Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 254, komentářů celkem: 430655, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 121 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

milan333
rosmano
Willy
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117060796
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Spasení je zadarmo
Vloženo Čtvrtek, 19. červen 2008 @ 21:37:47 CEST Vložil: gojim

Zamyšlení poslal Irena


Narazila jsem na velmi pěkný článek :

http://www.tv7.cz/sako-nie-je-potrebne


Irena


Podobná témata

Kázání

"Spasení je zadarmo" | Přihlásit/Vytvořit účet | 129 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pátek, 20. červen 2008 @ 07:41:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Fantazii se meze nekladou ,trochu mi to připomíná Bedřicha Trávnička -a máte to zadarmo:-)
Re: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pátek, 20. červen 2008 @ 08:33:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Až na ty odkazy na videa bludaře Ulfa Ekmana vedle (hned je zřejmé, z jakého soudku je tato TV), je článek pravdivý.

Jsou však mnozí, katolíci i protestatnti, kteří si myslí, že o věčné spáse rozhodne Bůh až nakonec, podle toho, jak se budou chovat, tedy jestli si věčnou spásu dokáží ZASLOUŽIT!

Je tu někdo milí čtenáři GS, kdo to opravdu dokáže? Já tedy ne.Re: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Pátek, 20. červen 2008 @ 11:14:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Je to tak, jak říkáš, Ireno,

narazila jsi na velmi pěkný článek. Díky Pánu za něj, díky za Jeho plné spasení, vykoupení, ospravedlnění, pokoj, milosrdenství a milost - za to všechno zaplatil On. Kéž jsme my ochotni, po té, co přijmeme Jeho "menu", zaplatit cenu za Jeho následování (Beránka), tj. zapřít sami sebe, brát na sebe každý den náš kříž a následovat Ho. Amen. Chcete-li?

willyRe: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pátek, 20. červen 2008 @ 11:56:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ti, kteří si myslí, že věčná spása je založena na vlastní snaze, vlastních skutcích, na vlastní vytrvalosti (mylně na základě Mt 24,13, který je určen podle kontextu pouze Židům v době velkého soužení a netýká se ani věčné spásy, ale záchrany před fyzickou smrtí či spásou v Království Krista na zemi), tedy na zákonu a jeho dodržování, nemají vůbec ponětí o hloubce Boží svatosti a dokonalosti, kterou nutně musí mít všichni spasení navěky.

Takovou svatost a dokonalost nemohl dosáhnout žádný člověk, kromě Ježíše Krista. Pro nás, obyčejné smrtelníky, je možné získat takovou svatost a spravedlnost jen skrze VÍRU v Krista a to tak, že je nám skrze tuto naši víru PŘIČTENA ZDARMA bez skutků zákona (Ř 3,20-24). Pro nás je možné ji mít pouze v Kristu, tak, že jsme oblečeni do Krista (Ga 3,27), tak, že nás Kristus (před Bohem) "jednou obětí DOKONALÉ učinil navěky..." (Žd 10,14). On sám se stal naší Spravedlností (před Bohem) -1Kor 1,30. My totiž před Bohem žádnou VLASTNÍ spravedlnost mít ani nemůžeme, to bychom byli jako judaisté pod zákonem (Ř 10,2-4), kteří se o to samé snažili a snaží. Buď máme před Bohem za svou Spravedlnost Krista nebo sami sebe (= jsme pod zákonem). Nic mezi tím není. Buď jsme pod Kristem (=pod milostí) nebo pod zákonem.

My samozřejmě také můžeme a máme mít i svoji vlastní spravedlnost, svatost a dokonalost (samozřejmě jen s pomocí a ve spolupráci s Duchem svatým), ale to není spravedlnost před Bohem (jinak by byla vyprázdněna Oběť Kristova a Ten by umřel nadarmo), ale jde o spravedlnost před naším Pánem Ježíšem Kristem. Zatímco před Bohem za nás stojí Kristus, který je zárukou našeho přijetí u Boha, tak před Kristem stojíme my sami v Duchu svatém a ve vztahu a ve spolupráci s Ním. Tato naše spravedlnost před Kristem (i kdyby byla velmi kvalitní), je však jen slabým a značně kolísavým odvarem Boží spravedlnosti (2Kor 5,21), kterou jsme se stali v Kristu, která nám byla Jeho Obětí přičtena. Jakákoli naše spravedlnost nemůže být základem naší věčné spásy. To by neobstál ani ten nejsvatější věřící. Tvrdit, že naše věčná spása závisí byť i jen z jednoho procenta na nás, je čirým rouháním se Kristově Oběti a jejím znevažováním, což je popsáno v Žd 10,29, kde se chtěli věřící ze Židů pod vlivem judaistů vrátit k zákonu a zvířecím obětem a zavrhnout víru v Kristovu Oběť.

K věčné spáse je naše vlastní (vypracovaná) spravedlnost ve spolupráci s Duchem svatým před Bohem nepotřebná. Je však potřebná před Kristem, abychom byli HODNI vstoupit do Jeho Království. Před Bohem je (za nás) HODEN JEN Kristus. Před Kristem však musíme být HODNI my sami v Duchu svatém. Musíme být HODNI postavit se před Synem člověka při Jeho druhém příchodu (Lk 21,36), obstát před Jeho soudnou stolicí (2Kor 5,10-11) a vstoupit tak do Jeho Království, jež je odměnou jak Jemu samotnému, tak i jeho věrným následovníkům. Kristus se při svém druhém příchodu vrátí ze svých svatebních příprav (Lk 12,36) pro svoji Nevěstu, která je charakterizována takto:

"Radujme se a veselme se, a chválu vzdejme Jemu. Neboť přišla svatba Beránkova, a manželka Jeho připravila se. A dáno jest jí, aby se oblékla v kment čistý a skvoucí a ten kment jsou SPRAVEDLIVÉ ČINY svatých." (Zj 19,7-8)

Naše spravedlivé činy jsou tedy zapotřebí k účasti na svatbě Beránkově, která je však spojena jen s Královstvím a nikoli s věčnou spásou (Mt 22,2). Nebudou-li mít věřící tento čistý a skvoucí kment ze spravedlivých skutků, budou nalezeni nazí (před Kristem) - 2Kor 5,3// Mt 22,11-14 a budou před soudnou stolicí Krista odsouzeni k utrpení počas Království (Mt 5,22-26), do něhož nevstoupí a nebudou ani účastni svatby Beránkovy (Mt 25,10).

V otázce soudné stolice Kristovy, svatby Beránkovy a vstupu do Království (časově omezeného na 1000 let), hrají naše spravedlivé činy hlavní roli. Kristu byla svěřena hlavní úloha - získat pro věřící věčnou (časově neomezenou) spásu. Nám věřícím byla svěřena mnohem menší úloha - získat skrze své spravedlivé činy Království (časově omezené), být HODNI do něj vstoupit. Pro Boha je ve vztahu k nám rozhodující pouze Kristovo dílo na kříži. Pro Krista je ve vztahu k nám rozhodující, zda Ho následujeme a činíme Boží vůli (Mt 7,21-23), zda jsme naplněni ve své duši (nádobce) olejem Ducha (Mt 25,1-13), zda neseme svůj kříž, zapíráme sami sebe, zda jsme ochotni pro Něj zemřít duševně (položit duši do smrti - Jan 10,15 // 1Jan 3,16 // Lk 9,23 // Mt 10,37-39 // Mt 16,24-26 // Lk 14,26-27 a 33 // Lk 17,32-33) i fyzicky (Zj 12,11 // Zj 20,4) skrze případnou mučednickou smrt. Zda jsme ochotni kázat Evangelium bez ohledu na to, co se nám přitom od lidí může stát.

Požadavky na naší vlastní, vypracovanou spravedlnost (ve spolupráci s Duchem) jsou velmi, velmi přísné (viz. následující komentář). Pán Ježíš Kristus, jako náš Král, žádá po nás pro své uspokojení mnoho velmi přísných požadavků. Mnoho pro nás vykonal a také po nás mnoho žádá. Vlastně žádá všechno, včetně našeho života, někdy i případně fyzického, ale vždy alespoň ochotu k této mučednické oběti, která se nutně musí projevit kázáním Evangelia kdykoli a kdekoli Pán dá pokyn (pokud nám dá pokyn a vede nás k tomu). Hlavní kostrou Jeho požadavků na nás, je Jeho Kázání na hoře v Mt 5-7.kap. Nic z toho však není potřebné pro naši věčnou spásu. Je to však rozhodující pro náš vstup do Království a na svatbu Beránkovu. Nikdo z věřících, kdo je na podobných seznamech, jako v 1Kor 6,9-10 nebo v Ga 5,19-21 do Království nevstoupí, pokud nad těmito hříchy nezvítězí (1Jan 2,14 // Zj 2,7 // 2,11 // 2,17 // 2,26 // 3,5 // 3,12 // 3,21). V těchto věcech musíme uspokojit svého Pána a Krále Ježíše Krista, jinak naši odměnu (korunu, trůn a slávu = Království) vezme někdo jiný (Zj 3,11).

Boha samotného však uspokojil pouze Kristus sám svojí Obětí na kříži. Proto nyní Bohu můžeme říkat Abba, Otče (Ř 8,15). My v této záležitosti můžeme pouze VĚŘIT, protože Kristus PLNĚ uspokojil Boha za nás.

Věčná spása NENÍ ZA ODMĚNU. Království (tisícileté) samo je však ODMĚNOU.

Re: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Pátek, 20. červen 2008 @ 13:15:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vstup do Království, o kterém se píše v kázání Páně na hoře v Mt 5-7 kap. je vázán na plnění zákona Kristova (1Kor 9,21 // Ř 8,2, // Gal 6,2). Podmínky pro ulehčení vstupu nebo přímo pro vstup do tisíciletého Království Krista na zemi jsou velmi přísné např.:

