Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 292, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 69 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137493
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost
Vloženo Sobota, 03. listopad 2007 @ 08:00:47 CET Vložil: bolek

Charismatici poslal likvid

Pokud dnes jedeš rychle a je ti prokázán přetupek : zaplatíš pokutu. A také příjdeš o body. Uděláš - li to opakovaně opustíš na nějakou dobu svět motorismu. Ve virtuálním světě ani jedno z tohoto neplatí. Tam je dovoleno téměř vše. Čtyři ukřivdění křiklouni se ani nenamáhají odšroubovat poznávací značku na svém obrněném voze. Žádnou totiž nepotřebují. Zato potřebují oběť. V našem případě je to údajný netvor pan František. Neznám ho, stejně tak neznám čtyři samozvané inkvizitory. Zdá se to někomu tvrdé a nespravedlivé ? Pak vítejte ve virtuálním světě. Nepochybujte, že krvelačná nic neodpouštějící monstra v obrněném voze pana Františka rozjezdí na kaši. Něco se Ti na tom nelíbí ? Tak se ozvi, zamávej na obrněný vůz a zeptej se. Otevře se okénko a dostaneš dávku ze samopalu. Ale neboj se, ve virtuálním světě se neumírá. Jen se zde musíš na podobné praktiky dívat. Naštěstí nežijeme ve virtuálním světě a proto můžeme říci svůj názor a podepsat se pod něj ...
.

Pokud kvatreto pseudokřesťanů, které  zabarikádováno ve svém anonymním křoví virtuálního světa nemá slušnost podepsat se pod to co hlásá, pak je dopředu odsouzeno k zapomenutí. A to i přez to, že je jejich virtuální příznivci ujišťují o své podpoře. Všimněme si, že se nikdo nezajímá o to, kdo má pravdu. Pravda v tomto příběhu jaksi není důležitá. Důležité je tažení proti nějakému ismu, důležitý je strach těch čtyř mstitelů, důležité je přece potrestat bez soudu pana Františka a jemu podobné. Tady přece nikoho nezajímá zdali má pravdu František nebo samozvané kvarteto. Tady je mnohem zajímavější něco jiného. Pro virtuálního vraha je přece vždy nejzajímavější oběť. A tou jsou právě ti, kteří se nestydí za své jméno. Ne, že by byli lepší než jejich virtuální vrazi, jen jsou naivnější. A naivkové se budou vždy divit laskavé učitelce, která ve dne učí děti ve světě reálném a v noci velí vrahům v obrněném transportéru virtuáního světa.
Váš Petr Vlček

Podobná témata

Charismatici

"Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 18 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost (Skóre: 1)
Vložil: Rony v Sobota, 03. listopad 2007 @ 08:15:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
:-))) je legrační, kolik energie zbytečně vynakládáš na kampaň proti e-knize Skrytá tvář charismatismu. :-))) zbytečně pro tebe a tvoje cíle - protože jí tím děláš perfektní reklamu. jen tak dál!!  :-))) francovy studie proslavil zas janda s jandovou a kadlec. :-)))) jinak by se to o nich tak nerozkřiklo. dneska je zná skoro každej a lidi si je doporučujou. :-))) tož se tuž, chlapče! chtělo by to upoutávky každej den! :-))))Ale Roníku, nedělej, že nechápeš podstatu věci. (Skóre: 1)
Vložil: likvid (agentura.vlcek@volny.cz) v Sobota, 03. listopad 2007 @ 08:42:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chci jen, aby se církev kritizovala adresně a s osobní odpovědností. / Jak to pochopil Olin a Pattre / Toť celé. Ty legrácky kolem na legitimnosti tohoto požadavku nic nezmění. Že partě z Litvínova dělám skvělou reklamu vím od začátku, nakonec to není na škodu. Opakuji, že skutečně věřím, že autorům jde o dobrou věc - ale, že tak závažný problém nemohou řešit anonymně a nezodpovědně.Navíc jak jim oprávněně vytýká J.Krupa neodborně a jednostranně.
Tvůj Péťa
P.S. Ten psotník je už v pohodě.Re: Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost (Skóre: 1)
Vložil: rive v Sobota, 03. listopad 2007 @ 09:49:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Péťo, nevím, jestli ohledně anonymity a nicků nepláčeš na nesprávném hrobě, tady je výzva správců tohoto servru, včetně doporučení grana jak se chovat:

Nebojme se říci nahlas, co si myslíme
GRANO SALIS vám nabízí možnost říci nahlas, co si myslíte. Jako zaregistrovaný uživatel pod přezdívkou se můžete svobodně vyjadřovat k tématům, týkajících se křesťanství. GRANO SALIS je místem setkávání, výměny názorů a pohledů víry, diskusí i polemik. Máte-li zájem zveřejnit svůj názor na jakýkoliv příspěvek, můžete tak velice snadno učinit pouhým kliknutím na odkaz
Poslat článek v hlavním menu.. Můžete též reagovat pomocí odkazu komentář ,


 A pak ještě jedna otázka? Proč používáš pro někoho, kdo tady píše svůj příběh, taková jména: „ukřivdění křiklouni“ „učitelka - vrah v obrněném transportéru“, „virtuální vrah“, řekni která pasáž jejich výpovědi tak vrahovsky na tebe působí.

