Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 439 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116470703
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Jak je stará naše Země?
Vloženo Pondělí, 22. září 2008 @ 20:18:38 CEST Vložil: Olda

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Mnozí vycházejí z toho, že Země je stará miliony či miliardy let. Takové myšlení je základem pro evoluční teorie. Je to v souladu s pravdou? Tento článek se bude snažit odpovědět na tyto mnohé otázky.

Od dob sčítání obyvatelstva je nárůst populace stabilní. Dnešních šest miliard nás vrací nazpět o 4 400 let. Tak dlouho trvalo osmi lidem po potopě, aby se rozmnožili do dnešních šesti miliard. Jestliže by naši planetu obývali lidé již miliony let, pak by jich bylo dnes 150 000 na metr čtvereční.

Planety ztrácí teplo. Kdyby povstaly před miliardami let, neměly by dnes uvnitř žádné teplo. Saturn ztrácí své prsteny, které se od něho pozvolna vzdalují. Kdyby planeta už existovala miliony let, hmota jeho prstenů by se vytratila. Na Měsíci se usazuje kosmický prach a to za 10 000 let 3 cm. Avšak kosmonauti tam nalezli jen vrstvu 1,5 cm; tedy přesně tolik, kolik by mohl člověk očekávat za 6 000 let.

Přitom se Měsíc pomalu od naší Země vzdaluje. Jestliže by byl miliony let starý, musel by být na počátku docela blízko u Země. Taková blízkost by však způsobila dvakrát za den úplné zatopení všeho živého.

Magnetické pole Země slábne. Kdybychom připustili alespoň přibližné stáří Země podle evolucionistů, nebylo by dnes žádné magnetické pole. Rotace Země se zmenšuje o jednu tisícinu se*****y za den. Před miliardou let by musela mít tak velkou rotaci, že by odstředivá síla vymrštila do kosmického prostoru všechnu zemskou a vodní plochu.

Nafta je v zemi pod obrovským tlakem. Hornina, kde se nachází, je pórovitá. Kdyby tam byla již miliony let, pak by se již dávno vypařila.

Obsah soli v moři je dnes 3,8 %. Podle výpočtu se mohla dostat sůl do moře před 6 000 lety. Jinak by musel být procentuální obsah daleko vyšší. Oblíbeným ”důkazem” pro stáří Země jsou pro evolucionisty krápníky v jeskyních. V podzemí Lincolnova pomníku jsou krápníky, které vyrostly do výše 1 metru za necelých 100 let.

Nejstaršími rostlinami jsou ostnaté pinie a korálové útesy. Mají stáří přibližně 4500 let. Je-li Země stará miliony let, proč neexistují starší rostliny?

Podle Talmudu existuje život na Zemi 6 000 let: 2 000 let stavu pustoty, 2 000 let Talmudu a 2 000 let ”dnů Mesiáše” (Sanhedrin 97a).

Převzato z Wort zur Zeit, 6/2003, Neues Leben


Zdroj: Život v Kristu č. 7-8/2008

http://www.apostolskacirkev.cz


"Jak je stará naše Země?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 44 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 22. září 2008 @ 22:05:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak jsem poznal z vlastní zkušenosti ,kreacionisty obvykle pravda vůbec nezajímá,mají svou víru a té vše podřizují.
Velcí vědci se právě vyznačovali a vyznačují mnohdy tím,že přiznají svůj vlastní omyl 

Některá tvrzení jsou jaksi úsměvná např.

"Jestliže by naši planetu obývali lidé již miliony let, pak by jich bylo dnes 150 000 na metr čtvereční."

-před nějakými 150000-200000 lety se počet jedinců odhaduje v řádu tisíců,autorovi tvrzení zřejmě nic neříkají různé nemoci,války atd. kdy nedocházelo k násrustu populace,ale naopak k jejímu poklesu. 


jiná jsou celkem jednoduše vyvratitelná např.

--Přitom se Měsíc pomalu od naší Země vzdaluje. Jestliže by byl miliony let starý, musel by být na počátku docela blízko u Země. Taková blízkost by však způsobila dvakrát za den úplné zatopení všeho živého.--


Rychlost vzdalování MěsíceKreacionisté se snaží poukázat na nízké stáří systému Země-Měsíc právě pomocí vzdalujícího se Měsíce (viz AnswersInGenesis). Pomocí zrcadla, které zanechali astronauti na povrchu Měsíce, a laseru můžeme dnes přesně změřit rychlost vzdalování Měsíce od Země. Tato rychlost je asi 3,82 cm/rok. Tato samotná rychlost však o stáří naší "soustavy" nic neříká. Protože jednoduchým výpočtem zjistíte, že před 4,5 miliardami let by Měsíc byl stále ještě hodně daleko. Asi 240000 km oproti dnešním 384000 km. Podle kreacionistů však rychlost vzdalování byla v minulosti mnohem větší a dokládají to různými rovnicemi. Problém je však v tom, že tyto rovnice jsou v podstatě nepoužitelné. Víme totiž, že rychlost vzdalování Měsíce od Země je závislá na odlivu a přílivu (který sám je způsoben gravitační interakcí mezi Měsícem a oceány). Příliv a odliv je zase závislý na rozmístnění kontinentů na zemském povrchu. Kontinenty se však pohybují. Měsíc se od Země vzdaluje na úkor zpomalování zemské rotace. Z toho můžeme jednoznačně odvodit, že rychlost vzdalování Měsíce od Země byla mnohem menší. Podle Williemse (1990) byla rychlost vzdalování Měsíce před 650 miliony let asi 1,95 cm/rok. Rotaci Země v minulosti můžeme dokonce přímo měřit. Například korály produkují vrstvy s denními i ročními cykly, takže můžeme spočítat počet denních vrstev v jedné roční, v době kdy korál žil. Měření korálů starých 180 - 400 milionů let ukazují, že počet dnů v roce byl tehdy 381 - 410. Starší korály ukazují ještě větší počet dnů. Stejně tak můžeme spočítat počet dnů v roce pomocí skořápek měkkýšů, stromatolitů nebo sedimentů. Všechna tato měření jsou v souladu s teorií stále se zpomalující rotace Země a tedy i stále se zrychlujícího Měsíce


ze stránek www.planetopia.cz


autor se zabývá i dalšími tvrzeními

http://www.planetopia.cz/astronomie-a-fyzika/



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 23. září 2008 @ 10:24:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Znovu musím oponovat, že ne všichni kreacionisté lpí na stáří země 6000 let. Pro kreacionismus je typické to, že předpokládá (v souladu s Biblí) Boží zásahy (kreaci) v průběhu stvoření. Tedy ne plynulý vývoj (evoluci), nýbrž po jakýchsi stupních. Doba, za kterou se tak stalo, není podstatná.

Všechny takové výpočty jsou směšné, poněvadž vždy staví na nějakém předpokladu a ne na reálném stavu. Např. že v roce 0 byla voda v oceánu bez solí. Bez znalosti tehdejšího stavu takový výpočet nikdy nemůže zahrnout všechny vlivy a výsledek je potom chybný.



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Úterý, 23. září 2008 @ 12:24:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
K čemu člověk potřebuje vědět, jak stará/mladá je země? Má to zásadní význam pro jeho život, pro jeho spásu? Nemá. Tak proč se tím zabývat a věnovat tomu pozornost, které ta věc není hodna?



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Úterý, 23. září 2008 @ 14:58:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je přece jasné, že bůh by nic takového jako stvořit svět za 6 dní - i kdyby byl - nedokázal! To bychom pak museli věřit blibli i v jiných, mnohem eticky a morálně nepřijatelnějších věcech, což by nás vedlo k podřízenosti a poddanosti bohu, což je přece pro člověka 21 století naprosto nepřípustné!



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Úterý, 23. září 2008 @ 17:47:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsou všechno nesmysly.
Nelze jednoduše předpokládat, že počet obyvatel roste geometrickou řadou. To neplatí pro žádný druh. Tak se mohou množit leda bakterie v živném roztoku, a to pouze omezenou dobu.
Teplo v nitru Země vzniká velkou měrou radioaktivním rozpadem, a to také souhlasí s udávaným stářím Země.
Měsíc pravděpodobně vznikl při srážce velkého tělesa se Zemí, takže zpočátku nebyl od Země daleko. Život na Zemi byl převážnou část své existence ve vodě.
Magnetické pole Země se mění, ale nikoli lineárně, nýbrž cyklicky.
Rotace Země se zpomaluje, ale nikoli tisícinu se*****y za den, nýbrž asi za 50 let.



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Úterý, 23. září 2008 @ 18:51:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Verím v dobrý úmysel autora článku, ale radil by som nechať vo veciach vedy vyjadrovať opravdivých vedcov, alebo možno aj teológov, ale len ak sa naozaj rozumia vede a sú v nej aspoň trochu "podkutí". Inak sa ako veriaci zhadzujeme...
.
Biblia naozaj nie je ani vedecká, ani prírodovedecká, ani astronomická, ba ani historická príručka, hoci obsahuje z každého čosi... Biblia je kniha náboženská, v ktorej sa podávajú spravidla náboženské pravdy viery jednoduchou, ľudovou rečou, prístupnou chápaniu ľuďom tej doby, kedy boli napísané alebo ohlasované. A to boli ľudia, ktorí o vede, vesmíre, zákonoch prírody naozaj veľa nevedeli. A cieľom Boha predsa nebolo vysvetľovať im s náboženskými pravdami všetku súvisiacu vedu /astronómiu, biológiu, fyziku, históriu/ jednoducho preto, že oni by to vtedy neboli pochopili... Alebo zjavovať im to a dať zapísať čosi do Biblie len preto, aby to ľuďom o 3 tisíc rokov /vedecky viac vzdelaným, ako vtedy.../ "nebilo do očí"...
.
Skôr sa dá predpokladať, že Boh sa "povzniesol" na vedeckú nepresnosť , lpretože pre Neho bolo vtedy dôležité, aby ľudia pochopili Jeho náboženské a mravné posolstvo. A On vedel, že neskoršie generácie, ktoré budú danú problematiku Biblie študovať na základe súvislostí /a tiež rozumu od Boha.../ pochopia, o čo vlastne Bohu šlo, teda, čo bolo zmyslom, "duchom" daných biblických textov... /No, žiaľ, niektorí to nechcú pochopiť, je to pre nich veľmi ťažké a jednoduchšie je pre nich všetko chápať doslova. Dokonca sa pre tento - podľa mńa - nezrelý postoj cítia byť ortodoxní, a iných obviňujú z neviery v Božie slovo... Naozaj ten diabol sa veľmi teší, ako nás obabral a rozdelil.../.
.
V Biblii sú naozaj aj veci, ktoré treba chápať doslova, ale na to postupne ľudia prichádzali počas dejín Cirkvi pod pôsobením Ducha Svätého, mnohých modlitieb, uvažovaní, stretnutí a vzájomného vypočutia na rôznych stretnutiach /napr. konciloch a i./... A tento proces ešte celkom neskončil. /Napr. koľko je rôznych názorov na Apokalypsu? Koľko-krít sa "opláchli" adventisti, svedkovia Jehovovi ohľadom konca sveta "stopercentne" na základe Biblie...?/. Aj tento článok o veku zemesa mi zdá, že zapadá do tejto kategórie "biblickej vedy"...
.
Je to zaujímavé niekedy pozorovať, ako starý pán profesor, ktorý preštudoval kopu kníh a  je napriek tomu zdržanlivý v názoroch na niektoré veci , a tuto mladý "zobák" si prečíta niečo v časopise, čosi sa dozvie, a už vynáša "rozumy" a súdy o všetkom, že...? Všimli ste si to?
A nezdá sa vám podobné, že takmer 2000 rokov stará Cirkev, v ktorej o tejto veci /stvorenie a i./ debatovalo dodnes snáď milióny vzdelaných, múdrych i svätých ľudí, je zdržanlivá v názore na niektoé veci v Biblii, a tu nejaký pán "Ktosi" zrazu všetko jasne chápe, a všetkých odsudzuje /samozrejme najviac onú starú .../. Naozaj - na zamyslenie...



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: noire v Středa, 24. září 2008 @ 09:57:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Dovolil bych si pár poznámek. Když to vezmu od konce, tak o podobném rozdělení času, jak ho údajně uvádí talmud, mluví (mluvili) apoštolové hnutí New Age. Jenom se čas Dnů Mesiáše nazývá období Ryb a čas poté období Vodnáře. Talmud má hodně zdrojů, a jeden z nich je nejspíše okultní.

Pokud je vesmír mnoho miliard světelných let veliký, proč by jeho trvání nemohlo být také mnoho miliard let? Když je Bůh Pánem nad prostorem, proč by nemohl být Pánem i nad časem?

Hlavním nevysloveným problémem, se kterým má běžná vědecká populace problém v kreacionistické teorii, je ten, že pokud by na kreacionistické teorii něco bylo, tak by se musel hledat Tvůrce. (Creator (lat.) = Tvůrce) Pokud by byla Tvůrcem Příroda, je pro mnoho vědců problém ještě skousnutelný, protože na stavu naší planety vidíme moc člověka nad přírodou. (Vědec by se stal skalním přívržencem hnutí Greenpeace a vrhl by se na vegetariánskou stravu) Pokud by byl Tvůrcem Bůh, tak automaticky vystane osobní problém vztahu člověka vůči Bohu a vztahu Boha vůči člověku. A řešení tohoto problému obvykle znamená velký zásah do představy světa, kterou vědec má (například se obrátí ke Kristu)

Jinak podobné články nenabízejí ani fakta ani Pravdu.

Martin Č.



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: vnd v Středa, 24. září 2008 @ 13:20:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ono je otázka jak Genesis rozumět. Předem upozorňuji, že považuji bibli za inspirovanou a pravdivou do té míry, že záleží na každém písmenu. Nepovažuji však za inspirovanou každou jednoduchou představu, kterou to vyvolává. Byť by to byla představa velkého množství lidí.

* Země se vyskytuje před světlem, které (dle určitého výkladu) bylo stvořeno první den. Chceme-li trvat na šesti tisícovkách let musíme (dle mě) mluvit o stáří světla. Nebo musíme předpokládat bezprostřední návaznost (tzn. týž den) v objevení se země a světla - máme však pro to v textu oporu?
* Můžeme měřit čas když nemáme měřidla? A ta se objevují až čtvrtý den.
* Střídání dne a noci, jak jej známe dnes je způsobeno rotaci země a existencí slunce. Pojmy den a noc v '1. dnu' tedy nesedí. (To ale nepovažuji za chybu v genesis, ale v naší interpretaci textu! Napadlo mě, jestli by ...Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí... nemohl být způsob, jak sdělit někomu, kdo má zkušenost se dnem a nocí, co je to světlo. Ale to je samozřejmě jen nápad...)

V žádném případě nezahazuji možnost, že by svět byl stvořen v 6-ti dnech! Jen mám pochybnosti o tom, jestli jsme schopni rozumět písmu a světu natolik, abychom si tím mohli být zcela jisti.

Podobné argumenty jako jsou v článku, možná skrývají úskalí. Předpokládají (!) neměnné podmínky. Možná je to správně, ale je to jisté? Země na Boží pokyn vydává rozmanité druhy živočichů, od určitého okamžiku to vypadá už jen na trní a hloží.



Re: Jak je stará naše Země? (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Středa, 24. září 2008 @ 21:53:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Z Bible se dá existence země přesně vypočítat. Teď si nepamatuji přesné číslo, ale jde asi 6 012-6200 let.



Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy