Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 75 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137644
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů?
Vloženo Neděle, 14. říjen 2007 @ 18:19:39 CEST Vložil: Stepan

Katolicismus poslal Standa

Lukáš
6,29 Tomu, kdo tě udeří do tváře, nastav i druhou, a bude-li ti brát plášť, nech mu i košili!
6,30 Každému, kdo tě prosí, dávej, a co ti někdo vezme, nepožaduj zpět
.

_____________________________________________________________________________ 


Stát se dohodl s církvemi, že jim vyplatí za majetek zabavený státem za minulého režimu 83 miliard korun. "Věcný záměr návrhu našeho zákona obsahuje částku 83 miliard korun. Je to výsledek společného jednání vládní komise, které já předsedám, a komise církví," řekl v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr kultury
Václav Jehlička   (KDU-ČSL).


14.10. 2007 15:52

PRAHA - Církevním řádům se podle ministra vrátí třetina majetku a dvě třetiny bude tvořit uvedená finanční náhrada 83 miliard korun, která by se vyplácela po dobu 60 až 70 let. Řeholním řádům a kongregacím bude umožněna naturální restituce majetku, u církví a náboženských společností bude stát postupovat cestou paušální finanční náhrady, jež bude zahrnovat odškodnění za majetek, který nelze vydat.
Návrh zákona je nyní v připomínkovém řízení, kdy se k němu mohou vyjadřovat ostatní resorty, církve a náboženské společnosti. Podle Jehličky se případná částka může ještě v tomto řízení upravovat.
Řízení by se mělo uskutečnit do konce října a v prosinci by záměr měla dostat na stůl vláda.
V případě majetkových požadavků církví se dlouhou dobu operovalo se sumou 100 miliard korun. Tento odhad vzešel před přibližně čtyřmi lety z dotazů ministerstva u jednotlivých církví, na kolik svůj nedostupný majetek odhadují. Jehlička ujistil, že majetek nebudou vracet ani obce, ani kraje, ale stát.

Návrh zákona je nyní v připomínkovém řízení, kdy se k němu mohou vyjadřovat ostatní resorty, církve a náboženské společnosti. Podle Jehličky se případná částka může ještě v tomto řízení upravovat. Řízení by se mělo uskutečnit do konce října a v prosinci by záměr měla dostat na stůl vláda.

zdroj:     z d e  

Podobná témata

Katolicismus

"Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 36 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů? (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Neděle, 14. říjen 2007 @ 20:06:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Standa by měl popravdě vysvětlit dvě věci:

 - jak souvisí chtivost a touha po majetku se spravedlností a jak souvisí s odlukou církve od státu

 - kdy on osobně jako křesťan naposledy obdaroval zloděje, a kolik košil mu ještě zbylo.

OlinRe: Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů? (Skóre: 1)
Vložil: nula v Neděle, 14. říjen 2007 @ 21:58:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů?--

Chtivost a touha po majetku jde napříč populací,ti kteří se prohlašují za křesťany nejsou vyjímkouPro Cizince a pro všechny kdo se v tom najdou (Skóre: 1)
Vložil: ares v Pondělí, 15. říjen 2007 @ 23:24:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pozor!!! Teď tu řeknu narozdíl od tebe jeden FAKT... To tvoje argumenty jsou "urážloidní"!! To co tu předvádíš je nactiutrhání, nikoli pouze jednotlivce, ale celé skupiny osob, celé církve.. Ničím své tvrzení nemáš podložené, nepřinášíš žádné důkazy a proto jsou to pouze pomluvy... Jsi pro mě jenom ubožáček, kterej se schovává za svou anonymitu..
Pokud seš teda opravdu frajer (rozuměj opravdovej křesťan, na kterýho si hraješ - ten bez třísky v oku), tak vystup na veřejnost a suď se!!! Zažaluj katolickou církev, pokud víš o jejích zločinech!!! Je to tvoje morální povinost, jistě víš, že pokud mlčíš, je z tebe spolupachatel!!!
Je to fakt hnus, když nějakej anonym, napíše o celé církvi (která narozdíl od něj není ani trošku anonymní), která se soudí o majetek, který jí byl v krutém pronásledování ukraden, že je chtivá a vypočítavá!!
Přitom nějakej takovejhle anonym, z anonymního bulvárního "takycírkevního" fora, specializující se právě na to ukazování třísek v očích druhých, nikdy neuvede na co třeba Církev ty peníze potřebuje... Neudělá-li to on, udělám to já - zde je jen pár odkazů na různé církevní projekty:

Misijní středisko na Barandově, kde se katolická církev stará jako jediná na tomto sídlišti o veškerou mládež včetně té problémové... a nedělá si na to monopol... v jejím komunitním centru, ze kterého jí chce městská část v čele s ODS vyštvat, slouží své bohoslužby i Evangelíci... http://www.misijni-stredisko.cz/

K vašemu vzteku (nedělám si iluze, že k prozření) tu dám taky odkaz na nové diskuzní a komunitní forum, konkurující Granosalis a které je zřízeno katolickou církví... Všiměte si: Většina uživatelů je autorizovaných, mají svoji fotku a něco o sobě, taky mají napsáno odkud jsou, taky je jich mnohem víc, než vás tady, je tam i pár špatných lidí, ale všiměte si - jsou to anonymové!!!, a všiměte si té grafiky... www.signaly.cz

Charita katolické církve www.charita.cz

A co třeba tento katolický kněz starající se a bydlící s bývalými vrahy, bezdomovci a prostitutkami?? http://www.mediafilm.cz/Kuffa.html

A co třeba páter Lízna, jezuita, který na sebe dobrovolně vzal romské občanství, žije pro vězně na Mírově a s rakovinou ušel pěšky přez 3000 km, na pouti do Santiága de Kompostela? http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1096002521-krasny-ztraty/207562250500004-13.02.2007-21:30-jindrich-streit-frantisek-lizna.html?streamtype=RL

A co třeba kardinál Špidlík, taky jezuita, jehož si váží i protestanté v Holandsku, který nikdy nikoho nepomlouvá, nikdy nehledá chyby u druhých a který jako správný křesťan mluví vždy o Bohu? Zdá se vám to jako samozřejmost? Taky že je... To ale asi tady na Granu nevíte :-( http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/880349-svatecni-slovo-kardinala-tomase-spidlika/205562216100009-28.09.2007-20:55-kardinala-tomase-spidlika.html

A tak bych skutečně mohl pokračovat do nekonečna!!! Mohl bych taky vypsat tísíce odkazů na své bratry protestanty jichž si vážím!!! O to de... Nepomlouvat, nelhat, ne-nactiutrhat!!! Víte u mě nejsou křesťani ti, kteří pomlouvají druhé, ale ti (na které jsem odkazál výš) kteří svědčí o Kristu!! To sem tady u vás na tomhle anonymním foru u nikoho neviděl!!
Neviděl jsem tu Lásku ke Kristu a k bližním, spíše by se to dalo nazvat Žárlivost na bližní...

:-((( Ve smutku ares.wares http://www.signaly.cz/ares
Re: Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů? (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Středa, 17. říjen 2007 @ 01:02:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Jstlize nekdo z nas bude mit napriklad nemocnou dceru, kterou zachrani jen operace kdesi v cizine, jenz neproplaci zdravotni pojistovna, taky ziska touhu po majetku, po penezich a ani nebude vedet jak... A obavam se, ze v dusledku posledni reformy tato touha po penezich a majetku poroste exponencialni radou...Re: Je chtivost a touha po majetku vlastností křesťanů? (Skóre: 1)
Vložil: rive v Pátek, 19. říjen 2007 @ 07:37:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Aresi

(odpověď na reakci z 16.10)

Je samozřejmě pravda, že hloupost, kterou si řekl o svém bližním, vypadá zcela jako prkotina v porovnání s jinými „velkými přídomky“ , o kterých říká,že tě uráží: žena jedoucí na šelmě, Babylon, nekřesťan, antikrist, nevěstka

Vždycky je důležitý motiv toho, co říkáme, co pokřikujeme. Stává se často, že to tak ani nemyslíme, jak se to může jevit druhému.

Vadí ti, že katolíci jsou označováni hanlivými názvy. Všimla jsem si, že tato jména jsou tady na granu často zneužívaná, používána v rouhavém kontextu. A protože zde nechodí až tak moc katolíků, tak myslím, že každý, kdo byl tady na granu někdy v nějaké oponentuře si vysloužil některý z těch tebou uváděných přídomků.

Kdo nadužívá tato velká slova, tak je, ale většinou používá nejen proti katolíkům, ale i proti nekatolíkům, proti všem, kdo nesdílí nějaký nastolený názor – učení. Často se tak mohou vyjadřovat lidé nějak nemocni na duši, nebo třeba lidé, kteří mají zálibu v ponižování druhých. Jen někteří lidé, kteří tato slova užívají k pojmenovaní druhých osob, to tak myslí (promyšleně-cíleně s chladnou hlavou). Ale to je dáno jejich učením (babylon, antikrist), ty lidé tomu věří, a toho pojmenovávání druhých lidí se pak chladně drží.

V bibli se tato pojmenování objevují, mají pevný smysl, jsou to varování týkají se všech křesťanů, dějin celého lidstva. Křesťan, který svou víru položil na správném základě, a to Kristu, křesťan, který se snaží na tomto světě plnit Boží vůli, se „záměrně, cíleně“ určitě nesníží k nějakému pokřikování, rouhání, odsuzování bratra, ponižování, označování jmény, které v sobě nesou soud. Soud patří Bohu a ne člověku. Úkolem je především zvěstovat Krista, nést jeho evangelium, to je podle mě celkem jasný ukazatel, směr všeho snažení i případné oprávněné kritiky.

Dovedu si představit, že tě učení „o šelmě (?)“ zlobí. Možná je mylné? Tak samo, jak říkáš, že mi něco také nemusí být příjemné, když někdo bude něco vykřikovat proti mé církvi. Máš pravdu, nemusí mi to být příjemné, když papež velmi jasně a celému světu sděluje, která církev je jen ta pravá. Učení, taky mylné??  : ))))) jaké má pak pojmenování pro ty druhé????

„Vždyť naše poznání je jen částečné, až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno“. Lidé se mohou někdy namáhat, vymýšlet, ale Bůh je Svrchovaný Vládce, On má světové dějiny pevně v rukách. Mnohým věcem nerozumíme, proč se tak dějí, proč x-stalet je tady rozdělení. Vždyť vlastně i ti, kteří dnes jsou aktivně proti rozdělení, kteří se snaží přinést jednotu, vlastně zase způsobují, tím jak to dělají rozdělení – rozepři - hádky – nelásku (je někdy zajímavé to pozorovat). Ale také nevidím smysl v tom propagovat – akcentovat rozdělení. Kdekoliv navštívíte v našem českém koutě nějakou historickou památku, tak vždycky musíte vyslechnout nějakou historickou story o nepřátelství – rozdělení,  lepší – horší. Aspoň křesťané by to měli zastavit. Jde to vůbec?

Těch příkladů, že mohou vedle sebe společně s láskou, porozuměním žít katolíci-nekatolíci je poskrovnu. Ale to ještě neznamená, že se tak neděje, že to nejde.
 
A tak, proč pořád dokola lepší - horší: dívejte, jak to dělají katolíci, jak je jejich server úžasný (proč se knězi věnují ztrápeným?) .

rive
Stránka vygenerována za: 0.40 sekundy