Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 15441, komentáře < 7 dní: 542, komentářů celkem: 343232, adminů: 60, uživatelů: 4861  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 66 návštěvník(ů)
a 7 uživatel(ů) online:

timg
wollek
JirkaB
leonet
rosmano
cizinec
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ať se jdou homosexuálové zastøelit, hlásá americký baptistický pastor.
·Nepøelezeš
·Dobrá zpráva pro každého ètenáøe
·Odpovìï Pavla Steigera na recenzi Aleše France knihy „Svou slávu nikomu nedám“
·Problémy laického fundamentalismu I
·E. S. Williams: Fenomén nového kalvinismu
·Nesuïte, abyste nebyli souzeni
·O katech
·Reakce Pavla Coufala na dopis odcházejících baptistù z lovosického sboru
·Týraní baptisté ukonèili èlenství v BJB Lovosice

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
99078485
přístupů od 17. 10. 2001

Tvorba: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky
Vloženo Pátek, 12. květen 2006 @ 16:27:23 CEST Vložil: Bolek

Zajímavosti poslal Olda

Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky Na http://dan.drapal.org/ jsou velice zajímavé články Dana Drápala. Řada z nich vyšla i v tisku (např. MFDnes) a světe div se: v poslední době je skoro v každém čísle Evangelického týdeníku - Kostnické jiskry od něj článek. Skoro se mi zdá, že se stal dvorním dopisovatelem tohoto periodika. Chci se zeptat, jestli by se mohla na nějakou dobu dát na GS upoutávka na jeho stránku?

Jeho články mají hlavu a patu. Jdou k věci. A jsou psány tak, aby tomu mohl porozumět i pohan, což je u křesťanských pisatelů vzácnost. Když Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky, dobře udělal. S jeho teologickými dílky (zvláště dřívějšími) jsem měl problém, ale většinu z toho, co píše dnes, bych podepsal. Teď jsem se díval znovu na http://dan.drapal.org a zjistil jsem, že v ET-KJ jsou ještě jiné články, než má tam.


"Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky (Skóre: 1)
Vložil: jah v Pátek, 12. květen 2006 @ 18:52:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tady je pár dalších článků D. DrápalaProč si velmi vážím pana prezidenta Klause Podezření oprávněná a neoprávněná Islám a křesťanství – jak to vypadá doopravdy Mít za co umírat Méně liberalismu by Africe a Jižní Americe rozhodně nepomohlo Střet civilizací - bohužel ano Nepřipravená Evropa Homosexualita: Jak to vlastně s těmi předsudky je? Chudáci muslimové? Západní civilizace – sami proti sobě Ano, pane Crho, jste zřejmě rasistou. Všichni však rasisty nejsme Raději v odposleších pokračovat Volby se neúprosně blíží Předvolební zápisník pravicového křesťana Předvolební zápisník II. – O úkolech státu Předvolební zápisník 3 – o soukromém vlastnictví Soukromé vlastnictví je naprosto klíčové pro zdravý duchovní život Hamas zvítězil Snad to Britové číst nebudou Pouliční bitky ve Francii a my Blbá nálada Západní civilizace Další klišé o terorismu Poučení z londýnských útoků? Zakázat komunisty? Válka či mír s islámem? Ohlédnutí za Špidlou Prokleté soudy Tři domy Boj o potraty       Neekonomické faktory v politice Morální aspekty španělské situace Mé děti nepatří státu Proroctví pro letošní zimu Výklad Žalmů od Dana Drápala: Žalm 1 Žalm 2 Žalm 3 Žalm 4 Žalm 5 Žalm 6 Žalm 7 Žalm 8 Žalm 9 Žalm 10 Žalm 11 Žalm 12 Žalm 13 Žalm 14 Žalm 15 Žalm 16 Žalm 17Re: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky (Skóre: 1)
Vložil: JakubV v Pátek, 12. květen 2006 @ 22:38:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Při sledování přechodu D. Drápala k politickým aktivitám nelze nevzpomenout památné prorocké slovo uživatele GS Pastýře v článku Poděkování Špuntíkovi aneb další vlna na obzoru?, který byl oceněn Zlatou perlou Grano Salis, a to zejména tuto jeho část:
  Nyní jsme v době, kdy je čas na další vlnu. Je třeba další injekce enthusiasmu, nejlépe nějakou zaručenou a instantní metodou, protože kříž a následování se dnes nenosí. Je třeba vzbudit city, očekávání a rozproudit zejména mladé křesťany, kteří ještě nejsou frustrováni minulými neúspěchy. Každou vlnu tak “odpracuje” zejména nadšená mládež, která po sérii krachů se stává skeptickou a rezistentní a v další vlně již prakticky nepoužitelnou. Nevím zatím, co to bude, ale zřejmě to – jak to bývá obvyklé – dorazí z USA a bude to mít několik společných jmenovatelů:
  1. Bude to slibovat probuzení.
  2. Bude to postavené na zkušenosti a zjevení.
  3. Bude třeba se sjednocovat napříč denominacemi včetně řkc.
  4. Bude třeba odložit rozsuzování a bezpodmínečně se tomu otevřít.
  5. Bude to doprovázeno bombastickou reklamou v časopisech.
  6. Nebude možné to veřejně kritizovat.
Odhadoval bych, že nyní půjde o nějaké hnutí, které bude křesťany pobízet ke vstupu do politiky a snažit se měnit společnost v duchu křesťanských idejí, což by mohlo být považováno za naplnění Velkého poslání a probuzení poslední doby. Zřejmě se bude tvrdit, že evangelium má i společenský rozměr a že je třeba vnést do společnosti křesťanské hodnoty. A to nikoliv cestou kříže, pokání a dobrovolného rozhodnutí, ale cestou legislativy a v sociální rovině. Křesťané by mohli být voláni vystupovat jednotně vůči politikům a vůči společnosti. Zřejmě by se mohlo jednat o (jinak užitečné iniciativy) například zabránit registrovanému partnerství nebo zcivilizovat média. Možná by to mohlo začít jednotnou linií proti potratům, homosexualitě a pornografii. To je samozřejmě chvályhodné a zaslouží si to podporu! Ale šlo by pouze o vějíčku. Poté by to mohlo pokračovat jednotným postupem za zvolení těch “správných kandidátů” do politické reprezentace a prosazení křesťanské legislativy. O něco podobného usiluje hnutí Rekonstrukce v USA (spojení teonomistů a charismatiků), kteří chápou evangelium jako ustanovení principů Božího království ve světské společnosti. Něco podobného se stalo zhruba v 5-6. století. Zatím všechna negativní hnutí v USA našla širokou odezvu i v ČR a domnívám se, že ani nyní by tomu nemuselo být jinak. P. S. Pro snadnější orientaci by mohlo pomoci sledovat redislokaci klíčových představitelů, kteří většinou ochotně dané trendy v ČR nastartují :-)Re: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky (Skóre: 1)
Vložil: Spuntik v Pátek, 12. květen 2006 @ 23:30:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dan Drápal zřejmě psal na počátku svého působení v politice pod pseudonymem Václav Drozda, jak nám ukazují jeho články na pravicovém serveru virtually.cz, a to 1.10.5004 a 31.1.2005. Poté zřejmě došlo ke zlomu a Dan Drápal vstoupil do politiky, protože článek z 12.5.2005 již píše pod pravým jménem již jako člen Konzervativní strany. Při vyhledání článků podle autora na serveru virtually.cz se u autora Dana Drápala objevují i ty dva články podepsané jako Václav Drozda. Naopak pod autorem Václav Drozda žádné články nejsou. 12.5. 2005  Zakázat komunisty? 31.1. 2005  Evropská Unie, Češi, emigranti, běženci.... 1.10. 2004  Proč si velmi vážím pana prezidenta KlausePíše ... (Skóre: 1)
Vložil: jarda2005 (jvag@centrum.cz) v Pátek, 19. květen 2006 @ 17:08:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud píše zajímavé články tak ať píše - stejně dělá i Pastýř - snad mu nezávidíte, že mu to otiskuje i celostátní deník?

Novinařina je na úbytě, dobrý článek s hlavou a patou má svou cenu.

Jaký to je člověk a kam směřuje jako křesťan bych nechal na Bohu - ten zná jeho cesty dobře.

Nemusí být každý kdo se dobře vyjadřuje i dobrý člověk, ale soudit ho a škatulkovat a předvídat ... nebuďme směšní ....

Díky za upozornění na články

jarda
Re: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky (Skóre: 1)
Vložil: joker v Středa, 26. říjen 2011 @ 21:15:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud by někoho zajímaly i audiozáznamy, kde Dan hovoří, pak zde jsou k dispozici nahrávky z cyklu Káva o páté, včetně jeho svědectví (Zpráva o hledání Boha).
Jinak jsem rád, že Dan vyšel mezi lidi i prezentuje jim křesťanské názory formou, kterou jsou schopní akceptovat.Re: Dan Drápal opustil výsostné vody teologie a vydal se do řečiště publicistiky (Skóre: 1)
Vložil: Cumulonimbus v Středa, 09. červenec 2014 @ 10:05:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Věc má háček. Pan Drápal je opravdu nadšený a nekritický stoupenec neoliberalismu, kde černá je bílá, bílá černá a přece je vše jak má být. Namátkou rozkliknutý článek ( http://www.blisty.cz/art/21173.html ) je toho trvalým důkazem. Tento pán prostě není ani objektivní, ani nezaujatý, ani moudrý a Bůh suď, jestli vedený Duchem Svatým.

Zatím, celá desetiletí, působí spíš dojmem nějakého klonu amerických republikánů, kteří statečně brání všechny manýry ropného, zbrojního, automobilového i tabákového průmyslu, stejně jako zištné zájmy globálních bankéřů a multimiliardářů.

Nějaký Kristus, etika, logika nebo spravedlnost s tím nemá nic společného.

Přesto jsou výplody toho pána doporučovány na GS...Stránka vygenerována za: 0.40 sekundy