Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 243, komentářů celkem: 430644, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 75 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117057503
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Kdo má vlastně pravdu?
Vloženo Úterý, 19. červen 2007 @ 09:45:44 CEST Vložil: bolek

Zamyšlení poslal Standa

Jiří Zahrádka, jirka.zahr@seznam.cz

V tématu "Umělé oplodnění potratem" Libor Halík v souvislosti s embryi, zabitými při umělém oplodnění, píše: "Toho zabitého sourozence Vám není líto?"

Pane Halíku, že Vám pusa neupadne. Vy, kdo se tady ukájíte miliardami dle vás zatracených, vy, kdo jste pohoršen slovy z Medžugorje, že i muslimové mohou přijít do nebe, vy, kdo zde chladnokrevně počítáte s tím, že většina lidí jde do pekla, vy máte tu drzost argumentovat lítostí?Embryo žádnou bolest při své likvidaci asi necítí. A pak nejde do pekla. Ale z vašich tezí vyplývá, že většina narozených dětí, které vyrostou, do pekla přijdou. Jak se opovažujete ve svém chladnokrevném posílání lidí do pekel, obviňování z bezbožnosti žvanit o lítosti nad dětmi? Jak si vy, kdo se tak bojí Boha, dovolujete takovou míru pokrytectví, že argumentujete ve prospěch lítosti nad dětmi, když vám ve skutečnosti o ty děti vůbec nejde?! Vždyť vy spoustě lidí asi ani nepřejete spásu (viz to pohoršení nad slovy o spáse muslimů), aniž byste se staral o objektivní možnost či nemožnost těch lidí přijmout křest a víru. Vám vůbec nejde o lidi, ale o sebe! Když ječíte proti potratům, nečiníte tak kvůli těm dětem (které byste stejně poslal většinou do pekla, dle statistické pravděpodobnosti jejich způsobu života). Vy ječíte jen kvůli SOBĚ. Kvůli tomu, že si myslíte, že tím získáte body u Boha PRO SEBE.

Halíku, jakkoli jste podle mě člověk, který do jisté míry nemůže za své chování, vyzývám vás: mlčte o lítosti nad dětmi! Mlčte o soucitu, protože nevíte, co to "soucit" je! Jste pokrytec neuvěřitelně chladnokrevný.

zdroj:  z d e

____________________________________________________________________________________________________________________________


Článek Libora Halíka


Umělé oplodnění potratem, 13.6. 2007 17:42


Libor Halík, libor.halik@centrum.cz


Redukce plodů po umělém oplodnění ve zkumavce (IVF) je potratem.

Rodičům, kteří redukci plodů odmítli, se narodila šesterčata.

Tito rodiče v USA odmítli zabít své 4 děti, na rozdíl od mnoha rodičů v Česku. Američané se modlili a vraždu lékařům nedovolili. K porodu všech 6 dětí došlo v Minnesotě, Minneapolis, 12. června 2007.
Anglicky:

http://www.catholicnewsagency.com/new.php?n=9600


The Morrison's four boys and two girls were born premature, delivered after just 22 weeks. Doctors at Children's Hospital listed them in critical condition Monday afternoon, with weights ranging between 11 ounces and 1 pound, 3 ounces.
More information can be found at their website: http://www.morrison6.com

zdroj:   z d e .


diskuze k tématu Umělé oplodnění potratem najdete   z d e .


Podobná témata

Zamyšlení

"Kdo má vlastně pravdu?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Srdečný a otevřený názor římského katolíka (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 20. červen 2007 @ 06:16:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když farář kecá do řemesla odborníkům., 15.6. 2007 18:12René Zach, zarene@seznam.czMožnost umělého oplodnění je dar současné vědy rodičům, kteří chtějí mít dítě (což je pozitivní). Touha po dítěti je pozitivní zejména v současné době, kdy se nám dětí nedostává a národ vymírá.

Vždycky se však nacházejí rýpalové, kteří dokáží nalézt negativa na všem. Bohužel často mezi kněžími, jejichž odbornost je až na vyjímky jiná, než léčení neplodnosti.

Život se skládá ze samých kompromisů. Mít dítě počato z hříchu? Všichni jsme počati z hříchu :-).

Halík má schopnost na všem nalézt kontroverzní téma a tak je našel taky tady.

Problém spočívá v otázce mít dítě nebo nemít dítě. Když nemít, tak není co řešit. Když mít, tak mít zrovna šest nebo sedm dětí najednou a to navíc nevalného zdravotního stavu, pravděpodobně nedonošené se zřejmými zdravotními následky? Lidský organismus přece jenom není uzpůsoben k rození mnohačetného vrhu mláďat.

Lékařská věda tento problém zatím nedokáže uspokojivě ke spokojenosti flanďáka jako je Libor Halík vyřešit a tak je hned o čem kecat. Vlastně ano, dokáže ale přináší to problémy a zejména sníží podstatně pravděpodobnost úspěchu takového umělého oplodnění. Že podobné diskuze dělají ostudu nám katolíkům je pro takového "kazatele" lákavé. Jistě Halík není katolík. Je Pravoslavný, ale vystupuje v sutaně, kterou běžný občan nedokáže odlišit od sutany katolického kněze a tak ostuda padá taky na mne. Těžko se mi pak vysvětluje jeho středověké postoje.

Věřím že jednou lékařská věda vyřeší ke spokojenosti taky pana Halíka problém s nadbytečnými embryi v děloze, jenže ti rodiče kteří zápasí s neplodností žijí právě nyní a tak děkují současné vědě alespoň za tuto možnost se k rodičovství dostat. Vše ostatní jsou fundamentalistické tlachy. Osobně považuji za rozumné nechat odborníky dělat co umí. Národ vymírá. Dětí se nedostává. Někdy je třeba umět přimhouřit oko, ale to fundamentalistickým fanatikům těžko vysvětlovat a proto nezbývá, než ignorovat.


René Zach


Pozn: flandák je hanlivý výraz pro kontroverzního kněze. Tento výraz používám opravdu vyjímečně. Jsem rád, že Halík není knězem naší ŘKC, protože jinak bych měl o starost navíc. Musel bych kontaktovat našeho otce biskupa, žádat o jeho vyjádření nadřízeného vůči některým jeho výrokům a podobně, prosit o sjednání nápravy. Takhle mi to může být šum a fuk i když těžko některým hledajícím vysvětlovat, že Halík patří k extremistům a že není standardně se projevujícím knězem. Dělá tím své Pravoslavné církvi medvědí službu, což je ovšem věcí jejich a nikoli mou.


zdroj:    z d e 

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy