Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 79 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137750
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Lze sloužit dvěma pánům?
Vloženo Středa, 07. červen 2006 @ 12:36:49 CEST Vložil: Standa

Svědectví Chtěl bych čtenáře a příznivce GS seznámit se zajímavými články, které jsou sice staršího data, ale lze zde objevit zajímavou skutečnost, která souvisí s Liborem Halíkem. Libor Halík je znám svým extrémním a agresivním postojem vůči lidem s jinou sexuální orientací a svéráznými, rozporuplnými postoji a názory vůči potratům doprovázenými hlučnými projevy, vyvolávajícími nepokojnou, neklidnou atmosféru. Názory a hodnocení na činnost tohoto kněze se různí.

Velmi zajímavou skutečností však zůstáva, že tento kněz je členem strany (ODS), která má s Bohem a jeho slovem pramálo společného. Rád bych proto Liboru Halíkovi připomněl verš Matouš 6:24 Žádný nemůže dvěma pánům sloužiti. Nebo zajisté jednoho nenáviděti bude, a druhého milovati, aneb jednoho přídržeti se bude, a druhým pohrdne. Nemůžte Bohu sloužiti i mamoně.
Doufám, že své členství v ODS Libor Halík vysvětlí a přesvědčí tím, čtenáře GS a své kolegy z Pravoslavné církve, že neslouží dvěma pánům.
___________________________________________________________________
Libor Halík
Další marný pokus, jak vystrnadit od brněnské porodnice na Obilním trhu militantního odpůrce potratů Libora Halíka, podnikla místní radnice. S vyhláškou o veřejném pořádku, která by zakázala hlučné projevy u nemocnic a sociálních zařízení, narazila u magistrátu. Píše o tom Mladá fronta Dnes. Ať mrzne nebo sněží, pravoslavný kněz a člen ODS Halík každé dopoledne hřímá před porodnicí proti potratům. Hlasitým přeříkáváním žalmů ruší rodičky i lékaře, kteří proti jeho produkcím marně sepisují petice. "Už nevím kudy kam," zoufá si starosta městské části Brno-střed Josef Kameníček. "Magistrát můj návrh postoupil k připomínkování ministerstvu vnitra a krajskému úřadu. Reakce byla taková, že vyhláška nemůže regulovat to, co ošetřuje zákon o přestupcích," říká Kameníček. Podle něj ale tento zákon umožňuje postihnout jen rušení nočního klidu. Jak uvádí Mladá fronta Dnes, boj institucí proti Halíkovým produkcím, které se datují od června roku 2003, má už hezkých pár dějství. Představitelé radnice městské části chtěli kněze "dostat" na porušování zákona o shromažďování, ale ten je zažaloval u krajského soudu a spor vyhrál. Dali mu pokutu za hlučnost, ale on se odvolal a uspěl. Někdo mu zlomil dřevěný kříž a on si nechal vyrobit bytelnější. "Od lidí už jsem vyslechl ledacos. Každý den se doma modlíme, aby mě Pánbůh ochránil, a on mi asi dává znamení, že dělám správnou věc. Kdyby mě tu nechtěl, asi by mě vyhnal třeba nemocí, ale já zatím nechytil ani chřipku," usmívá se sedmatřicetiletý absolvent prešovské univerzity, otec pěti dětí, který má za sebou i organizování dvaceti pochodů proti potratům. Další, tentokrát celonárodní chystá na duben do Prahy. Pavel Ventruba, šéf Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno už dříve upozornil, že Halík ruší novorozence, za jejichž práva přitom bojuje. O sobotách ho navíc doprovázejí další aktivisté, kteří používají megafon. Kněz přiznává, že mu povolání vynese zhruba deset tisíc čistého, a tak se početná rodina musí leckdy spolehnout na pomoc věřících. "Na mobil jsem si ale ušetřil. Mám ho pro svoji bezpečnost, abych mohl přivolat policii," jistí se pro případ, že by "božská" ochrana selhala, dodává Mladá fronta Dnes.
_________________________________________________________
Pravoslavný kněz bojuje proti potratům, ale rozděluje církev Pravoslavný kněz Libor Halík protestuje již řadu měsíců před budovou porodnice na Obilním trhu v Brně proti potratům. „Nezabiješ nenarozené dítě,“ nese nápis na transparentu ve tvaru kříže. Neradi ho vidí personál porodnice i mnohé maminky. Halík však způsobil určitý rozkol v pravoslavné církvi.
Brněnská pravoslavná obec se od jeho počínání distancuje, u olomouckobrněnského biskupa Simeona, nejvyššího představitele pravoslaví na Moravě, nachází Halík podporu. „Nedovedu si představit, jak se křesťan může distancovat od boje proti zabíjení nenarozených dětí,“ řekl v úterý Simeon Právu. Navštívil místo před porodnicí a shledal, že Halík nepřekáží v provozu tomuto zdravotnickému zařízení.
Starosta městské části Brno-střed Josef Kameníček (ODS) chtěl novelizovat městskou vyhlášku o veřejném pořádku - o zákaz hlučných projevů u nemocnic, ale ministerstvo vnitra mu vysvětlilo, že tyto věci řeší zákony. Kameníček se hodlá obrátit na metropolitu pravoslavné církve v Prešově. Právu citoval z dopisu od biskupa Simeona, jenž Kameníčkovi sděloval, že Halíkovi zakázal veřejné projevy proti potratům.
„Jenže vzápětí poslal Halík Simeonovi novinový článek lidoveckého poslance Jiřího Karase, jenž mne napadl, že protizákonně uzurpuji Halíkova práva. Na základě toho mu Simeon povolil další protesty,“ říká starosta Kameníček.
Halíka nedávno eparchiální rada zbavila farářování v Třebíči, nyní je asi dva týdny pomocným duchovním v Opavě.
„Mrzí mě, že Halík někomu překáží. Často ho někdo zbije. Má přátele, kteří ho chrání. On se nebije, nechá se zbít,“ dodává Simeon.
Halík žije v Brně, má šest dětí. Před časem vstoupil do ODS. „Po stranické linii nelze takovou věc řešit, kněz je názorově někde jinde,“ ujistil Kameníček, jenž je s Halíkem v jedné základní organizaci ODS na Brně-střed.


"Lze sloužit dvěma pánům?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 28 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko@atlas.cz) v Středa, 07. červen 2006 @ 14:43:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nevím, čemu se autor článku diví. Mohu být horolezcem a současně čtenářem písma. Mohu být v jakékoliv straně slušného typu (ne fašistické) a plnoprávným členem církve.
Rozpory jsou jen v omezeném počtu případů. nebyl jsem nikdy v KSČ proto, že se stavěli proti víře. nešel bych k zeleným, když chtějí zrušit zákon proti ´obchodu s bílým masem ´ (prodávání žen na prostituci) atd.
Ale ODS snad není proti náboženství.
V XVI. století se řešila ožehavá otázka vztahu ke světské moci a k Bohu, a církvi. Zavedla se myšlenka, že občan je členem dvou říší: ve sféře světské platí pro něho zákony a je členem své země, ve sféře duše patří do církve a k Bohu. To se nevylučuje.
Podle autora nesmí být křesťan členem nějaké strany? Proto je Sváťa Karásek nezávislý? (nebo proto, že chce?).
nechápu, pro by nějaký kněz (Halík) měl vysvětlovat členství ve straně, která je veřejná, nejde proti zákonům ani občanům (jako Klement Gottwald v parlamentu cca 1935 řekl, že buržoazii zakroutíme krkem).
Nebo to znamená ´pryč od světa´?
jak se potom splní slova ´buď vůle tvá jako v nebo tak i na zemi´ , když každý uteče od zodpovědnosti za osud země pryč do kouta na modlení? neměli bychom podpořit správné zákony? Neměli by být zde poslanci, kteří budou hlasovat za morálku a proti bezuzdnému násilí? Kdo zaleze do kouta modlit se, může působit pro Boží království jen po duchovní stránce (ovšem jsou tu netušené možnosti, protože mnoho věcí se děje na duchovní půdě).
Ale jak je psáno ´jak uvěří, jestliže nebudou slyšet?´. (jestli jim nebude hlásáno)
Jsem pro to, aby se křesťané angažovali ve své zemi pro správné věci.
Tu nejde o protesty Halíka, ale o činnost na veřejnosti vůbec. Vylezme na světlo se svými názory !Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Středa, 07. červen 2006 @ 15:16:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jestli pan doktor prezentuje svoje názory megafonem, navíc když se u nemocnic nesmí používat klaxon, tak je to přinejmenším velmi nešťastné.Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Středa, 07. červen 2006 @ 15:18:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chtěl bych jen na okraj připomenout, že i hlasy ODS prošel zákon o registrovaném partnerství. Prošel-li hlasy ODS, pak prošel i díky panu Halíkovi, který ale ve skutečnosti proti tomuto bojuje, čili činí svoji situaci takříkajíc nepřehlednou.

Jak se říká u nás v Brně: Serafíne, máš blato na hřišťu!Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Středa, 07. červen 2006 @ 15:19:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Snad už poslední komentář: podle ústavy Apoštolské církve nesmí být pastor sboru (čili farář) členem žádné politické strany. Jak je to jinde nevím.Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Středa, 07. červen 2006 @ 15:30:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vážený příteli mk! Věřící člověk má sloužit jen Bohu. Pokud chce sloužit více Pánům je to jeho svobodná vůle a rozhodnutí. Jeho volba je potom v přímém rozporu s Písmem.

Matouš 6:24 Žádný nemůže dvěma pánům sloužiti. Nebo zajisté jednoho nenáviděti bude, a druhého milovati, aneb jednoho přídržeti se bude, a druhým pohrdne. Nemůžte Bohu sloužiti i mamoně.
Lukáš 16:13 Nižádný služebník nemůž dvěma pánům sloužiti. Nebť zajisté jednoho nenáviděti bude, a druhého milovati, aneb jednoho přídržeti se bude, a druhým pohrdne. Nemůžte Bohu sloužiti a mamoně.
Jan 8:47 Kdo z Boha jest, slova Boží slyší; protož vy neslyšíte, že z Boha nejste.Sloužit dvěma pánům ... podle Bible (Skóre: 1)
Vložil: jarda2005 (jvag@centrum.cz) v Středa, 07. červen 2006 @ 16:54:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
K zamyšlení bych jen přidal pro ty co se do otce Libora pořád navážejí a vadí jim, že se veřejně modlí u porodnice v Brně:

Náman syrský:

2. Královská
5,1 Náman hejtman vojska krále Syrského, jsa muž veliký u pána svého, a osoba vzácná, skrze něho zajisté dal Hospodin vysvobození zemi Syrské, ten, pravím, muž tak udatný byl malomocný.

---- to jistě znáte dál sami ----

5,17 Potom Naamán řekl: "Tedy nic? Kéž je tvému služebníku dáno tolik prsti, kolik unese pár mezků, neboť tvůj služebník už nebude připravovat zápalné oběti ani obětní hody jiným bohům než Hospodinu.
5,18 Toliko v této věci ať Hospodin tvému služebníku odpustí: Když můj pán vstupuje do domu Rimónova, aby se tam klaněl, a opírá se o mou ruku, i já se v Rimónově domě budu sklánět, ať Hospodin tvému služebníku tuto věc odpustí!"
5,19 On mu řekl: "Jdi v pokoji."

---------------------------
Moje prosté chápání je takové - Náman sloužil věrně a dobře svému králi a stejně tak věrně a zbožně Hospodinu.

Otec Libor může být klidně členem ODS a přitom sloužit Bohu. Na rozdíl od jiných, on je ve své službě Bohu vidět.

Jinak mohu zcela souhlasit k tomu co napsal a píše Miro.

jarda
Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: cristiano v Středa, 07. červen 2006 @ 18:52:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://prokrestany.cz
Vážení bratři a sestry v Kristu,
mám smíšené pocity, když tu čtu takovýto článek a komentáře k tomuto. Každý má zaujmout svůj osobní názor a já to činím také. Sympatizuji s praxí kněze Halíka, že činí osvětu před nemocnicí v Brně, že činí protestní akce v rámci tohoto města. Sám osobně jsem jej míjel tváří v tvář a viděl, jak nesou ten kříž a vím, že vědí, co dělají. Číslo potratů nejen u nás je víc, než velké. Za toto systematické vyvražďování nečeká nic jiného než Boží hněv. Co se týče formy a intenzity protestů - je to rozporuplné. S tím megafonem u nemocnice, no nevím.. ale určitě v mírné formě by tam měl pan Halík zůstat.. činí třeba to, na co já bych neměl možná odvahu, čas a povolání. Myslím tím povolání Bohem. Ale každý, kdo takové povolání cítí, nemocnic je všude plno.. a těch, co dělají potraty také...
Co se týče jeho účasti ve straně, rád bych také znal opodstatnění, proč tam je, ale je to každého věc. Já osobně tíhnu k pravicovým stranám, než k levicovým a těm, které se přidají jen tam, kde je jim to výhodné..
Jen bych se přimlouval i za to, aby tato osvěta ohledně potratů byla spojena i s hlásáním evangelia, které stejně jako v katolicismu, tak i v pravoslaví, ostatně jako v každém náboženství chybí...

CristianoRe: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: signum v Čtvrtek, 08. červen 2006 @ 03:07:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud se pan Halík modlí k panu Topolánkovi, považoval bych to za "prohřešek" odpovídající názvu článku.
Pokud se někteří křesťané domnívají, že participace na světské moci či na správě věcí veřejných třeba i formou členství v politické straně je neslučitelná s křesťanstvím, pak by mne zajímalo PROČ a také, zda se to týká jen některých politických stran nebo prostě všech ?Re: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: OkoOko v Čtvrtek, 08. červen 2006 @ 09:28:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve dnech 9.-11. 6. se uskuteční v areálu na Zámostí již čtvrtý ročník stanové evangelizace OKO. Srdečně zveme k účasti všechny zájemce o dobré filmy, hudební skupiny, sportovní aktivity ale i o zamýšlení se nad významem rodiny ve smyslu té pozemské i té Boží. / skupiny Treťí den, Azussa Street.....
http://www.albrechtice.estranky.cz/stranka/okoRe: Lze sloužit dvěma pánům? (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Neděle, 11. červen 2006 @ 19:07:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Odpovím údajně evangelikálnímu Standovi a jeho propotratovým a prohomosexuálním stoupencům citátem evangelikálního spisovatele Johna Bunyana z knihy "Milost přehojná největšímu z hříšníků udělená":
Co tedy řeknu těm, kteří mne takto poplivali? Mám jim vyhrožovat? Mám jim domlouvat? Mám jim lichotit? Mám na ně naléhat, aby drželi jazyk na uzdě? Ne, nic z toho neučiním; nebýt toho, že tyto věci činí zralými pro zatracení své tvůrce a jejich pomahače, řekl bych jim: Jen tak dál! Neboť to jen rozmnoží mou slávu. Viz i Matoušovo evangelium 5,11-13:
11 Blaze vám, když vás budou tupit a pronásledovat a lživě mluvit proti vám všecko zlé kvůli mně.
12 Radujte se a jásejte, protože máte hojnou odměnu v nebesích; stejně pronásledovali i proroky, kteří byli před vámi.
13 Vy jste sůl země; jestliže však sůl pozbude chuti, čím bude osolena? K ničemu již není, než aby se vyhodila ven a lidé po ní šlapali.Stránka vygenerována za: 0.30 sekundy