Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marika.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16311, komentáře < 7 dní: 488, komentářů celkem: 408163, adminů: 60, uživatelů: 5132  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 104 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110922277
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje.
Vloženo Pondělí, 22. říjen 2007 @ 19:15:31 CEST Vložil: gojim

Etika poslal likvid

Anonym má etiku stejnou jako vesmír svůj konec. Myslím, že zrnko soli by bylo opravdu Granem Salis, kdyby jsme našli sílu říci anonymům - jste nezvanými vetřelci a v duchu této logiky s vámi budeme tak jednat.

Občas mi listonoška přinese dopis, který je nepodepsán. Končí v koši. Nečtu jej. Potlačím svou zvědavost a stojí mi to za to. Nevidím důvod proč ztrácet  čas s někým, komu chybí elementární slušnost se posdepsat. Možná jsem naivní, ale zatím se mi to vyplácí.
Váš Petr Vlček


Podobná témata

Sebeobrana

"Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje." | Přihlásit/Vytvořit účet | 39 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Gojim (gojim@zoznam.sk) v Pondělí, 22. říjen 2007 @ 19:36:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To by ma potom zaujimalo ako napriklad Petre citas noviny...Polovica clankov tam je pod pseudonymom ..Alebo ako surfujes po webe vobec ...:-)))))))

btw, mozte mi niekto prosim poradit, ako sa da byt na internete naozaj anonymny ??? Lebo ja som presvedceny, ze to nieje praktcky mozne ...:-)))

Dik ...

"anonym" gojim ...Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Pondělí, 22. říjen 2007 @ 19:54:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jirko ty jsi kromě likvidátora i filozof. S tak jednoduchým a plochým pojetím anonymity jsem se ještě nesetkal a výsledkem tvé úvahy by bylo, že bys tu zůstal jen s Olínem, Serafímem (až ho sem zas vypustěj) Krupou a jen několika málo dalšími a diskuse by byly bezzubé jak ústa staré ženy (Vinetou). Každý nežije sociálně zabezpečen v denominační selance která zajišťuje od A do Z úplně všechny lidské potřeby (jako takový zajištěnec tady totiž na mě působíš). Jsou i lidé kteří řeší jiné otázky než ty a protože se v těchto otázkách už jednou spletli mají deficit v tom, že již nechtějí jít do něčeho naplno (protože už na to v první fázi vydali mnoho sil) a podruhé už to nemají v úmyslu. Proto jejich anonymita. Možná jsi ovlivněn, co do posudku anonyma seriály o majoru Zemanovi, či podobnými kde jsou písmeny vystřihanými z Rudého Kráva nějaké primitivní vzkazy typu NOVÁKOVÁ KRADE VE FABRICE ZELÍ. Věz, že jako anonymní uživatel tohoto portálu nemám v úmyslu ani bonzovat na Novákovou, ba dokonce ani bonzovat na kohokoli jiného. Jako anonymní uživatel zde hledám formu jak někomu sdělit, že se všude neodehrávají jen samá pozitiva jako se zřejmě odehrávají v tebou likvidované organizaci. V jiných organizacích se likvidují lidské invence, schopnosti, možnosti apod. (a myslím, že by mohlo dojít v důsledku toho po jejich vnitřní destrukci zvenčí i na jejich sebelikvidaci).  Joe FarelRe: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: joker v Pondělí, 22. říjen 2007 @ 20:26:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No nevím, myslím že je to takto vyřčeno hodně zavádějící. Před Bohem není nic skryto a před lidmi je někdy dobré něco zatajit. Jak bys například chtěl popsat zkušenost s nějakým autokratickým despotou v malém sboru? Pokud to ustojíš, jsi frajer. Je spousta lidí, kteří to takhle neustojí. A nick? V éře internetu je velmi důležité si chránit soukromí, takže sorry, ale moje občanské jméno a číslo bot zůstanou utajeny. Alespoň částečně, pro neznalé...Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pondělí, 22. říjen 2007 @ 20:50:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jistěže existuje etika anonymity. Jinak odsoudíme také Komenského, který psal pod pseudonymem a řadu jiných spisovatelů. I Svobodná Evropa vysílala mnoho pořadů, které psali pseudonymové. Mnoho literatury z doby komunismu nemá uvedeného vydavatele jen proto, aby nemohl být vyhledán a vydán perzekuci. Existuje proto jistě dobrá řada důvodů k anonymitě a existují i různé pseudonymy (zde nejde o anonymy). Jsem přesvědčen, že mnohým bojovníkům proti anonymitě ovšem vůbec nevadí "nadávací nicky", vždyť by ti, jimž se křivdí, měli být blahoslavení, ale především vadí to, když se dostane na veřejnost informace, která bývá poctivě a s dobrými motivy utajována.

Řada těch, kteří proti anonymitě bojují, mají sami na svých stránkách možnost zápisu pod nickem. Domnívám se, že nejvíce proto anonymita vadí představitelům autokratických útvarů, kde existují vyvolené nevolené autority, které často jednají na principu "účel světí prostředky" a nebývá dobré tyto "prostředky" vystavit veřejně na pranýř. Kdyby se dotyčný podepsal, bylo by alespoň možné, "v zájmu dobré věci", jej nějak dehonestovat, poukázat na jeho chyby, případně nějaké vyrobit, ale takto nebezpečně vyniknou samotná fakta a to je zlé... Jinak nejsem přítelem anonymních udání nebo pomluv, ale divím se, že pokud se tak stává, že se postižení neradují. Já osobně jsem byl většinou vděčný za každého anonyma i neanonyma, který si do mne kopnul, i když mi křesťanská láska velí neradovat se z nepravosti druhého. Kdo by ale nechtěl mít hojný poklad v nebi? Nejde zde ale přece jen spíše o něco i trochu jiného?

PastýřRe: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pondělí, 22. říjen 2007 @ 20:54:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co to tady matete jeden přes druhého???

Pseudonym NENÍ anonym!

OlinAnonym je prostě fuj (Skóre: 1)
Vložil: likvid (agentura.vlcek@volny.cz) v Úterý, 23. říjen 2007 @ 18:22:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A v křesťanském prostředí dvakrát fuj. Navrhuji diskutovat výhradně s osobami, které se za své jméno nestydí.
PetrRe: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Kristus v Úterý, 23. říjen 2007 @ 21:21:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zřejmě to s tématem příliš nesouvisí, ale Pán Ježíš se ve dvou níže zmíněných případech buď skryl nebo odešel od lidí, aby byl sám. Okrajově tu kdosi cosi podobného zmínil. Není to věc slušnosti nebo neslušnosti, ale Boží vůle. Faktem zůstává, že z té skrytosti a samoty Pán anonymně žádná slova nevypouští, a výsledek (následek) takové skrytosti a samoty s Bohem je tak zahalen tajemstvím.

Jan 8:59 Zvedli kameny, aby je na něho hodili. Ježíš se však skryl, [prošel mezi nimi] a vyšel z chrámu. [Tak odešel.]

Jan 6:15 Když Ježíš poznal, že se chystají přijít a zmocnit se ho, aby ho učinili králem, odešel opět na horu, zcela sám.

Jestli tomu dobře rozumím, tak když nás lidé chtějí "kamenovat" nebo vyvýšit dříve než Bůh a místo Něho, měli bychom se skrýt v Bohu nebo od lidí odejít, abychom byli sami s Bohem a není to ostuda. Tím nehájím anonymy, spíše je to Boží rada, jak se zachovat, když se nám tyto věci dějí.

standa
Re: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: Farel v Úterý, 23. říjen 2007 @ 21:29:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já se třeba za své jméno nestydím a je to hlavně proto, že ho tady neuvedu. Kdybych ho tu totiž uvedl znamenalo by to ho vystavit neúctě těch kteří o něm nic nevědí a kteří jsou schopni z několika drobných slovních obratů vytvořit psychologický profil, který málokdy odpovídá realitě ( apak bych se zřejmě styděl a to před tátou, že to málo co mi po Něm zbylo jsem ještě takhle předhodil někomu o kom vím většinou jen základní informaci - že umí psát).

Olinovo dilema, že anonym je Nepřihlášený směruje tento článek mezi adminy anžto mám zato, že normálně sem přece nepřihlášení nesmí. Či jsem něco nepochopil ? Anonymní = bezejmenný a myslím Oline, že nebereš vážně,že to jméno které tu mimo tebe a hrstky věrných většina má není anonym.

Anonym je podle mě každý nick který se tu nějak realizuje. Pojem anonym v sobě halt již asi jednou provždy bude zahrnovat anonymitu kladnou i zápornou a zřejmě jen Malý Vlk hodí do koše i dopis kde bude anonymní žádost o pomoc s tím, že by mohlo jít o skrytou kameru, kde by se mohlo projevit jeho opravdické (samozřejmě neanonymní, leč veskrze kladné) Já. JoeRe: Petr Vlček : Etika anonymity neexistuje. (Skóre: 1)
Vložil: rive v Sobota, 24. listopad 2007 @ 20:29:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
petře vlčku ,,, koukám, že etika anonymity je tvé oblíbené téma

riveStránka vygenerována za: 0.26 sekundy