Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jonáš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16224, komentáře < 7 dní: 494, komentářů celkem: 399100, adminů: 60, uživatelů: 5084  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 32 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

gregorios777
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109586398
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: O čem je evangelium?
Vloženo Pátek, 30. květen 2008 @ 10:34:32 CEST Vložil: Olda

Grano Salis poslal Hyperion

Předpokládám, že nejsem sám, kdo si na tomto portálu povšiml toho, že mnozí se tu vyjadřují více méně monotematicky. Nechci nikoho jmenovat, ale dotyční by si měli uvědomit, že poselství evangelia nespočívá např. v neustálém boji proti římskokatolické církvi a že s člověkem, který tu nepíše prakticky o ničem jiném než o hříšnosti a zkaženosti homosexuality, není asi něco v pořádku. Ať už si kdokoli myslí o katolicismu, homosexualitě, interrupcích, antikoncepci atd. cokoli, ani jedno z těchto témat není podstatou evangelia.

Projekt GS je svým způsobem unikátní v prostoru, který dává pro vyjádření osobních názorů a myšlenek. Ujišťuji vás, že na většině obdobných portálů bychom mnozí neprošli tamní cenzurou. Neměli bychom tedy tento prostor využít lépe?

 V žádném případě nechci nikoho cenzurovat - i kdybych chtěl, nemám k tomu stejně žádná práva. Chtěl bych jen, aby se ti, na které se výše uvedená slova vztahují (každý nechť posoudí sám) zamysleli, jaký je asi tak užitek z toho, když se do každého tématu pokoušejí propašovat nějaké zmínky o jednom ze svých pár oblíbených evergreenů. Nevěřte tomu, že se stokrát opakované tvrzení stane nějak víc pravdivějším nebo zřejmějším. A nezapomínejme, že na tento portál chodí i mnozí hledající, kteří třeba doufají, že tu naleznou aspoň ukazatel, kudy že vede ta cesta k Bohu a Kristu.

GS je k tomuto účelu dobře vymyšlené a zařízené, protože se tu mohou svobodně k otázkám vyjadřovat všichni, neboť je naddenominační. Když tu člověk chce něco napsat, nemusí volit velmi opatrně slova, aby náhodou nebyl pro provozovatele příliš proti- nebo pro(katolický, reformační, letniční, adventistický, protestantský, křesťanský, islámský ...). Děkuji za zvážení mé "námitky".


"O čem je evangelium?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: O čem je evangelium? (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pátek, 30. květen 2008 @ 11:30:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Hyperione, 

na druhou stranu, monotematičnost jednotlivců tvoří dohromady rozmanitý celek. Každý člověk resp. úd těla má jiný úkol. Evangelista sem bude posílat evangelizační články, prorok (dá-li se to tak říci) bude stále poukazovat na nešvary apod. Každá doba přináší svá tabu, o kterých je neradno mluvit. K. H. Borovský kdysi napsal: „nechceš-li si ústa pálit, musíš mlčet nebo chválit.“ Vím o představitelích různých církví, kteří jsou silně proti Grano Salis. Nicméně velmi dobře vědí, o čem se na něm píše. Někteří ho zdánlivě ignorují, ale jeden třeba pověřil svého zástupce, aby monitoroval, co se o jeho církvi píše. Většinou je zajímala právě témata, vycházející z „monotematičnosti“ určitých jedinců. Jeden bývalý funkcionář jedné naddenominační organizace zde dokonce psal téměř "na plný úvazek".

Kde jinde se dnes smí psát o tom, že uctívání soch a mše, nahlíželi reformátoři jako modlářství. Kde se smí kritizovat věci, které jsou posvátnou krávou, jako Kurzy Alfa? Kde se zveřejní kritika Ekumenické charty…? Nejvíce se to nelíbí některým katolíkům, charismatikům a neoevangelikálům manažerského typu.
 
Také moc nevěřím, že hledajícího odradí polemiky. To by nemohl číst ani Bibli: starozákonní proroky, mohly by jej odradit tvrdé výroky Krista na stranu farizeů (tehdejších náboženských představitelů) nebo Pavlovy ostré výtky na stranu falešných učitelů. Právě toto koření (i když ne se vším, co sem lidé posílají, souhlasím) činí GS nepřehlédnutelné, a neexistuje na ně zatím páka, ačkoliv – věř – že se hledala a hledá. J
 
Pastýř
Re: O čem je evangelium? (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Pátek, 30. květen 2008 @ 11:53:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
To ses tedy vybarvil, ohavny propagatore sodomie, Hyperione. Kolko zarobis ako agent vo sluzbach katolickeho modlarstva? Chces po nas, abychom podporovali "ekumenismus", ktery akorat vede k vrazdeni nevinnych miminek?

S pozdravem "Smrt potratum"

Bc. Mgr. Aviaf PhD, clen Spojene Metodisticke CirkveRe: O čem je evangelium? (Skóre: 1)
Vložil: vassil v Pátek, 30. květen 2008 @ 12:27:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moc pěkně si to napsal Hyperione!
I když slova papežského zaprodance neber raději příliš vážně ;-)Re: O čem je evangelium? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (velitel@nato.cz) v Sobota, 31. květen 2008 @ 09:12:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Hyperione

  Myslím, že Pastýř to tu popsal docela dobře. Každý člověk má jen znalost určitých témat a znalost některých témat má velmi dobrou. Většině ostatních témat nerozumí buď vůbec, nebo jen okrajově. Jsem na tom tak i já. Dobře rozumím jen pár, velmi málo tématům a k těm se vyjadřuji, věřím, že fundovaně. Když jsou témata, kterým nerozumím, tak se vyjadřuju buď vůbec, nebo se víc ptám.

   Kdysi tu třeba tuším Ares napsal cosi o vztahu Evangelíků k Marii a moc se zlobil, že ten článek nikdo nekomentoval. Protože tu nejspíš ani jeden aktivní diskutující evangelík není a ani já danému tématu nerozumím, tak jsem ho nekomentoval. Kdybych to komentoval, byl by můj komentář mimo mísu, protože evangelíky znám jen jako pohledem z rychlíku. Taky třeba nejsem schopen komentovat vztah budhistů k měsíci nebo muslimů k půlměsíci. Prostě tomu nerozumím.

  Prošel jsem tím, že jsem jako katolík uvěřil víc Ježíši Kristu, než římské tradici, takže vím, co to způsobí za vítr a tak se moc nedivím lidem, kteří prošli stejnou zkušeností, že tu píšou jak píšou. Nepřipadá ti nápadné, že píšou všichni dost podobně? O něčem to svědčí. Minimálně o tom, že tahle oblast není nějaký drobný problém jednotlivce. Podobně, pokud tu píší lidé z některých autoritativních křesťanských systémů.

  Když pak přijde na témata, která jsou pro mne citlivá, speciálně náboženské systémy, ve kterých jsem žil, typu katolicismu, evolucionismu, komunismu, socializmu, windowsizmu, můžeš čekat, že se určitě vyjádřím, pokud budu mít co říci. Určitě mám co říci i k makro a mikro ekonomice, budování systémů jako takových a dalším věcem.


  Když už jsem u toho, mám něco i k církvi. Mám rozpracovaná pokračování pro některé články a první z nich se zrovna jmenuje Evangelium = Boží moc ke spasení každému, kdo věří. Takže díky za příspěvek, povzbudil jsi mne, abych to dopsal.Re: O čem je evangelium? (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Sobota, 31. květen 2008 @ 13:02:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Hyperione,

nadepsal jsi svůj článek O čem je evangelium?

Ale v článku samotném o evangeliu takřka nic není. Kdybych takový článek psal, nadepsal bych ho O Kom je evangelium? Neboť evangelium je radostná zvěst nikoliv o něčem, nýbrž o Někom. O Někom, kdo zemřel, abychom my mohli žít. O někom, kdo byl vzkříšen a vstal z mrtvých, aby se stal oživujícím Duchem (1K 15:45b), který je naším životem (věčným), zaopatřením (božského) života a vším, co potřebujeme, protože všechno, co potřebujeme, je v Něm, tj. v Kristu - spolu s Ním a v Něm nám totiž Bůh Otec daroval (neustále daruje) všechno (Ř 8:32b).

Petr říká ve 2. listu Petrově 1:3-4, že Jeho božská moc nám darovala všechno, čeho je třeba k životu a zbožnosti skrze poznání Toho, který nás povolal vlastní slávou a mocí. Tím nám byla darována vzácná a veliká zaslíbení, abyste se skrze ně stali účastníky Božské přirozenosti a unikli zkáze, která je ve světě v žádostivosti.

V předposledním odstavci v jeho poslední větě, Hyperione, píšeš:  A nezapomínejme, že na tento portál chodí i mnozí hledající, kteří třeba doufají, že tu naleznou aspoň ukazatel, kudy že vede ta cesta k Bohu a Kristu.

Pro nevěřící by na GS skutečně mělo znít mnoha různými způsoby: „Já (Pán Ježíš Kristus) jsem ta Cesta, Pravda i Život. Nikdo nepřichází k Otci (Bohu) než skrze mne. A dále by mělo zaznít slovo z Lukášova evangelia (9:23) to, co říká Pán Ježíš všem: „Chce–li kdo jít/přijít za mnou, ať zapře sám sebe a každý den vezme svůj kříž a následuje mne." Tato slova řekl Pán bezprostředně po těchto slovech (v. 22). „Syn člověka musí mnoho vytrpět, být po prozkoumání zavržen od starších, velekněží a učitelů Zákona, být zabit a třetího dne být vzkříšen," která předznamenávají, že Jeho následovníci budou také trpět a také budou muset nést každý den svůj kříž, aby Jej mohli následovat a proměněni v duši Mu být ve všem podobni, tj. Jemu připodobněni (Ř 8:29), čemuž odpovídají i slova apoštola Jana v 1. listu Janově 3:2 - Milovaní, nyní jsme děti Boží; a ještě se neukázalo, co budeme. Víme však, že až se zjeví, budeme Mu podobni, protože ho uvidíme takového, jaký je. To jen, aby věděli, co je čeká, když se rozhodnou svůj život Pánu Ježíši svěřit, odevzdat a následovat Ho. Měli by však zároveň vědět i to, že život s Ním a v Něm je život plný radosti a potěšení, které zmíněné utrpení "kompenzují", nemluvě o budoucí slávě, jíž budou vítězní trpící svatí při Pánově opětovném příchodu oslaveni. Tož tak.

willy
Stránka vygenerována za: 0.31 sekundy