Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Matěj.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 292, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 85 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137311
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Shnilé ovoce falešného učení
Vloženo Pondělí, 14. srpen 2006 @ 11:54:45 CEST Vložil: Standa

Zlatá perla Navrhuji článek "Shnilé ovoce falešného učení" na ocenění Zlatá perla GS. Článek podle mého názoru ukazuje a prokazatelně dokazuje pravou tvář církve, která je obrazem ženy jedoucí na šelmě. http://www.granosalis.cz/article.php?sid=5407  

"Shnilé ovoce falešného učení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Shnilé ovoce falešného učení (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Středa, 16. srpen 2006 @ 09:50:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Tento článek má, ale podstatnou chybu, proto mám několik otazek, co dělali Němečtí protestanté za Hitlera, že by byli všichni v německu v téměř neexistujícím odboji? Jaká měli jejich biskupové protinacistická kázání, třeba proti euthanasii apod.? Protestanté nenosili nacistické uniformy? Protestantští biskupové, knězí, pastoři...nezvedali k hajlování svoji packu? Víte o tom, že 12 tisíc katolických kněží bylo v koncentračních táborech?

Tohleto rozdávání si "ocenění" je cítít minulostí, kterou jsme chtěli vycinkat klíčema.To: Miloslav; Kolebky nacismu - Mnichov a Viden (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Středa, 16. srpen 2006 @ 10:36:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Zdravim Miloslave,

Jasne, ucast jednotlivcu hlasicich se k protestantismu, na nacismu nelze vyloucit a jasne, ze se nasli katolici kterym se nacismus nelibil. I kdyz u nekterych vadil nacistum spise spise zidovsky puvod (Edit Steinova).

Presto je neprehlednutelne, ze dve kolebky nacismu -Viden a Mnichov jsou silne katolicke. Mimochodem sam Hitler byl Rakusan. Nacisticka vojska byla ve Vidni nadsene vitana a pripojeni Rakouska k Risi shvalili rakousti katolicti biskupove jednohlasne....

Inklinace rimsko-katolickych zemi ke klerofasismu viz Italie, Slovensko, Chorvatsko, Spanelsko a k antisemitismu (Polsko) je take tezko prehlednutelna. Nekteri Chorvate vrazdili ve jmenu katolicismu jeste nedavno - viz dobry katolik gen. Gotovina.

zdravi
reformovanyRe: Shnilé ovoce falešného učení (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Čtvrtek, 17. srpen 2006 @ 14:37:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Pomlouvat, tupit a špinit katolickou církev na to jsou někteří z vás kabrňáci to by vám šlo, ale přiznat si, že máte máslo na hlavě k vůli nacismu také a, že jedete na šelmě k vůli ne biblickému svěcení žen, antikoncepci, předmanželskému sexu, potratům, homosexualitě, či k vůli ne biblickému odmítání plození více jak dvou dětí to už ne. Takže příště až budete argumentovat pouze "skrze Zákon" tak si napřed zameťte před svým prahem.Když pomyslím na ovoce přepadá mě mnohdy smutek (Skóre: 1)
Vložil: rive v Čtvrtek, 17. srpen 2006 @ 15:33:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Asi trochu součastnosti

Pravoslavná církev patří mezi ty církve, které jsou hodně soustředěny na výchovu mladé generace a proto mě v televizi ( asi v pořadu Život víry –Křesťanský magazín) před několika měsíci rozesmutněl jeden dokument. Pořad se věnoval fungování zařízení pro děti provozovaný Pravoslavnou církvi. Opěvovaná tady byla výchova podle pravoslavných tradic.
Spontánnost a živější temperament u dětí byl usměrňován tvrdým pokáráním: "Když se budeš takto chovat vyroste z tebe zlý člověk a skončíš v pekle." „Rosteš pro peklo“. Proto teď musíš jít do kouta a odstát si trest, aby se na tebe Bůh nezlobil.
Výpovědi duchovního, který stál v čele toho zařízení byly shodné se zde prezentovanou osobní teologii pana PhD. Libora Halíka. (Teologie podle L.H.: „Strach z pekla je tou nejlepší brzdou hříchu“).
V duchu „účel světí prostředky„ jsou děti denně různým způsobem intenzívně utvrzovány v pravdě, že Bůh je Bohem trestajícím, že jsou hříchy větší a ještě větší a největší, včetně hrůzného popisu pekla.
(K nejčastějšímu „úspěšnému“ napomenutí patří:„Bůh se na tebe hodně zlobí“, takže já vychovatel se též teď na tebe zlobím a následuje trest – např. děti často stojí v koutě nebo si jdou pro tvrdé „mravnostní“pokárání k duchovnímu.)
Tak jak si nedokážeme představit, jak může fungovat vzájemná láska v manželství založena na strachu z pekla(viz jinde osobní prezentace PhD. Halíka L.) Tak samo si já osobně nedovedu představit, jak může s úspěchem fungovat výchova založena na strachu ze zkreslené představy o Bohu a na strachu z pekla. Dokumentem prezentovaný „úspěch“ (tj. poslušnost, poddajnost, bohabojnost dětí ve stáří asi do 12 let) je v tomto případě pouze zdánlivý. Má pochybnost se upevnila osobním sdělením těch malých dětí, která byla velmi nezvyklá pro dětský věk.
Dovedete si představit ovoce takové výchovy, takového způsobu vedení maličkých k Bohu.

Že se zřejmě s určitostí jedná o výchovu narušující duševní i duchovní vývoj, mě utvrdila rovněž několika měsíční prezentace falešného ovoce „Pravoslaví podle pana PhD. Libora Halíka.“
A to nejčastěji zaznívající Halíkovy prezentace o denním umocňování se ve strachu z pekla jako té nejosvědčenější záruky poslušnosti Bohu . Jeho vedení lidu ve „světle“: Dívejte se na hříchy světa, „velmi detailně“ a prosím všimněte si všech perverznosti, které se ve světe dějí, aby jste neměli čas se podívat ve světle Božího slova na sebe a zjistit, že vaše láska takovým způsobem již zcela vychladla.
Vždycky je naděje, neboť různé to bývá s výchovou dětí, co si musí všechno děti prožít, ale pro ty, kdo přijmou Boží milost – UVĚŘÍ V BOŽÍ LÁSKU je tu naděje zakusit odpuštění hříchu, zakusit naději Boží síly s jejíž pomoci dokážu třeba i odpustit rodičům tvrdou výchovu a odpuštěním druhému tak vlastně pomoci své vlastní zatvrzelosti a zahořklosti. Mnohdy je pro takto tvrdě vychované děti velmi těžké přijat fakt, že Bůh mě tak miloval, že obětoval svého Syna, abych mohl být uchráněn věčnému trestu.
Je tady naděje, když necháme ve svém srdci působit Ducha sv., aby nás vedl, vychovával ( někdy třeba i tvrdě), učil, dával moudrost, že s Jeho pomocí se naše hříšná přirozenost začne měnit a nám bude bez strašení peklem jasná skutečnost, že když děláme věci, které se Bohu nelíbí, je to hřích.
Vedení Duchem svatým denně prožíváme svou nicotu, neschopnost vítězit nad hříchem, s naději v Ježíšovo odpuštění, s novým odhodláním jít dál a nezarmucovat Boha svou neláskou a vědomým hříchem.


rive

Optimisticky doufám, že ne všichni v tom zařízení pro děti utvrzovali děti ve strachu z Boha a pekla, že můj obraz o této instituci může být dokumentem zkreslený, ale i kdyby byla jen polovina pravdou, tak je to hodně smutné.
Uznávám své předsudky vůči pravoslaví, které jsem získala prezentaci jejich duchovního zde na Granu.
Je mi v čem uvíznul Seraphim.Re: Shnilé ovoce falešného učení (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Sobota, 19. srpen 2006 @ 02:10:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
PODROBNĚ A V KONTEXTU

http://www.christnet.cz/diskuse/prispevek.asp?zobraz=153986Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy