Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 73 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137788
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin
Vloženo Sobota, 24. listopad 2007 @ 13:25:02 CET Vložil: bolek

Charismatici poslal petrikvlcek

Znovu jsem si přečetl prapodivné dílko jakýchsi anonymů, kteří se vydávají za křesťany. Pod rouškou boje proti charismatismu si zde nestydatě vyřizují účty se svými pastory. Místo pokání a odpuštění plivou své jedovaté sliny na ty, kteří jim věnovali tolik svého času, s kterými ušli dlouhé kilometry víry. Žel Jakobin a IC cestou víry již zřejmě nejdou. Nalezli úkryt v anonymním křoví ze kterého se nestydí podle doštvávat své oběti. Celé jejich dílko se sice snaží tvářit vlídně a spravedlivě, ale pod povrchem je až moc viditelná nenávist k lidem, kořen hořkosti a nemilosrdné odsuzování. Hraje se zde nizoučká hra na city každého, kdo měl nějakou negativní zkušenost ve svém sboru. Laciné tažení proti zlému charismatismu je až příliž průhledné. Místo aby zašli za člověkem, kterého tolik nenávidí a ve světle poprosili o odpuštění za to jaký k němu mají postoj, smířili se sním a společně poděkovali Spasiteli, místo toho volí cestu nesmiřitelné msty přez média. O charismatismus tady ani vzdáleně nejde...


Tady jde o charakter člověka. Nezávisle na tom, zdali nám někdo ublížil jsme zodpovědni za své činy před samotným Hospodinem. Proto se mi nelíbí anonymní blábol pokrytců. Tady je zbytečné uvažovat jestli autoři mají pravdu či ne. Osobně jsem přesvědčen že ji nemají a že jim jde o mstu. Jak jinak si vysvětlit, že se zde tleská anonymitě ? Vážím si každého, kdo najde sílu se vzepřít zkaženému pastorovi. Jak ale mohu brát vážně někoho, kdo zbabělým anonymním způsobem proklamuje něco za čím si zdaleka nestojí. Anonymní vyřizování si účtů a křesťanství není slučitelné.

Váš Péťa

Podobná témata

Charismatici

"Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin" | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Sobota, 24. listopad 2007 @ 14:18:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neboj já s tebou mám trpělivost Petříku ateď postopadesáté.

Anonymita u lidí prošlých plochou charizmokracíí je jen důsledek naprosto neanonymního prošmírovávání, prošmátrávání a následného diplomaticky anonymního rozbonzování a vytroubení jejich soukromí která je mnohdy za hranicemi zákona o lidských právech a stoprocentně mnoho kilometrů za hranicemi obyčejné a základní lidské slušnosti.

Představa, že člověk jako ty o mě cokoli ví je v důsledku zmíněných faktů z charizmatických praktik naprosto tristní. Když ktomu přičtu tvé takřka militantní požadavky na neanonymitu podepřené tvým slovníkem a myšlenkovými pochody.Napadá mě jediná zkratka. A to StB. Na tvou podporu mohou přispěchat kočkopsi samozvaných autorit které dohlížejí na to co je v církvi správné a co ne a podpořit tvoje teorie inspirované divokými sny M.F. a určitě by rozhodly Petřík Vlček má pravdu. Za těchto podmínek není anonymita možností, ale spíše NUTNOSTÍ.

Nakonec by mě zajímalo jestli o tvých aktivitách ví tvůj pastor a zajisté mi pošleš jeho adresu abych ho mohl naprosto neanonymně informovat o tvých křesťanských aktivitách na granu určitě proti tomu nemůžeš nic mít protože ty přece nemáš žádné anonymní aktivity. A navíc jak jsem pochopil s danými postupy souhlasíš.

FarelRe: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: xvejvodam (xvejvodam@seznam.cz) v Sobota, 24. listopad 2007 @ 14:44:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://mocneevangelium.webzdarma.cz
Promiň, ale tohle už je i na mě moc. Za prvé, se nejedná, zejména v případě jakobin o žádné anonymy, a vynášet o někom soud, že není křesťan, tak to už je opravdu silná káva. Dal bych si pozor, aby se na tobě nenaplnilo"kdo zavrhuje svého bratra...".
Já mám hodně podobné zkušennosti jako oni, a to z tvé domovské AC a kdysi, když jsem v ní byl, bylo mi zakázáno (dá se říct) publikovat na GS, tak jsem se taky na chvíli uchýlil pod anonymní nick...a nevidím na tom nic špatného.
Ale o to tady nejde, ti lidé něco zažili a tady to prezentují jako svůj pohled, kdokoliv se k tomu může vyjádřit (např. o jakobin vědí všichni z jejího bývalého sboru), kdo je, tak jaká anonymita.)
A že by se měl člověk snažit s pomocí Boží odpuštět, to je jistě pravda, ale určitě to neznamená, že o tom nebude a nesmí mluvit.
A v první řadě by měl pokání dělat ten, kdo takové chování praktikoval, tedy pastor (pastoři), kterého ty považuješ za chudáka, máš to trochu votočený.
Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: IC434 v Sobota, 24. listopad 2007 @ 15:44:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Petříku, když je to pro Tebe tak těžká literatura, tak to nečti. Evidentně z toho máš pak špatný sny ....Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: jah v Sobota, 24. listopad 2007 @ 16:15:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je smutné, že se dozvídáme, že kvůli zrůdné kampani pánů Vlčka, Kadlece a Kroupy, rezignovali další autoři Skryté tváře charismatismu na zveřejňování svých svědectví.

To je opravdu veliká škoda!!!!  Jednak méně svědectví nahrává zrůdné charismatické kampani a jednak nám hlásné trouby charismatismu tímto ukázaly, jaké peklo čeká každého, kdo by se odvážil o svých zkušenostech se zrůdným charismatismem veřejně promluvit. Pokud tyto charismatické nuly dokázaly zastrašit svobodné lidi, kteří jsou již mimo sektářský vliv charismatismu, jak k tomu najdou odvahu ti, kteří žijí v charismatickém kotli
Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: Jirka v Sobota, 24. listopad 2007 @ 16:18:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cestou neanonymity se vydali bratři katolíci se svým serverem sinály.cz. Na něm se předpokládá, že každý uživatel projde autorizací, což ve skutečnosti znamená, že na nějakém srazu někomu z organizátorů či jiných pověřenců ukáže občanku a tím se zajistí že je co je. Já jsem to neabsolvoval a absolvovat nehodlám, protože si myslím, že nepotřebuji, aby si každý jouda mohl zadat moje jméno do googlu  a vypadly na něj všechny mé názory (včetně těch non-konformních) ... Jsem rád, že se Grano Salis tímto směrem nevydává, jenom bych doporučil omezit publikování "nepřihlášeným" - safra písek, registrace je zadarmo, kontaktní údaje tam může dát kdokoliv jakékoliv, tak proč se nepřihlásit ?!Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Sobota, 24. listopad 2007 @ 19:53:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Péťo,
já nevim, vo co Ti de, že do těch lidí takhe kéruješ. Jesli jim chceš něco sdělit, tak bys asi měl zvolit jinou řečnickou formu, protože ta Tvoje stávající se doposud ukázala jako totálně naprd. Nechci tady rozebírat Tvoje empatický schopnosti (se kterejma bys rozhodně moh kandidovat na staršího svýho sboru), ale podivej se nato střízlivě. Ty lidi by si klidně mohli nechat svoje bebí pro sebe, vypovídávat se sobě navzájem, čas rány hojí nejlíp.
Proč se podle Tebe rozhodli to publikovat? Možná proto, aby někdo další tápající, maldej, naivní, agilní a blbej neinformovanej nespad do podobný žumpy, jako woni. Jesli nechceš, aby takovýhle svědectví se řešily na křesťanskejch fórech a aby se vo takovejhlech věcech dozvídali lidi, co neměli ani tucha, že byx se něco podobnýho mohlo stát (např. já), taxi srovnej ve svý hlavě, jesli chceš, aby tak, jako IC a spol. dopadli i další lidi, např. Tví kamarádi, rodinný příslušníci, lidi, který skrze Tebe uvěřej, chceš, aby takovýhle lidi trpěli pod knutou různejch autoritativních excentriků, případně, aby nakonec znechuceni opustili víru a sbory, složili se a skončili v spárech doc. Chocholouška?  Fakt tohle chceš?
eleazarRe: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Sobota, 24. listopad 2007 @ 20:27:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Víš, Petře Vlčku z Prahy,

když jsi přišel na GS a párkrát jsi se projevil, tak ses mi zazdál jako charismatik, četla jsem i kus tvé knihy, a tak ses mi zdál jako charismatik ultrasentimentálniho typu (nešlo u mě o žádnou věroučnou analýzu, spíš formulace a klišé, které používáš, myšlenkové vzorce, způsob užívání bible). Pak mě ale zděsila tvá reakce na mé články- psals „moudré, vyzrálé“. Zmátlo mě to a říkala jsem si, „já snad těm charošum křivdim, jak odlišný je projev tohoto charoše třeba od projevů Pattreho (a  jeho zlých a jízlivých výlevů), kolik je toho schopen pochopit a snad i uznat!“

Tvé projevy na GS už nečtu, jen názvy článků- a musím uznat, že i to málo, co ke mně od tebe zabloudí, mě přesvědčilo, žes na Pattreho už celkem slušně dotáhl. Tak to se mi ulevilo.

Ano, je to tak, přátelé, kritika charismatismu (ať už je konkrétní, či obecná, adresná či neadresná) mívá jen jedinou reakci- diskreditaci kritika. (je to chudák, psychicky labilní, narušený, sám manipulátor, vzdoruplný svévolník, Anonym!!, má své komplexy, nepřeje nám úspěch, kterého se jemu nedostává, potřeboval by dobrého psychiatra, nebo je to křivák, a vůbec stojí za ním satan a to, co píše jsou jedovaty sliny toho zlého). Petr Vlček nepřekročí svůj stín, je to smutné, ale nepřekvapil

Pro ty z vás, které to zajímá- Skrytá tvář charismatismu bude pokračovat v pondělí!

P.S. Petře, dík, že nás čteš ...dokonce několikrát. Zachovej přízeň.
jakobin
Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: Simon v Sobota, 24. listopad 2007 @ 23:27:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Petře já jsem měl z mnoha tvých příspěvků dojem, že ti nečiní problém podívat se kriticky na tzv.charismatické sbory. Teď nerozumím, proč tak tvrdě a necitlivě reaguješ na autory. Jednak možnost psát anonymně tyto stránky nabízejí a za druhé někdy je lépe uchovat anonymitu. To nelze pochopit?Re: Spirituální sebevražda doktrín dle IC a blábolů Jakobin (Skóre: 1)
Vložil: EdPilgrim v Sobota, 24. listopad 2007 @ 23:54:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážím si každého, kdo najde sílu se vzepřít zkaženému pastorovi...           To se mi snad jenom zdá!  Můžeš prosím, vysvětlit  jakým způsobem je možné toto udělat v charizmatickém prostředí, kde je "autorita"  automaticky arbitrem? Už jsi zažil účinky různých modliteb lidí, kteří nebyli v čistotě a modlili se "za členy", kteří se vymykali klišé autorit? Mnohé praktiky by se dalo přirovnat k středověké inkvizici, samozřejmě bez krve. A to tím hůře, že se toto děje pod pláštíkem biblického učení.Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy