Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 292, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 86 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137327
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: JAKÉ OVOCE PŘINÁŠÍ POLSKÁ VLÁDA?
Vloženo Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 19:42:30 CEST Vložil: bolek

Partnerství poslal Standa

POLSKO NEPATŘÍ DO EVROPY

Polská vláda připravuje zákon, který by měl zakázat diskuse o homosexualitě ve školách. Učitelům, kteří by neuposlechli, budou hrozit propuštění, pokuty i vězení. Zákon by mohl začít platit do konce měsíce. Polská vláda tak svoji zemi vyřazuje z evropského a především slušného společenství.

Evropská unie je rozpolcená v otázce přijetí Turecka a dokola probírá témata kulturní identity „evropanství“, ale zároveň ji zřejmě nezbývá než strpět, že její členská země ovládaná ultrakonzervativci a katolíky zcela zjevně porušuje základní normy tolerance a „evropské hodnoty“ s naprostým klidem ignoruje.Polský ministr školství Roman Giertych uvedl, že cílem zákona je „zastavit podporu homosexuality a jiných deviací“. A prezident Lech Kaczyński prohlásil, že budoucnost lidstva závisí na vyhnání homosexuality ze tříd. Na návštěvě Irska minulý měsíc řekl: „Kdyby byl tento přístup k sexuálnímu životu podporován ve velkém měřítku, lidská rasa by zmizela.“

Minulý rok si při pochodu Varšavou homosexuálové od svých odpůrců vyslechli skandování hesel: „Eutanazii pro gaye, koncentrační tábory pro lesbičky.“ A nacionalistická katolická rozhlasová stanice podporovaná vládou opakovaně hovoří o Evropské unii jako o spiknutí homosexuálů, jako o homosexuálním teroru.

Evropská unie by pro případ, že Polsko zákon přijme, měla vyhlásit vůči této zemi sankce. Ale ještě lepší by bylo, kdyby Polsko samo z Unie vystoupilo, protože je zjevné, že tento liberalismem a sodomií prolezlý svět ztrativší úctu k tradičním hodnotám, není světem poctivého polského katolíka.

Je úsměvné, že Evropa se hlásí ke křesťanství jako k jedné ze svých nosných tradic a zároveň ráda zdůrazňuje, že islámské země jsou vzhledem k vlivu náboženství a fundamentalismu o nějakých tři sta let pozadu.

autor: Michal Komárekpro zasmání:
    Giertych jest super!
Podobná témata

Partnerství

"JAKÉ OVOCE PŘINÁŠÍ POLSKÁ VLÁDA?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 15 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Polsko nepatří do Sodomy. Kéž by do Sodomy nepatřila i ČR. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Čtvrtek, 05. duben 2007 @ 21:56:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Polsko nepatří do Sodomy. Kéž by do Sodomy nepatřila i ČR.
Díky Bohu za polského nehomosexuálního ministra školství a nehomosexuálního prezidenta.
Díky Bohu, že i prezident Klaus je nehomosexuální. Škoda, že je prohomosexuální Paroubek, zelení a komunisté.

V Polsku volali pouze provokatéři zaplacení homosexuální organizací „Eutanazii pro gaye, koncentrační tábory pro lesbičky.“ S provokatéry máme v bývalých státech okupovaných Sovětským svazem čtyřicetiletou zkušenost ještě z doby komunismu. Byli to lidé řízení komunisty, kteří volali hlasitě v hospodě: "Smrt komunistům", aby nalákali naivní, aby bylo dost dělníků v komunistických věznicích - v koncentračních táborech. V Polsku jde o provokatéry placené z fondů homosexuální propagandy Evropské unie. Homosexuálové sami vymýšlí extrémistická hesla a svádí pak tato hesla o smrti na konto Ligy polských rodin.
Polští křesťané usilují o to, aby jim homosexuálové nekazili děti homosexuální propagandou ve školách.

Kéž by Česko, Slovensko i Polsko z Evropské unie, která je stále víc sodomská na jedné straně a islámská na straně druhé, včas vystoupilo. Kromě toho diktatura byrokratů z Bruselu stále více ničí i české zemědělství a průmysl.

Sodoma dopadla takto. Nepřeji si, aby takto dopadla Česká republika.
Viz:
PANE HALÍKU NELŽETE! RASISMUS A HOMOFOBII V POLSKU ODSOUDIL I EP! (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 06. duben 2007 @ 09:18:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
23.6. 2006 20:41

VARŠAVA - "Případy netolerance, které se objevují v Polsku, jsou zcela okrajovým jevem," píše se v usnesení, které v pátek přijala dolní komora parlamentu. Dávat Polsko do jednoho pytle se zeměmi, ve kterých se objevuje rasově motivované násilí, jako je Francie, je podle nich neopodstatněné. "Vyplývá to z nedostatku objektivity," míní polští poslanci.

Evropský parlament před týdnem odsoudil nárůst rasově motivovaného násilí a útoků proti homosexuálům. Vypočítává případy vražd v Belgii, Francii, Španělsku a Německu. Zvláště ostře ale napadá všeobecný nárůst rasistické, xenofobní a homofobní nesnášenlivosti v Polsku, jež je prý zčásti živena náboženskými platformami. Rezoluce se zmiňuje o antisemitské rétorice polského katolického Radia Maryja a naráží na nesnášenlivé projevy představitelů nacionalistické Ligy polských rodin.

Text kritizuje mimo jiné výroky polského ministra vzdělávání Romana Giertycha na adresu účastníků pochodu homosexuálů a vyzývá Evropskou komisi, aby prošetřila, zda neporušují Smlouvu o Evropské unii.

Rezoluci Evropského parlamentu s výjimkou Svazu demokratické levice odsoudily všechny politické kluby v Sejmu. "Trpí pověst Polska, trpí naše národní hrdost," kritizoval rezoluci například Bronislaw Komorowski z opoziční Občanské platformy. Na rozdíl od politiků vládního tábora je ale přesvědčen o tom, že za špatný obraz Polska v zahraničí může právě koalice strany PiS s populisty a nacionalisty.

_____________________________________________________________________________________________________________

Varšavu oblepily urážlivé plakáty na téma homosexuality
Varšava 27. února (ČTK) - Stovka plakátů s nápisy "Co čumíš, lesbo" a "Co čumíš, teplouši" se objevila ve varšavských ulicích. Autorem provokativní kampaně je kupodivu sdružení bojující proti šířící se nesnášenlivosti vůči homosexuálům. Kolemjdoucí, uraženi z plakátu, mají prý na vlastní kůži zažít, jak se běžně cítí polští gayové a lesbičky.

"Chceme upozornit na to, s čím v Polsku existuje všeobecný souhlas, ale s čím my, gayové a lesbičky, nemůžeme souhlasit. Bezmyšlenkovité používání nadávek 'teplouš' a 'lesba' zakotvilo v běžné mluvě nejen jako urážky homosexuálů, ale i jako běžné nadávky. Chceme-li dnes někoho urazit, říkáme mu 'teplouši'," vysvětlil šéf kampaně Robert Biedroń.

Solí v očích jsou mu hlavně ti politici vládních stran, kteří místo neutrálních výrazů veřejně označují příslušníky čtyřprocentní menšiny za "úchyly" a "pedofily". "Polská vláda nejenže nechrání sexuální menšiny, ale podílí se i na jejich pronásledování," tvrdí Biedroń. "Jazyk nenávisti" podle něj vede k diskriminaci a také ke stoupajícímu počtu fyzických útoků na gaye a lesbičky v Polsku.

Kontroverzní plakáty, na které přispěla Rada Evropy, šokují nezasvěcené bez rozdílu. "Vracela jsem se s děvčetem domů, když jsem si náhle všimla plakátu 'Co čumíš, lesbo'. Zaskočilo nás to. Myslely jsme si, že nás někdo buransky uráží," svěřila se portálu gazeta.pl třicátnice Mika, žijící již osm let ve spokojeném svazku s jinou ženou. Znechucena příliš silnými výrazy zůstala i poté, co se dozvěděla cíl kampaně.

V jednom nákupním centru zase firma, která poskytla své reklamní plochy, dostala pokyn, aby plakáty okamžitě strhla. "Firma nesplnila podmínky smlouvy, protože nám plakáty předem neukázala. Plakáty budí spory a dokonce protesty, do nichž jako neutrální organizace nechceme být zapleteni," uvedl marketingový pracovník centra. "Plakáty mohou svým obsahem urážet naše zákazníky a jejich umístění u vjezdu na parkoviště budilo dojem, že takto své klienty vítáme," dodal.

"Varšavané budou snášet jen pár dnů to, co gayové a lesbičky cítí každý den," ujišťuje Biedroń, který však zároveň slibuje další pokračování kampaně. Nové plakáty by se měly objevit poté, co počátkem března v rakouském kulturním středisku ve Varšavě začne výstava dokumentující případy nesnášenlivosti vůči homosexuálům v Polsku.

__________________________________________________________________________________________________________


Členové vládní Ligy polských rodin hajlovali na akcích skinů

Polské organizace na ochranu lidských práv požadují zákaz Celopolské mládeže (Mlodziez Wszechpolska), odnože vládní Ligy polských rodin (LPR) a odstoupení jejího předsedy a ministra školství Romana Giertycha kvůli neonacistickým akcím, kterých se účastnili i politici a jejich asistenti z LPR.


6.12. 2006 08:09


VARŠAVA - List Dziennik zveřejnil snímky z videozáznamu z roku 2004 zachycujícího členy Celopolské mládeže, organizace založené Giertychem v roce 1989, při hajlování před třímetrovým hákovým křížem tvořeným z hořících pochodní a skandování neonacistických hesel. Hned v několika médiích se objevily informace, podle nichž místopředseda LPR a náměstek ministra školství Wojciech Wierzejski tancoval spolu se skiny na rockovém koncertu pořádaném Celopolskou mládeží v letech 2001 a 2002.

Wierzejski se k obviněním vyjádřil jen na internetovém blogu: "Moje fotografie ve společnosti několika mladých mužů na koncertě vlasteneckých písní." Krzysztof Bosak, předseda Celopolské mládeže, šel ještě dál a označil informace za "manipulaci s fakty". "Tato záležitost může být koordinována z vládních kruhů," tvrdí Anna Jabloňská z Celopolské mládeže.

Bývalá asistentka europoslance Macieje Giertycha, otce polského vicepremiéra a ministra školství, která nechyběla na akci s hajlováním, mezitím přišla o místo.

Polský premiér Jaroslaw Kaczyňski už minulý týden uvedl, že ho zprávy o sympatiích členů LPR k neonacistů šokovaly. "V zemi, v níž Hitlerův režim zavraždil milióny lidí, je to nepřijatelné," řekl.

Prokuratura už zahájila šetření kvůli propagaci fašismu, přičemž pachatelům, pokud budou odsouzeni, hrozí až dva roky vězení.

Re: JAKÉ OVOCE PŘINÁŠÍ POLSKÁ VLÁDA? (Skóre: 1)
Vložil: Maniak v Pátek, 06. duben 2007 @ 12:48:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já jen čekal kdy se tu pan Halík objeví se svou notoricky známou šňurou odkazů na sodomu...opět nezklamal, možná že se časem díky jeho aktivitám dostanou do kategorie "Google CZ top 10" :-)
Ale k tématu: Nelíbí se mi to "vnucování" jak jsou homosexuálové úžasně normální, také bych byl rohodně nerad, kdyby směli adoptovat děti... Ovšem toto je druhý extrém, prohlášení těchto polských spolků mi přijdou zvrácená stejně, jako ti urputní hlasatelé homosexuality pro všechny a všudypřítomné politické korektnosti...Re: JAKÉ OVOCE PŘINÁŠÍ POLSKÁ VLÁDA? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Pátek, 06. duben 2007 @ 17:08:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Polsko je bohužel příkladem v intoleranci, to nám být vzorem rozhodně nemůže být. To prosím pěkně pane Halíku není podpora liberalismu, to je konstatování toho, co se v Polsku děje.
Polská intolerance se netýká pouze tolik propagované homosexuality nebo potratů, ale také šíření nenávisti vůči "jinověrcům" (rozumněj protestantům) nebo výrazného a neskrývaného antisemitismu. Jediné místo, kde poláci tolerují židy je Krakow (a to jen díky turistům). Vzpomínáte si na ostudu, která byla v Osvětimi poté, co židé upozornili na obrovský kříž tam vztyčený? Ten kříž byl zpupným a nepatřičným symbolem polského antisemitismu (přesně podle hesla "židi nám zabili spasitele"). Co následovalo? Z celého Polska se na místo sjeli tisíce ultrakatolíků a celý plot kolem místa obložili kříži.
Ba ne, nesmíme si plést pojmy. Polsko je možná ovládané katolickými fundamentalisty, ale určitě není křesťanské. Ostatně polský katolicismus je křesťanství často na hony vzdálený. Je snad historickým faktem, že až za vlády Wojtyly se výrazně propagovala Marie, snad žádný jiný papež ji tak moc nepropagoval.Křivdíte polským křesťanům,Jokere. Mají s bolševiky židovského původu zkušenost. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pátek, 06. duben 2007 @ 19:04:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Polským katolickým křesťanům, věřícím ve vzkříšení Krista, Jokere, křivdíte. Oni zažili po druhé světové válce podobnou zkušenost, jakou měli ruští pravoslavní křesťané, věřící ve vzkříšení Krista, po první světové válce s bolševiky židovkého původu.
Zkušenost Rusů s židovskými bolševiky byla takováto:
V pařížském sborníku Židovský svět je možné přečíst i toto: „Není možné popírat, že významná část židovské mládeže“, v níž je velké procento „zoufalých smolařů“, „sociálně a kulturně neukázněných elementů…byla do bolševismu zatažena lákadly, která se neočekávaně objevila: kariéry – pro jedny, ´světovou proletářskou revolucí´ - pro druhé, a …směsicí dobrodružného idealismu s tvrdou bezzásadovostí – pro třetí“.
To se ví, ne všichni byli „zataženi do bolševismu“. Existovala i mírná židovská vrstva, kterou revoluce převálcovala. Ale život v bývalém pásmu židovského osídlení neměl na očích celý národ. Jenže před očima byla ta atmosféra, kterou plasticky líčí M. Chejfec: „Drzí, sebevědomě spokojení prozpěvovali dospělí Židé o ´rudých svátcích´ a o svatbách: ´Tam, kde sedávali carové a generálové, tam sedíme my, oni sedí pod námi.´“
Ale jacípak „my“? Byli to určitě ideoví bolševici? Ne, moc pozvala i „miliony obyvatel zahnívajících městeček, vetešníků, krčmářů, pašeráků, prodavačů selterské vody, kteří si brousili vůli v boji za život a mozky večerním čtením Tóry a Talmudu“, moc je „vyzvala, aby se přestěhovali do Moskvy, Petrohradu, Kyjeva, aby vzali do svých nervních obratných rukou vše, co vypadlo z pěstěných rukou dědičné inteligence, všechno, od financí velmoci po atomovou fyziku, od šachů po tajnou policii. Oni se nebránili Ezauově pokušení tím spíš, že k misce čočovice jim nádavkem nabídli budovat ´zemi zaslíbenou´…totiž Komunismus.“
„Většina Židů přivítala bolševickou revoluci nikoli se strachem, ale upřímně.“ – Takto byli naladěni i Židé Ukrajiny a Běloruska, kteří „tvořili významnou sílu v boji proti ukrajinskému a běloruskému vlivu“ ve prospěch moskevského centralismu (počátek dvacátých let).
Alexandr Solženicyn: Dvě stě let pospolu. Dějiny rusko-židovských vztahů v letech 1917-1995, díl druhý, Academia, nakladatelství Akademie věd České republiky, Praha 2005, str.172-173

Vzápětí po Říjnu (VŘSR 1917) právě Židé zmařili sabotáž státních úředníků a tím zachránili revoluci (bolševickou-komunistickou)
Tamtéž str.77

Převaha Židů se v prvních letech bolševické vlády projevovala zdaleka nejen v horních vrstvách strany a státních úřadů, ale ještě výraznější a pro obyvatelstvo citlivější byla v terénu, v guberniích a újezdech, mezi středními a nižšími středními vrstvami. Právě tam se usídlila spousta bezejmenných „stávkokazů“, která se vyhrnula na pomoc dotud křehké bolševické moci, upevnila ji a zachránila.
Tamtéž str.73
----------------------
My v Československu jsme měli s těmi Čechy a Slováky židovkého původu, kteří opustili židovkou víru svých předků a stali se ateistickými komunistickými bolševiky pravděpodobně trochu jinou zkušenost. Na Stalinův pokyn byli komunističtí nejvýše postavení Židé - Slánský apod. popraveni v 50.letech komunisty nežidy. Proto Češi nespojují tak moc jako Poláci, Maďaři a Rusové komunismus se židovstvím.

Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve
Stránka vygenerována za: 0.24 sekundy