Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vincenc.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16650, komentáře < 7 dní: 192, komentářů celkem: 429383, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 90 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116424297
přístupů od 17. 10. 2001

Partnerství: Jsou gayové opravdu satanisté?
Vloženo Středa, 18. duben 2007 @ 13:50:53 CEST Vložil: stepan

Zamyšlení poslal Standa

Největší svatostánek pro gaye je v Texasu

Do katedrály Naděje se vměstná téměř tisícovka věřících

Dallas - Říká se, že v Texasu je všechno větší.

Katedrála Naděje v Dallasu však do velkých texaských měřítek zasazuje i věc, kterou by v tomto konzervativním státě nacházejícím se v americkém "biblickém pásu" čekal jen málokdo - údajně jde o největší církev pro homosexuály na světě.

"Podle mne to ukazuje, že Bůh má úžasně velký smysl pro humor," uvedla k tomu hlavní pastorka a farářka Jo Hudsonová.Pastorka poněkud vážněji dodala, že církev, která je součástí Sjednocené Kristovy církve, slouží jako duchovní útočiště pro homosexuálně orientované věřící v regionu, jenž je znám svým konzervativnějším pojetím křesťanství.

"Protože se nacházíme v 'biblickém pásu', máme zde spoustu lidí s nesmírně silnou vírou," uvedla Hudsonová v rozhovoru.

"Mnohým z nich se však jejich fundamentalistická náboženská obec odcizila a zavrhla je, takže touží po místu, kde by se mohli setkávat s Bohem."


Velké téma
Vztah homosexuálů a církve představuje ve Spojených státech velké téma. Mnozí z 60 milionů evangelíků v zemi pokládají homosexualitu za volbu hříšného životního stylu tento postoj dovádí k zlosti homosexuální aktivisty, kteří tvrdí, že jejich sexuální orientace žádnou volbou není.

Episkopální církev americká odnož Anglikánského církevního společenství je ostře rozdělena v otázce homosexuálních duchovních, zatímco Republikánská strana využívá státních iniciativ za zákaz homosexuálních manželství k tomu, aby dostala své stoupence k volebním urnám.

Hudsonová odhaduje, že více než 90% členů náboženské obce Katedrály naděje tvoří gayové, lesbičky nebo transsexuálové.

Katedrálu naděje založila v roce 1970 hrstka gayů a lesbiček, kteří se původně scházeli v soukromém domě, ale později dospěli k závěru, že si přejí bezpečné a tolerantní místo k modlitbám. Postupem času se z katedrály stala velká a vlivná instituce sídlící v klenutém kostele, který pojme až 900 věřících.

Přes milion členů
Loni se katedrála stala součástí Sjednocené Kristovy církve, která se chlubí 1,3 miliony členů v 5725 amerických kongregacích a hlásí se k tradici rozmanitosti a průkopnických činů v oblasti sociální spravedlnosti.


V neděli během velikonočního půstu proudily na ranní bohoslužby davy lidí vesměs homosexuálních párů mužského i ženského pohlaví.

Velké pickupy a sportovně užitkové vozy dodávaly parkovišti před katedrálou texaský ráz a většina se jich řadila k dražším modelům což jako by potvrzovalo skutečnost, že otevřená homosexualita je ve Spojených státech i nadále převážně fenoménem "bílých límečků".

Katedrála naděje nabídla liturgii s episkopální příchutí, a to včetně svatého přijímání. Nabízeny jsou rovněž soudobé bohoslužby a bohoslužby vedené ve španělštině.

O homosexualitě se však před oltářem nediskutovalo. Jeden pastor hovořil o jihoafrickém arcibiskupovi a nositeli Nobelovy ceny Desmondu Tutuovi a o důležitosti odpuštění.

Kázání Jo Hudsonové se pak zaměřilo na sklon lidí k bloudění.

Zaostřeno na chudé
Členové kongregace uvedli, že církev sice nabízí duchovní útěchu homosexuálům, ale těžištěm její činnosti je duchovní pomoc širší komunitě, zejména chudým lidem."O věcech gayů se tu moc nebavíme," uvedl Coy James, který je členem církve už téměř 30 let.

"Každý rok věnujeme více než milion dolarů na pomoc a služby nejchudším z chudých a vzali jsme si pod patronát základní školy v oblastech s nízkými příjmy, kterým pomáháme s výukou a dalšími věcmi," vysvětlil James po bohoslužbě.

Jiné lidi přitahuje liberální učení církve v řadě oblastí, jež přesahují rámec sexuální orientace.

"Pocházím z katolického prostředí a mám problém s postojem katolíků k vysvěcování žen," uvedl Chris Kuntz, který se podle svých slov stal členem Katedrály naděje v roce 1994.

To vše řadí církev jednoznačně na levou část politického a kulturního spektra Ameriky i to je v chlapáckém a republikány ovládaném státě Texas anomálie.

"Skutečný antikrist
Ve výloze církevního knihkupectví se vyjímají na čestném místě tituly jako "Skutečný antikrist: jak Amerika prodala svou duši", jehož obálku zdobí fotografie prezidenta George W. Bushe s rukama sepjatýma v modlitbě.

Je to však zejména liberální pohled na otázku sexuální orientace, co činí církev tak přitažlivou pro řadu členů, kteří by se v jiných církvích mohli cítit nepříjemně či nevítaně.


"Homosexualita a křesťanství: ať jsi kdokoliv, Bůh tě miluje," deklaruje webová stránka církve, která obsahuje také diskusi na toto téma. V ní se mimo jiné zdůrazňuje, že sám Ježíš se k otázce homosexuality nikdy nevyjádřil.

Jižanské baptistické i jiné sociálně konzervativní denominace poukazují většinou na pasáže ze Starého zákona, které podle nich dokládají, že se Bůh staví k homosexualitě nevraživě.

"Bible už ani nemůže hovořit jasněji všechny formy homosexuálního chování jsou výslovně odsouzeny jako hřích," uvedl R. Albert Mohler Jr., prezident Jižanského baptistického teologického semináře, v nedávném prohlášení na toto téma.

Podle Hudsonové takové postoje podtrhují důležitost její církve pro homosexuální Texasany a zároveň vysvětlují její velikost.

"Tam, kde působí velký útisk, se někdy objeví velká spravedlnost," prohlásila Hudsonová.Loni se katedrála stala součástí Sjednocené Kristovy církve, která se chlubí 1,3 miliony členů v 5725 amerických kongregacích a hlásí se k tradici rozmanitostivětší obrázekZdroj: Reuters
Členové kongregace uvedli, že církev sice nabízí duchovní útěchu homosexuálům, ale těžištěm její činnosti je duchovní pomoc širší komunitě, zejména chudým lidemvětší obrázekZdroj: Reuters

Postupem času se z katedrály stala velká a vlivná instituce sídlící v klenutém kostele, který pojme až 900 věřícíchvětší obrázekZdroj: Reuters

"O věcech gayů se tu moc nebavíme,"větší obrázekZdroj: Reuters

_________________________________________________________________________________________________________________________

V závěru opět sděluji, že uvedený článek v žádném případě nevyjadřuje můj osobní

názor a postoj k této záležitosti! Tento článek 

souvisí jen s poskytnutím informací a následné diskuzi! 


Podobná témata

Zamyšlení

"Jsou gayové opravdu satanisté?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jsou gayové opravdu satanisté? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 18. duben 2007 @ 14:23:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přestože jsem posílal článek i s obrázky, došlo (patrně nedopatřením) k jejich nezazařazení. Posílám proto odkaz na link, kde je celý článek i s obrázky  -   z d e .Další svědectví o netoleranci a diskriminaci, pro změnu z Moskvy, najdete   
z d e .

Homosexuální průvody na celém světě jsou satanistickým činem. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 18. duben 2007 @ 16:01:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Primátor Moskvy Lužkov doslova prohlásil, že homosexuální průvody, které se pod hlavičkou Gay Pride konají v mnoha městech na celém světě, jsou "satanistickým činem".
http://aktualne.centrum.cz/cestovani/svet/reportaze/clanek.phtml?id=344276

Doplňuji: Ano, vyjádření primátora je přesné. Kvůli této satanistické homosexualitě dopadneme stejně či hůře než Sodoma.
Běda kterékoliv křesťanské církvi, která vychvaluje homosexualitu!
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve


Cestovatel Milan Latka zde umístil fotografie i text o archeologickém nalezišti Sodoma na hranicích Izraele a Jordánska. Viz:


Stando a Serfíme, zvu Vás ke mě na zahradu ke společné motlitbě za homosexuály. (Skóre: 1)
Vložil: likvid (agentura.vlcek@volny.cz) v Středa, 18. duben 2007 @ 17:50:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Místo vašich žabomyších válek, které někdy zacházejí až do nechutných rovin, něco ogrilujeme, dáme pěníka či nealko. Věřím, že oba zjistíte, že se nezbytně nutně nemusíte nenávidět.
Bůh Vám žehnej Petr VlčekNemám Standu v nenávisti,jen odmítám jeho pozitivní propagování homosexuality. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 18. duben 2007 @ 18:22:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Milý Petře!
Díky za pozvání.
Já nemám Standu v nenávisti. Pouze ostře a nekompromisně odmítám jeho pozitivní propagování homosexuality. Homosexualita škodí církvi.

Setkal jsem se již osobně 2x s Jokerem, takže mohu i se Standou. Setkání s Jokerem bylo pro mne pozitivním překvapením.
LiborStránka vygenerována za: 0.22 sekundy