Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vratislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16275, komentáře < 7 dní: 539, komentářů celkem: 404585, adminů: 60, uživatelů: 5119  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 148 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Akuzativ
Willy
rosmano
martino
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110285928
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Dvojí morálka víry
Vloženo Sobota, 08. září 2007 @ 13:52:05 CEST Vložil: gojim

Etika poslal franti

Je mi to líto, ale proč máme dvojí morálku ? Proč je tolik pokrytectví u křesťanů ? Diskutujete tu o věcech, které ani nemají velký význam a podstatné věci vám unikají.Autor v jednom z posledních příspěvků píše: „To dokáže Boží Slovo, které stejně jako skalpel není nástroj k zabíjení, ale k léčbě, k pomoci od nemoci“ Bohužel jsem nemocen a to díky Božímu Slovu. Já nemohu pochopit proč je Bůh jednou milující a jindy nutí lidi zabíjet. Ve Starém Zákoně mohli Židé si s okolními národy dělat, co se jim líbilo. Zabíjeli a vraždili je podle svévůle. A dokonce jim k tomu dával rozkazy sám Hospodin. Proč ? Proč nařídil Hospodin Jozuovi, aby vyhubil Jericho? Akorát prostitutku se svojí rodinou a příbuznými měl nechat na živu, protože ukryla židovské špiony. Jak je možné, že Hospodin dovolí vraždit malé děti a ženy lidskou rukou. Když měl moc zbořit hradby, proč nezahubil jejich obyvatele sám, ale nechá hříšné lidi vraždit. To je to Boží Slovo, které má pomoci od bolesti? Mně je z toho do pláče. Samson klidně pro nic za nic zavraždí třicet Pelištějců a vezme jim košile a je to v naprostém pořádku. Chodí si do nevěstince a celý život je naplněn nenávistí. Hospodin mu údajně dá sílu, aby spáchal kamikadze a zahynul s tisící údajnými nepřáteli. A věřící s tím souhlasí a vůbec to nekritizují a je pro ně Božím mužem Jak je to možné ? Král David rovněž není nic svatého, ale zde aspoň Hospodin potrestá aspoň jednu z mnoha jeho vražd a chlípnost, které se dopustil na ženě. Aspoň pár příkladů, kdy Hospodin jedná tak, že dá najevo, že nesouhlasí se zabíjením a ostatními hříchy. Ale co to ostatní zlo a zločiny, kde Hospodin údajně nejen mlčí, ale i souhlasí a dává pokyny k páchání zla a přestupování zákonů, které sám vydal. A my věřící mlčíme a mlčíme a dokonce tvrdíme, jak Hospodin jednal správně. Proto jsou dějiny lidstva plné válek a krve, podvodů, zabíjení, olupování a dalšího zla. Kde vzali lidí inspiraci k páchání zla? Nebylo to zrovna Boží Slovo? Kacířská otázka!!! Najde se někdo, kdo z Božího Slova odstraní to, co tam vložili sami od sebe lidé, a co je tam skutečně od Boha ? Já v Boha věřím a jsem přesvědčen, že problém lidstva, jehož dějiny jsou plné vražd, znásilňování a zabíjení, loupení a ničení jsou důsledkem toho, že lidé si z Božího Slova vybrali spíše to, co si tam dopsali sami lidé a co jim také vyhovovalo. Proč tedy nedodržovali Desatero. Proč jsou zničené desky, kam Bůh sám napsal svůl zákon. Proč si některé církce i toto Desatero upravili tak, aby jim vyhovalo?

Pán Ježíš přece prezentuje jiného Boha, který člověla miluje a neučí zabíjet!!!!!!

Tak konečně diskutujte, bratři, o věcech, které jsou zasadního významu !!!!!!!Podobná témata

Společnost

"Dvojí morálka víry" | Přihlásit/Vytvořit účet | 50 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dvojí morálka víry (Skóre: 1)
Vložil: Kristus v Sobota, 08. září 2007 @ 15:07:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Milý franti!

Píšeš: Já nemohu pochopit proč je Bůh jednou milující a jindy nutí lidi zabíjet.<Tady měl být zřejmě otazník. Ve Starém Zákoně mohli Židé si s okolními národy dělat, co se jim líbilo.

Bůh je láska, proto je a musí být milující, neboť je to Jeho přirozenost. Zároveň je však Bohem, který jisté věci nenávidí (Př 6:16-19), a když někdo vytrvale dělá, co Bůh nenávidí a nechce s tím přestat, Bůh milující spravedlnost podle své spravedlnosti a svrchovanosti musí zasáhnout, jinak by nebyl Bohem Všemohoucím. Židé respektive Hebreové si nemohli s okolními národy dělat, co se jim líbilo, ale jen to, co jim Bůh nařídil jako vykonání Boží spravedlnosti. Pokud udělali, co jim nenařídil nebo neudělali, co jim nařídil, byli potrestáni Bohem skrze jejich nepřátele, nad nimiž měli podle Boží spravedlnosti vykonat Boží soud oni sami právě proto, že je Bůh miloval. Neboť Bůh ty, které miluje, vychovává a švihá každého, koho přijímá za syna, jehož si oblíbil (Př 3:12, He 12:6). Jestliže víme, že odplatou za hřích je smrt, a po poznání pravdy přesto stále dobrovolně hřešíme, co můžeme od Boha očekávat? (He 10:26-27)

Jinak řečeno, hříšník má vždy dvě možnosti: 1. hřích milovat a páchat nebo 2. nenávidět jako Bůh a hledat u Boha vysvobození a záchranu. Ten první nemůže počítat s Boží milostí, neboť Bůh se staví proti pyšným (Jk 4:6); ten druhý ji v pokání hledá a nachází, neboť pokorným dává Bůh milost (1. P 5:5). Někdo si teď možná řekne, že hříšník je přece otrok hříchu a nemůže se z toho otroctví vymanit. To je na jedné straně pravda; na druhé straně Bůh řekl Kainovi v Gn 4 v 7. verši: "Zdaliž nebudeš příjemný, budeš-li dobře činiti? Pakli nebudeš dobře činiti, hřích ve dveřích leží; a pod mocí tvou bude žádost jeho, a ty panovati budeš nad ním. Kain však, jak je známo nad hříchem nepanoval, a tak hřích, který ležel ve dveřích, opanoval Kaina. Jeho potomci se pak stali nepřáteli Hebreů, potomků Šéta, kterého dal Bůh Evě místo Ábela. To nepřátelství tady bylo a je od začátku kvůli pádu člověka. Ale sláva Pánu Ježíši Kristu: "Neboť on je náš pokoj; on oboje učinil jedním a zbořil (rozdělující hradbu)*ř.: mezistěnu rozdělení / zábrany, ve svém xtěle zrušil nepřátelství — (Zákon s jeho příkazy a ustanoveními)*ř.: Zákon příkazů v ustanoveních —, aby v sobě z těch dvou (pozn. Žida a pohana) stvořil jednoho nového člověka, učinil pokoj 16a oba dva usmířil s cBohem v jednom mtěle skrze kříž, v němž zabil to nepřátelství." (Ef 2:14-15)

Kéž dá Bůh tobě i ostatním stejně smýšlejícím světlo a milost ke změně smýšlení. Amen.

SV
Písmo je zjevení živého Boha (Skóre: 1)
Vložil: jirikrupa v Sobota, 08. září 2007 @ 15:18:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.joelnet.cz
Ahoj  franti

     Rozhodnutí, zda např. Joynera přijmou nebo nepřijmout jako bratra, zda uznat jisté apoštoly, nebo je označit za ďáblovi služebníky, zda jazyky jsou či nejsou od Boha a jiná témata jsou témata v jisté chvíle zásadní a ovlivňují dokonce život i smrt některých lidí. To jen abys pod dojmem tvé momentálně nejzásadnější otázky (zdá se) neodmítal ostatní.

    Teď k tvé otázce. Udělal jsi zkušenost s Božím slovem, která nevyhovuje Tvému a často ani mému obrazu Boha. Proč to dopustil? Proč to dovolil? Proč to přikázal? Nejsi ani první , ani poslední, kdo se tím zabýval. Jestli si správně pamatuji z dějin církve, tak například Markion s tím přišel a vyhodil z Písma texty, které se mu nelíbili a zdáli se mu moc kruté a surové s tím, že toto nemohl napsat Bůh. V Německu se ozývali a možná ještě ozývali hlasy, které chtěli zakázat v nějaké míře Boží slovo, či jeho přístup na školy nebo něco takového právě proto, že prý obsahuje tyto věci.

    A máš pravdu, kdo mluví o vyhlazení národů? Není to sám Hospodin? Ano, je!

    Předně chci říct, co chceš vyřešit? Chceš rozhodnout, jako Markion, co vyškrtnout z Bible a co tam nechat? Nebo chceš dospět k názoru, že Bible není Božím slovem, když tam jsou takové věci? Nebo to chceš prostě nějak více pochopit a žádáš po Bohu vysvětlení a jakési zjemnění?

   Jak mohl Bůh nechat přikázat zabít i ženy a děti? To se nemohlo stát! ...Ale my víme, že se to stalo! ???????????????????

   Asi je Bůh trochu jiný, než jak si to představujeme.


   Myslím, že spoustu věcí se dá zhruba pochopit a přijmout, z těch "nemravných", spousta věcí ale možná zůstane pro naši mysl s otazníkem.
 
   Dá se o tom mluvit, něco je možné uvidět, ale myslím, že stejně vše nebudeš mít zcela odpovězeno. Prostě to s tama nevymažeš! Je to tam, takové je Písmo. A ukazuje na něco, co Bůh dělal.

   Jedno, aniž bych teď rozebíral nějaké věci z Písma, (které třeba mne oslovili  v tomto tématu, které mne v mém životě moc moc potrápilo a hraničilo se zavrhnutím víry), tak ti řeknu. Bůh je svůj, a co církvi schází, je mnohdy bázeň před ním. Opravdu má moc zabíjet národy a je to On, kterého se máme bát, jak říká Ježíš, je to On, kdo mám moc zavrhnout !

  Jejda, ten Krupa nezná milost a lásku Otce, to je maník, je to vůbec ještě křesťanství? No, přátelé, myslím, že mnohé bude překvapením, jaký Bůh dokáže být! A dokonce Ježíš Kristus!

 "milosrdenství je ale silnějsí než soud"

Ps: Je možné, že ti zde lidé odpoví různé věci a texty a tak, jsou věci Písma,které ti mohou něco pomoci přijmout, já jen tak nějak celkově ukazuji na jendu věc ..Boží slovo není poplatné soudobé mentalitě jakéhokoliv století,ať  se tu a tam jeví jako hrozná řeč. Není-li Bůh, a není-li Bible Božím slovem, pak jsou to prasárny a kruťárny, je-li Bůh a je-li Bible Božím slovem, pak holt budeš muset nejspíš přijmou jeho zjevení, ať už se nám jeví ok, nebo ne. Bůh asi nebude humanista!

Jen tak, kdybys chtěl, můžeš se kouknou na mé sdílení s onou krizí. Neřeší všechno, ale je takové svědectví, jak jsem tímto procházel trochu.Někomu to může pomoci.   http://www.joelnet.cz/index.php?name=News&file=article&sid=96 (je to o utrpení, dětech a tvrdé řeči)

Pokoj ToběRe: Dvojí morálka víry (Skóre: 1)
Vložil: franti v Neděle, 09. září 2007 @ 11:09:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Musím vám, milí bratři, poděkovat. Máte upřímnou snahu mi pomoci a i já budu upřímný. Někdy se ptám, co bych dělal, kdyby někdo pomluvil mého nejlepšího přítele a řekl by o něm, že nařídil věci, které jsou považovány za zločin. Co bych dělal? Mlčel bych? Pak bych tím jen dokazoval, že toho přítele nemám tak rád, když nedokážu ho hájit. Mám pocit, že podobná situace je s Bohem. I on je lidmi špiněn a obviňován a také zneužíván. Podívejme se na Slovo Boží – Bibli! Jestliže bylo možné, že si katolická církev dokonce sama upravila Desatero, které bylo jako jediná část Písma Svatého napsáno Božím prstem do kamene, pak je pravděpodobné, že podobně mohly být zneužity i jiné starší texty, které nemáme s čím porovnat. Židé se chovali nacionalisticky a imperialisticky. Hospodin jim dával i dobré rady. Ale vážně pochybuji o tom, že by je učil zabíjet a vraždit. Tyto motivy násilí jsou čisté z lidského hříšného srdce a mají podobný účel, jako měly jiná nařízení ve všech zřízeních dějinách lidstva sloužící k ovládání lidí. A církev zde v Bibli měla tím pak výborný precedens k tomu, aby používala násilí. To snad chtěl Pán Ježíš a jeho Otec ? Proč jsou dějiny křeťanství plné zbytečného krveprolití ?
A nerad bych slyšel odpověď typu: A co když ten váš přítel byl opravdu vrah a dal rozkazy k vraždění? To pak přestane být vaším přítelem? Velmi bolestivé zjištění !!!!! To si pak každý musí vyřešit podle svého svědomí. Já věřím, že Bůh Láska neučil lidi vraždit. Dal lidem však svobodu. A věřím, že se na nás z nebe dívá a vidí do nás moc dobře. Mlčí a nezasahuje. Možná občas zasáhne do našich životů, aby nás osobně ubezpečil, že existuje a že je správné v něho věřit.cesty (Skóre: 1)
Vložil: Nemesis v Sobota, 22. září 2007 @ 18:26:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
vidím zde jen pár možností: Bud si myslím ,že je bible nedůvěryhodná a vše o krutostech tam bylo přidáno izraelem aby si něco omluvili. Potom ale Bůh nad svým slovem nebdí a zvěst o Ježíši může být taky jenom historka. Poté můžeš věřit pouze v Boha a svou představu o něm a mnoho požehnání a zaslíbení , která jsouv bibli ztrácí pravost a ty o ně přicházíš a o vlastnostech Boha víš jen velmi málo. (z vlastních zkušeností)
a nebo

Bible je pravdivá, důvěryhodná. Je v ní představen milující Bůh, který vyhlazuje národy. Pokud ovšem platí že je milující, tak za všemi jeho činy je tento úmysl: Přinést lásku a dobro všem jak je to možné. Poté tedy musíme uznat, že neznáme všechny mechanismy příčiny a následku, nemůžeme dopodrobna vysvětlit proč je vyhubil, ale víme že miluje člověka natolik, že za něj zemře i On sám. V našich očích se ukazuje jako Bůh, který trpí více než mi když se vyhlazují národy a je taková láska, že ví že i přes tu všechnu bolest je to nejlepší co může udělat.

Zvol si čemu uvěříš a Pán až se ukáže plnost nám vše zjeví v jasném světle, jen nezapomeň že je to Bůh, který zemřel i za tebe.

NemesisStránka vygenerována za: 0.43 sekundy