1) chudoba ducha
2) tichost
3) hlad a žízeň po spravedlnosti
4) milosrdenství
5) čisté srdce
6) úsilí o pokoj
7) snášení utrpení
8) snášení protivenství pro Krista
9) svícení světlem před lidmi
10)úcta k Božímu zákonu
11)hojnější spravedlnost nežli zákoníků a farizeů
12)vystříhání se hněvu proti bratrům
13)vystříhání se ubližování bratrům
14)vystříhání se nečistých cizoložných myšlenek a činů
15)vystříhání se rozvodu
16)vystříhání se přísah
17)vystříhání se pomsty
18)vystříhání se lakomství
19)milování nepřátel
20)činění dobra nepřátelům
21)modlitby za nepřátele a žehnání nepřátelům
22)dokonalost
23)varování se zbožných skutků činěných před lidmi (na odiv)
24)varování se marnomluvnosti
25)varování se neodpuštění
26)odpouštění křivd
27)varování se pokrytectví
28)varování se skládání pokladů na zemi
29)skládání pokladů v nebi
30)čistota očí
31)vystříhání se mamonu
32)nepečování o svůj život
33)hledání Království Božího a jeho spravedlnosti
34)vystříhání se nespravedlivého sudičství
35)činění spravedlivého soudu
36)vytrvalost v modlitbě za určitou věc
37)činění lidem tak, jak bychom chtěli, aby činili oni nám
38)vcházení těsnou branou po úzké cestě
39)varování se vcházení širokou branou po široké cestě
40)varování se falešných proroků a učitelů
41)činění Boží vůle
42)vystříhání se činění nepravosti (toho, co není Boží vůle)
43)plnění Božího Slova, Kristových příkazů
44)zdržení se manželství pro usnadnění vstupu do Království (Mt 19,10-12)
45)život v chudobě (Mt 19,22-24)
46)opuštění všeho a následování Krista (Mt 19,27)
47)milující nenávist ke své rodině (Lk 14,26)
48)nesení svého kříže ( = zapírání své duše, svého JÁ)- Lk 14,27.
49)odřeknutí se všech věcí, kterými vládneme (Lk 14,33)
50)být solí země (Lk 14,34)
51)mučednictví (Zj 20,4)
52)vítězství nad hříchem a nad falešným učením (Zj 2.a3.kap.)
53)mít ženu, jako bych ji neměl
54)užívat tohoto světa, jako bych ho neužíval
55)kupovat, jakobychom nic nevlastnili (1Kor 7,29-31)
56)vynaložení veškeré snahy (2Pt 1,5)
57)přidat k víře své ctnost, poznání, zdrženlivost, vytrvalost, zbožnost, milování bratrstva a lásku (2Pt 1,5-11)
58)položit pro Krista za škodu, vše, co je nám ziskem (Fil 3,7)
59)úsilí o to, abychom poznali Krista (Fil 3,10)
60)snažný běh o získání tohoto poznání Pána a o účast na prvním vzkříšení (Fil 3.kap.)
61)běh závodu víry se zdrženlivostí ve všem a s cílem doběhnout závod jako první ze všech Kristovců (1Kor 9,24-27)
62)podmaňování si těla pro tento cíl
63)bojování boje víry, dokonání běhu a zachování víry
64)držení na uzdě svého jazyka (Jak 1,26)
65)prokazování praktického milosrdenství a lásky k vdovám, sirotků a trpícím bratrům (Jak 1,27)
66)zachování sebe sama neposkvrněného od světa (tamtéž)
67)vystříhání se přijímání osob (Jak 2,1)
68)zůstávání v Kristu (Jan 15,4)
69)nesení ovoce Bohu (Jan 15,2)
70)poslušnost Kristovým příkazům - milování Pána Ježíše (Jan 14,21).

A mohl bych toho jmenovat ještě mnohem více z Nového zákona.

A uvědomme si, že ANI JEDEN Z TĚCHTO KRISTOVÝCH PŘÍKAZŮ NENÍ PODMÍNKOU NAŠÍ VĚČNÉ SPÁSY !!! Tou je pouze VÍRA = počáteční UVĚŘENÍ v PÁNA JEŽÍŠE KRISTA.

Jsou však podmínkou vstupu do Království nebes na zemi, trvajícího tisíc let.

Re: Spasení je zadarmo (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 21. červen 2008 @ 11:27:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co je zadarmo, toho si lidé neváží a zase jiní toho zneužijí a pak to prodávají a zpeněžují. To asi dělaly i církve, když si vymyslely odpustky a jiné věci. Pochopitelně, kdo by netoužil po věčném životě či nějaké další formě existence po smrti?! Co vlastně znamená, že jsem spasen ? Setkal jsem s lidmi, kteří si to o sobě myslí a jednají vůči ostatním povýšeně. Chovají se dost nepěkně a kolem sebe způsobí i dost zla. Znám lidi, kteří to třeba nevědí, ale jsou vynikající a je s nimi hezky. Nezklamou, nepodráží... Ti by spaseni být neměli? Ještě štěstí, že o tom, kdo bude spasen, rozhodne Bůh!!! Věřím ve spasení. A pokud dostaneme od někoho dar, což je právě spasení, pak bychom měli k dárci projevovat lásku a úctu a snažit se plnit jeho rady a přání. Takže skutky víry neuhasínají, ale rostou ještě více. Nemusím dělat něco teatrálního, aby to každý viděl. Stačí žít v pokoji, míru a poctivě svůj život.... , pracovat a sloužit.... a milovat našeho Boha. A pamatujme také na to, že co se vnucuje, se často lidem zprotiví.Evangelizace (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 25. červen 2008 @ 07:46:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejlepší evangelizace je žádná evangelizace aneb "Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní"Stránka vygenerována za: 0.85 sekundy