Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kamila.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 310, komentářů celkem: 416617, adminů: 60, uživatelů: 5183  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 321 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

Nekdo
cizinec
Frantisek100
Willy
brusle7
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113056081
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: modlitby za Gojima
Vloženo Středa, 13. srpen 2008 @ 17:18:55 CEST Vložil: Olda

Modlitební život poslal vassil

Bratři a Sestry,

chtěl bych vás vyzvat k modlitbám za Gojima. Jsem katolík, nechci aby to vyznělo nějak účelově... Zdá se mi, že Gojim žije v neustálém strachu z KC, že za vším vidí její spiknutí... Prosím, modleme se za Gojima, ať je Pán neustále s Ním, ať je Gojima naplní Láska Kristova, ať je zbaven strachu, ať žije v radosti s Kristem! Je jedno jaký má kdo názor na to co píše Gojim, ať je přijímáme či odmítáme, modleme se pro sím za Gojima, tím nic neskazíme...

Gojime, bratře! Mám tě rád! Budu se za Tebe modlit, prosím modli se za mne i ty, přistupujme ve svých modlitbách společně k našemu Pánu Ježíši Kristu!
Chvalme společně našeho Pána Ježíše Krista!
Haleluja!
Prosme za sebe i za naše milované bratry a sestry!

vassil


"modlitby za Gojima" | Přihlásit/Vytvořit účet | 49 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: cristiano v Středa, 13. srpen 2008 @ 18:21:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://prokrestany.cz
Prosím všechny upřímné křesťany, aby mysleli nejen na bratra Gojima, ale i na ty, kteří jsou pod palbou v mnohém ohrožení jistých skupin lidí, kteří rádí iniciují modlitební párty na něčí úmysl - jen proto, aby něčí ústa byla umlčena. Hlavními body přímluv za ty lidi by mělo být:

- aby Pán Ježíš je chránil pod mocí svaté krve Pána Ježíše Krista
- aby se jich nic nedotklo (žádná démonická moc) co nepůsobí čistě od Boha
- aby každé srdce, které nesmýšlí upřímně, bylo usvědčeno (však mnoho lidí se modlí za někoho, ale není-li to s čistým srdcem, je to k škodě všech zúčastněných...)
- aby ti, kteří se modlí jen proto, aby křesťané neodhalovali jejich bludné a ohavné nauky, byli ze svého hříchu a modloslužby odhaleni a usvědčeni. Kéž k nim je  Bůh milosrdný a dá čas k pokání.

V lásce Pána Ježíše Krsita

CristianoRe: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: foxovec v Středa, 13. srpen 2008 @ 20:36:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Jistě vassile,

Pokud někodo nesouhlasí s římským katolicismem, tak je s ním třeba naložit podle prostředků které jsou právě k dispozici. Nejlepší je, když je možnost ho upálit nebo alespoň zavřít. Když to možné není, tak je dobré vyzvat alespoň k modlitbám, aby bylo vidět jak je dotyčný "duchovně mimo."


Zde jen navrhuji určité vysětlení:

ať je Gojima naplní Láska Kristova - Gojim nemiluje Řím, což jasně znamená, že není naplněn Kristovou láskou, tedy účinek takové modlitby se projeví tím, že se Gojim začne milovat Řím

ať je zbaven strachu - strach z Říma je určitě duševní nemocí nebo posedlostí, takže účinek modliby se projeví tím, že se Gojim otevře v Římu

ať žije v radosti s Kristem - kdo není římskokatolík, jistě nemůže žít v radosti s Kristem, takže účinek modlitby se projeví tak, že se Gojim stane římským katolíkem


Nebo to myslíš jinak vassile?

Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: ares v Středa, 13. srpen 2008 @ 21:37:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co to tady melete a napadáte Vassila!!! Vassil napsal: Gojime, bratře! Mám tě rád! Budu se za Tebe modlit, prosím modli se za mne i ty... Všimněte si prosím té druhé části věty jež jsem zatučnil! Prosím modli se za mne i ty! Tak jaképak vydírání pomocí modlitby, na což narážíte?! Modlit se prospěje opravdu nám všem... Copak si myslíme, že naše modlitby můžou změnit, byť nepatrně, Boží vůli?? Naprosto ne!! Když se budeme modlit pomůžeme především sami sobě! Když se modlíme jsme přece ve spojení ze samotným Bohem a o to nám jde všem především, ne?!!

Všichni jsme bratry, i když rozhádanými. Tak už se konečně usmiřme, a nepodezřívejme stále svého bratra, jako Kain Abela! Hledejme usmíření a pochopení! Kdo se ve věrouce liší víc, katolík s protestantem, nebo křesťan ze židem, křesťan s mohamedánem, křesťan s pohanem, nebo křesťan s atheistou??! Katolík s protestantem se ve věrouce liší minimálně, ale nenávist mezi nimi je největší, tak už se koneně zpamatujme!

S pozdravem ares.Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Středa, 13. srpen 2008 @ 22:40:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Vassile,

ano, je dobře se za Gojima modlit, ale hlavně v tom smyslu, aby mu Pán dal sílu vydržet a nenechat se zastrašit. Jsem přesvědčená, že se Gojim nebojí ani katolíků, ani jiné církve - jak jsi na to, prosím tě, přišel? A věřím, že i žije naprosto plnohodnotný křesťanský život a vztah s Pánem si naprosto užívá. Pán je s ním, protože žije v něm, jako ostatně v každém znovuzrozeném věřícím.

Myslím, že tvůj článek je poněkud účelový.

IrenaRe: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: Bertik v Středa, 13. srpen 2008 @ 22:42:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj, vassile, věřím ti. Počítej však s nepochopením od těch, kteří si neustále hledají hůl na "psa" :-)Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 13. srpen 2008 @ 22:44:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Spíše bych se obrátil na lékaře-psychiatra. Nejrůznější spiknutí ŘKC se mu staly až posedlostí, bez nich by snad neměl ani smysl životaRe: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: noname (cnemo@seznam.cz) v Čtvrtek, 14. srpen 2008 @ 01:21:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vassile,
tohle je výborný nápad a doufám, že se setká s pochopením. Modlitba má ohromnou moc. Snažím se modlit za všechny křesťany  a prosím Pána  za jeho rozdělenou církev aby ji pomohl najít společnou řeč. Protože On jediný to může udělat, on také nejlépe ví co v této chvíli potřebujeme.
 
Tak modleme se nejen za Gojima ale i za sebe navzájem, možná když své výhrady vůči bližnímu nejprve svěříme v modlitbě Pánu uleví se nám i vztahům mezi námi.

HonzaRe: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik v Čtvrtek, 14. srpen 2008 @ 10:29:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sestry a bratří, modleme se za sebe navzajem a za opravdovou jednotu mezi námi. Bůh nás má rád, každého člověka, jsem jeho tvory, které on stvoříl.
Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: Elo v Čtvrtek, 14. srpen 2008 @ 12:55:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Starí múdri hovoria, že všetko zlé je na niečo dobré. Veď ked sám Pán Boh dopustil hriech, diablovi dovolil pôsobiť, určite tým sledoval čosi dobré. Aj na slepcovi od narodenia "majú sa prejaviť dobré skutky"... Aj nepríjemný "rypák", nervák, večne ufrfľaný člen nejakého kolektívu spĺňa nejaký ten plán Prozreteľnosti...
.
Podobné myšlienky mi prišli na um občas aj v súvislosti s naším bratom Gojímom. Z jednej strany taký človek často vysloví otázku, či prednesie kritiku, ktorá donúti človeka oveľa viac premýšľať, ako keď vám ktosi len pritakáva... A človek vtedy často príde na to, na čo by inak neprišiel. Aj to je možno určité životné poslanie rôznych "Gojímov", a treba to uznať  poďakovať sa Pánovi z nich. Takže vďaka, Gojime, že si taký, aký si a že si medzi nami.         
.                                                   .
 Ale z druhej strany: Človeku sa nechce stále točiť okolo toho istého. Rana, ktorá bola hlboká a veľmi dlho trvalo, kým sa z nej človek začne “vylizovať”..., čosi sa už začalo hýbať a sú neajké náznaky hojenia... , ale ktosi  sa v nej neustále bude škriabať, rýpať sa v nej... sotva sa vylieči... Ba môže vzniknúť nejaká chronická choroba, nádor, alergia...

.
Naozaj si, Gojím, myslíš, že v tých ranách a chybách, ktoré v minulosti vznikli medzi kresťanmi, a hlavne tie, kroré urobila predovšetkým tá tebou najviac všímaná "milovaná" KC sa stále treba špárať? Pripomínať ich, “tapetovať” o chybách KC každdému a všetkým a stále a stále až do omrzenia...? Je to naotzaj podľa teba najlepší spôsob, ako sa vyliečiť z tých rán, resp. ochrániť pred nimi? Naozaj je KC najväčším a nepolepšiteľným zločincom v histórii?  Naozaj táto Cirkev nič dobré v histórii /a hlavne po reformácii/ a dokonca v súčasnosti neurobila a nerobí? A ak, tak je to len, naoko manéver na oklamanie ľudí, pokrytectvo?... Naozaj v tejto Cirkevi niet dnes žiadnych svätých, opravdivých kresťanov? Ba pre členov KC sa ani názov “kresťan” nemá používať?
.
Naozaj v tejto Cirkvi sa nerobí nič dobrého, o čom by sa dalo zmieňovať, prípadne čosi oceniť, či pochváliť?  Žeby  všetka tá denná práca tisícov katolíckych Bohu zasvätených osôb, kňazov, rehoľníkov, mníšok, angažujúcich sa laikov nestála ani za mávnutie rukou?  Obetavosť mnohých, charita, služba chudobným, chorým, opustených, služba v misiách, mládeži, tá denná ich evanjelizácia a katechizácia, to ich zoznamovanie ľudí s Pánom a privádzanie ich k Nemu, angažovanie sa za morálku rodiny a spoločnosti... to všetko je len faloš, diabolský pretvárka, len za peniaze, maska...?  Radšej o tom pomlčať? Ale skôr sa podľa teba treba stále zmieňovať o stredovekej inkvizícii,  o pedofilných kňazoch, o rôznych prechmatoch kde-koho, o zlých pápežoch?...
.
Čo myslíš, Gojim, ale aj ostatní: pohne sa niekam naša diskusia na GS, ak bude každý člen Cirkvi neustále pretriasať chyby na druhých a neustále obhajovať svoje?... Vyhlasovať druhých za sektu, či mega-sektu, stále dávať dookola predhadzovať na oči “tapety” plné žlče, ohováriania, osočovania... jedjnostrannosti...
.
Bude to azda naozaj dobré svedectvo pre tých, čo hľadajú dnes Boha, pravdu, a možno aj na GS hľadajú pravdu o kresťanstve, a chcú sa presvedčiť, či tí kresťania, ktorí tak často hovoria o láske, odpúšťaní, morálnosti... naozaj sa podľa toho aj správajú navzájom? Teda tak ako sa to píše v Biblii, na ktorú sanajčastejšie odvolávajú?...
.
 Napríklad: “Nové prikázanie vám dávam, aby ste navzájom milovali”. Alebo: “Bratia, neohovárajte jeden druhého... Nesúďte, aby vás neposúdili... Buďte mierni, odpúšťajte si navzájom, ako aj vým odpustil Kristus...hoci aj 77-krát... Buďte pokorní... Kto sa povýši, bude ponížení...Iných pokladajte za lepších od seba... Každé vaše slovo nech je na vzájomné budovanie...”

.
Oplatí sa o tom porozmýšľať. Každému. Aj mne. Nielen Gojímovi. Vďaka za inšpiráciu…Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: vassil v Čtvrtek, 14. srpen 2008 @ 19:54:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bratři a setry,
chtěl bych se omluvit jestli jsem se někoho mými slovy dotkl, opravdu jsem to neměl v úmyslu. Asi jsem některé věci napsal trochu nepřesně, já nechci tvrdit a ani netvrdím že Gojim není naplněn Boží Láskou, nebo že nežije v radosti s Kristem. Ale i jestli žije, můžeme se modlit za to, aby tak žil, každý z nás je hříšný, každý z nás občas upadá a vzdaluje se Bohu, žiju s Kristem, ale budu rád když se za mne budete modlit abych s Kristem žil, občas taky hřeším a vzdaluju se mu...
Bratři a sestry, první mi bylo trochu smutno z vašich reakcí, mrzí mne že občas někteří z vás hledají za vším něco, mě nejde o nějaký pokus o obracení na katolictví či rýpnutí do protestantismu či nevím co, prosím věřte mi, něco z toho co bych chtěl říci za mne řekl už i Ares. Popravdě řečeno, už si říkám, že je i jedno zda se to dotklo vás (neberte to prosím špatně),ale snad se to nedotkne Gojima, vždyť já tak nečinil proto, že bych chtěl ublížit... Rozmýšlel jsem se jestli mám nabídku poslat Gojimovi soukromě, snad jsem se i bál zeptat se veřejně, modlil jsem se aby mi byla ukázána správná cesta, a udělal jsem to, co jsem udělal... Snad jsem měl napsat místo "Ať Gojima naplní Láska Kristova" raději "Ať Gojima stále naplňuje Láska Kristova", snad jsem měl zvolit např. i jiný nadpis, aby to nevyznělo tak, jak mi to někteří předkládáte...


Bratři a sestry,
chtěl bych nás vyzvat, modleme se za sebe všichni navzájem. Ať jsme naplňováni Boží milostí, ať je Kristus vždycky s námi, ať se přeze všechny rozdíli Milujeme navzájem, ať napomáháme k šíření Božího království,...
Snad vám nebude vadit, že tyto slova říkám zrovna já...
Bratři a sestry, pokud by jste chtěli, mohli by jsme si vyhradit chvíle, kdy se za sebe budeme navzájem modlit. Ať už po domluvě nebo bez domluvy:-)


Omlouvám se ještě, že nereaguji přímo na vše a že reaguji se spožděním, manželka rodila, byly to nádherné požehnané chvíle, a teď zase jsou nějaké problémy s malou i s námi rodiči, tak nějak nějsou ani na vše myšlenky...

Pán s Vámi!Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 14. srpen 2008 @ 22:23:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neznám Gojima. Informace, které zde šíří, pokud jsou pravdivé, tak jsou pro nás ponaučením, v jakém nebezpečí je každá církev, která usiluje o moc a vládu na zemi. Katolická církev napáchala v minulosti hrozně zla. Nemohla být vedena Duchem Svatým, ale byla asi vedena jen lidmi toužících po moci a bohatství. Proto používala metody násilí a zabíjení. Nejhorší je to, že si to nepřizná a vinu svaluje na jiné. Indiány v Americe nevyvraždili katoličtí Španělé, ale jiní lidé apod. Kdyby na místě katolické církve však byla jiná církev, chovala by se stejně. Stačí podívat se na dnešní svět a mocné dnes ( a už to ani nejsou katolíci, ale z jiných církví ) Takže všichni jsme jedna kupa hříšníků a Boha z nás musí pořádně bolet hlava. A On zatím čeká…. Dal nám lidem svobodu a my lidé jsme si volili hodnoty, které svědčí o tom, že se svobodou neumíme zacházet a ani zbavit se hříchů. Tečku za dějinami lidstva udělá Bůh, až se vrátí na Zemi. Vassilova výzva k modlitbě má velký smysl. Možná, kdyby se lidé dříve včas více upřímně modlili, nemuseli se zabíjet a být války. A neměla by to být modlitba za Gojima, ale spíše za celý svět, za sebe a hlavně za svoji církev, aby opravdu byla církví Kristovou.Re: modlitby za Gojima (Skóre: 1)
Vložil: eleonora v Pondělí, 18. srpen 2008 @ 00:00:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebylo by dobré aby sem dal nějaký komentář také Gojim? Bude-li se za něj kdokoli modlit, aniž by o to nějak stál, nevím jestli se všechna přání neminou účinkem. Jestli pak nějaké modlitby, tak za to, aby se otevřel i jiným věcem než těm které orotodoxně vyznává sám. Aby nahlédl, že pravda není jen doménou nekatolíků a protikatolíků.Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy