Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nataša.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16663, komentáře < 7 dní: 263, komentářů celkem: 430582, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 95 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

brusle7
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117044259
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja
Vloženo Pátek, 10. srpen 2007 @ 11:22:50 CEST Vložil: reformovany

Katolicismus
Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja


Viz zpráva na idnes:

http://zpravy.idnes.cz/zide-se-zlobi-papez-pozehnal-antisemitovi-fi9-/zahranicni.asp?c=A070809_213904_zahranicni_ost
Podobná témata

Katolicismus

"Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja" | Přihlásit/Vytvořit účet | 63 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pátek, 10. srpen 2007 @ 11:36:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No hezky se nám Benedikt vybarvuje. Napřed, že ŘKC je jediná pravá církev a ostatní denominace se nemají právo ani církvemi nazývat a teď požehná vůdci antisemitského Radia Maryja a jeho stanici. Nedávno papež Rydzyka ještě kritizoval, ale zdá se, že je mistrem dialektiky - ovládat doublethink je v ŘKC užitečná vlastnost. Nebo že by se bavorský papež rozpomněl na ideologii, kterou mu v mládí v jisté mládežnické oraganizaci jejímž byl členem vtloukali do hlavy? Kdo ví.

Zajímavé bude sledovat, co tomu řeknou radikální ekumenisté.

zdraví

reformovanýJe papežovo požehnání ultrakatolickému Radiu Maryja tragédií? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 10. srpen 2007 @ 11:46:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Radio Maryja čelí papeži
Zbyněk Petráček

Papežštější než papež. Tento příměr od minulého týdne (od 10. 04. 2006 - pozn. red. CS-magazínu) neplatí o polském ultrakatolickém Radiu Maryja. O zmíněné stanici je dlouho známo, že šíří nenávist vůči liberálům, homosexuálům, Rusům, Židům či Němcům, ale minulé úterý vyrazila na půdu ještě neoranou – navezla se do samotného Benedikta XVI. Ten prý slouží jako zbraň pro ty, kteří chtějí Maryji zničit tím, že ji obviňují z nenávisti k Židům. Právě oni to teď mají snadné. Profitují totiž ze skutečnosti, že „nový papež je Němec a je mu zatěžko bránit veřejně někoho, kdo je prohlášen za antisemitu“. Politická bitva o Radio Maryja dospěla do finále. Připomeňme si její důležité body.Radio Maryja vysílá už šestnáct let z města Toruně a v jeho čele stojí člen řádu redemptoristů, páter Tadeusz Rydzyk. O obsahu vysílání již byla řeč, nicméně ačkoli jsou hlásané názory v rozporu s naukou Jana Pavla II., Vatikán se do loňského podzimu proti němu nijak neohrazoval. Změna přišla až v listopadu, když liberální křídlo polské biskupské konference – mj. kardinálové Dziwisz, někdejší tajemník Jana Pavla II., a Glemp, polský primas – při své pouti do Říma dosáhlo toho, že Svatý stolec vyslal do Toruně první signály nesouhlasu. I katolická média musí respektovat „autonomii politické sféry“, řekl tehdy papež. I když nebyl adresný, média to interpretovala jako nelibost nad podporou Radia Maryja pro stranu Právo a spravedlnost bratrů Kaczyńských. A jelikož v ní toruňský vysílač nerušeně pokračoval, v březnu vyrukoval papežský nuncius Józef Kowalczyk s „vážnou výstrahou“ vůči vedení redemptoristů, pokud s Radiem konečně něco neudělá. Krátce nato, 27. března, Maryja odvysílala zvláště vydařený příspěvek: Židé prý pod pláštíkem odškodnění požadovali od Polska „vyděračské peníze“, ponížili národ tím, že se prezentovali jako hlavní oběť Osvětimi, a z pogromu v Jedwabném v roce 1941, na němž se pod německou podporou podíleli polští venkované, prý udělali „akci státu“.

To už bylo moc pro všechny strany. Marek Edelman, poslední žijící velitel povstání ve varšavském ghettu, ostře vyzval premiéra a předsedu parlamentu, aby ukončili své vystupování v Radiu Maryja, neboť „cesta od slov nenávisti ke zločinům bývá někdy krátká“. Premiér Kazimierz Marcinkiewicz se sice ještě vykrucoval s poukazy na svobodu slova, ale šéf poslanců Marek Jurek se již k problému postavil čelem: 6. dubna poslal dopis páteru Rydzykovi, ve kterém vyžadoval omluvu za zmíněný příspěvek. Rydzyk se poté skutečně omluvil, ale jak bylo slyšet hned 11. dubna v pořadu o papeži a Němcích, kapitulovat zjevně nehodlá. „Vytahují do boje nejtěžší zbraně – Vatikán a Marka Edelmana,“ tvrdí Radio Maryja a chová se jako ukázkový sektář. K úvodem zmíněným, z pohledu fundamentalistů celkem logickým nepřátelům nyní přidává i papeže. Kdy přidá samo sebe? Bylo by to ve stylu Velikonoc a montypythonovského Života Briana.
Re: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: KatolikRimsky v Pátek, 10. srpen 2007 @ 12:28:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tiskové sdělení k setkání o.Rydzyka s Benediktem XVI.

Vatikán. Tiskové středisko Svatého stolce vydalo prohlášení, ve které objasňuje zprávu o setkání otce Tadeusze Rydzyka, ředitele polského Radia Maria se Svatým otcem. Účast otce Rydzyka na tzv. “baciamano”, jak bývá označována nejkratší možná forma osobního setkání se Svatým otcem, vyvolala kritické reakce u některých osobností židovského světa, kteří zmíněnému polskému knězi vyčítají antisemitismus. To je důvod prohlášení Tiskového střediska Svatého Slolce.

„S odvoláním na žádosti o objasnění zmiňovaného “baciamano” kterého se zúčastnil otec Tadeusz Rydzyk, ředitel Radia Maria v Polsku, po skončení Anděl Páně v neděli 5. srpna tohoto roku v Castel Gandolfo, oznamujeme, že tato událost nevnáší žádné změny do dobře známého postoje Svatého stolce ke vztahům mezi Katolíky a Židy.“

Píše se v tiskovém prohlášení Sv.stolce.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=8218

Re: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: Manciny v Pátek, 10. srpen 2007 @ 12:57:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rydzik je šílenec. Bohužel takoví jsou v naší církvi také.Re: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pátek, 10. srpen 2007 @ 14:38:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rydzik je šílenec, "reformovaný" taky.
Mancini, bohužel takoví lidé jsou v naší církvi taky, nejste sami.

Na této bulvární zprávě není ke komentáři nic, leda skutečnost, že ji sem vložil právě "reformovaný" antikatolík. Ten je evidentně stejného ducha, jako ten Rydzik.

To máte jako s fašisty a komunisty: ti se navzájem nenávidí, a přece jsou jednoho rodu.

Naší morální povinností jest takovým lidem a jejich projevům odporovati. Vy katolíci se postavte šíleným rydzikům, my evangelíci zase šíleným "reformovaným".

OlinRe: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: Dominik22 v Pátek, 10. srpen 2007 @ 22:28:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady jsem si přečetl, jak se tu někde naváží do Pia XII., že kolaboroval s nacismem a že mlčel apod. Víte, jaká byla tehdy situace? Je to něco podobného, jak komunisti z Háchy udělali zrádce.
A přitom právě Pius poskytl útočiště mnoha židům, ale to se už asi některým "bojovníkům" nehodí do krámu!

A co Maxmilian Kolbe? Katolický kněz! Takový křestanský postoj pevné víry je obdivuhodný a musel to být člověk plný Božího požehnání, když byl schopen takového činu!

Jinak doufám, že tahle nesmyslná rozhádanost brzy skončí. Vina na této rozhádanosti je na obou stranách, jak u protestantů, tak i u katolíků.
Já jen doufám, že těch, kdo jen hledají kdejakou špínu na jinou církev je opravdu menšina a stále jich ubývá, protože ekumenismus není rekatolizace a většina pastorů evangelické církve vám to potvrdí.

My katolíci jsme stejní křestani jako protestanti!!! Pán založil jednu církev a toto rozdělení jsme si vymysleli my.

Není důležité hledat, která církev je ta pravá, protože spásu člověk najde v Kristu a toho by měl člověk najít v každé církvi. (i když to záleží spíše na konkrétním společenství, kam ten člověk přijde).

Mrzí mě, že jsou katolíci, kteří si myslí, že spása je jen v katolické církvi! Myslím, že to není pravda a 2.vatikánský koncil na to taky poukazuje!

My katolíci jsme udělali ve vztahu k vám spoustu chyb ale to je minulost, ze které bychom se měli poučit a jít dál za Kristem!

Nebudu hledat co bych vytkl protestantům, ale spíše si uvědomím, v čem jsme my katolíci udělali chybu a omlouvám se za to!

Díky protestantismu, se do katolické církve vrací láska k Písmu Svatému!

A proto jsem rád, že se tu s vámi můžu setkat alespon takhle.

POKUD CHCETE SE SE MNOU HÁDAT, TAK NEMÁM ZÁJEM! ALE POKUD SE MNOU S POKOROU CHCETE JÍT A HLEDAT JEŽÍŠE, TAK VELICE RÁD S VÁMI BUDU DISKUTOVAT!NECHME TOHO HÁDÁNÍ!!!

A pojdmě radši naplnovat Pánovo: Jako jsem já miloval vás, tak se vy milujte navzájem.

Když tohle budeme naplnovat napříč církvemi a denominacemi apod., tak budeme pro svět teprve věrohodní!


www.napaweb.wz.czRe: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: EdPilgrim v Pátek, 10. srpen 2007 @ 22:55:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek tady zmiňuje polskou rozhlasovou stanici radio "maryja". Jak z článku vyplývá mělo by se jednat o regionální stanici, jenže pravda je trochu jiná. Má celoplošnou působnost a vysílá na mnoha kmitočtech jak v pásmu středních vln, tak i na kmitočtech FM a na pásmech krátkých vln.  Mimo to se v polsku vysílá i TV vysílání stanice "trwam" s obdobnou programovou strukturou jako je stanice "maryja". Jedná se o ultrakatolické programové schéma doplněné o minimum obecné publicistiky. Zájemci mohou posoudit ze satelitního vysílání na Astře 19.Re: Papež požehnal vůdci ultrakatolického Radia Maryja (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Pátek, 10. srpen 2007 @ 23:10:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Krytykum papeze bych doporucoval nalistovat si evangelium Matouse, kazani na hore a slova, ktere rekl Pan ohledne zehnani druhym a vztahu k nepratelum.Stránka vygenerována za: 0.65 sekundy