Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hugo.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16386, komentáře < 7 dní: 455, komentářů celkem: 411995, adminů: 60, uživatelů: 5161  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

JirkaB
ivanp
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112241140
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Olin Kadlec přiznal, že si své lži "gůgluje z hlavy"
Vloženo Úterý, 27. únor 2007 @ 20:25:52 CET Vložil: Bolek

Charismatici poslal Doris

Poté, co Olin Kadlec přiznal, že je katolickým aktivistou a že zde manipuluje zcela záměrně tento emeritní předseda Křesťanské misijní společnosti, kazatel a regionální vedoucí pro vyučování charismatické církve Křesťanského společenství (Oldřich Kadlec zde vystupuje pod přezdívkou Olin) přiznal, že své lži pro manipulace s veřejným míněním "gůgluje z hlavy". Uvádí to ve svém komentáři k článku Reakce na článek Křesťanské rychlokvašky a na následnou diskuzi (červeně je zvýrazněno jeho přiznání, žlutě příklady jeho lží používaných pro manipulace, kterých na Granu najdeme nespočet): 

Proč nepůjde Daggie k Olinovi...
Od daggie (http://dagg.blog.cz) v Úterý, 27. únor 2007 v 15:40:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) Proč nepůjde Daggie k Olinovi? Je to snadné...neměl by si s ním co říci.
Co se týká dalších jeho slov:
"Nyní sloužíš profesionálně někde v charitě, ale bez sboru."
- možná pro Olina není Českobratrská církev evangelická dost dobrá jako sbor, ale pro mě jo. :-) A mám tam zázemí i přátele....a hlavně teology, kteří mě vyučují a spolupracují se mnou.
Druhá citace:
"Podívej, já se nedivím, když má někdo zkušenosti s církevní slubou malé, nebo menší než malé. Nejsi tím v mých očích meně křesťanem. Ale neměl bys mluvit jako brouk Pytlík."
NEHODLÁM už být do budoucna brouk Pytlík. Ani někomu z charismatických (či jiných) bossů do budoucna dělat Ferdu Mravence.
Takže letos se budu odborně vzdělávat pro službu v charitativní a soc. oblasti a podávám si přihlášku na vysokou školu příslušného oboru. A to katolickou. Jiná není v našem městě na dálkové studium k mání. Evangelickou teologii studuji při tom.
Stačí ti to, Oline?
Abys neřekl, že jsem ti nenapsal konkrétně, proč bych nešel k vám, tak chystám článek, ve kterém bych to chtěl vysvětlit teologicky.
daggie :-)

Re: Proč nepůjde Daggie k Olinovi...
Od Olin v Úterý, 27. únor 2007 v 15:44:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) V tom případě se ti, daggie omlouvám za toto politováníhodné nedorozumění, ke kterému u nás dochází maximálně třikrát za deset let...

Měl jsem dojem, že tys tady říkal, že nejsi v žádné církvi, ale třeba je to dýl, třeba jsem se spletl a to třetice třeba jsem si to vygoogloval z hlavy na základě propagace jesus people, které je přece nedenominační.

Olin Stejné lži, které nemůže doložit dokumentuje jeho napadání Pastýře v článku Lidská blbost hory přenáší : Re: Lidská blbost hory přenáší
Od Olin v Úterý, 27. únor 2007 v 13:13:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) Jestli teda to, co předvádí pastýř, je principiální kritika bez osobních útoků...

Tak ti přeji ze sna se probuditi.

Je mi záhadou, kde se v jeho studiích vzalo tolik zákeřných pomluv a lží o konkrétních lidech. (asi je tam rozsel ten Efelův čertík/

Příklad: dneska už o Danu Drápalovi nepíše, protže mu zřejmě konvenuje jeho protimuslimská agrese. Ale dokud si ho bral "do úst", obvykle takto: "dvakrát rozvedený Dan Drápal."
A není to ještě tak dlouho, co ho an tomto místě veřejně denuncoval jako heretika proto, že se odvážil psát o jednom neřešitelném teologickém problému. Přitom pastýř se toho problému samého vůbec nedotkl.

A tak je to se vším, na co si pastýř vezme svůj zřetel. /tedy skoro, občas píše o klasické ortodoxii a je velmi znepokojen, když se mi to líbí:-))/
Já nejsem objektivní. Dokonce mi na něm nějak záleží. Ale nenávidím jeho křivé metody!

Olin

[ Odpovědět ]

Re: Lidská blbost hory přenáší
Od xvejvodam (xvejvodam@seznam.cz) v Úterý, 27. únor 2007 v 13:16:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://mocneevangelium.webzdarma.cz Já nejsem objektivní. Dokonce mi na něm nějak záleží. Ale nenávidím jeho křivé metody!


Tak tos vystihl přesně i za mě.

[ Odpovědět ]

Prosím o doložení
Od Pastýř v Úterý, 27. únor 2007 v 19:19:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) Ahoj Oline,

na ostatní invektivy nereaguji. Prosím ale, můžeš tento - podle Tebe - často používaný výrok:

"Příklad: dneska už o Danu Drápalovi nepíše, protže mu zřejmě konvenuje jeho protimuslimská agrese. Ale dokud si ho bral "do úst", obvykle takto: "dvakrát rozvedený Dan Drápal."

doložit?

Děkuji,

Pastýř

[ Odpovědět ]

Re: Prosím o doložení
Od Olin v Úterý, 27. únor 2007 v 19:50:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) Dolož si to sám. Tys to tak psal, a to často.

Jak si to představuješ? Že budu znovu prohrabovat, cos psal před dvěma lety?

Olin Re: Prosím o doložení (Skóre: 1)
Od Pastýř v Úterý, 27. únor 2007 v 21:37:47 CET Dobře Oline,

zřejmě tedy nechceš reagovat. Dovolím si říci, že jsem – pokud jen vím – nikdy vůči bratru Danovi Drápalovi takového slovní spojení nepoužil. Zde na webu můžeš najít mé polemiky s jeho pojetím naddenominačního apoštolství i s jeho pojetím Boží nevševědoucnosti. Vždy jsem se bratra Dana Drápala snažil označovat jako bratra a nikdy jsem ho také nenazval heretikem, i když toto učení považuji za velmi závadné. Není rovněž pravda, že bych toto učení nerozebíral. Činil jsem tak s Tebou na GS i na KSHK. Zatímco Ty jsi Boží nevševědoucnost ospravedlňoval, já jsem toto učení zpochybňoval a dokonce jsem kritiku tohoto učení, i s důkazem mylnosti tohoto učení, navrhl na Zlatou perlu, takže opět nemáš pravdu. Ostatně celou debatu mezi mnou a Tebou ohledně této věci si můžeš přečíst, a pro přehlednost sem část přepisuji:

Re: Dopis biskupa AC ohledně učení Dana Drápala (Skóre: 1)
Od Olin v Pátek, 11. únor 2005 v 00:40:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Hleďme, ROUHÁNÍ je prý pravé slovo, které vystihuje zmíněný článek. To může napsat jen zamotaný pastýř, který dávno ztratil orientaci, co je pravé a co levé. To má z toho štěkání všude vůkol.

Myslí si snad někdo, že Rudek nemá ponětí, co je to rouhání, že se takto vyjadřuje o tom, s čím nesouhlasí? Ale kdež, dobře to ví, jen politikaří.

Olin

Následuje komentář Petra Šímy a Olinův komentář, na který navazuji

Re: Dopis biskupa AC ohledně učení Dana Drápala (Skóre: 1)
Od Pastýř v Pátek, 11. únor 2005 v 22:18:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Milý Oline,

váhal jsem, zda Ti odpovědět, ale daleko široko je to právě Tvůj pejorativní slovník, který zde zaznívá, nikoliv slovník Petra, či kohokoliv ze zde zapojených do této diskuse. Nic ve zlém, ale sám se zde prezentuješ jako kazatel charismatického sboru, avšak občas právě Ty používáš výrazy pro křesťana značně nedůstojné :-). Jestliže věříš, že člověk vznikl z opice a jestliže věříš, že probuzení Al-Kajdy je v důsledku výsledkem projevů Božího Ducha, pak je pravděpodobné, že Ti i pojetí nevševědoucího Boha nebude připadat neortodoxní. Avšak pokus se raději biblicky obhájit svoji pozici a namísto Tvého všeobecného a nicneříkajícího napadání těch, kteří se snaží držet Písma, věcně argumentovat. Danovi Drápalovi, kterého si já osobně vážím jako křesťanského publicisty s konzervativními a neotřelými názory, tak děláš vskutku medvědí službu! I když takto píšu, nebrání mi to přát Ti mnoho Božího požehnání a být Ti po lidské rovině nakloněn.

Tvůj Pastýř

Re: Dopis biskupa AC ohledně učení Dana Drápala (Skóre: 1)
Od Olin v Sobota, 12. únor 2005 v 00:20:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Děkuji ti za náklon. Přijde-li ti ale můj slovník pejorativní, je to jen projev tvé ztráty orientace, o níž jsem se zmínil. Nevyjadřuji se ovšem jako britský gentleman, ale z bludů a rouhání nikoho neobviňuji. Ostatně nemíním se hájit, ale útočit. Co píšete, se mi nelíbí, cizinče, tedy "sic rukavici nemaje, mějte ji přece za v tvář vmetenu."

0lin

Na to jsem Ti poslal smajlíka.


Vše je možné ověřit zde: http://www.granosalis.cz/article.php?sid=3556

Jinými slovy: Oline, tvrdíš něco, co nemůžeš doložit, protože jsem to neřekl. Jsem proto přesvědčen, že to činíš zcela záměrně, což mi nevadí. Nechtěl jsem ale, aby si někdo z návštěvníků myslel, že je to pravda, pokud bych se neozval.

Milí čtenáři GS: Pan Oldřich Kadlec mi zde věnuje ve svých komentářích spoustu času a není v mých silách všechna jeho obvinění číst. Prosím, pokud si všimnete jeho obvyklých obvinění, jako je: lež, pomluva, úmyslné škodění, vytrhávání z kontextu, hanobení nebo nějakých výroků, které autor neuvede nebo nebude ochoten uvést... nebo když budu titulován jako holoubek, chuligán, výtržník, zloduch apod., pak je vše v nejlepším pořádku, nebudu na to nijak reagovat. Tím bych jen docílil chtěného, a to odejít od problémů do osobní roviny, což nehodlám. Zde jsem jen měl potřebu uvést věc na pravou míru.


Pastýř
 
Je otázkou, co dělá vedení církve Křesťanské společenství, když trpí ostentativní veřejnou prokatolickou činnost, vulgární veřejné vystupování a manipulaci veřejného mínění lživými výroky svého regionálního vedoucího. Je s podivem, že nezakročí a nevyužije svých pravomocí k ukáznění svého regionálního vedoucího, aby nebylo jméno Křesťanského společenství takto hrubě zlehčováno a pověst KS bezpříkladně snižována. Je na pováženou, že nechává těmto výlevům Olina Kadlece volný průběh, což může být chápáno jako oficiální souhlas vedení Křesťanského společenství s takovýmto jednáním, potažmo že je takové jednání zcela v souladu s oficiální linií Křesťanského společenství.


"Olin Kadlec přiznal, že si své lži "gůgluje z hlavy"" | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: lukin v Úterý, 27. únor 2007 @ 20:34:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.theofil.cz
Od té doby, co zavedli internet i v Bohnicích na všech odděleních, je to tady na GS nějak zahlcené podivnýma článkama! Doufám, že je tato terapie pro jejich autory alespoň účinná! :-)

Hodně zdraví autorům!! Myslím, že ho budou potřebovat!!Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Úterý, 27. únor 2007 @ 20:44:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
Je vopravdu nutny, aby mel kazdej Olinuv komentar specialni clanek?

Delej, jak umis, Doris, ale podle meho skromneho soudu sve veci neprospivas, kdyz jsem kazdej druhej den posilas osobne ladeny clanky, vsechny na jedno brdo a vsechny akorat postaveny na nejaky neobvykly Olinove formulaci.

Takhle se kritika, myslim, nedela (kdyz uz ji teda chces delat), protoze - a to si otevrene priznejme - prilis vecny ty tvoje kompilace nejsou, ze jo.

AviafOlin nediskutoval s Pastýřem jen tady (Skóre: 1)
Vložil: vogel v Úterý, 27. únor 2007 @ 21:10:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Poměrně dost diskuzí se odehrávalo na fóru KSHK, například diskuze o Joynerovi atd.... . Takže ta věta o "dvakrát rozvedeném Danovi D. ...." může pocházet odtamtud.

Já například diskutoval s Pastýřem na webu KSHK o tom kde byl Ježíš mezi smrtí a vzkříšením, a o Joynerovi. Stejně tak ale tady, zhruba vím o čem, ale jestli jsme tenhle konkrétní aspekt probírali tady nebo tam, to nevím.

Takže možná to Pastýř neřekl vůbec, možná to neřekl tady na Granu. To se už ale nedohledá, KSHK fórum je kvůli spamům zavřené.Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: demagog (quokam@seznam.cz) v Úterý, 27. únor 2007 @ 21:19:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog) http://www.bohu-a.svetu.cz/
Ja to nejak nechapu...
Co tim chces rici? Ze ma Olin bohatou slovni zasobu? Ze se neboji tvorit nova ceska slova?
Nechapu...
Opravdu te to bavi chodit za Olinem jako stin a z kazdeho sluvka udelat novy clanek?

Spletl jsem se. Napsal jsem, ze Bozi chram je v troskach. Ted pomalu zacinam mit pocit, ze z chramu nezustal kamen na kameni...Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: dusan v Úterý, 27. únor 2007 @ 21:37:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pastýř to skutečně řekl a můžu to i doložit. Nebylo to ale proto, že se odvážil psát o jednom neřešitelném teologickém problému ale ve studii Charizmatická církev sjednocení?. Tady je ten inkriminovaný citát:7. Jednání s denominacemi.   Protidenominační zaměření KMS je zřejmé už z předcházejících citátů, avšak neuškodí zde ještě jednou připomenout rozvedený citát Dana Drápala: "Na rozdíl od mnoha křesťanů jsem přesvědčen, že denominace nejsou něčím, co Pán Bůh chce. Mám za to, že je nanejvýš toleruje... Nesmiřuji se vnitřně... s existenci rozdělení na denominace" (6).Často tedy z řad KMS můžeme slyšet podobné nářky na nejednotu a neochotu vedení ostatních denominací spolupracovat s jejich organizací. Avšak přijde-li pozvánka ke spolupráci právě od KMS, znamená to následující: Milí vedoucí denominací, my sice denominace neuznáváme a nejsme si dvakrát jisti tím, že jste Bohem povoláni k vedení ani tím, že máte potřebné Boží zjevení. Tím, kdo má církev vést, jsme přeci my, charizmatický apoštol a předvoj k institucionální jednotě - KMS.Zdá se, že Olinovi to v hlavě "gůgluje" stejně jako v proslulém rádiu Jerevan. :-))Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: icicle v Úterý, 27. únor 2007 @ 21:39:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doris,
neměla bys plýtvat energií na znemožňování Olina. Jednak už to tu nikoho nebaví a jednak je on sám v tomhle směru dost soběstačný.Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Středa, 28. únor 2007 @ 04:43:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jako mali kluci nekteri. Tak by to asi rekl muj oblibeny komik Ludek Sobota. Tak mi to tady ale casto pripada. Nejde prece o to, eliminovat se postupne z GS, ale navzajem se podporit, povzbudit, predat skusenosti a znalosti. Vzdyt nas spojuje vira v Pana Jezise. Proc neoslavovat Jeho nasimi prispevky. Ja vim, clovek je vic telesny, protoze doba je zla a my na to zapominame. A tak nezapominejme, ze vsechno dobre, talent a schopnosti jsou nam dany pro budovani cirkve ale musime se drzet hlavy cirkve.Re: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 28. únor 2007 @ 06:09:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doris,

díky, Grano Salis začíná být lepší než Trnky-brnky... :))) už ten název článku: Olin Kadlec přiznal, že si své lži "gůgluje z hlavy"

Jo a je to málo barevný, příště tam ještě nezapomeň dát hnědou a fialovou...

karelsRe: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 28. únor 2007 @ 06:23:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doris,

co když je Olin pouze sofistikovaný software, případně robot a opravdu si z hlavy (paměťové medium) vybírá a třídí své informace... ("gůgluje z hlavy")

Možná bychom se měli zamyslet:

Zdánlivě jednoduchá, logická pravidla, podle nichž se mají řídit roboti, aby neublížili člověku, formuloval americký spisovatel Isaac Asimov (1920 - 1992) ve sbírce povídek Já, robot. Napsal je v letech 1940 až 1950. Podle jeho představy měly být tyto příkazy nezměnitelně zakódovány do umělého mozku každého robota. Znějí takto:

Pro někoho neznámý, pro druhého známý spisovatel sci-fi vytvořil body pro chování robotů (v tomto případě to aplikujeme na Olina):

* PRVNÍ ZÁKON: Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.

* DRUHÝ ZÁKON: Robot musí uposlechnout příkazů lidí, kromě případů, kdy tyto příkazy jsou v rozporu s prvním zákonem.

* TŘETÍ ZÁKON: Robot musí chránit sám sebe před zničením, pokud to není v rozporu s prvním nebo druhým zákonem.

* NULTÝ ZÁKON: Robot nesmí ublížit lidstvu ani svou nečinností dopustit, aby bylo lidstvu ublíženo. (Tento už hodně obecný zákon o tom, že zájmy lidstva jako celku jsou nadřazeny zájmům jednotlivců, přidal Asimov až později a pojmenoval jej Nultý zákon, aby jej hodnotově předřadil těm předchozím.) :))

karelsRe: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: reader v Středa, 28. únor 2007 @ 06:39:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
kur-va dete s tim uz do pr-de-le ... zalozte si portal Olinsalis a tam si ho pomlouvejte jak chcete. absolutne nechapu proc je tady takovejhle clanek ani ubohost a primitivismus autoru kteri se v podobnych clancich vyzivajiRe: Olin Kadlec přiznal, že si své lži (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 28. únor 2007 @ 06:56:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tohle není o tom, že chceme bránit kritice, ale tady jde o vkus... navíc si myslím, že Doris zavádí takto cenzuru --- která ale podle všeho nemá na GS místo, nebo ano?

karelsStránka vygenerována za: 0.29 sekundy