Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Bernard.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16195, komentáře < 7 dní: 238, komentářů celkem: 397358, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 209 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

oko
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109109092
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Návrh ústavy SuperCírkve.
Vloženo Středa, 28. únor 2007 @ 21:35:14 CET Vložil: Bolek

Ekumenismus poslal demagog

&1) Název: Církev &2) Sídlo: Církev prohlašuje, že nemá svůj domov v tomto světě &3) Církev je spolkem křesťanských církví v České republice

&4) Členem Církve se může stát církev, která a) se hlásí k apoštolskému vyznání víry b) uznává Bibli jako pravdivé zjevené Boží Slovo c) se dobrovolně rozhodne stát členem Církve d) se dobrovolně rozhodne zůstat členem Církve e) rozhodnutí uvedené v odstavci d) je třeba učinit jednou za rok &5) Členství církve zaniká v den, kdy podmínky uvedené v &4) přestanou být aktuální &6) Každá členská církev si ponechává právo na vlastní tradici, na vlastní výklad biblického textu. &7) Každá členská církev má právo nesouhlasit s názorem jiné členské církve a tyto názory smí svobodně kritizovat a) veřejně b) na ekumenických teologických koncilech &8) Každá členská církev má povinnost respektovat tradici církve sesterské &9) Případné spory neteologického řádu mezi dvěma a více členskými církvemi rozsuzuje třetí členská církev. &10) Třetí členská církev uvedená v &9) je členská církev, u které jsou splněny všechny tyto podmínky: a) Není účastníkem sporu b) Je zvolená losem c) Je odsouhlasena všemi účastníky sporu &11) Na místní úrovni se může stát členem Církve každý sbor sídlící v daném městě, okresu. &12) Členské církve se zavazuji společně sloužit v činnosti charitativní, misijní, a obdobné, vzájemně si pomáhat a nezavazet si. &13) Každá členská církev má v případě potřeby nárok na organizační, finanční, modlitební a modlitební pomoc svých sesterských církví &14) Členské církve se dobrovolně zavazují ke společným modlitbám &15) Členské církve se dobrovolně rozhodují společně slavit večeři Páně jednou za půl roku: a) O velikonočním pondělí b) O Štědrém večeru &16) Členské církve se jednou za deset let schází na ekumenických teologických koncilech &17) Koncil uvedený v &16) svolává církev katolická, je li členskou církví, není li, pak náhodně vylosovaná církev &18) Koncilu uvedenému v &16) předsedá církev katolická, je li členskou církví, není li, pak náhodně vylosovaná církev &19) Koncil uvedený v &16) má za cíl vzájemně si vyjasnit své teologické názory, rozdíly, naslouchat si. &20) Primárním cílem Koncilu v &16) není nalezení jedinného správného výkladu Biblického textu, ale dá - li Bůh, členské církve se zavazují se Jeho Hlasu neprotivit. &21) Členské církve se vydávají do rukou Boha Otce, usilují o podíl na oběti Ježíše Krista, Syna Božího a o naplnění Duchem Svatým. V tomto úsilí si vzájemné pomáhají, posilují, povzbuzují, napomínají. &22) Členské církve společně prosí Našeho Otce ve jménu Ježíše Krista, aby byla přetvořena Duchem Svatým v Tělo Kristovo z prvního listu Korintským, k nevěstě Kristově z knihy Zjeveni. &23) Členské církve si plně uvědomují vlastní chyby a vlastní nedostatečnost před Pánem. Chtějí se vzájemně doplňovat.


"Návrh ústavy SuperCírkve." | Přihlásit/Vytvořit účet | 5 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Návrh ústavy SuperCírkve. (Skóre: 1)
Vložil: Nemesis v Čtvrtek, 01. březen 2007 @ 10:43:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám pár dotazů:

4d) jednou za rok?
7) připojil bych ....a tradicí ovšem otázkoku zní jak repektovat a zároveň nesouhlasit s určitou myšlenkou?

12)misijní..... do jaké míry? Co konkrétně znamená nezavazet si?

16) proč zrovna Katolická?
20) pokud si výklady protiřečí je třeba nalézt ten správný. ....Hlasu se neprotivit, pokud to není v rozporu s jejich svědomím.

NemBud zdrav... (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Čtvrtek, 01. březen 2007 @ 18:46:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Rad vysvetlim.
Proc katolicka? Nejmene ze tri duvodu:
1) Ma nejvice clenu
2) Je nejstarsi (S vyjimkou pravoslavne)
3) Vsechny cirkve (s vyjimkou pravoslavne) vznikly odstepenim od cirkve katolicke.
Pravoslavna cirkev vsak neni v nasem prostredi puvodni, respektive continualni, proto cirkev katolicka.

Jedna se o ruku natazenou ke smireni. O ruku nas, nekatoliku, ke katolikum. Smireni se nepovede, neudela li nekdo prvni krok, nenabidne li nekdo ruku. A proc bychom to nemohli byt my, nekatolici?

Nezavazet si, nehazet si klacky pod nohy. Mit uprimnou radost, kdyz nekdo pozna Krista treba u adventistu, nejit k nemu hned ci dokonce pi evangelizaci a netvrdit, to a to, v tom ci onom se myli, ne. Radovat se.
Tolerance k nazoru druhemu: Pokladat jej za bratra, byt s jeho nazorem nesouhlasim. Bylo to hledani jedine pravdy, ktere krestanstvo rozdelilo, jenom tolerabnce k nazoru druhemu muze vest k jednote. Verim, ze k tomuto nas skrze Ducha vola nas Pan.

Priklad. Kartolici uctivaji Pannu Marii, my toto pokladame za modlarstvi. jak my, tak bratri katolici, stojime na Pismu, odvolame se na nej. Kdo vsak ma pravdu? Kdo nas muze rozsoudit? Jedine Buh! Jestlize v pokore uzname, ze nemame moudrost, tak k cemu jalove svary? Predejme sve teologicke spory Jezisi Kristu! Ten nas u nebeske brany nebude zkouset z teologie, ale bude se nam divat do srdce!

Ten, kdo spolu se mnou se hlasi k apostolskemu vyznani viry a sdili presvedceni o tom, ze Bible je dopisem Boha k cloveku, ktery je takovy, jak jej Buh zamyslel, ten je muj bratr ve vire a v kristu, byt by to byl sam papez Benedikt 13. Vyznava li Jezise Krista jako sveho spasitele a Pana a jestlizes e jeho vyznani odrazi v jeho zivote, pak ja ho vyznavam jako sveho bratra. Ze se se svym bratrem neshodnu na kazdickem vykladu toho nejmensiho pismenka, to je prirozena vec, nebot nejsme roboti, ale lide. Dulezite je, ze sdilime viru, ze i to nejmensi pismenko je od Naseho Pana v Nebi.

Dotyk Pana meni lidska svedomi.

Mejkte se pekne. VM.Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy