Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Julius.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16649, komentáře < 7 dní: 268, komentářů celkem: 429333, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 96 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Willy
Dzehenuti
gregorios777
rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116416572
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je soustavné šíření nenávisti proti různým lidem křesťanské?
Vloženo Čtvrtek, 11. leden 2007 @ 17:33:57 CET Vložil: Standa

Žhavá témata Radio Maryja čelí papeži Zbyněk Petráček

Papežštější než papež. Tento příměr od minulého týdne (od 10. 04. 2006 - pozn. red. CS-magazínu) neplatí o polském ultrakatolickém Radiu Maryja. O zmíněné stanici je dlouho známo, že šíří nenávist vůči liberálům, homosexuálům, Rusům, Židům či Němcům, ale minulé úterý vyrazila na půdu ještě neoranou – navezla se do samotného Benedikta XVI. Ten prý slouží jako zbraň pro ty, kteří chtějí Maryji zničit tím, že ji obviňují z nenávisti k Židům. Právě oni to teď mají snadné. Profitují totiž ze skutečnosti, že „nový papež je Němec a je mu zatěžko bránit veřejně někoho, kdo je prohlášen za antisemitu“. Politická bitva o Radio Maryja dospěla do finále. Připomeňme si její důležité body.Radio Maryja vysílá už šestnáct let z města Toruně a v jeho čele stojí člen řádu redemptoristů, páter Tadeusz Rydzyk. O obsahu vysílání již byla řeč, nicméně ačkoli jsou hlásané názory v rozporu s naukou Jana Pavla II., Vatikán se do loňského podzimu proti němu nijak neohrazoval. Změna přišla až v listopadu, když liberální křídlo polské biskupské konference – mj. kardinálové Dziwisz, někdejší tajemník Jana Pavla II., a Glemp, polský primas – při své pouti do Říma dosáhlo toho, že Svatý stolec vyslal do Toruně první signály nesouhlasu. I katolická média musí respektovat „autonomii politické sféry“, řekl tehdy papež. I když nebyl adresný, média to interpretovala jako nelibost nad podporou Radia Maryja pro stranu Právo a spravedlnost bratrů Kaczyńských. A jelikož v ní toruňský vysílač nerušeně pokračoval, v březnu vyrukoval papežský nuncius Józef Kowalczyk s „vážnou výstrahou“ vůči vedení redemptoristů, pokud s Radiem konečně něco neudělá. Krátce nato, 27. března, Maryja odvysílala zvláště vydařený příspěvek: Židé prý pod pláštíkem odškodnění požadovali od Polska „vyděračské peníze“, ponížili národ tím, že se prezentovali jako hlavní oběť Osvětimi, a z pogromu v Jedwabném v roce 1941, na němž se pod německou podporou podíleli polští venkované, prý udělali „akci státu“.

To už bylo moc pro všechny strany. Marek Edelman, poslední žijící velitel povstání ve varšavském ghettu, ostře vyzval premiéra a předsedu parlamentu, aby ukončili své vystupování v Radiu Maryja, neboť „cesta od slov nenávisti ke zločinům bývá někdy krátká“. Premiér Kazimierz Marcinkiewicz se sice ještě vykrucoval s poukazy na svobodu slova, ale šéf poslanců Marek Jurek se již k problému postavil čelem: 6. dubna poslal dopis páteru Rydzykovi, ve kterém vyžadoval omluvu za zmíněný příspěvek. Rydzyk se poté skutečně omluvil, ale jak bylo slyšet hned 11. dubna v pořadu o papeži a Němcích, kapitulovat zjevně nehodlá. „Vytahují do boje nejtěžší zbraně – Vatikán a Marka Edelmana,“ tvrdí Radio Maryja a chová se jako ukázkový sektář. K úvodem zmíněným, z pohledu fundamentalistů celkem logickým nepřátelům nyní přidává i papeže. Kdy přidá samo sebe? Bylo by to ve stylu Velikonoc a montypythonovského Života Briana. (Respekt, www.respekt.cz)


