Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Julius.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16649, komentáře < 7 dní: 269, komentářů celkem: 429334, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 114 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116417083
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya?
Vloženo Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 16:24:52 CET Vložil: Standa

Zamyšlení             S požehnáním katolické             Luc Bovens z London School of církve hynou miliony embryí     Economics and Political Science ______________________________________________________________________                                                 Pohlavní zdrženlivost v „plodných dnech“ sice zabrání početí, ale nezabrání „smrti embrya“. Při pravidelném pohlavním cyklu je považováno období mezi 10. a 17. dnem za „plodné dny“.

Právě v tomto období může dojít s nejvyšší pravděpodobností k početí. Katolická církev doporučuje ke kontrole porodnosti využít právě tohoto fenoménu. Při pohlavní zdrženlivosti během „plodných dní“ jde vše „přirozenou cestou“ a nedochází tu k „zabíjení vzniklých embryí“, tak jako při hormonální antikoncepci a dalších metodách kontrolovaného rodičovství.
Luc Bovens z London School of Economics and Political Science publikoval v Journal of Medical Ethics studii, v které obrací logiku „plodných dní“ na hlavu. Tvrdí, že metoda funguje nikoli proto, že by nedocházelo k oplození vajíčka spermií, ale proto, že vajíčka oplozená mimo „plodné dny“ mají sníženou životaschopnost a hynou. Bovens udává, že tak hynou dvě ze tří vzniklých embryí. Bovens cituje odpůrce antikoncepce, kteří viní hormonální antikoncepci z každoročních desetitisíců „vražd“ embryí. Metoda „plodných dní“ na svědomí miliony embryí, kontruje Bovens.
Nezbývá než si povzdechnout: Jak je ten „zdravý selský rozum“ zrádný a jak ožehavé jsou výsledky jeho dedukcí! Není nad to, když nám někdo hezky jasně napíše, co si máme myslet a co máme dělat, abychom se podobných úvah vyvarovali. Stačí k tomu třeba papežská encyklika…

"Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 14 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Yodock (ota@tcx.cz) v Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 21:04:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejlépe by bylo neprovozovat sex vůbec. Sice bychom postupně vyhynuli, ale žádné embryo by nepřišlo o život.Boží vůlí je děti plodit, nikoliv bránit početí (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 21:34:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Boží vůlí pro naprostou většinu manželských párů je plodit spolu děti a nikoliv bránit početí dětí.
Současná demografická krize Česka i celé Evropy je toho znamením.

Psáno jest:
Genesis 1,28
A Bůh jim požehnal a řekl jim: "Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe."

Genesis 9,1
Bůh Noemu a jeho synům požehnal a řekl jim: "Ploďte a množte se a naplňte zemi."

Duchovní Pravoslavné církve Mgr. Libor Halík PhD.Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 05. leden 2007 @ 05:35:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím, Boží vůlí je děti plodit, nikoliv bránit početí. Tak s chutí do toho pane Halíku. Nikdo Vám nebrání pracovat non-stop. Ať nezabijete ani jedno své embryo.K VZNIKU NOVÉHO ČLOVĚKA-EMBRYA DOCHÁZÍ POUZE BĚHEM 1 DNE Z 28 DNÍ (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pátek, 05. leden 2007 @ 07:11:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
POUZE BĚHEM 4 DNÍ Z 28 DNÍ JE ŽENA PLODNÁ, AVŠAK K OPLODNĚNÍ VAJÍČKA (K VZNIKU NOVÉHO ČLOVĚKA-EMBRYA) DOCHÁZÍ POUZE BĚHEM 1 DNE Z 28 DNÍ CYKLU, TAKŽE JE LEŽ, ŽE S POŽEHNÁNÍM KATOLICKÉ CÍRKVE HYNOU MILIONY EMBRYÍ


Viz:
BĚHEM OVULACE SE Z VAJEČNÍKU (JEDNOU Z PRAVÉHO, PODRUHÉ Z LEVÉHO) UVOLNÍ JEDNO VAJÍČKO (MŮŽE I VÍCE), KTERÉ JE PAK ZHRUBA 24 HODIN VE VEJCOVODU PŘIPRAVENÉ K OPLODNĚNÍ. Kdy přesně dochází k ovulaci může být také u každé ženy mírně rozdílné, ale je to přibližně polovina menstruačního cyklu.
Pro zjištění přesného termínu ovulace je možno použít několik způsobů. Uvedené možnosti jsou proveditelné v domácích podmínkách bez pomoci lékaře.
Výpočet podle menstruace
Pokud máte pravidelný menstruační cyklus, můžete zkusit přibližný termín ovulace vypočítat. Je nutno zaznamenávat pravidelně menstruační krvácení a pokud přesně stanovíte datum prvního dne příští menstruace a odečtete 12-16 dní, pravděpodobně u Vás v té době dojde k ovulaci. http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2006021602


Plodné období
Okamžik, kdy dojde k ovulaci není jediná chvíle, kdy můžete otěhotnět. Doba, kdy k tomu může dojít se nazývá plodné dny (plodné období) a počítá se tři dny před termínem ovulace (protože spermie v těle přežijí asi tři dny) a JEDEN DEN PO TERMÍNU OVULACE (PROTOŽE TAK DLOUHO JE SCHOPNO PŘEŽÍT NEOPLODNĚNÉ VAJÍČKO.
http://www.rodice.cz/clanky/snazilky/ovulace.html


Oplození vajíčka
Do klenby poševní je při ejakulaci dopraveno průměrně 2-6ml ejakulátu, který obsahuje i přes 600 miliónů spermií. K oplození vajíčka je nutná pouze jedna spermie; přesto musí ejakulát obsahovat alespoň nad 20 miliónů spermií na 1 ml ejakulátu, jinak je pravděpodobnost oplození vajíčka velmi malá. Ejakulát reaguje zásaditě, což alespoň částečně kompenzuje kyselé prostředí, které je normálně ve vagině (a které negativně ovlivňuje). Spermie jsou pohyblivé buňky s bičíkem a svého cíle - vajíčka - musí dosáhnout samy. Nejčastějším místem oplození vajíčka je ampulární část vejcovodu. Ovšem je nutné si uvědomit, že VAJÍČKO LZE OPLODNIT POUZE DO 12 HODIN PO OVULACI. Spermie naopak jsou schopné v těle ženy přežít a vajíčko oplodnit zhruba po dva dny.
http://genetika.wz.cz/oplodneni_tehotenstvi.htm

Odpověděl:
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveRe: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 05. leden 2007 @ 08:35:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pane Halíku! Měl by jste se naučit pozorně číst
a seznámit se s odbornými, vědeckými studiemi. Nejlépe v uznávaných vědeckých časopisech. Vaše názory a prezentace jsou dobré jen těm kdo Vám věří.Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Lydka v Pátek, 05. leden 2007 @ 11:12:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dobrý den, nesouhlasím s Vaším tvrzením, že dochází ke smrti embrya při používání neplodných dnů. Během neplodných dnů nedochází k oplodnění. K oplodnění může dojít pouze v PLODNÝCH dnech. Nejsem lékař, ale jako žena se o tyto věci dost zajímám. Proto prosím mi pošlete odkaz, odkud jste čerpal Váš článek. Děkuji. Zdraví LydkaStránka vygenerována za: 0.18 sekundy