Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blažej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16320, komentáře < 7 dní: 565, komentářů celkem: 408433, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 206 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

Myslivec
brusle7
Willy
gregorios777
Danny42
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110975653
přístupů od 17. 10. 2001

Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu?
Vloženo Pondělí, 23. říjen 2006 @ 18:22:08 CEST Vložil: Standa

Služba bližním   Se zájmem si přečetl dřívější články jednoho nejmenovaného kritika a odpůrce homeopatie, který svými řádně nedoloženými názory o okultním a ďábelském pozadí homeopatie, podle mého názoru účelově, bez kvalitních, odborných a vědeckých faktů, předkládá širokému spektru veřejnosti své zcela nedostatečné a velmi povrchní závěry. Zajímalo by mě, zda byly jeho tzv. odborné práce  o okultním pozadí homeopatie, také zveřejněny v uznávaných vědeckých, světových časopisech. Obhájil by tento aktivní kritik i v dnešních dnech, na stránkách GS, kvalifikovaně a odborně své negativní názory k homeopatii? Neměl by se tento bývalý člen Českomoravské homeopatické společnosti, ze slušnosti všem homeopatům omluvit a své hodnocení zrevidovat? Předkládám zde jeden starší, zajímavý článek, který jsem nikde v článcích odpůrců homeopatie neviděl. Ptám se. Proč asi? ______________________________________________________________________________

Homeopatie, my a svět Diskuse okolo homeopatie trvají v našem státě již několik let. V dobách komunistického režimu to bylo s homeopatií jednoduché. Prostě neexistovala, protože se nevešla do hrubě materialistického pojetí medicíny, jak ji chápali političtí představitelé. Po r. 1989 se zdálo, že se blýská na lepší časy. Připomínala se celostní medicína, která je v mnoha zemích zcela samozřejmostí, začal se vyzdvihovat individuální přístup k nemocným. Nakonec se však nyní zdá, že homeopatie je opět postupně některými odborníky vytěsňována jako metoda non lege artis (tedy jako metoda tzv. nevědecká). A moje otázka zní: vracíme se zpět ke komunismu? Přichází opět období zákazů a příkazů? Budeme přehlížet fakta? Homeopatie se používá na celém světě, v Evropě, Indii i na americkém kontinentu. V květnu 2002 publikovala WHO zprávu o tradiční medicíně na léta 2002-2005. WHO (Světová zdravotnická organizace) se domnívá, že tato první globální strategie v alternativní a tradiční medicíně vytvoří rámec politiky v jednotlivých státech takový, aby byly uvedené metody dostupné celé populaci. Termín tradiční medicína (TM) se používá, pokud hovoříme o Africe, Latinské Americe a jihovýchodní Asii. Termín komplementární či alternativní medicína (CAM) používáme v souvislosti s Evropou, Severní Amerikou a Austrálií. Právě mezi komplementární metody počítá WHO i homeopatii. Strategie WHO chce využitím CAM pomoci všem zemím: 1. podpořit terapeutické použití na straně poskytovatelů i konzumentů TM/CAM 2. zajistit dostupnost jak ceny, tak sítě TM/CAM 3. vytvořit solidní základ pro bezpečnost, účinnost a kvalitu Od r. 1991 funguje v ČR Homeopatická společnost, která byla od tohoto roku členem České lékařské společnosti JEP. V roce 1996 byla vyloučena z lékařské společnosti JEP. Proto lékaři z Homeopatické společnosti záležitost předali tento fakt k soudu pro liská práva ve Štrasburku (European Court of Human Rigts Strasbourg). Tento soud rozhodl v listopadu 2002 (pod č. j. 47273/99), že čeští lékaři byli v právu a že se jim má dostat veřejné omluvy. Homeopatie, která je běžně praktikována v zemích EU jistě najde opět svá práva i v naší zemi.Také ČR bude součástí Evropského společenství. MUDr. Pavel Běleš ______________________________________________________________________________ Pro zájemce o homeopatii předkládám stránku, kde jsou uvedeny zajímavé knihy Ing. Jiřího Janči CSc - http://www.jasminka.cz/kniha/jiri-janca-prakticka-homeopatie.html

"Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kontrolní otázky! (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Úterý, 24. říjen 2006 @ 12:11:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdo je asi tím nejmenovaným kritikem a odpůrcem homeopatie? Berkine, Jakobin a Abišaji kdepak jste?Re: Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu? (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Středa, 25. říjen 2006 @ 19:39:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Homeopatie je světově používaná ( uznávaná) metoda, ale já zatím nevím jak vlastně funguje. Prosím autora příspěvku, aby šel ke kořenu věci a vysvětlil její princip. Nechci omáčku, chci stručný fundovaný výklad o podstatě léčbyRe: Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu? (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Sobota, 28. říjen 2006 @ 22:43:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak známo, nejsem homeopat, ale maličko jsem se o to zajímal. Nedomnívám se, že jde o okultní či podobné praktiky. Ovšem také se nedomnívám, že homeopatie má solidní vědecké základy. Pokud vím, žádné biochemické vysvětlení této metody nebylo zatím úspěšné. To ovšem neznamená, že homeopatie nefunguje, nebo že jsou homeopaté šarlatáni. Dovedu si představit způsob, jak a proč by to MOHLO fungovat. A ono to také mnohdy úspěšně funguje. Pokud má homeopatický lék menší ředění (tj. takové, že tam aspoň nějaké účinné molekuly jsou), může být účinek stejný jako u jiných léků - možná v některém případě i účinnější. Pokud je ovšem ředění tak vysoké, že tam pravděpodobně žádná molekula zmiňované látky není, pak současná věda nemá žádné vysvětlení, proč by to mělo být účinné. V tom případě je podle mě jediné vysvětlení: Pacient se uzdravil sám a v uzdravení mu pomohla víra, že tento lék mu pomůže.Re: Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Neděle, 29. říjen 2006 @ 23:51:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud vím, tak učinné látky je v aplikovaném roztoku jedna nebo žádná molekula. Závěr pak může být asi takový: buď to nefunguje, nebo to funguje v případě, kdy pacient o údajném účinku léku ví a věří mu. Pak je to uzdravení vírou.
A zbývá jedna možnost a tou je, že lék má účinek i bez znalosti a víry pacienta. Pak si neumím představit jiné vysvětlení, než že se zde jedná o působení mimo oblast hmoty, tedy o působení duchovní. Podle určitých pokusů by se mohlo jevit, že i tato možnost někdy nastává, resp. funguje, a pak je na místě, nazvat to působením okultním.Re: Jsou homeopaté nástrojem nevědeckosti a okultismu? (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Úterý, 31. říjen 2006 @ 07:23:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle mého zatímního pátrání o kořenech homeopatie jsem zjistil, že HOMEOPATIE je
pojem který se skládá ze dvou řeckých slov – „ homoion“ ( podobný) a „ pathos“ ( nemoc) nebo „ pathein „ ( trpět) Jinými slovy „podobná nemoc“ nebo také „ léčení trpícího pravidlem podobnosti „ . Pomocí látek, které ve zdravém jedinci vyvolávají určité chorobné příznaky a poruchy funkcí organismu, je možné při jejich větším zředění léčit nemoci, které se projevují podobnými nebo překrývajícími se znaky .

Výše uvedené „ pravidlo podobnosti “ ( latinsky pravidlo = simile ) v podstatě říká : „ Podobné je léčeno prostřednictvím podobného“ přišel lékař Dr.Samuel Hahnemann ( 1755-1843) . Byl přítelem Mesmera, zakladatele magnetismu jakožto jedné z okultních metod léčby . Byl svobodným zednářem. Do řádu vstoupil v svých 22 letech.. Označoval Ježíšovo spásné působení za mýtus ( bajku) a pověru. Konfucia ( zakladatele taoismu) stavěl na roveň Krista takže o nějakém křesťanství u něj nemůže být řeč.

Napsal dílo „Organon racionální léčby“ které kultovní záležitost pro celé generace homeopatických lékařů
Hahnemann opakovaně prohlašoval, že homeopatie je "božská" metoda a označoval ji za "spásnou pravdu" ( str. 9). Napsal, že ten, kdo ji používá, "přímo navazuje na božství, na stvořitele světa" ( str. 10). Homeopatii mu prý zjevil samotný bůh, kterého nazýval "Velkým duchem, kterého uctívají všichni obyvatelé všech slunečních systémů". (Rýc M., Boehm S., Úvod do homeopatie, Vodnář, Praha 1991) "Bylo načase, aby moudrý a dobrotivý stvořitel a udržovatel člověka učinil přítrž těmto hanebnostem (míněna praxe klasické medicíny) u vyjevil léčitelské umění, které je opakem již zmíněného.... Byl nejvyšší čas, aby dobrotivý stvořitel dal objevit homeopatii," napsal dále (Organon str. 49-50). Dá se říci, že metoda mu byla zjevena okultním pozadím.

„Princip podobnosti „ byl uváděn a používán ve spisech všech medicínských kultur od Tibetu, Číny ( 10 stol. před Kr.) , Arábie až po Hippokrata ( v 5 stol. př.n.l. ) a Paracelsa ( v 16 stol.) . Hahnemann tento léčivý princip v podstatě znovuobjevil.

Při pokusu sám na sobě zjistil, že peruánská kůra chininovníku, o které se vědělo, že léčí bahenní horečku, tuto horečku u zdravého vyvolává. Tento experiment z r. 1790 se považuje za zrod homeopatie.Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy