Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 423 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116475117
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Kde jsme ztratili křídla?
Vloženo Neděle, 19. říjen 2008 @ 17:26:01 CEST Vložil: gojim

Přednáška poslal skalaa

„Od začátku svého studia jsem si učinil zásadu, že kdykoli poznám mínění správnější, ihned upustím od svého méně správného a pokorně a radostně přijmu názor, odůvodněný lépe. To, co víme, je zcela nepatrným zlomkem toho, co nevíme.“ (Mistr Jan Hus)



Občanské sdružení Maranatha pořádá v jižním sále Kongresového centra Praha ojedinělý přednáškový cyklus Kde jsme ztratili křídla? aneb Jsme dokonalým projektem nebo senzačním shlukem náhod?


Přednáškový cyklus bude probíhat od 24.10.2008 do 1.11.2008. Přednášejícím je Prof. Dr. Walter Veith, jehož starší přednášky si můžete poslechnout nebo stáhnout na této stránce.

Témata přednášek (začátek vždy v 19:00):

  1. Země v prostoru a v čase - 24.10.2008 (pá)

  2. Celosvětová potopa - 25.10.2008 (so)

  3. Spor o fosílie - 26.10.2008 (ne)

  4. Království savců - 27.10.2008 (po)

  5. Tajemství genů - 28.10.2008 (út)

  6. Původ degenerace - 29.10.2008 (st)

  7. Historie ukrytá v kamenech - 30.10.2008 (čt)

  8. Morální důsledky evoluce a stvoření - 31.10.2008 (pá)

  9. 6 plus 1 den - 01.11.2008 (so)
Přednášky budou tlumočeny z angličtiny do češtiny. Vstup je volný, pro každého je připraven dárek a každý večer bude tombola o zajímavé ceny. Škoda, že Praha je pro mě trošku z ruky. Šel bych hned...

Stránky projektu: www.kde-jsme.cz


Podobná témata

Studijní materiály

"Kde jsme ztratili křídla?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 33 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Neděle, 19. říjen 2008 @ 19:58:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak by potvrdil každý přírodovědec, prof. Veith hlásá zjevné nesmysly. Např. pro celosvětovou potopu v rámci skutečně celé Země (v jednu dobu) žádné nálezy nesvědčí. Pan Veith se svými názory liší od poznatků biologie, medicíny, geologie, paleontologie, mineralogie, fyziky, astronomie, matematiky a dalších přírodních věd. Pro svá tvrzení nemá žádné vědecké argumenty. Svými přednáškami způsobuje, že se křesťanství může stát nedůvěryhodným. Není hodno křesťana důvěřovat nesmyslům a nepravdám.



Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pondělí, 20. říjen 2008 @ 09:48:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prohlásit mezi přírodovědci, že svět je stvořen, je něco jako prohlásit mezi teology, že Bible je neomylná.

Markově premise rozumím, neboť biolog, který by věřil v biblické stvoření, je v očích „biologů: deklasován a není biologem.

Je to podobné jako v mnoha jiných oblastech lidského života, je to věc víry. Naštěstí vstupem do Božího království není víra, či nevíra v Darwina, ale v Krista. Pokud člověka učiní pokání, narodí se z Ducha, pak je to sám Bůh, kdo člověka vede a sám mu ukáže, zda může, či nemůže v Bibli věřit.

Nicméně já osobně z opice nepocházím :-)




Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne v Pondělí, 20. říjen 2008 @ 19:22:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
.....kdykoli poznám mínění správnější, ihned upustím od svého méně správného a pokorně a radostně přijmu názor, odůvodněný lépe. .....

   Ano, toto zpravidla dělají vědci, ne však ideologové. Co asi tak je na počátku života žhavého křesťana? No zpravidla je tam mimo jiné přijeti Bible jakožto pravdivého zdroje poznání. To není o poznání, ale o vnitřním rozhodnuti co je a co není pravda a ideolog se pozná podle toho, že se této pravdy drží zuby nehty a této pravdě přizpůsobuje vše ostatní, tedy i skutečnost.
   Ještě bych dodal, že i kdyby jednou byla evoluční teorie vyvracena, stále to není důkaz existence Boha a už vůbec ne Boha křesťanského. A dále, i když jednou bude evoluční teorie prokázaná jako pravdivá, nebude to důkaz neexistence Boha. Proto mi stále unika, proč mnozí křesťane tak bojují proti evoluční teorii. Snad jen fundamentalistům by mohla zvonit hrana, ale co by si oni z toho dělali. S nimi nepohne nic, ani Bůh, natož nějaká zpochybnitelná pravda.



Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne v Pondělí, 20. říjen 2008 @ 21:56:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
http://www.planetopia.cz/



Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 21. říjen 2008 @ 06:44:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk by jistě rád znal tajemství vzniku světa a života. A rád by věděl něco více o svém samotném vzniku. Bible leccos naznačuje, ale není vědeckou knihou. Vyjadřuje se v symbolech a je otázkou, jak je pochopíme. Vždyť sdělit člověku, jak vznikl svět , život i sám člověk není možné v několika větách. Spíše jde o sdělení, že existuje autor a smysl této tvůrčí činnosti. Věda dokazuje tvůrčí moudrost a inteligentní člověk nad tím žasne. Pokud je v něm pokora, sklání se před Tvůrcem. Pokud není, chová se jinak. Mne osobně překvapuje to, co se stalo v posledních dvou či třech staletích a hlavně pak ve 20. století, kdy nastal obrovský vývoj vědy a člověk získal obrovskou sílu. Tak velkou, že živá hmota člověk dokáže zničit veškerý život na zemi ( atomová energie a další, války a zničení života jadernými zbraněmi). To je k zamyšlení nad člověkem. Co to je člověk ? Hledá tajemství světa a velké tajemství hříchu je v něm samotném !!!!!! To je snad ona evoluce ?!?!



Re: Kde jsme ztratili křídla? (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Úterý, 21. říjen 2008 @ 08:46:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vývoj a pád človeka. Satan od stvorenia zmiatol mnohých tým, že podvracal dôveru v biblický záznam o pôvode ľudstva a o páde človeka. Niekto môže nazývať evolúciu „prirodzeným“ názorom na ľudstvo, názorom založeným na predpoklade, že život sa začal náhodou a že ľudia dlhým evolučným procesom vznikli z nižších foriem života. Procesom prežívania najzdatnejších dospeli do svojho dnešného stavu. Keďže svoje možnosti ešte nevyčerpali, vyvíjajú sa stále.
Mnohí kresťania prijali teistickú evolúciu, podľa ktorej Boh použil evolúciu pri stvorení podľa knihy Genesis. Tí, čo prijímajú teistickú evolúciu, nepokladajú prvé kapitoly knihy Genesis za doslovné vystihnutie skutočnosti stvorenia, ale za určitú alegóriu či mýtus.

 Biblický názor na človeka a evolúciu. Kresťania veriaci v stvorenie podľa knihy Genesis pozorne sledujú vplyv evolučnej teórie na vieru kresťanov. James Orr napísal: „Kresťanstvo dnes nemusí čeliť čiastočným útokom na svoje učenie..., ale pozitívne chápanému protinázoru na svet, ktorý tvrdí, že spočíva na vedeckých základoch, je skvele zostavený a obhajovaný, a predsa svojimi základnými myšlienkami podrýva korene kresťanského systému.“

Písmo odmieta alegorický či mýtický výklad knihy Genesis. Biblickí pisatelia sami vykladajú prvých jedenásť kapitol tejto knihy ako doslovnú históriu. Adam, Eva, had a satan sú historickými skutočnosťami v dráme veľkého sporu. (Pozri Jób 31,33; Kaz 7,29; Mat 19,4.5; Ján 8,44; Rim 5,12.18.19; 2 Kor 11,3; 1 Tim 2,14; Zj 12,9.)

 Golgota a evolúcia. Evolúcia v akejkoľvek podobe či úprave protirečí hlavným pilierom kresťanstva. Leonard Verduin to výstižne potvrdil: „Namiesto správy o páde prišla správa o vzostupe.“  Kresťanstvo a evolúcia sú v priamom protiklade. Buď naši prví rodičia boli stvorení na Boží obraz a zažili pád do hriechu, alebo to tak nebolo. Ak nie, prečo potom byť kresťanom?

Golgota je najradikálnejším spochybnením evolúcie. Ak nebol pád, prečo by sme potrebovali Boha, aby za nás zomieral? Nielen smrť všeobecne, ale Kristova smrť za nás zvestuje, že ľudstvo nie je „v poriadku“. Keby sme zostali odkázaní iba na seba, úpadok by rýchlo pokračoval až do úplného sebazničenia ľudstva.

Naša nádej spočíva v Človekovi, ktorý visel na kríži. Len jeho smrť otvára možnosti lepšieho, plnšieho života, ktorý nikdy neskončí. Golgota oznamuje, že potrebujeme Zástupcu, ktorý nás vyslobodí.

 Vtelenie a evolúcia. Otázku stvorenia či evolúcie azda najlepšie zodpovie pohľad na stvorenie ľudstva z hľadiska vtelenia. Boh konal stvoriteľské dielo, keď na svet poslal druhého Adama, Krista. Ak Boh mohol uskutočniť tento zvrchovaný zázrak, nemusí byť nijakých pochýb o jeho schopnosti stvoriť prvého Adama.

 Je ľudstvo skutočne dospelé? Zástancovia evolúcie sa často odvolávali na úžasné vedecké pokroky v posledných niekoľkých storočiach ako na dôkaz, že človek je strojcom vlastného osudu. Pomocou vedy, ktorá mu poskytuje všetko potrebné, postupom času rozrieši všetky svetové problémy.

Mesiášska úloha techniky je však stále viac a viac spochybňovaná, pretože technický pokrok priviedol planétu na pokraj záhuby. Človek totálne zlyhal, lebo si nedokázal ovládnuť hriešne srdce. V dôsledku toho celý vedecký pokrok ohrozil svet.

Zdá sa, že všetko nahráva filozofiám nihilizmu a zúfalstva. Výrok Alexandra Popea: „Nádej z ľudskej hrude stále vyviera,“ zaznieva dnes nadarmo. Jób lepšie vystihol skutočnosť – čas sa vlečie „deň po dni bez nádeje“. (Jób 7,6) Svet človeka sa rúti do priepasti. Ktosi musel prísť zo zákulisia ľudských dejín, postaviť sa na scénu a predviesť na nej novú realitu.

Lúče nádeje. Aká veľká bola skazenosť ľudstva? Na kríži ľudia zabili svojho Stvoriteľa. Bola to vrcholná otcovražda! Boh však nenechal ľudstvo bez nádeje.

Dávid žasol nad postavením ľudstva v stvorení. Spočiatku dojatý rozsiahlosťou vesmíru strácal zo zreteľa  význam človeka. Potom si však uvedomil pravé postavenie ľudstva. Keď hovoril o prítomnom vzťahu človeka k Bohu, povedal: „Málo menším si ho urobil od božských bytostí, slávou a dôstojnosťou si ho ovenčil. Urobil si ho pánom nad dielom svojich rúk, položil si mu všetko pod nohy.“ (Ž 8,6.7; pozri Žid 2,7)

Určité vedomie ľudskej dôstojnosti však zostáva aj napriek pádu. Aj keď bol Boží obraz v človekovi znetvorený, nebol celkom zničený. Človek napriek svojmu pádu, porušenosti a hriešnosti je stále Božím zástupcom na zemi. Nemá božskú prirodzenosť, ale predsa má dôstojné postavenie ako Boží správca pozemského stvorenia. Keď si to Dávid uvedomil, odpovedal chválorečením a ďakovaním: „Hospodine, Pane náš, aké je slávne tvoje meno na celej zemi!“ (Ž 8,10)




runa (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 22. říjen 2008 @ 08:58:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--no, dle všeho ale nepoměřujete vědu a víru stejným metrem--
 
jaksi srovnáváš nesrovnatelné..

--jakmile se mluví o stvoření, chtějí všichni fakta a důkazy ale po vědě je nechcete???? trochu nepoměr ne?--
 
ve vědě se zamozřejmě důkazy chtějí,aby se mohly případně vyvrátit ,s pojmem stvoření věda pracovat neumí

--těch fotografii v knize bylo mnohem více- prakticky dokazovala potopu, a byli tam i jiné důkazy ne jen fotografie--
 
Jedna věc je něco vidět,druhá věc je jak to interpretovat .Potopy ve starověku natož v pravěku samozřejmě byly,celosvětová potopa je ale nesmysl.   

--a znělo to logicky a důkazy vypadali důvěryhodně- mimochodem napsal jí taky vědec--

ten jakýsi vědec je stavební inženýr a doktor politických věd   
 

--Myslím, že by nebylo špatné, kdybyste si tu knihu přečetl-pak teprve sudte--
 
jak napsal Marek2 některé laiky může nadchnout ,odborník vidí závažné nedostatky a fabulace



Stránka vygenerována za: 0.29 sekundy