Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 215, komentářů celkem: 423065, adminů: 60, uživatelů: 5229  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 89 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Syntezator
oko
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115613950
přístupů od 17. 10. 2001

Intimity: Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí stejně jako svědci proti mafii
Vloženo Středa, 28. březen 2007 @ 16:21:05 CEST Vložil: stepan

ULTRAS poslal Seraphim

Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí stejně jako svědci proti mafii.

Pomocí názorných příkladů a s pomocí nových myšlenkových postupů byla evoluční teorie odhalena jako moderní pohádka. Aby pravda ukrytá ve vědeckém odpadu nebyla odhalena, používá se potlačovacích mechanismů, které americký molekulární biolog Jonathan Wells popisuje takto:

„Dogmatičtí darwinisté začínají těsným omezováním interpretace důkazů a tvrzením, že to je jediný způsob provozování vědy. Kritici dostávají cejch nevědeckosti, upírá se jim možnost publikovat příspěvky v hlavních časopisech, jejichž vydavatelská grémia ovládají dogmatici. Kritikům se odpírá podpora ze strany státních orgánů, jež postupují navrhované projekty ke „kolektivnímu“ posouzení dogmatikům, a tak jsou kritici pozvolna z vědecké komunity úplně vytlačováni. V tomto procesu veškeré důkazy proti darwinovskému názoru jednoduše mizí, stejně jako svědci proti mafii. Nebo se důkaz pohřbí ve specializovaných publikacích, kde ho dokáží najít jen specialisté.

Jakmile se umlčí kritici a všechny důkazy se zametou pod koberec, dogmatici prohlásí, že vědecká debata o jejich teorii právě probíhá a že proti ní nejsou žádné důkazy.“ (Wells, 2000, s.235n.)

Mladší vědci coby teoretici a vycvičení odborníci jsou v našich univerzitách vychováváni jako křečci či veverky ve věčně se otáčejícím kole. Naučí se nazpaměť určité zákony, jako Haeckelovu embryonální teorii, nikdy se však neptají po jejím zdůvodnění, protože to je jednoduše zakázáno, pokud chce někdo dostat diplom a později ještě profesuru.

Balamucení je nejen úmyslné, ale navíc kryté sdělovacími prostředky.

Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer, Evoluce podvod století, Euromedia Group Knižní klub, Praha 2006, s. 243-244.

Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer se narodil r.1950. Je poradcem Komory stavebních inženýrů Severního Porýní-Vestfálska, je uveden v Who´s Who in Science and Engineering a Who´s Who in the World, byl nominován jako mezinárodní vědec roku 2002 (IBC) a člen New York Academy of Sciences.


Podobná témata

ULTRAS

"Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí stejně jako svědci proti mafii" | Přihlásit/Vytvořit účet | 54 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

L. Halík (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 28. březen 2007 @ 17:05:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zkuste citovat,nějakou tu konkrétní vědeckou věc,která měla tedy zmizet z očí, ať zas planě nefantazírujete či netrpíte tolik stihomamem jak máte ve zvyku Citoval již na tísících příkladech Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 28. březen 2007 @ 17:16:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Citoval již na tísících příkladech Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer, Evoluce podvod století, Euromedia Group Knižní klub, Praha 2006. Knihu si můžete koupit, stojí 259 Kč a je volně dostupná.Re: Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí stejně jako svědci proti mafii (Skóre: 1)
Vložil: whynot (Falešný@e-mail) v Středa, 28. březen 2007 @ 17:23:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
(1) "upírá se jim možnost publikovat příspěvky v hlavních časopisech, jejichž vydavatelská grémia ovládají dogmatici"
"důkaz pohřbí ve specializovaných publikacích, kde ho dokáží najít jen specialisté"
nejsou tato dve tvrzeni tak trochu protichudna?


(2) "... je uveden v Who´s Who in Science and Engineering a Who´s Who in the World, byl nominován jako mezinárodní vědec roku 2002 (IBC) a člen New York Academy of Sciences."
uvedeni ve who's who je placene, kdo zaplati je tam stejne jako sponzor na dresu nasich hokejitu. to o nem vypovida jen tolik, ze ma tolik penez nazbyt ze muze utracet za takovyhle chujoviny. stejne tak tyto jejich nominace na vedce roku, ny akademie je to stejny. ta ma asi 10000 takto platicich clenu jejichz vedecke vykony jsou vesmes na bodu mrazu, temi prispevky je v podstate akademie financovana.Nezkamenělé kosti dinosaurů se nehodí do obrazu vysokého stáří (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 28. březen 2007 @ 17:45:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Evoluce, velký podvod minulých 150 let.
Při sopečných výbuších navíc vznikají laviny bahna a záplavy. Např.když v r.1980 a pak znovu v r.1983 v USA státě Washington vybuchla Mount St. Helens, vytvořili se za pár hodin až 50 metrů silné vrstvy zeminy.

Pokud jsou v těchto vrstvách usazenin uzavřeny předměty, zvířata nebo lidé, jsou až 50 metrů pod povrchem země. Jestliže je v těchto sedimentech tvrdidlo (sádra, vápno, kalcitový cement, křemičitanový cement) a dostatek vody, pak nahrnuté vrstvy během několika hodin zkamení na vrstvy vápence či pískovce. Na množství tvrdící přísady (hydraulických pojiv, minerálů) a na poměru tvrdidla a vody (= poměr voda/cement) záleží, zda budou mít vrstvy sedimentů pevnou nebo volnou strukturu či zda dokonce vytvoří pevnou skálu.

Vrstvy sedimentů a skály tak vznikají při přírodních katastrofách velice rychle. Tento scénář jsem poprvé představil v Darvinově omylu a nazval jsem ho teorií přírodního betonu, a to k velkému zděšení geologů a geofyziků, neboť pomalý růst zemských vrstev zrnko po zrnku je tak odhalen jako velký podvod minulých 150 let. Zároveň se mnohonásobně snižuje stáří zemské kůry, dokonce v desítkách procent: u stáří geologických vrstev je nutno škrtnout několik nul. Krásným příkladem pro mé tvrzení je Grand Canyon (viz s.44nn.)

Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer, Evoluce podvod století, Euromedia Group Knižní klub, Praha 2006, s.98-99


Grand Canyon leží nepříliš daleko od Tuba City. Na tabuli v Yavapai Point Museum v Grand Canyon National Parc je popsána víra domorodých Havasupaiů. Podle jejich pověstí zalila Zemi potopa a když nakonec voda ustoupila a hory vyrostly do výše, vznikly řeky; jedna z nich vyhloubila obrovský příkop, dnešní Grand Canyon.

Tyto pověsti původních obyvatel odpovídají přesně scénáři popsaném v této knize: po globální potopě lidé viděli, jak hory rostou do výšky a jak vodu pak odvádějí nové dravé řeky.

Robert H. Webb (U.S.Geological Survey v Tusconu, Arizona) potvrzuje, že část Grand Canyonu vznikla katastroficky za života prehistorických indiánů (srv. Fenton a kol., 2002, s.191-215). Poslední fáze hloubení údajně proběhla před pouhými 1300 lety. Zdá se, že mýty Havasupaiů vyprávějí právě o této události. Mají pravdu, když tvrdí, že Coloradská plošina byla vyzdvihnuta do výše za života jejich předků (a dinosaurů)?

Ale vždyť je přece všechno přesně datováno, máme i stáří hornin! V Darvinově omylu upozorňujeme na zásadní chyby metod radiometrického datování. Těmito metodami lze ostatně datovat jen vyvřeliny (obecně rozšířené druhy: žula a čedič), ale nikoli sedimenty (jako je třeba břidlice, pískovec a vápenec). Fosilie se však vyskytují jen v usazeninách, a proto se nedají přímo datovat.
Avšak radiometrické datovací metody nedávají pro žuly a čediče různé výsledky jen při použití různých postupů, ale i při použití jedné a téže metody! Podle jedné vědecké publikace (Arizona Bureau of Geology and Mineral Technology Bulletin, 197/1986, s.1nn.) bylo za použití draslíko-argonového modelu určeno stáří jedné řeky lávy na sever od Colorado River mj. na pouhých 10 000 let. Stáří stejné lávové řeky podle jiného vzorku bylo stanoveno na 117 000 000 let (U.S.Atomic Energy Commission Annual Report, č. C00-689-76, 1967).

Datování takovým vysokým stářím je očividně nesprávné, protože v tu dobu Grand Canyon ještě neexistoval. Staré indiánské legendy vyprávějí o sopečných výbuších během vzniku Grand Canyonu a po něm: ke všemu došlo před nedávnem!

Výsledky těchto nových vědeckých výzkumů spolu s legendami původních obyvatel a popsanými nálezy pozůstatků dinosaurů dokládají, že lidé žili spolu s dinosaury nikoliv ve středověku Země, ale ještě před relativně krátkou dobou. V takovém případě lze při troše štěstí najít dokonce i kosti ještěrů, které dosud nestačily zkamenět.

Nezkamenělé kosti dinosaurů nejsou nic zvláštního. Na severozápadní Aljašce bylo v roce 1961 na jednom místě nalezeno množství kostí dinosaurů, které nebyly zkamenělé ani mineralizované. Trvalo 20 let, než byly identifikovány jako kosti dinosaurů s kachními zobáky a jejich rohatých příbuzných (Journal of Paleontology, sv.61/1, 1986, s.198-200; srv. Geological Society of Amerika: abstract programs, sv.17, s.548).

Ve vědeckém periodiku Science z 24. prosince 1993 (s.2020-2023) se píše o senzačním nálezu kostí dinosaura s kachním zobákem dochovaným v čerstvém stavu v Montaně. Pod mikroskopem bylo dokonce možno srovnávat dobře zachované struktury kostí se strukturou kostí kuřete.

Jindy našel spodní čelist dinosaura s kachním zobákem jistý mladý Eskymák, jenž v roce 1987 pracoval na Bylot Island s vědci z Memorial University na Novém Foundlandu: čelist nebyla zkamenělá a byla v „čerstvém“ stavu. O nálezu psal Edmonton Journal z 26.října 1987 (srv. Saturday Night, srpen 1989, sv. 104/8, s. 16-19).

Další zprávy o nezkamenělých kostech dinosaurů najdeme v magazínu Time z 22.září 1986 (s.84) a ve článku Margaret Helderové z roku 1992 s titulkem Fresh dinosaur bones found (Nalezeny čerstvé kosti dinosaura) v magazínu Ex nihilo (sv.14/3, červen/srpen 1992, s.16-17).

Nezkamenělé kosti dinosaurů se nehodí do obrazu vysokého stáří dinosaurů a stejného stáří vrstev, které je obsahují, jak si ho vytvořila oficiální geologie. Nacházejí se však i další pozůstatky, které by měly být zkamenělé, ale nejsou.

Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer, Evoluce podvod století, Euromedia Group Knižní klub, Praha 2006, str.44-46

PZ: Celou knihu Vám Whynote opisovat nebudu, kupte si ji a přečtěte, máte-li skutečný zájem hledat pravdu.Žábry lidského embrya jsou ve skutečnosti fázemi středoušního kanálu, příštítných.... (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 28. březen 2007 @ 17:50:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
To, co bylo kdysi známé jako rekapitulační teorie, už dávno z vědecké literatury zmizelo; přesto je tato teorie i nadále prezentována jako vědecká realita v evolucionistických publikacích. Tato teorie zformulovaná koncem 19.století Ernstem Haeckelem říká, že žijící embrya procházejí evolučním procesem (rekapitulují ho), jímž prošli jejich údajní předkové. Podle Haeckelovy teorie má lidské embryo v matčině děloze postupně znaky ryby, plaza, savce a nakonec člověka.

Od té doby bylo mnohokrát dokázáno, že tato teorie je absolutní nesmysl. Bylo například dokázáno, že „žábry“, jež se během vývoje embrya ukazují, jsou ve skutečnosti prvními vývojovými fázemi středoušního kanálu, příštítných tělísek a brzlíku.
Z části embrya, jež byla spojována se „žloutkovým vakem“ se vyklubalo těleso produkující pro embryo krev. Ta část, o které Haeckel a jeho přívrženci tvrdili, že jde o „ocas“, je ve skutečnosti páteř, jež se během svého vývoje jen podobá ocasu, dokud se nezformují nohy. To jsou všeobecně akceptované, vědecké skutečnosti.

George Gaylord Simpson, jeden ze zakladatelů neodarwinismu, píše: „Haeckel popsal vývojový proces zcela chybně. Dnes je nade vší pochybnost prokázáno, že ontogeneze (vývoj jedince ze zárodečné buňky do pohlavní zralosti) není opakováním fylogeneze (procesu vývoje celých druhů)“ (Simpson/Beck, 1965, s.241).

V článku zveřejněném v American Scientist jsme se mohli dočíst: „Není pochyb, že Haeckelův biogenetický zákon je mrtvý. V 50. letech byl definitivně vykázán z učebnic biologie; jako námět vážného vědeckého studia byl mrtvý již ve 20. letech“ (Keith S. Thompson in: American Scientist, sv. 76, květen/červen 1988, s. 273).

Ernst Haeckel byl dobrým pozorovatelem přírody, ale lačný slávy jako profesor Reiner Protsch. Proto falšoval své kresby, aby podporovaly teorii, kterou prosazoval. Haeckelovy zfalšované kresby klamně dokazovaly, že se lidské embryo podobá rybě. Když to bylo odhaleno, jeho jedinou obhajobou před akademickým senátem bylo, že ostatní evolucionisté se podobných hanebností dopouštějí také.

„Po tomto kompromisním přiznání k podvrhu bych se vlastně měl cítit zahanben a zničen, ale mou útěchou je, že vedle mě sedí na lavici obžalovaných stovky dalších spoluviníků, mezi nimi řada nejspolehlivějších pozorovatelů a biologů skvělé pověsti. Převážná většina všech vyobrazení v nejlepších učebnicích biologie, v pojednáních a zprávách by si zasloužila stejnou měrou obvinění z podvrhu, neboť jsou všechny nepřesné a více či méně padělané, schematické a vykonstruované“ (Hitching, 1982, s. 204). Padělky na široké frontě!

Dr.Ing.Hans-Joachim Zillmer, Evoluce podvod století, Euromedia Group Knižní klub, Praha 2006, s. 222-224.


PZ: Celou knihu Vám Whynote opisovat nebudu, kupte si ji a přečtěte, máte-li skutečný zájem hledat pravdu.Ja osobne bych titulek formuloval preci jenom (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Středa, 28. březen 2007 @ 19:06:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
mirneji.

Ac sam verim ve stvoreni v 7 (slovy sedmi) dnech (t.j. obdobi od vychodu Slunce do zapadu Slince), otevrene priznavam, ze toto nelze dokazat. A mozna, po tom, co jsem o teto otazce diskutoval s nekterymi ateisty a evolucionari, se nebojim uznat, ze dukazy jsou spise na strane druhe. A to pri vsi ucte k panu zillmerovi, jehoz Lidi a dinosaury jsem take precetl.

Ale. Ne jenom chlebem (viditelnym) ziv je clovek ale kazdym slovem, co vychazi z Bozich ust. Vira znamena spolehnout se na to, co nevidime. A byt si jist tim, v co doufame. Diskuze o stvoreni neni diskuzi  prirodni vede, ale diskuzi o historicke vede. Pro svou viru ve stvoreni v sedmi dnech nepotrebuji, osobne, dukazy. Staci mi Bozi Slovo.Na pokrytecké vlky, nesmí být pastýř mírným, to by zradil ovce. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 28. březen 2007 @ 19:30:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Pokoj Tobě Demagogu. Na vědecky se tvářící podvodníky (vlky v rouše ovčím - pokrytce, farizeje), žádný pastýř být mírný nesmí.
Od Zillmera vyšlo v češtině zatím 5 titulů. Doma mám 3. Titul s názvem Lidi a dinosauři nevyšel. Vyšel "Dinosauři od A do Z". Ten jsi četl, nebo sis spletl autora?
Co se týče Tvého odkazu: "Vira znamena spolehnout se na to, co nevidime", tak ten platí především, když nás Bůh speciálně vede životem k nějakému konkrétnímu úkolu. Např. když Bůh vedl Abrama pryč z rodné země se zaslíbením, že jeho manželka pak přestane být neplodná. Ona však zůstávala neplodnou i v té nové cizí zemi. Abram musel dál věřit a stále to se Sárou zkoušet až se jednoho dne, téměř stoletým rodičům narodilo dítě. To byla víra.
Liborpovídám, povídám pohádku (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Středa, 28. březen 2007 @ 20:02:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
povídám, povídám pohádku
o zeleném kuřátku
povídám pohádku druhou
že je hlava nohou
povím vám i tu třetí
až se sejdou děti
Re: Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Středa, 28. březen 2007 @ 20:09:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a teď vážně...
víte, proč důkazy proti evoluci mizí?
protože je evoluční biologie vyvrátila

Zillmer je dobrý pohádkář
ale jako stavební inženýr
biologii nerozumí
ani geologii
ani chemii
ani fyziceRe: Vědecké důkazy proti evoluci mizí z očí stejně jako svědci proti mafii (Skóre: 1)
Vložil: magor v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 08:02:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vždy som obdivoval ľudí, ktorý dokážu uveriť takému očividnému nezmyslu ako je evolúcia. Tá ich viera v nemožné nám môže byť v určitom zmysle príkladom neochvejnej viery.K evoluci (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 09:15:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Vždy som obdivoval ľudí, ktorý dokážu uveriť takému očividnému nezmyslu ako je evolúcia.—
Nesmysl jak pro koho,zvláště pro náboženské fanatiky a lidi kteří tomu oboru příliš nerozumí a ohražuje jejich věroučný pohled na svět, přece jen našli se tisíce různých kostí dinosaurů  atd. vědci si to  z prstu  zas nevycucali
--Tá ich viera v nemožné nám môže byť v určitom zmysle príkladom neochvejnej viery—
Co je na tom nemožného? Většině lidí spíš přijde komická víra ve stoření před 6000 lety muž z prachu (např. podle Koránu se sušil 40 let na Slunci)  žena z jeho žebra která kecala s vychytralým mluvícím zvířetem-hadem  tobě to zas příjde možné a přirozené.   Libby (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 22:09:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Á růže přišla mezi trny:-)   --Ja v tom moc velke rozdily nevidim.—   já celkem ano,asi to bude různými filtry    --Pocatek vseho vysvetluji vedci tak, ze nebylo nic a najednou byl velky tresk.—   Je to trochu jinak-ne že nebylo nic,ale hmota respektive časoprostor byly v takovém extrémním stavu,že současná věda nemá prostředek (teorii) čím by to mohla popsat.      --Z ceho tedy byl kdyz nebylo nic?—   Vědec ti poví – s Velkým třeskem vznikl i čas tedy tvoje otázka je pak podobná jakoby jsi stála na severním pólu a chtěla jsi jít ještě více na sever:-) - ovšem  bezčasovost mysl nikdy nepochopí a tak může šrotovat do nekonečna nebo si pomoci nějakou obezličkou např. ve formě věčného stvořitele.    --Bible nam rika, ze Buh rekl; "budiz svetlo". To tedy musela byt rana, kdyz to vyslovil!—   Tak jednak žádná rána ve smyslu zvuku nebyla-zvuk se ve vakuu totiž nešíří a dále není žádný skutečný důvod dávat přednost starověkému židovskému popisu (který Židé ještě v následných  příbězích z Genesis  zkopírovali od Sumerů) před popisy jiných starověkých národů.   Pro zajímavost některé uvedu (všechny jsou starší než Bible) .Některé jsou úsměvné jiné řekl bych velmi povedené např. hinduistický .ten u mayský  mi  celkem připomíná gnostický začátek Janova evangelia s termínem Slovo (Logos)       Taoismus - První bytost, Pchan Ku, byla uvězněna ve vejci obklopeném temným chaosem. Když se vejce rozbilo, jeho vrchní část se vznesla a stala se nebem, nazývaném jang, zatímco spodní část klesla a stala se zemí, označovanou jako jin. Osmnáct tisíc let držel Pchan Ku obě poloviny odděleně, než se tak dokázaly udržet samy. Tím se Pchan Ku vyčerpal. Lehl si a zemřel a jeho tělo vytvořilo dnes známý svět: jeho údy se staly pohořími na čtyřech stranách, z jeho vlasů se zrodily hvězdy a planety, jedno oko se stalo sluncem a druhé měsícem, jeho dech se přeměnil v mraky a paraziti na jeho kůži dali vzniknout živočichům. Bohyně matka NŘ-wa obohatila Pchan Kuem vytvořený svět o lidské bytosti, které uhnětla z hlíny. Některým z nich vdechla jin, aby se staly ženami, a ostatním jang, a z nich vytvořila muže.


Korea - Opuštěná manželka stvořitele lidstva Izanagiho se pokoušela dostat svého bývalého muže nazpět tím, že každý den snědla tisíc jeho potomků. Izanagi její plán mařil tím, že denně vytvořil 1500 lidí; tento výkon ho natolik vyčerpal, že se utopil. Záhy se však znovu zrodil jako stvořitel světa. Když se, jako nově vzkříšený, vysmrkal, objevil se blesk a zahřměl hrom. Jeho levé oko se stalo sluncem a pravé měsícem...


Hinduismus - ...bůh Šiva při věčném tanci rytmicky tvořil, ničil a opětně tvořil vesmír podle úderů svého bubnu.


Védy - Zlaté vejce plulo nekonečným mořem. Po tisíci letech vejce prasklo a objevil se Pán vesmíru, který se proměnil v prvního člověka. Byl sám a cítil strach, proto se rozštěpil vedví a vytvořil muže a ženu. Z této původní dvojice vzešlo každé zvíře, ryba, pták a hmyz na zemi.


Mayové - Tam, kde nebylo ani nebe, ani země, zaznělo první slovo Boží a všechna ta nekonečnost věčnosti se zachvěla.

Norsko - Yggdrasil, kosmický strom, je středem vesmíru, původce času, prostoru a života. Jeho větve, kmen a kořeny spojují nebe, zemi a podsvětí bohů, obrů a mrtvých.

Finsko - Čírka nakladla vejce do klína Matky vody, bohyně tvoření. Vejce se skutálela a rozbila a jednotlivé kousky se staly zemí, sluncem, měsícem, oblohou a mraky.

Řecko - Bohyně noci Nyx počala s větrem a vyseděla stříbrné vejce, ze kterého se vylíhl bůh lásky Eros. Eros shodil zbytek skořápky a odhalil tím zemi a oblohu.

Samoa - Bůh, nazývaný Nebeský, začal svou existenci uvnitř vejce. Jednoho dne se z něj vyklubal a z každého kousku skořápky se stal jeden z ostrovů...

Egypt - Stvořitel Atum, sám v prázdnotě, byl donucen obcovat sám se sebou, aby stvořil pár plodných potomků, Šu (vzduch) a Tefenet (vodu). Tito sourozenci pak spolu zplodili bohyni oblohy Nut a boha země Geb, kteří se při narození objímali. Šu je musela násilím odtrhnout, aby vzniklo nebe a země.

Zuni - Nebe (mužský princip) a země (ženský princip) se spojili, aby zplodili člověka a zvíře, došlo k jejich odloučení, země klesla do vody a nebe vystoupilo nad mraky.

Skandinávie - Vesmír vznikl z těla obřího boha ledu Ymira, kterého zavraždili jeho tři vnukové. Ymirova lebka se stala nebem, jeho maso zemí, pot a krev oceánem, zuby balvany, vlasy stromy a mozek mraky.

Sumerové - Syn bohů Marduk povstal proti dávným božstvům, včetně své babičky, Matky dračice, které probodl srdce. Pak ji rozťal na dva kusy jako sušenou rybu. Jednu půli zdvihl a rozprostřel jako nebesa, druhou polovinu položil a učinil z ní pevnou zem.


Persie - Čas je kosmický boj mezi Ahurou Mazdou, dobrým Pánem moudrosti a Otcem velikosti, a Princem temnot Angrou Mainyu, který vnikal do přízně živých bytostí a snažil se je zahubit.


Manichejci - Svět byl stvořen z hmoty zla, ale uvnitř každého kousku hmoty je bod božího světla, čekající na opětné spojení s božstvem.Vogel (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pátek, 30. březen 2007 @ 09:18:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--tak kdo to teda podle nuly, které pošla sama od sebe,  tady stvořil?--

Tato otázka nemá v mysli řešení -mysl neumí pacovat bez času ,pořád by muselo něco někde být- všechno to jsou lži.
Je třeba jít až mimo mysl-až zjistíš kdo nebo co tuto otázku v "tobě" pokládá pak to sám uvidíš.   Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy