Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Martina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 13, článků celkem: 16716, komentáře < 7 dní: 825, komentářů celkem: 435110, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 354 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Tolstoj
gregorios777
Nekdo

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119402725
přístupů od 17. 10. 2001

Podobenství: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost
Vloženo Čtvrtek, 06. červenec 2006 @ 14:52:43 CEST Vložil: Bolek

Svědectví poslal Serafim

Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost Roku 1751 se John Wesley oženil s paní Vazeilleovou. Zdá se, že tento krok udělal proto, že mu někdejší důvody pro svatbu stále ještě připadaly jako platné a protože mu to doporučovali dva jeho přátelé, Blackwell a Perronet. Když si bral paní Vazeilleovou, byl to krok důvěry, jednak proto, že o ní mluvili pěkně, jednak proto, že Charles (jeho vlastní bratr) ji už dříve vychvaloval. Tato volba však byly katastrofou. Manželka dělala všechno, co bylo v jejích silách, aby mu z života udělala peklo. On se k ní choval s jedinečnou něžností a humorem, dokonce i když ho vláčela za vlasy pokojem.

Opustila ho, pokud jsem přesně informován - po 2 letech. Děti spolu žádné neměli. John Wesley zůstal od té doby sám, čili v celibátu. Vysokoškolský profesor teologie, duchovní Anglikánské církve John Wesley kázal každodenně po celé Anglii více než dvakrát denně pod širým nebem. Do kostelů ho liberální teologové – kolegové většinou vůbec nepustili. Takto sloužil více než 50 let. Naposledy kázal 23.2.1791, zemřel 2.3.1791. Oživil a prohloubil křesťanskou víru tehdejších Angličanů. Tím zastavil oheň ateistického revolučního běsnění a vraždění, které ke konci jeho života propuklo v sousední Francii. Pokládám ho za protestantského svatého Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve


"Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko(a)atlas.cz) v Pátek, 07. červenec 2006 @ 03:52:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, taková osobnost chyběla ve Francii té doby.
A při nepodařených sňatcích si vzpomínám, že také Kalvín si vzal ženu na doporučení lidí, byla to vdova po kazateli a pokud měl pravdu literát Stefan Zweig, byla to volba nejasná. Snad by se měla vybírat nevěsta podle osobního vztahu, ne podle řečí.
Jednota Bratrská měla kazatele svobodné, ale když on si myslel, že ´ by mu bylo lépe v manželství ´ , svěřit to sboru, starší se modlili a když usoudili, že je to pravda, dostal souhlas a resp. mu vybrali vhodnou ženu. Nebo dostal čas na ´ hledání nevěsty´ .
MiroRe: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Pátek, 07. červenec 2006 @ 08:33:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obdivuhodný příběh našeho bratra, zvlášť ta jeho manželka... xantypa jedna..., myslím a věřím, že mu to všechno Pán Bůh mnohonásobně vynahradí při vzkříšení.

KarelsRe: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Pátek, 07. červenec 2006 @ 11:46:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Take si myslim, ze sluzebnici jako John Wesley chybeli ve Francii, zvlaste po vyvrazdeni Hugenotu rimskymi katoliky. Francie se tak vzdalovala od Boha az tam doslo k te hrozne revoluci. Naopak v anglosaskych zemich se krestanstvi dale sirilo.

Sekularnost Francie muze byt jednim z duvodu proc je tato zeme tak nesnasenliva k USA, kde je mnohem vice krestanu, kteri berou vazne Bibli nez v Evrope. Ale zda se, ze Francie sekularni dlouho nezustane. Nelibilo se ji krestanstvi a tak to vypada, ze bude mit islam.


RRe: Západní Evropa a my s ní budeme mít brzy islám (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Pátek, 07. červenec 2006 @ 16:44:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Bratr Reformovaný
konečně napsal:
"Zda se, ze Francie sekularni dlouho nezustane. Nelibilo se ji krestanstvi a tak to vypada, ze bude mit islam."

Odpovídám:
Nejen Francie, ale celá západní Evropa bude mít islám a my ve východní Evropě pokud budeme součástí federálního státu s názvem Evropská unie, tak budeme mít islám též.

Viz, co sdělil politicky povolanější než já, Benjamin Kuras:
Evropský islám, či islámská Evropa?

Jestli si ještě děláte starosti, zda bude, či nebude ten obávaný střet civilizací, uklidněte se. Nebude. Už je za námi a Evropa jej prohrála. Teď už probíhá jen její islámská okupace. S podporou všech evropských politických, akademických a mediálních institucí. Podle modelu, který v roce 1974 vysvětlil alžírský prezident Boumedienne takto:

„Brzy prorazíme do severní polokoule. Budeme ji dobývat tak, že vaše území zalidníme našimi dětmi. Ovládneme ji dělohami našich žen.“

Dohodnutá okupace

Okupace probíhá podle dohod, které šéfové západoevropských vlád podepsali s Arabskou ligou po ropné krizi v roce 1973, výměnou za nepřerušené ropné dodávky a otevření arabských trhů evropskému obchodu a investicím. Zavázali se mimo jiné, že podpoří Palestince proti Izraeli, budou sponzorovat příznivou propagaci islámu a otevřou Evropu početné imigraci muslimů neomezeně praktikujících islámské tradice a kulturu v přívětivém prostředí „multikulturalismu“. Podrobnosti všech těchto dohod zveřejnila ve Švýcarsku žijící britská historička egyptského původu Bat Y’Or v knize Eurabia, z níž jsou k nalezení výňatky na internetu.

Ani jednu z dohod politici nekonzultovali se svými parlamenty, tím méně občany. Od těch se očekávala neomezená tolerance, vstřícnost a zájem o mírumilovný islám. Každý projev znepokojení nad tempem imigrace nebo nad problémy, které z něj vznikají, byl označen za rasismus, xenofobii a islamofobii. V roce 2006 je islámská okupace číselně sice velmi nepřehledná, ale odhaduje se přibližně takto: Francie oficiálně 10, neoficiálně možná 15 procent populace. Holandsko oficiálně 8, neoficiálně možná 12 procent. Německo oficiálně 7, neoficiálně přes 10 procent. Dánsko asi 5 procent. Británie oficiálně 4 procenta, neoficiálně nemá přibližnou představu ani ministr vnitra. Itálie oficiálně procenta 3, ale spíš dvojnásobek. Evropská unie jako celek odhaduje 25 milionů muslimských občanů, ale přítomnost muslimských imigrantů neregistrovaných nebo nelegálních by tento počet možná zdvojnásobila. Každý rok přichází nejméně půl milionu, ale spíš až milion.

Nejčastějším jménem nových mužských novorozeňat ve Francii, Holandsku a Británii je Mohamed. Z britských dětí narozených v roce 2005 je 40 procent muslimských. Porodnost průměrné evropské muslimské rodiny je 6, evropské 1,5.

Už jen porodností tedy Evropanů rok od roku pár set tisíc ubývá, muslimů pár milionů přibývá. Okupaci Evropské unie dovrší do deseti let příchod 80 milionů Turků, jimiž se islámská populace Evropy přehoupne přes polovinu obyvatel a poroste vysokou porodností dál. Evropské děti narozené za deset let už budou islám pokládat za evropskou samozřejmost a nepřijde jim na něm nic cizího.

Usekávání rukou, trest smrti za jinou víru...

Jediná otázka, kterou ještě zbývá zodpovědět, je ta, kterou vyslovil předseda umírněné organizace německých muslimů Bassam Tibi:

„Bude islám, který je předurčen ovládnout Evropu, islám evropský, nebo šaría?“

Jak by mohl vypadat islám evropský, nikdo netuší. Šaría je islámský absolutismus íránského, afghánského nebo saúdského stylu s upřením rovných občanských práv jinověrcům a ženám, s usekáváním rukou za krádež, popravováním znásilněných žen a homosexuálů, trestem smrti za přestup na jinou víru a se zákazem prakticky všeho politického a kulturního projevu, který Evropané dnes pokládají za samozřejmý. (O vepřo knedlo zelo s pivkem nemluvě.)

Slovy mnoha dalších umírněných muslimů:

„Buď se islám v Evropě poevropští, nebo se Evropa poislámští.“

Nezdají se vám najednou všechny ostatní evropské problémy žabomyší?
http://www.euportal.cz/Re: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Pátek, 07. červenec 2006 @ 17:30:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím,

já bych šel ještě dál, když diskutuji s něvěřícími tak jim říkám, když se vám nelíbí islám, tak, co vám brání přijmout křesťanství.

Možná přijde doba, kdy pro atheisty bude nutnost vybrat si mezi křesťnstvím a islámem - protože zůstat atheistou bude nevýhodné - ale to je opravdu odvážná myšlenka...

KarelsRe: Zakladatel metodistů, celibátní protestant John Wesley a jeho trpělivost (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pátek, 07. červenec 2006 @ 18:32:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že to už tu jednou bylo.

Jsem zvědav, jak ty dělohy zajistí, aby to, co z nich vypadne a pak vyroste, byli muslimové.

"Posledně" to byli křesťané, kdo se bláhově domníval, že děti křesťanů jsou křesťané. Zdá se, že dnešní mladí muslimové z této iluze ještě nevyrostli. Však on jim život ukáže.

Olin
Re: V Evropě zamlada hřešící muslimové se časem stávají teroristickými vůdci (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Pátek, 07. červenec 2006 @ 20:22:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Karels
psal:
máš pravdu, brácha byl ve Francii a referoval mi, že mladí muslimové jsou tak akorát drzí spratkové, který o islámu moc neví...

Odpovídám:
Avšak právě z těchto hřešících spratků se stávají sebevražední teroristé. Podle islámu se lze totiž vyhnout Peklu jen 2 způsoby. Buď celoživotním spravedlivým životem (mimo jiné nesmilnit, necizoložit, nekrást, nepít alkohol, nejíst vepřové maso atd.), nebo mučednickou smrtí (může být i sebevražedná, pokud je bojem proti nemuslimům či nepravověrným muslimům). Jen skrze mučednictví v boji (i sebevražedném) může Bůh podle islámských představ všechny hříchy odpustit. Proto, pokud se trochu zajímáte o životopisy vůdčích muslimských teroristů zjistíte, že zamlada v Evropě a USA hýřili s prostitutkami, opíjeli se atd. Takže žádný důvod k pohodlnému optimismu nemáme. Čím více evropských muslimů bude zamlada porušovat islámskou představu spravedlnosti, tím větší počet bude v budoucnu teroristů. Ateizmus a homosexualita je i hřešícím muslimům, na rozdíl od hřešících křesťanů, cizí.
Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStránka vygenerována za: 0.21 sekundy