Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ilja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 18, článků celkem: 16722, komentáře < 7 dní: 706, komentářů celkem: 435306, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 160 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Tolstoj
cizinec
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119457024
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Zajímavosti
Vloženo Sobota, 17. listopad 2007 @ 09:15:45 CET Vložil: gojim

Zajímavosti poslal ferdaZajímavosti

Švýcaři chtějí učit i o stvoření Ve švýcarských školách se má učit o evoluci i o stvoření. Přejí si to ¾ Švýcarů. Obě varianty si mají být rovné. Pro dosavadní stav, kdy se vyučuje pouze evoluční teorie, byl jen každý pátý respondent.
Výzkum mezi 1100 respondenty ve věku 15-74 provedl institut IHA-GfK. Jeho šéf Gian Luca Carigiet se domnívá, že „kontroverzní vyučování povede k samostatnému myšlení, zlepší výuku a proto je kritický střet mezi oběma variantami potřebný.“

V Německu se pro vyučování teorie stvoření vyslovila již v červenci hessenská ministryně kultury Karin Wolfová. (Neues Leben, 11/07, ko) Ničivý zásah? Britské úřady povolily pokusy s vložením lidského genotypu do zvířecí buňky. Vzniklý hybrid by nesl 99% lidského genotypu a měl by sloužit při léčbě Alzheimerovy a Parkinsonovy nemoci. Podle deníku Daily Mail doposud existuje ovce, mající jen 15% z lidských buněk. Do ovčího plodu zavedl lidské buňky Email Zanjani, který očekává, že se podaří z chovu takových hybridů získat orgány pro přenesení na člověka.

Německo britské pokusy odmítá a podobné pokusy kritizuje. Britská veřejnost ovšem takovou kritiku nepřijímá. Pro pokračování pokusů se vyslovilo 61% Britů. (tamtéž)

Zásoby ropy docházejí Odborník na suroviny Jim Rogers varuje, že se již 35 let neobjevilo takové ropné pole jako kdysi v Saúdské Arábii, v Severním moři nebo na Aljašce. Britové vyváželi ropu 25 let a v nejbližší době ji budou muset dovážet, stejně jako Malajsie. Také naftová pole v Mexiku a na Aljašce spějí k zániku.

Dalším člen Organizace zemí exportujících ropu (OPEC), který bude muset ropu dovážet je Indonésie. Podle Rogerse je nárůst zásob ropy jen na papíře. Ještě před 4léty oznámili šejchové v Riádu, že budou v budoucnu produkovat denně 2,5 milionů barelů ropy navíc. Svět na to čeká dodnes. Kdyby měli takové zásoby, proč je nedodali na trh? (Mitternachtsruf, 11/07, ko) Klausův stoupenec v Británii? V rozhovoru pro týdeník Weltwoche (26/07) odpovídal renomovaný novinář z Konzervativní anglické strany (Tory) Boris Johnson na otázku, jak důležitá je změna klimatu: „Je z toho náboženství. Věřím, že oteplování existuje, ale nevím, zda to může člověk ovlivnit. Kdybychom se vrátili k ekonomice Neandrtálců, můžeme oteplování zastavit? Tak to nevím. Je z toho nové aztécké náboženství. Děláme si starost, že Slunce děsivě pálí a domníváme se, že budeme muset přinášet oběti, ale nevíme, zda budou prospěšné.“ (tamtéž)

Zrůdnost islamistů Jedna z raket arabských teroristů z Gazy dopadla na zahradu mateřské školky ve Sderotu. Dvanáct dětí utrpělo lehký šok. V tentýž den odpálili islamisté ještě dalších šest raket na stejné město. Odpovědnost za ďábelský zločin převzala teroristická organizace Islámský džihád, která označila útok na děti za „dárek k otevření školního roku.“ (tamtéž, ko - událost jen potvrzuje, jakým satanským náboženstvím se tito teroristé inspirují)Ve vesmíru to vře Asdi 150 milionů km od naší Země došlo k nečekané události. Na podzim náš planetární systém vyvinul takové množství energie, jaké už stovky let nebylo zaznamenáno. Nebezpečné magnetické bouře mohou ohrozit i naši Zemi. Slunce bude v příštích létech hyperaktivní a důsledky zasáhnou lidstvo nepřipravené. (tamtéž, ko – který křesťan by si nevzpomněl při čtení této zprávy na Zj.16,8-9?)

Něco málo k evoluci Zastánci evoluce jsou neúnavní v hledání důkazů pro svou teorii. Velké úseky našich genů neprogramují žádné proteiny. Začalo se jim říkat Junk-DNA, neboli „odpad“. Nedávno odhalili badatelé Stanfordské univerzity a kalifornské univerzity Santa Cruz, že tyto úseky hrají důležitou roli při zapojení a odpojení různých genů.

Profesor Gill Bejerano objevil přes 10000 identických úseků, které jsou v lidských chromozomech. Mnoho z nich se nachází v bez-genové zóně, nazývané „genovou pouští“. Ve skutečnosti jsou tyto úseky v takové míře přeplněny užitečnými informacemi DNA, že jsou dnes přejmenovány na „říditelný prales“ (Regulier-Urwälder).

Většina těchto úseků se nachází v blízkosti těch genů, které hrají v prvních týdnech po početí důležitou roli. Vědci okolo profesora Bejerana se domnívají, že zmíněné úseky pomáhají v „choreografii“, kdy a kde se určité geny zapojí a realizují Stvořitelův stavební plán. Mnoho úseků bylo objeveno v blízkosti genů, které pomáhají udržovat buňky pohromadě. Tyto geny hrají hlavní roli v počátcích života podněcováním buněk, aby našly své místo při výstavbě orgánů a tkáně.

Poznání, že přehlížené „odpady“ se náhle proměnily v zasobárnu informací, je blamáží pro ty vědce, kteří se domnívali, že tyto „odpady“ jsou důkazem evoluce. Nyní se má za to, že za tím stojí vysoce inteligentní Stvořitel, neboť se to vše nemohlo vytvořit „náhodou“. Pro ně má Bible vzkaz u Joba 12,7-9. (tamtéž)***Ferda***


Podobná témata

Společnost

"Zajímavosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Sobota, 17. listopad 2007 @ 16:11:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já sem pro jakejkoliv výzkum v oblasti genetiky, pakliže to muže uzdravit lidi, anebo jim jinak pomoct. Pán Ježíš taky uzdravoval sobotu. Prostě člověk má přednost před náboženskym jemnocitem, a to i v případě podivínů, co se soucitem rozplývaj nad jednou zmršenou spermií, zlikvidovanou buňkou a lidi dlouhodobě trpící nemocema marginalizujou.
Srdce si vylil eleazar, místní blbeček přírodovědecRe: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Pondělí, 19. listopad 2007 @ 17:43:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V neděli tedy budu děkovat Bohu, že jsem se nenarodil ve Švýcarsku :)Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy