Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kamila.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16456, komentáře < 7 dní: 314, komentářů celkem: 416621, adminů: 60, uživatelů: 5183  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 287 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

JirkaB
Nekdo
Frantisek100
Willy
redifon
gregorios777
brusle7

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113057113
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Omluva a vzkazy pastýři, krytykovi, berkinovim, vladimírovi a dalším...
Vloženo Neděle, 07. leden 2007 @ 22:23:33 CET Vložil: Bolek

Zlatá slza poslal xvejvodamVážení bratří pastýři, berkine, krytyku, vladimíre...a další, kterých se mé jednání na GS a chatu GS v posledních několika dnech negativně dotklo...

Chci se omluvit, za své vulgární vyjadřování na Vaši adresu, za tělestnost ve které jsem jednal vůči Vám a za absenci lásky k Vám v mém jednání.

Prosím, odpusťte mi to.

Chtěl bych se tímto omluvit Vám i dalším, kteří se k mým výlevům nachomýtli.

Přece jen si dovolím pár poznámek snad jakoby vysvětlujících mé jednání:

Pro berkina a krytyka:

O vás jsem, bratří, tak na 90% přesvědčen, že své příspěvky, které jakoby kritizují charismatiky, chápete spíše jako recesi a jsou z vaší strany úmylně přehnané, a vy z toho máte víceméně srandu...jesli se mýlím a myslíte to skutečně vážně, pak vaše myšlení naprosto nechápu, neboť by to znamenalo, že tzv. charismatiky vidíte jako něco mezi tajnou organizací, špionážní službou a mafií...a mne, Olina, Jirku a další jako lidi plné zášti a zlých úmyslů...a to se mi nechce věřit, že byste mysleli vážně. Nicméně, nebýt mého konfliktu s pastýřem, který vyvolal u mne hněv vůči celé vaší jakoby kompaktní skupině, nezačal bych vás zřejmě napadat. Ale nelíbí se mi, upřímě, když jsou tu lidé osobně napadáni, ne pro své učení, ale pro zlé úmysly, které dle mého nejhlubšího přesvědčení nemají-a je jedno, zda ze srandy nebo vážně, zkrátka se mi to nelíbí.

Pro Vladimíra:

milý Vladimíre, vůbec nevím kdo jsi, nikdy jsem s tebou neměl nic dočinění (snad), dokud jsi mne nenapadl, že lezu Olinovi do análního otvoru a že jsem strašnej charismatik.

Já charismatik nejsem a nemám zapotřebí Olinovi kamsi lézt, nic pozitivního - čehož jsi sám důkazem-by mi to nepřineslo. Olina mám rád, některé(!) jeho postoje jsou mi sympatické-pak projevuji souhlas (ale ten projevuji i s některými názory např. pana Halíka, se kterým se jinak na GS dost ostře potýkáme) a dovedu pochopit jeho drsné reakce na výroky typu, že Olin je řkc agent nebo když někdo obviňuje ze zlých úmyslů někoho koho osobně zná, a o kterém je přesvěčen, že takový není.

Takže když s někým v něčem souhlasím, tak to snad neznamená, že mu lezu do řiti, případně, že je nějakou mojí autoritou.

Neměl jsem ti Vladimíre oplácet stejnou mincí a za to se ti omlouvám.Tak a konečně pastýři:

V první řadě je i tobě směřováno, co jsem napsal výše vladimírovi, krytykovi a berkinovi.

Tebe jsem napadl nejtvrdším způsobem, nazval jsem tě několika vulgárními výrazy, a to v komentářích k článku a poté ještě tvrději v osobní zprávě.

Prosím, odpust a omlouvám se.

Ale snad jsi pochopil, že jsem byl k tobě takový, protože tvé výroky na mou adresu se mne hluboce dotkly, ponížily mne a to obzvlášť proto, že jsem tě stále považoval za něco jako kamaráda, v jisté době jsme byli spolu v dost úzkém kontaktu a leccos jsme si o sobě řekli a ty jsi proti mne dost ošklivě použil (podotýkám-nepravdivou a zkreslenou) mou charakteristiku, kterou sis pro mne vytvořil.

Takže pro tebe několik vysvětlujících poznámek:

1.již dávno nemám mysl zjitřenou událostmi v mém bývalém sboru a nepotřebuji se vyplákávat na rameni Olinovi nebo snad v něm hledat svou autoritu. Já (mimo Krista) mám svou duchovní utoritu-nevnucenou a dá se říci přirozenou v našem bratru faráři a i on se výrazně podílel na formování mých teologických názorů v posledních dvou letech.

2.Psal jsi něco v tom smyslu, že jsem nejprve byl charismatikem, pak letničním (tedy že jsem měnil takto své teologické názory).

Pravda je ta, že když jsem začal chodit do KS, tak jsem vůbec nějaké takové škatulky netušil, prostě se tam fajn zpívalo, bylo tam zajímavý-zábavný kázání a lidi si mě tam všímali a bavili se se mnou-proto jsem tam začal chodit.

No a když jsme se přestěhovali, hledal jsem církev stejného typu a protože v okolí KS nebylo, začal jsem navštěvovat AC v Čáslavi- a tak jsem se "stal letničním" aniž bych tušil, co to znamená.

Co se týká pravoslaví, tak to je u mne věc daleko staršího data než problémy v AC, byl to právě pravoslavný igumen Joakim, se kterým jsem se setkal v chatu, jehož vlivem jsem začal pomalu přehodnocovat své do té oby jednoznačné a "jediné správné" teologické postoje, začal se zajímat o církevní historii, tradici, formování kánonu atd. atd.

Je pravda, že jsem několikrát přemýšlel o vstupu do této církve - ovšem už v AC a pak i v ČCE, ale nikdy jsem k tomu opravdu nedošel. Velkou výzvou pro mne bylo sebevědomí této církve opírající se o nepřetržitou existenci od doby apoštolů. Nicméně i nadále pravoslaví považuji za cenný zroj inspirace.

Co se týká kalvinismu, neřekl bych že bych jej přímo opustil, ale spíš jej "neřeším", neboť tuto otázku vnímám spíše už jako okrajovou a uvědomil jsem si (i pod vlivem své zmíněné auority), že tento teologický názor přecejen příliš zůrazňuje některé aspekty a některá biblická místa pomíjí.

Takže, abych ti popsal mou teologickou pozici (která rozhodně nemá namířeno do lůna řkc), považuji se v současnosti (která trvá již dá se říci nejméně rok, spíše rok a půl, pokud tedy nepočítám zníněné určité okouzlení pravoslavím, jenže to se nevylučuje, evangelická církev je otevřená různým tradicím) za konzervativního evangelíka.

Dále bych chtěl říct, že je to teprve 4,5 roku, co jsem uvěřil v Krista a 3,5 roku od mého křtu. Myslím, že jako "nedochůdče v Kristu" mám "nárok" na jakýsi teologický vývoj, což mi podsouváš jako negativum. Onehdy jsi mne za ochotu změnit názor nominoval na Zlatou perlu a teď se nade mne kvůli stejné věci vynášíš.

Tak to je snad vše, co jsem chtěl tobě i čtenářům vysvětlit.

Na závěr bych chtěl provozovatele GS požádat o vyjímku, abych mohl sám sebe nominovat na Zlatou slzu za své neurvalé ,vulgární a nelaskavé chování v posledních dnech.S pozdravem a přáním Pokoje Michal Vejvoda, alias xvejvodam


"Omluva a vzkazy pastýři, krytykovi, berkinovim, vladimírovi a dalším..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Omluva a vzkazy pastýři, krytykovi, berkinovim, vladimírovi a dalším... (Skóre: 1)
Vložil: berkin v Neděle, 07. leden 2007 @ 23:20:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý Michale,

nějak si neuvědomuji, že by ses mě nějak výrazně vulgárně dotkl. Na chatu jsem nebyl a s vulgárnostmi ze strany charismatiků v běžných diskusích počítám, takže mě nepřekvapí a pouštím je "druhým uchem" ven, aniž mě nějak trvale poznamenaly. Takže v této chvíli si nic takového neuvědomuji. Musel bych hledat a to se mi nechce. Takže mě ta tvoje omluva poněkud míjí.

Pokud jde o zlé úmysly a zášť v tvém konkrétním případě: netroufám si to posoudit, poněvadž do tvého srdce nevidím. Jsem ale nakloněn domnívat se, že u většiny charismatiků jsou úmysly dobré. Jsou přesvědčeni o svém učení, že je to jediné a správné a chtějí pro ostatní jen jejich dobro - aby to učení také přijali. Tedy nepřicházejí či nepřelézají za soumraku ploty denominací s úmyslem, že budou páchat zlo ale považují svoji činnost za to nejvyšší dobro pro ostatní. Již vícekráte jsem se osobně přesvědčil, že se jejich vůdcové v zájmu tohoto "dobra" (v zájmu dobré věci) nerozpakují použít jakékoliv prostředky (i neetické, např. lež, zatajení pravdy, atd.). Ne nadarmo se říká, že cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. A nakonec to vidíme i zde na Granu, když zde zarputile hájí neobhajitelné všemi dostupnými prostředky.

Pro mě osobně bylo větší zklamání to, že jsi v poslední době přešel na pozice, terminologii a argumentační linii zdejší charismatické propagandy (kritika je nenávist, zášť, osobní napadání, útoky atd.). A myslím, že jsem nebyl zklamaný sám. Na druhou stranu je vždycky dobře, když se vzduch pročistí a víme, kde kdo stojí. A je jedno, jestli deklaruje jen 20 nebo 30 bodů v testu, zda je či není charismatikem.Re: Omluva a vzkazy pastýři, krytykovi, berkinovim, vladimírovi a dalším... (Skóre: 1)
Vložil: Pattre (Pattre@seznam.cz) v Pondělí, 08. leden 2007 @ 06:10:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý Xvojdame,
koukám, že když se na GS někdo omlouvá, prosí o odpuštění a pokořuje se, tak to dvakrát nefrčí. Jsou tu záživnější záležitosti. Jaká škoda. Ale jdeš příkladem a třeba se to chytne. I přesto, že nejsem do těch záležitostí nějak moc zasvěcen, mám za to, že tvůj příspěvek je určitě bohumilá záležitost. Jedna z mála věcí, jež tady (dle mého soudu) na GS asi přináší život a má opravdu smysl.

Pokoj Tobě!

PattreHořkost (Skóre: 1)
Vložil: jirikrupa v Pondělí, 08. leden 2007 @ 08:32:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.joelnet.cz
Jsem rád .

Pelyněk se dotknul i Tebe a je dobře, že jsi jej vyvrhl.

Věřím, že budeš plný milosti, protože jinak pelyněk znovu naplní či zasáhne Tvé srdce.

Granosalis je dle mne místo pelyňku. Není to zrnko soli, byť tu sůl tu a tam je, ale jsou tu semena pelyňku.

Ať pasivně rostoucí nebo aktivně útočící.

Hořkost je pojem, který je pro mne pro Grano jeden z charakteristických .

Kdo se déle zdrží na Granu, ucítí jej, uvidí, možná i bude zasažen.

Tak už to v životě chodí, ale pravda je, že koncentrace nebezbečných látek v ovzduší jsou tu a onde na různě vysokých hladinách.

Dle mne zde koncentrace pelyňku přesahuje normální zdravou mez.

Problém je , že i hořkost ve svém srdci nemusíme vidět. Neříkám, že všichni kritici čehokoliv jsou zahořklí, ale říkám, že zde hořkost vidím.

Hořkost je jed. Na jed je dobré upozornit, i když se bude pravděpodobně zase vzpírat.

Ale nevyužívám této příležitosti hlavně k upozornění na "hořkost" někde , než na "hořkost" v nás . Toto chci zdůraznit.

Není prvotně důležité, zda je hořkost někde vedle nás, i když některé ostatní křestany a zodpovědné by to zajímat mělo, neboť máme "dbát na rozbujení jedovatých kořenů hořkosti".

Důležité je, zda se chytá nás nebo ne.

Děkuji Bohu, že se Tě dotýkal a ukazoval Ti to.


"pelyněk je dobré vidět, znát jeho chuť a nejíst jej"Stránka vygenerována za: 0.37 sekundy