Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kamila.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 313, komentářů celkem: 416620, adminů: 60, uživatelů: 5183  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 313 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

JirkaB
Nekdo
Frantisek100
Willy
gregorios777
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113056907
přístupů od 17. 10. 2001

Intimity: I homosexuální páry můžou vychovávat děti
Vloženo Sobota, 17. únor 2007 @ 21:43:44 CET Vložil: Bolek

Intimity poslal vogel

Dnes vyšel na iDnes velmi zajímavý článek, já tohle vím už dlouho, ale pro některé obhájce registrovaného partnerství osob stejného pohlaví to možná bude novinka. I homosexuální páry mohou legálně vychovávat děti které nejsou jednoho z nich. Jinak řečeno i homosexuální pár si může požádat o dítě z dětského domova a dostane ho.

I dva homosexuální muži mají šanci legálně vychovávat dítě. Tou možností je pěstounská péče. Zatímco české zákony zakazují gay párům adoptovat dítě, pěstounskou péči mají povolenou stejně jako smíšená manželství.celý článek zde I homosexuální páry můžou vychovávat dětiPokud jde o mě tak já s tím naprosto nesouhlasím, stejně jako s registrovaným partnerstvím osob stejného pohlaví.


"I homosexuální páry můžou vychovávat děti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 38 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: I homosexuální páry můžou vychovávat děti (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Sobota, 17. únor 2007 @ 22:28:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ani já s tím nesouhlasím. To je neuvěřitelné, jak se posouvá hranice toho, co před pár roky bylo ještě nemyslitelné.
Získali registrované partnerství, teď pěstounskou péči - a kam se ty pomyslné hraničníky posunou dál? Ani nechci domýšlet....
Je to na modlitby, věřím, že modlitbou se dá mnohému předejít. Je to na nás, na církvi, jestli se ďábel bude roztahovat nebo ho zarazíme. Je poražený? Ano, už 2000 let, tak to tak nenechejme!
Vím, že AC se modlila před asi 2 roky proti reg. partnerství a ten návrh zákona pak neprošel. Ale jsou tu i ostatní církve, tak to navrhněme ve sborech a Bůh bude jednat!Re: I homosexuální páry můžou vychovávat děti (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Sobota, 17. únor 2007 @ 22:30:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A teď jsme v dilematu, i když s tím nesouhlasíme, co máme dělat? Nemůžeme proti tomu dělat nic, jedině se modlit, možná podepsat nějakou nesouhlasnou petici, ale víc asi nic.

KarelRe: I homosexuální páry můžou vychovávat děti (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Sobota, 17. únor 2007 @ 23:51:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
Co furt do tech homosexualu tak rejete? To, ze adoptujou kuraci a lidi obezni vlivem vlastniho debilniho zivotniho stylu, to nikomu nevadi a nikdo se za to nemodli, ale jak se rekne homosexual, tak ma hned kdejaka spravedliva takykrestanka vlci mlhu.

Jak uz jsem tady jednou psal, homosexualove ve vychove deti za heterosexualama nijak nezaostavaj a pro deti je takove prostredi lepsi nez decak.

Homofob Mila Pletanek po mne dokonce chtel nejakou odbornou studii na tohle tema, ale kdyz jsem mu dodal citaci a chtel po nem emailovou adresu, na kterou bych mu tu vec poslal, tak bylo hned ticho po pesine.

Prestante se tvarit, ze vam jde vo Bozi vec, kdyz se nejedna o nic jinyho nez predsudek prevlecenej do krizackyho zapalu.

AviafPřkládám krácený názor bratra Milika (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Neděle, 18. únor 2007 @ 07:49:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Přkládám krácený názor bratra Milika neboť si mylím, že zapadl ve vedlejší diskusi.

Jinak co se týče vývoje , je možné, že některé osoby by se vyvíjely jinak, kdyby dostaly včas usměrněnou výchovu od obojího pohlaví . od muže ráznou, ale spolehlivou (žena vyžaduje mít jistotu, a to i dospívající dcera), a od matky vyučující v laskavoati, projevit dítěti cit.
Mnohý mládenec s odtažitou matkou by pravdepodobně nikdy nebyl homosexuálem, kdyby ve vzpomínce na nejbižší ženu (matku) měl zakódováno, že žena je jemná, snášenivá a chápající bytost.
To je třeba upevnit asi do deseti let, do té doby se povaha ustaluje. A prý polovinu poznatků, které potřebujeme do života získáme už v prvních pěti letech. Tam je úloha a pole pro správnou výchovu.
Moderní výzkumy ukázaly u dívek, že v pubertě hraje postava otce rozhodující vliv na budoucnost. Cení si staečného, spolehlivého muže, na kterého se může opřít, i když ho od malička zná zatím jako dítě. Dospívaící dívka pozoruje dlouhodobě svého otec (případně strýce a pod,) a jeho charakter má u ní vliv nejen na budoucí důvěru k mužům, ale také se od něho naučí obratnosti, kterou potom může využít ve spoelčnosti (kde bude jednat mezi muži).
Naopak tyto výzkumy ukazují, že to, co se chlapec naučil z povahy své matky nebude moci ve společnosti využít (tam se od něho budou žádat jiné ctnosti, než jeho matky).
Proto dobrá matka má vliv na dobro v duši chlapce, ale její vzor je pro něho v praxi mezi lidmi nevyužitelný. Ale prospívá jeho vnitřním kvalitám (které zase později ocení žena, se kterou bude potom jednat a která si ho může zamilovat).
Tedy komu svěřit dítě ? Jen oběma lidem, muži a ženě, ne dvěma lidem stejného druhu.


Od kud vítr vane a co bude dál? (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Neděle, 18. únor 2007 @ 08:46:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Začalo to heretiky a nástupem protestantizmu v Nizozemí. Ve 20.stol. se protestantské církve nechaly oklamat Malthusovým bludem, že je svět přelidněn a, že není platné Boží požehnání množte se ploďte se a naplňte zemi a tak začali protestanti jako první používat "gumové oblečky" neboť jim ďábel nakukal budete jako Bůh uzavírat a otvírat lůna svá. V Holandsku v této tradiční protestantské zemi ohavnosti pokračovali legalizací měkkých drog, umělými potraty, euthanázií, legalizací adopce dětí homosexuálními lidmi po předchozím uzákoněním jejich sňatků. Nyní je na řadě legalizace pedofile (možná do 10 let ) po ní bude následovat legalizace zoofilie a následně se zlegalizuje kanibalismus lidské maso bude dostupné v restauracích v rámci ekonomického zpracovávání zemřelých to možná bude i znova na mýdlo a kůže se bude hodit v kožešnickém průmyslu na rukavičky pro... Vedle těchto ohavností bude ještě nějakou dobu existovat vědecký vývoj lidstvo však začne upadat a zakrní. Po té se rozhojní ještě více šamanismus a znovu se budou dělat lidské oběti jenomže to již bude legální součást státního náboženství.

Rok 2070 v Evropě žije důsledkem omítání plození dětí ze sobeckých konzumních důvodů více jak 70% obyvatel muslimů. Nastupuje islámské právo šaria homosexuálové, pedofilové, zoofilové, kanibalové, šamanisté jsou hromadně popravováni v koncentračních táborech možná společně s křesťany i ateisty. Mnozí ohavníci převlékají narychlo kabáty a stávají se muslimy, aby se v budoucnosti mohlo všechno opakovat.

Božím trestem bude zaplavení Holandska mořem.

Kdo však ví co se stane a kdy to bude? Já ne.

Kéž by to bylo scifi.Re: I homosexuální páry můžou vychovávat děti (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 18. únor 2007 @ 09:35:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neplašme!
Pochybuji o tom, že by ředitel nějakého dětského domova či kojeneckého ústavu a sociální péče souhlasili s tím, že by dali dítě do pěstounské péče homosexuálnímu páru. Dítě má právo na rodinu a to rodinu, kterou tvoří matka a otec a nikoliv dvě matky či dva otcové. Takové jednání nehrozí a nepředbíhejme dobu.
Nemám nic proti těmto lidem, také chtějí žít, ale musí sami pochopit, že některé radosti si prostě nemohou dopřát. A k nim patří u mužů i děti.
Jistě, že mohou nastat výjimky ( tragédie v příbuzenstvu a pozůstalým dětem je milejší žít s příbuznými než v děcáku apod.) a tady se musí zvážit, co je pro děti lepší.
Tím, že u nás bylo uzákoněno partnerství takto postižených lidí, tak tím vyšla společnost těmto lidem maximálně vstříc.
A tečka a dost. Neodsuzujme je, ale také již dál neustupujme!V Anglii dávají přednost zákonu o rovnoprávnosti (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Neděle, 18. únor 2007 @ 10:18:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolické útulky v Británii musí vydávat děti homosexuálům
1. 2. 2007 (RaVat)
__________________________________________________________________________

Londýn

Navzdory protestům představitelů katolické církve budou katolické ústavy ve Velké Británii nuceni vydávat děti k adopci i homosexuálním párům. Určuje to nový zákon o rovnoprávnosti (tzv. "Equality Act").

Už dříve proti tomu protestoval kardinál Cormac Murphy O´Connor v dopise adresovaném premiéru Tony Blairovi. Předseda biskupů Anglie a Walsu v listu zdůraznil, že katolická víra nepřipouští adopci dětí homosexuálními páry. Kardinál proto upozorňuje na to, že pokud bude vláda nutit katolické útulky k jednání, které je v rozporu s učením církve, bude se jednat o diskriminaci katolíků. Katoličtí biskupové z Anglie, Walesu a Skotska i představitelé anglikánské církve poslali premiéru Tonymu Blairovi list, v kterém žádali o to, aby byla katolickým ústavům v této věci udělena výjimka. Také zástupci Muslimské rady Británie vyjádřili této žádosti podporu.

Přesto se však britský premiér rozhodl schválit přechodné období v délce 21 měsíců, kdy bude zákon platit i pro církev. Kardinál Murphy O'Connor proto včera vydal prohlášení, ve kterém vyjádřil své hluboké zklamání a dodal, že biskupové očekávají "parlamentní diskusi, která by se věnovala základním otázkám, které se týkají dobra dítěte, protože jeho potřeby musí stát vždy na prvním místě." K přechodnému období kardinál podotkl, že bude sloužit k posouzení úlohy katolických dětských útulků v zemi. V závěru prohlášení předseda biskupů Anglie a Walsu připomněl, že důležitou součástí katolické tradice je také konstruktivní spolupráce s vládou ve "službě společnému dobru."

(Převzato ze zpráv Radia Vaticana ze dne 30. 1. 2007)


Irena (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pondělí, 19. únor 2007 @ 07:14:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
--To je neuvěřitelné, jak se posouvá hranice toho, co před pár roky bylo ještě nemyslitelné.-

To víte, lidská společnost se mnohem rychleji mění než např. ve středověku stejně tak věda-co bylo před 10 lety nemyslitelné je dnes běžnou praxí např. v genetice


--Získali registrované partnerství, teď pěstounskou péči - a kam se ty pomyslné hraničníky posunou dál? Ani nechci domýšlet....-

Děsí vás už Vaše vlastní představy

--Je to na modlitby, věřím, že modlitbou se dá mnohému předejít.--

Kde kdo by chtěl změnit svět dle svých mlsných představ,protředky jsou k tomu různé a pak vznikají konflikty války atd.

--Je to na nás, na církvi, jestli se ďábel bude roztahovat nebo ho zarazíme. Je poražený? Ano, už 2000 let, tak to tak nenechejme!--

Vtipné-tvrdíte že je poražený a najednou se Vám někde roztahuje...


--Vím, že AC se modlila před asi 2 roky proti reg. partnerství a ten návrh zákona pak neprošel. Ale jsou tu i ostatní církve, tak to navrhněme ve sborech a Bůh bude jednat!--

Aha zřejmě si myslíte,že budete pro velké množství svých modliteb vyslyšeni...ve vašich představách možná,ovšem svět funguje na jiných principech.Homosexuální páry budou zneužívat děti (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 21. únor 2007 @ 07:02:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Nula:
"Aha zřejmě si myslíte,že budete pro velké množství svých modliteb vyslyšeni...ve vašich představách možná,ovšem svět funguje na jiných principech."
--------------------------------------------------------

Jakub 5,16
Vyznávejtež se pak jedni druhým z hříchů, a modlte se jedni za druhé, abyste uzdraveni byli. Mnohoť může modlitba spravedlivého opravdová. (kralicky)
Protože modlitby současných křesťanů nejsou modlitbami spravedlivých, ale neposlušných vzpurných hříšníků, kteří nechtějí mít víc než 3 děti, tak Bůh některé jejich modlitby nevyslýchá. Proto se nyní Evropa, USA, Kanada stále více posodomšťuje.
Odpověděl: Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve

Jak dopadla Sodoma je fotograficky zdokumentováno na:

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora2.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra1.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra2.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra3.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra4.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra5.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/sodoma_gomora_extra6.htmlL. Halík (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 21. únor 2007 @ 09:58:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
--ale neposlušných vzpurných hříšníků, kteří nechtějí mít víc než 3 děti, tak Bůh některé jejich modlitby nevyslýchá.--

Vaše fantazie či přání, ani v Bibli nikde není,že by měl mít člověk 3 děti


--Jak dopadla Sodoma je fotograficky zdokumentováno na:--

To jsou vesměs fantazie pana Laťky které si to interpretu dle vlastní libosti,s archeologií to nemá prakticky nic společného
Kdo nevěří, ať tam běží. Navštivte to archeologické místo Sodomu (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 21. únor 2007 @ 13:55:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Kdo nevěří, ať tam běží. Navštivte to archeologické místo Sodomu. Pan Latka Vám Nulo jistě rád poradí, jak tam vycestovat a pořídit si osobně pár fotografiíl.Sodoma a Gomora (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 21. únor 2007 @ 15:33:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Kdo nevěří, ať tam běží. Navštivte to archeologické místo Sodomu. Pan Latka Vám Nulo jistě rád poradí, jak tam vycestovat a pořídit si osobně pár fotografiíl--

Pane Halíku tady nejde ani tak o fotografie ale především o jejich interpretaci.Laťkova tvrzení jsou na stejné úrovni jako bych Vám vyfotil někde v Izraeli kus dřeva a pak tvrdil,že to dokazuje ukřižování Krista protože je to zbytek z jeho kříže. Ty města existovala v oblasti s častým zemětřesením a sirnými prameny,tedy zničili je přirozené přírodní procesy a s homosexualitou to nemá nic společného,SZ je popisují jako města zkaženosti v jiných starověkých spisech jsou to města moudrosti a vzdělanosti.Kristova krev má skvělé vlastnosti, Jokere (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Středa, 21. únor 2007 @ 15:34:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
O stékání Kristovy krve, na místo, kde byla ukryta Archa úmluvy, je třeba pročíst texty a prohlédnout fotky na:

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/truhla_smlouvy.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/truhla_smlouvy2.html

http://www.biblickearcheologickenoviny.cz/truhla_smlouvy3.html

No a co, Jokere! Pro Pána Boha nic, kromě spásy úplně všech lidí, není nemožné. Technické nemožnosti hravě překonává.
Což neznáte tu historickou událost, kdy na svatbě v Káni Galilejské proměnil Syn Boží Ježíš vodu ve víno? Co je to za problém, aby jeho krev nedotekla na to správné místo? Pro Boha neexistují technické problémy, pouze problémy naší sobecky zatvrzelé lidské emoce pýchy. Kdo chce pýchu, bude ji mít navěky, i když pro něj v Pekle nebude výhodná. Ale zvolil si ji.
Tož tolik nevěřící Jokere
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveJeště nemají od homosexuálů dostatečně vymytý mozek (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Sobota, 24. únor 2007 @ 07:58:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz

Rodina v podobě táty a mámy a dětí je stále podle 78 % Čechů tím nejlepším prostředím pro výchovu dětí. Pouze 4 procenta našich občanů odmítají názor, že ke správné výchově je zapotřebí otec i matka.

http://www.novinky.cz/domaci/polovina-muzu-chce-mit-zenu-v-domacnosti_110173_oqnt4.htmlRe: I homosexuální páry můžou vychovávat děti, ale národ nesouhlasí (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Sobota, 24. únor 2007 @ 08:06:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Pouze 4 procenta našich občanů odmítají názor, že ke správné výchově je zapotřebí otec i matka.


http://www.novinky.cz/domaci/polovina-muzu-chce-mit-zenu-v-domacnosti_110173_oqnt4.html

Takže pokud bych připustil, že 0,3% spoluobčané jsou 4% tak vlastně jsou to pouze homosexuálové, kteří odmítají názor, že ke správné výchově je zapotřebí otec i matka.Stránka vygenerována za: 0.28 sekundy