(Moje máma říkala, když se druhému snažíš přiřknout nějaký motiv jednání, je to vlastně tvůj motiv jednání.
Moje máma říkala, když někdo o někom říká, že pravda pro něho není důležitá, myslí si také, že pravda není důležitá.
Moje máma říkala, když si někdo o někom myslí, že mu jde o to vyvolat strach, tak on sám si myslí, že je důležité vyvolat strach.
Moje máma říkala, že pro ukřivděného křiklouna, je každý ukřivděný křikloun.
Moje máma říkala, že pro krvelačného, je každý krvelačný)

Chtěla bych zůstat nestranná, ale ty komentáře, myslím rozhodují, ikdyž zase jsou jen a pouze individuálním hlasem z davu, který nelze generalizovat.

rive
Re: Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Sobota, 03. listopad 2007 @ 10:59:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Milý likvide,

pro tebe není důležité, abychom se podepsali. Osobně uvažuju, že své svědectví nebudu publikovat „jen“ na Granu. Přemýšlím, že ho podepsané pošlu do lokálního tisku. Ať jsou varováni přímo spoluobčané. Možná mi ho podepsané vezme i nějaké nakladatelství. Nebyla bych první. Možná neudělám ani jedno z toho. Jsou lidé, pro které je důležité, aby to podepsané bylo, protože se jich to týká. Lidé z mého bývalého sboru vědí, že sem píšu a pod jakým nickem, to je důležité.  Tebe se netýká ta konkrétní situace. Do daného sboru nikdy nepřijdeš. Za práva IC ho a dalších poškozených se brát nepůjdeš. Neuděláš nic pro nikoho. Na tomto servru, je důležité ukázat, co je „také“ možné ve jménu křesťanství dělat. A pro tyto účely to stačí pod pseudonymem.  

Existuje poměrně velké množství naivních lidí, kteří uvěří a musejí tak překonat svou předchozí ateistickou logiku. Jenže po té, co uvěří v neposkvrněné početí a stvoření, tak následuje podvolení se velkému vůdci a postupně podřízení celého svého života církevnímu diktátu. A to vše jedním dechem, v jednom zátahu. Proto píšeme, abychom těm lidem dali šanci rozlišit, co z toho je skutečně křesťanství, a co z toho je lidská žvejkačka k tomu přilepená, a kde by jí mohli čekat.

Máš své velké téma likvide. Anonymitu. Docela by mě zajímalo, co bys psal, kdyby to IC publikoval pod svým jménem. Bojím se, že nic důležitého, tak jako je to dosud.

Nechápu, proč ti to vlastně píšu. Steče to po tobě, jak po navoskovaném papíře, a zas po mě plivneš nějakou urážku. Ale jen si posluž.

Někdy je mi jako když mě někdo znásilnil a já to chodím vyprávět na policii a lidem okolo a všichni na mě řvou, že přece něco vydržim, a ať je s tim neobtěžuju a nechám si to pro sebe. Ač ti tohle všechno může připadat jako dobrá sranda, a virtuální svět, ve kterém je všechno dovoleno, chci tě ujistit, že ty příběhy mají v sobě obsaženou reálnou a zcela nevirtuální lidskou bolest. Ale na to ty, zdá se, kašleš zvysoka.
Jo, ještě, jak píšeš- kvarteto a čtyři. Po uveřejnění první části se mi dostaly do rukou ještě jiné materiály než ty, které jsme původně chtěli dát jako pokračování. Takže možná nás bude pět, možná 7, možná 3. Je to ve vývinu, tak tu prosím nešiř desinformace, proto jsem i stáhla autory, protože se jedná ještě s dalšími.Re: Petr Vlček : Virtuální inkvizice překračuje dovolenou rychlost (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Sobota, 03. listopad 2007 @ 13:25:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Když už se uvádějí dopravní podobentství, tak bych řekl, že není důležité kdo někam umístil varovnou dopravní značku, nebo kdo jí vyrobil. Rozhodující je, zda je na správném místě, aby bylo možné se podle ní zařídit a dá si na nebezpečí bacha.

Diskutované svědectví mi připadá jako varování před určitými praktikami často se vyskytujícími v charismatismu. A není tedy podstatné, kdo je autorem toho svědectví, nebo kdo je nějaký p. František. Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy