebo je to reakce na pocit ohrožení.  A také jaký je vůbec záměr našeho boje … je to touha oslavit Boha, aby lidé poznali Krista, a když nás uvidí, aby vzdali čest našemu Bohu.

rive
Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 05. únor 2009 @ 07:20:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jeho démoni s ním pěkně cvičíRe: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Čtvrtek, 05. únor 2009 @ 18:24:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Celé je to veľmi konkrétna a praktická ukážka o tom, ako to funguje v tom "charizmatickom" svete toho "biblického" kresťanstva. ak sa jeho "proroci" utrhnú z reťaze...

Sú známe prípady mnohých ľudí, podobných "prorokov" a "vizionárov"  v dejinách Cirkvi v pozadí ktorých bola veľká náboženská a úprimná horlivosť spriahnutá s psychickou poruchou... Len neviem, čo by bolo potrebnejšie, či overiť toho pastora alebo skôr Vladika...Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: vladik v Pátek, 06. únor 2009 @ 07:42:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážení pánové,

vaše výrazy typu: duchovní naivka, plantážníci, psychická porucha, exotická zvěř jen ukazují co jste zač.
Robert má pro tento národ svědectví, nikam se necpal Pán k němu přistoupil a povolal jej sám ...
Robert se nenazývá ničím jiným než jej nazývá Pán: můj služebníku.
Chtěl Vám předat svědectví o tom jak Bůh volá lidi do Boží armády + další věci. Vy však neumíte nic jiného než urážet
a přisuzovat mu výraz jako duchovní mimino.

Zkuste se sami sebe zeptat, kde by byla asi vaše víra, kdyby se Vám stalo to co Robertovi v Afghanistánu. Přišel o ruku, nohu, má spoustu vnitřních zranění.
Prošel si těžkou zkouškou života, ale  zůstává věrný Pánu a před miliony diváků jak v TV tak v pořadu střepiny řekl že je věřící a že věří že modlitby věřících přátel jej dostali zpět.
Vydali vy byste takovéto svědectví před milióny diváků, nebo byste zahořkli na Boha a začali se sebelitovat? Každý ať si odpoví sám za sebe.

I sami doktoři špičky v oblasti medicíny jasně s pokorou vyznávají, že se jedná o medicínský zázrak. Dávali mu tak 5% na přežití.
Jeho kolegové, profesionální vojáci z armády mají k němu úctu a sami říkají že by tohle nedali.
Robert vydává svědectví o našem Pánu v armádě a za Pána se nestydí.

Co však se mu dostává od těch, kteří by měli být jeho bratry v Kristu? Urážek a pohrdání.
Zajímalo by mě jak vy "duchovní borci" kteří jej označují za duchovní mimino byste jednali. Měli byste sílu po tom všem tohle řící.  Robert je příkladem věrnosti a pokory.

Vy jste však pro mě příkladem egoismu a pýchy.
Jste jako ti farizeové, kteří nepřijali svědectví obyčejného člověka, kterému Ježíš uzdravil oči Jan 9 kapitola.

Jan 9:29  My víme, že k Mojžíšovi mluvil Bůh, o tomhle však nevíme, odkud je."
30  Ten člověk jim odpověděl: "To je právě divné: Vy nevíte odkud je - a otevřel mi oči!
31  Víme, že hříšníky Bůh neslyší; slyší však toho, kdo ctí a činí jeho vůli.
32  Co je svět světem, nebylo slýcháno, že by někdo otevřel oči slepého od narození.
33  Kdyby tento člověk nebyl od Boha, nemohl by nic takového učinit."
34  Odpověděli mu: "Celý ses narodil v hříchu, a nás chceš poučovat?" A vyhnali ho.

Jak jsem řekl Pán splní vše co zaslíbil v Robertově životě, vy jste mohli být účastni v té armádě, kterou Pán svolává,
více se zajímat o konkrétní věci, ale svým odsuzovačným postojem hned v počátku si sami volíte že
budete stát opodál a jej přihlížet Božímu dílu v životech těch, kteří tuhle výzvu přijmou.

Zdraví Vladik
Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: isim v Sobota, 07. únor 2009 @ 08:01:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to zajímavé, toto vidění i slova, myslím si, že je to i určité varování a napomenutí. Určitě je třeba také i rozsuzovat tyto věci.

Myslím si také, že je zapotřebí se modlit, aby člověk věděl, co skutečně dělat, a aby také neudělal něco nemoudrého nebo unáhleného.

isim

Re: Proroctví pastora Joh. W. Matutise (Berlín) z 1. 12. 2008 (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Sobota, 07. únor 2009 @ 17:41:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obdivuji suverinitu některých reakcí .....Prorocké slovo není o zpytování a rozboru jednotlivých slov, vět. Jde o celkovou zvěst a na Církvi je, aby ho zkoumala ve světle Písem a buď přijala nebo ne. Řeči o falešnosti proroctví u Svědků apod. , zpochybňování tohoto proroctví, svědčí o naší malosti a neznalosti. Mě to velmi pomohlo v konkrétní situaci, vzal jsem si z toho pro sebe co pro mě Duch svatý připravil..... Jedno je jisté : Církev ( znovuzrození křesťané) se zabývá "pomíjítelným" vív než je zdrávo a že zapomíná na zvěstování spasení v Kristu je nasnadě ! Mezi sebou se škorpíme a škatulkujeme, jeden druhého odsuzujeme a hledáme na něm chyby. Nemáme zdravou míru tolerence a uzavíráme se do svých církví podle jména místo toho, abychom se zaměřovali na Krista a Jeho život byl na nás vidět. Diskuze ohledně tohoto proroctví je pro mě opět důkazem jak hluboko Církev klesla ......ach jo ! Dnešní světová krize může být v prorockém vhledu symbolem jakékoli nestability atd.

To, že máme vyrovnat účty, nebrat se o svou spravedlnost, protože se o tu naši spravedlnost postará Pán, je přeci aktuální slovo. Plně v souladu s Písmem. Příchod Pána je přeci za dveřmi ! Možná jsme opravdu poslední žijící generace před koncem doby milosti a my tady budeme zpytovat prorocké slovo jakoby to bylo Písmo. Proroctví přeci není nadřazeno Písmu a ani se tak nemůžeme dívat.  Mluví často v obrazech atd. nebudu tady rozvíjet charakteristiku a působnost tohoto daru. Možná i tyto postoje jsou důkazem hluboké pravdy, kterou řekl sám Ježíš Lk.18:8b ".... Ale nalezne Syn člověka víru na zemi, až přijde?"

Nebylo by lepší činit pokání ze stavu svého srdce ?
Nejsem to právě já, kdo neslyším na hlas Ducha svatého ? Nenahradil jsem Jeho působení vlastním rozumem, pýchou, soběstředností, závistí apod. skutkami těla. Choďte Duchem a skutky těla nevykonáte ....to neznamená že přestaneme krást, cizoložit apod. ( protože to Kristovci nedělají), ale znamená to, že odložíme pýchu na své vlastní poznání, závist a soustředění na sebe

Zatím nejhorší poznání, které mě v životě potkalo je to, že sami evangelikálové jsou příčinou "malé víry" na zemi ! Někdo dostane prorocký vhled a ostatní se na něm uráží, co si to vůbec dovoluje pouštět do světa ! Jo, kdyby pastor tvrdil, že Ježíš přijde pro Církev  v roce 2015, nebo, že nemáme evangelizovat, protože Bůh beztak všechny miluje .....tak to proroctví právem nepřijmu a vím, že není z Ducha ( z Boha). Já to od někoho dostal do mejlu a když jsem to četl, tak mě to uzemnilo a vzal jsem pro sebe užitek. Vyvěsil jsem to na webové stránky našeho společenství s touhou, aby to oslovila další lidi ....a tady koukám, polemika, jako by se měl zbořit svět !

Pane odpusť nám naše viny, jako i my neumíme odpouštět těm, kteří se provinili tím, že  zveřejnili něco cos jim pro nás ukázal .....
     Stránka vygenerována za: 0.46 sekundy