Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blažej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16320, komentáře < 7 dní: 573, komentářů celkem: 408441, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 321 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110976285
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya?
Vloženo Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 17:24:52 CET Vložil: Standa

Zamyšlení             S požehnáním katolické             Luc Bovens z London School of církve hynou miliony embryí     Economics and Political Science ______________________________________________________________________                                                 Pohlavní zdrženlivost v „plodných dnech“ sice zabrání početí, ale nezabrání „smrti embrya“. Při pravidelném pohlavním cyklu je považováno období mezi 10. a 17. dnem za „plodné dny“.

Právě v tomto období může dojít s nejvyšší pravděpodobností k početí. Katolická církev doporučuje ke kontrole porodnosti využít právě tohoto fenoménu. Při pohlavní zdrženlivosti během „plodných dní“ jde vše „přirozenou cestou“ a nedochází tu k „zabíjení vzniklých embryí“, tak jako při hormonální antikoncepci a dalších metodách kontrolovaného rodičovství.
Luc Bovens z London School of Economics and Political Science publikoval v Journal of Medical Ethics studii, v které obrací logiku „plodných dní“ na hlavu. Tvrdí, že metoda funguje nikoli proto, že by nedocházelo k oplození vajíčka spermií, ale proto, že vajíčka oplozená mimo „plodné dny“ mají sníženou životaschopnost a hynou. Bovens udává, že tak hynou dvě ze tří vzniklých embryí. Bovens cituje odpůrce antikoncepce, kteří viní hormonální antikoncepci z každoročních desetitisíců „vražd“ embryí. Metoda „plodných dní“ na svědomí miliony embryí, kontruje Bovens.
Nezbývá než si povzdechnout: Jak je ten „zdravý selský rozum“ zrádný a jak ožehavé jsou výsledky jeho dedukcí! Není nad to, když nám někdo hezky jasně napíše, co si máme myslet a co máme dělat, abychom se podobných úvah vyvarovali. Stačí k tomu třeba papežská encyklika…

"Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 14 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Yodock (ota@tcx.cz) v Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 22:04:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejlépe by bylo neprovozovat sex vůbec. Sice bychom postupně vyhynuli, ale žádné embryo by nepřišlo o život.Boží vůlí je děti plodit, nikoliv bránit početí (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Čtvrtek, 04. leden 2007 @ 22:34:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Boží vůlí pro naprostou většinu manželských párů je plodit spolu děti a nikoliv bránit početí dětí.
Současná demografická krize Česka i celé Evropy je toho znamením.

Psáno jest:
Genesis 1,28
A Bůh jim požehnal a řekl jim: "Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe."

Genesis 9,1
Bůh Noemu a jeho synům požehnal a řekl jim: "Ploďte a množte se a naplňte zemi."

Duchovní Pravoslavné církve Mgr. Libor Halík PhD.Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 05. leden 2007 @ 06:35:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím, Boží vůlí je děti plodit, nikoliv bránit početí. Tak s chutí do toho pane Halíku. Nikdo Vám nebrání pracovat non-stop. Ať nezabijete ani jedno své embryo.K VZNIKU NOVÉHO ČLOVĚKA-EMBRYA DOCHÁZÍ POUZE BĚHEM 1 DNE Z 28 DNÍ (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pátek, 05. leden 2007 @ 08:11:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
POUZE BĚHEM 4 DNÍ Z 28 DNÍ JE ŽENA PLODNÁ, AVŠAK K OPLODNĚNÍ VAJÍČKA (K VZNIKU NOVÉHO ČLOVĚKA-EMBRYA) DOCHÁZÍ POUZE BĚHEM 1 DNE Z 28 DNÍ CYKLU, TAKŽE JE LEŽ, ŽE S POŽEHNÁNÍM KATOLICKÉ CÍRKVE HYNOU MILIONY EMBRYÍ


Viz:
BĚHEM OVULACE SE Z VAJEČNÍKU (JEDNOU Z PRAVÉHO, PODRUHÉ Z LEVÉHO) UVOLNÍ JEDNO VAJÍČKO (MŮŽE I VÍCE), KTERÉ JE PAK ZHRUBA 24 HODIN VE VEJCOVODU PŘIPRAVENÉ K OPLODNĚNÍ. Kdy přesně dochází k ovulaci může být také u každé ženy mírně rozdílné, ale je to přibližně polovina menstruačního cyklu.
Pro zjištění přesného termínu ovulace je možno použít několik způsobů. Uvedené možnosti jsou proveditelné v domácích podmínkách bez pomoci lékaře.
Výpočet podle menstruace
Pokud máte pravidelný menstruační cyklus, můžete zkusit přibližný termín ovulace vypočítat. Je nutno zaznamenávat pravidelně menstruační krvácení a pokud přesně stanovíte datum prvního dne příští menstruace a odečtete 12-16 dní, pravděpodobně u Vás v té době dojde k ovulaci. http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cisloclanku=2006021602


Plodné období
Okamžik, kdy dojde k ovulaci není jediná chvíle, kdy můžete otěhotnět. Doba, kdy k tomu může dojít se nazývá plodné dny (plodné období) a počítá se tři dny před termínem ovulace (protože spermie v těle přežijí asi tři dny) a JEDEN DEN PO TERMÍNU OVULACE (PROTOŽE TAK DLOUHO JE SCHOPNO PŘEŽÍT NEOPLODNĚNÉ VAJÍČKO.
http://www.rodice.cz/clanky/snazilky/ovulace.html


Oplození vajíčka
Do klenby poševní je při ejakulaci dopraveno průměrně 2-6ml ejakulátu, který obsahuje i přes 600 miliónů spermií. K oplození vajíčka je nutná pouze jedna spermie; přesto musí ejakulát obsahovat alespoň nad 20 miliónů spermií na 1 ml ejakulátu, jinak je pravděpodobnost oplození vajíčka velmi malá. Ejakulát reaguje zásaditě, což alespoň částečně kompenzuje kyselé prostředí, které je normálně ve vagině (a které negativně ovlivňuje). Spermie jsou pohyblivé buňky s bičíkem a svého cíle - vajíčka - musí dosáhnout samy. Nejčastějším místem oplození vajíčka je ampulární část vejcovodu. Ovšem je nutné si uvědomit, že VAJÍČKO LZE OPLODNIT POUZE DO 12 HODIN PO OVULACI. Spermie naopak jsou schopné v těle ženy přežít a vajíčko oplodnit zhruba po dva dny.
http://genetika.wz.cz/oplodneni_tehotenstvi.htm

Odpověděl:
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveRe: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Pátek, 05. leden 2007 @ 09:35:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pane Halíku! Měl by jste se naučit pozorně číst
a seznámit se s odbornými, vědeckými studiemi. Nejlépe v uznávaných vědeckých časopisech. Vaše názory a prezentace jsou dobré jen těm kdo Vám věří.Re: Je pravda, že metoda „neplodných dnů“ zabíjí lidská embrya? (Skóre: 1)
Vložil: Lydka v Pátek, 05. leden 2007 @ 12:12:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dobrý den, nesouhlasím s Vaším tvrzením, že dochází ke smrti embrya při používání neplodných dnů. Během neplodných dnů nedochází k oplodnění. K oplodnění může dojít pouze v PLODNÝCH dnech. Nejsem lékař, ale jako žena se o tyto věci dost zajímám. Proto prosím mi pošlete odkaz, odkud jste čerpal Váš článek. Děkuji. Zdraví LydkaStránka vygenerována za: 0.17 sekundy