Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 222, komentářů celkem: 429669, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 286 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116531583
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II.
Vloženo Středa, 31. říjen 2007 @ 08:44:02 CET Vložil: bolek

Etika poslal likvid

Anonymita je opravdu zrůdná. Umím samozřejmě pochopit, že jsou situace, kdy má anonymita opodstatnění. V mezní situaci, kdy jde například o život . Nikoliv však dnes a na tomto portále.

Proto musím nazvat autory " Skryté tváře charismatismu " pokrytci nejhrubšího zrna. Autentická svědectví pod rouškou anonymity to už je opravdu silný kafe.


Nevadí mi jejich názory, dokonce jsem přesvědčen, že je dobré, že publikace tohoto typu vzniká. Ale pokud není podepsaná, nemohu věřit, že si autoři stojí za tím, co zde píší. Jsem třicet let věřící a s charismatickou džunglí mám bohaté zkušenosti. U výše uvedeného elaborátu není ani tak podstatná objektivita, pravdivost či literární hodnota. Tady nejde o to zdali je dílo dobré či špatné, tady jde o to, že je anonymní. Proto je zrůdné a hodno opovržení.

Petr Vlček

Podobná témata

Etika

"Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II." | Přihlásit/Vytvořit účet | 42 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II. (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 31. říjen 2007 @ 09:19:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nazývat lidi, co dostali takovej kotel od "všeobecně důvěryhodnejch lidí v čele sborů" pokrytcdma jenom proto, že vystupujou pod pseudonymem, jelikož si myslej, že v opačnym případě by to situaci jenom víc zhoršilo připadá zase silný kafe mně.
Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II. (Skóre: 1)
Vložil: pat v Středa, 31. říjen 2007 @ 11:59:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale Péťo...

Opět s Tebou můžu jen nesouhlasit. Odkud víš, že se nejedná o mezní situaci? Jak například víš že IC 434 nejde o život? Ty ten případ znáš osobně? Já vím že to není pravděpodobné, ale můžeš s čistým svědomím opravdu vyloučit, že pan "František" nebo některá jeho "ovečka" není člověk s psychopatickým sklony a třeba s chorobnou touhou zalíbit se svému "mistrovi" za každou cenu? Co když se na Tvou radu IC 434 "odmaskuje" a někdo to pochopí celé jako urážku která se dá "smýt jen krví"? Jo, je to nepravděpodobné, ale je to nemožné? Podle čeho posuzuješ co je a co není pro druhého člověka "mezní" situace? Uznávám, teď to schválně ženu do extrému, ale kdyby se někomu něco stalo, co uděláš? Řekneš "Jeho krev na mou hlavu?" To už tady myslím bylo.

Víš, já ten seriálek nevidím jako nějaké očerňování virtuálního pana "Františka" a v podstatě ani charismatické církve. Jeho přínos vidím hlavně v tom, že může pomoci podobně postiženým lidem, IC 434 rozhodně není jediný. Jak to vidím já, Ty ani tak neodmítáš obsah jako formu, prostě Ano, ale za ... (určitých stanovených podmínek - uvést identitu např.) Jenže, Péťo, tohle je problém který se tu už, byť v jiné podobě, řešil kdysi hodně dávno a tehdy ta otázka zněla: "Je dovoleno v sobotu uzdravovat?" Já tenhle text vidím opravdu jinak, než jako očerňování jakéhosi Franiška, jakýmsi IC 434. Ostatně, Ty by sis (například) nechal shořet barák nad hlavou jen proto že by Ti ho hasil hasič který Ti nebyl představen a je vůči Tobě tedy anonymní? :-) (vždyť "hasiči" z toho seriálu Návštěvníci taky ve skutečnosti nebyli žádní hasiči, i když měli uniformy, naopak přijeli "šlohnout" sešit :-) )

Tohle je fakt na delší debatu a momentálně na to není čas. Ostatně, o čem vlastně ta debata je? Pokud by se IC434 podepisoval ne jako IC434 ale třeba jako Petr Novák, tak to pro Tebe je OK, přitom informační hodnota obojího je stejná. Jak poznáš jestli to jméno je pravé? Tohle má být nějaký důkaz "pravosti"? Co Ti to o tom člověku řekne? To přece nemyslíš vážně...

Ale jinak nic ve zlém, Péťo a přeji všecko dobré...

Pat, neúmyslný obhájce anonymů :-)Pate, nevím jestli jde IC434, stejně jako jestli to není pakoš který se mstí panu F.. (Skóre: 1)
Vložil: likvid (agentura.vlcek@volny.cz) v Středa, 31. říjen 2007 @ 15:23:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To co říkáš nemá relevanci. Sám jsem v charismatickém prostředí 20 let a vím, že charouši mají své těžké neduhy, ale stejně tak je mají v CB, JB, KS atd. Prostě tady cítím přehnanou benevolenci ke každému, kdo se pod pláštíkem anonyma snaží rádoby o férovou věc. Anonym už ze své podstaty je křivák. Tady se nehraje fair-play. Tady někdo řeší svou ukřivděnost neakceptovatelným způsobem a navíc pod maskou mučednického pseudohrdiny.
PéťaRe: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II. (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Středa, 31. říjen 2007 @ 17:32:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
Milý likvide,
věci nedomejšlíš a seš zlej. Jsem učitelka, ve městě poměrně známá, učím na střední a vysoké škole- tam mám studenty z celé republiky. Bydlím na menším městě (asi nevíš na jakém). Na té střední škole učím i děti členů mého bývalého sboru. A teď si představ situaci. Podepíšu se. Vyhledávač google zaznamená moje jméno, každému studentovi, který si pak bude např. chtít zjistit můj mail pak vyjede Granostránka s příběhem o sboru v mém městě. Církví je tu velmi málo, takže se zjistí, že je to ten, kam chodí jeho spolužák a.... můžou z toho vzniknout různé problémy. A to je jen jeden aspekt z mnoha. Musíš respektovat, že žijeme také civilní životy a že nemáme chuť tohle, co tu rozebíráme s křesťany rozebírat se svými kolegy v práci nebo studenty.Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje II. (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Pátek, 02. listopad 2007 @ 06:47:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neni to jenom tak, ze nekteri uzivatele najednou vyzaduji neco jineho, nez Grano Salis umoznuje. Pokud vim, muze se zde kazdy, kdo chce prispivat clankem ci v diskusi, prihlasit a uzivat jmeno, ktere si sam zvoli. Proc najednou tolik kriku, aby se kazdy ukazal pod pravym jmenem? Na to my, uzivatele nemame narok. Muzeme se sice k tomu vyjadrit a to snad staci. Ten, kdo pise o urcitych nesvarech, chce jen poukazat na ty nesvary a nezapletat do toho osobni problemy, ktere by se zde verejne probiraly. Me osobne  vubec nevadi, ze neznam prava jmena a nedovedu pochopit, ze to ted porad nekdo vyzaduje. Je to podezrele. Chysta se snad nejaky "hon na carodejnice'? Nebo se to uklada do databazi a az bude ten prihodny cas, tak se takovi "nepohodlni" budou eliminovat? Dodrzovani prav a podminek Grano Salis a nenechat se vyprovokovat  k necemu co nepovazuji za rozumne a dulezite je na vuli kazdeho zucastneneho.Stránka vygenerována za: 0.29 sekundy