"Je soustavné šíření nenávisti proti různým lidem křesťanské?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 19 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je soustavné šíření nenávisti proti různým lidem křesťanské? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Čtvrtek, 11. leden 2007 @ 17:44:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A jaká je situace v naší zemi? O tom se můžete dočíst např. zde:

http://granosalis.cz/article.php?sid=5958
Re: Je soustavné šíření nenávisti proti různým lidem křesťanské? (Skóre: 1)
Vložil: IC434 v Čtvrtek, 11. leden 2007 @ 17:53:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A nešlo by to ještě víc tučně a víc použít podtrhávání? :-/Stando, posíláš zastaralé zprávy, aktualizuj se! (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pátek, 12. leden 2007 @ 23:21:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Stando, chceš-li se chovat jako spolehlivý novinář informátor a ne jako pouhý homosexuálně-bisexuální štváč proti křesťanské víře a morálce, měl bys u těch úryvků zpráv psát aspoň data, ze kdy jsou. Zde dáváš jako údajnou novinku zprávu, která je už 3/4 roku zastaralá, neaktuální.

Rychle se měnící polská politická i náboženská scéna je úplně jinde než tehdy. Nemať křesťanskou veřejnost v Čechách, prosím.

Od neděle 7.1.2007 víme i z českých televizí, že na funkci varšavského katolického arcibiskupa rezignoval Wielgus, který tuto funkci přijal pár dní předtím.
Nyní se stále více ukazuje, že k rezignaci a k přijetí rezignace papežem došlo na základě nátlaku prezidenta Polska Lecha Kaczynského. Tento prezident jako jediný v kostele radostně tleskal, když Wielgus oznámil rezignaci. Ostatní věřící křičeli smutně a hlasitě: "Ne!"
Tento prezident obviňoval spolu s ateistickými novináři Wielguse, že donášel komunistické státní bezpečnosti, přestože církevní komise, ve které byl pro kontrolu i 1 ateistický profesor, zjistila v papírech státní bezpečnosti, že Wielgus pouze 1x písemně slíbil, že vykoná, co po něm StB v Německu požaduje. V záznamech však také bylo a ateistický profesor i církevníci to zveřejnili, že Wielgus žádný úkol zadaný mu StB neplnil a nesplnil. Přesto prezident Polska dosáhl Wielgusova odvolání z funkce.
Významnou tečkou k celému případu byl 12.1.2007, kdy tento prezident Lech Kaczynski znemožnil navzdory předchozímu rozhodnutí parlamentu z podzimu 2006 otevřít v březnu 2007 a v budoucnu StB archivy.
Zajímavé je, co proběhlo už před půl rokem v polských masmédiích, že někdo objevil jméno polského prezidenta i jeho bratra premiera Kaczynských na seznamu agentů StB. Oba dva z toho pak vybruslovali výmluvou, že jejich jména tam falešně připsali bývalí důstojníci StB až v době po pádu komunismu, když vládl prezident Walesa. Tehdy se jejich výmluvě uvěřilo. Proč však tento prezident, který zlikvidoval údajného donašeče Wielguse, zablokoval pár dní poté úplné otevření archivů StB? Jako správný bojovník za právo a spravedlnost a proti StB, by měl přece usilovat o pravý opak než je utajování agentů a důstojníků StB! Je to až moc nápadné a polští poslanci, kteří opravdu bojovali za právo a spravedlnost, jsou z toho velice rozpačití. Inu: "Pravda vyšla na povrch jako olej na vodu."

Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStando, arcibiskup Simeon, je na mě pyšný. Právě mi to řekl. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pondělí, 15. leden 2007 @ 15:06:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Asi Tě, zlopřející Stando, nepotěším.

Právě mě navštívil můj arcibiskup Simeon.

Řekl mi v přítomnosti mé manželky, že je na mě za mou práci pyšný.

Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStránka vygenerována za: 0.25 sekundy