Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nataša.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16663, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 430582, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 100 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp
milan333

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117044608
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Co brání obnově církve.
Vloženo Úterý, 14. říjen 2008 @ 23:45:28 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal isim

Co brání obnově církve.

  Pokud se dnes hlouběji zamyslím nad tím, jaké věci mohou bránit v obnově církve, vyvstává mi hned několik věcí, které bych zde nyní krátce zmínil.


  První překážkou je uzavřenost některých společenství i církví. S touto uzavřeností se stále častěji setkávám, již několik roků. Jednotlivá společenství i církve přijmou, na začátku své cesty, z Božího slova, určitou částku poznání a v tomto poznání se uzavřou. Důvodem uzavřenosti jistě mohou být i některé negativní zkušenosti, s kterými se lidé mohou v církvi také i setkat. Mám však na mysli především uzavřenost zákonickou nebo dogmatickou, ve které lidé nejsou schopni přijmout nebo připustit nic jiného, než například pouze to, co učí právě jejich hnutí nebo církev. 

  Druhou, již ovšem dosti závažnou věcí je, že sami křesťané nebo i některé autority, stavějí dělící zdi mezi církvemi i jednotlivci. A to i v místech, kde k tomu není žádný důvod, z hlediska zachování ryzosti a čistoty víry i učení. Tyto věci vycházejí především z jejich osobní nevěry, nedůvěry, špatného anebo nesprávného porozumění Písmu, nebo i z jeho neznalosti. Pak tyto věci mohou někteří lidé dělat také i ze strachu, a v některých případech i ze své osobní zaujatosti, vůči jiným církvím.
  Další nedobrou věcí, kterou můžeme vidět je soustředění se na rozdíly, namísto vážného a upřímného hledání pravdy. Můžeme si také, i zde na Grano Salis, povšimnout, jak se někteří protestanti, z řad letničních a charismatických církví, snaží obracet katolíky a vytýkají jim především papežství a uctívání svatých. Přitom však vychází najevo, že mnozí z nich, nemají příliš jasno v některých otázkách autorit a ve vnitřním uspořádání církve, což jim naopak mohou vytýkat i katolíci. Pouhé diskuse však některé z těchto věcí nevyřeší.

  Další, velmi vážnou, překážkou je sobectví a samolibost některých služebníků i některých křesťanů, kteří zřejmě nehodlají a nechtějí ve svém životě nic měnit, a kterým možná i současný stav vyhovuje. Nebo je to také i slepota, ve které někteří lidé nevidí, anebo nechtějí vidět, nebo si vůbec neuvědomují, jaký je skutečný stav církve. A přesto, že se církev dnes může chlubit nejrůznějšími věcmi, může být vnitřně mrtvá a bez života i bez Ducha Svatého. Ačkoliv v ní mnozí lidé mohou tvrdit pravý opak.

  Také jsem i osobně přesvědčen, že církev dnes, na mnohých místech vedou lidé, kteří k tomu nebyli povoláni Bohem. Ale že tito lidé vstoupili, do této služby, sami od sebe, nebo že, do této služby, byli ustanoveni pouze lidskou vůlí. Tyto věci pak mohou mít i za následek to, že nedochází k naplnění některých zaslíbení a proroctví, která církev dostala od Pána.

  Věřím také, že pokud nedojde ke změně, a nevejde-li do církve Duch pokání, zůstane nejspíš toto vše beze změny. Důsledkem pak všech těchto věcí, čekají zřejmě v budoucnu křesťany, jen další velká osobní zklamání, zklamání z víry i z církve, životní krachy a selhání některých služebníků, společenství i církví.


"Co brání obnově církve." | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co brání obnově církve. (Skóre: 1)
Vložil: Eliana v Středa, 15. říjen 2008 @ 09:28:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj isime,
s některými tvými myšlenkami souhlasím, řešení stavu Církve ale zřejmě neleží u lidí. Řešení má Ten, který umí měnit lidská srdce a dává milost k pokání. Takže je to zase o těch modlitbách, že. Ale tak nějak si myslím, že nějakou zázračnou změnu k lepšímu nezažijeme, spíše naopak. To, k čemu by mělo být obráceno naše srdce, není reforma církve, ale Jeho druhý příchod.Re: Co brání obnově církve. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 15. říjen 2008 @ 09:47:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc hezký článek! Výzvy k pokání a obrácení jsou vždy aktuální pro každého z nás a asi jedinou správnou cestou. Bůh zařídí vše ostatní.Re: Co brání obnově církve. (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Středa, 15. říjen 2008 @ 20:15:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Obnově Církve nemůže nic bránit, když ji Bůh chce obnovit. Když Bůh chce mít Církev (Izrael) v zajetí, má ji v zajetí, když se Mu zachce v Jeho spravedlnosti Církev (Izrael) obnovit, tak je obnoví. Bohu NIC nemůže zabránit! Jenže Bůh má své způsoby a své principy, podle kterých to činí.

Známe to z příkladů historie Božího lidu Izraele, která byla psána pro naše ponaučení, kteří jsme na konci světa.

Jestliže Izrael upadl do temnoty a modlářství, Bůh ho trpělivě dlouho snášel. Když se ale doplnily hříchy Izraele (Izrael si shromažďoval hněv ke dni hněvu a zjevení spravedlivého soudu Božího - podle principu v Ř 2,5) nad únosnou mez, zasáhl Bůh soudem a zajetím. V této fázi mohl kdo chce, co chce říkat o "probuzení" a mohla to být jen zbožná přání idealistických snílků. Když se však naplnil čas a Izrael zaplatil za své hříchy určitým časem utrpení (70 let), Bůh se nad ním smiloval a zahájil OBNOVU. Vše ale muselo být na principu Spravedlnosti.

Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy