Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Leona.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 12, článků celkem: 16368, komentáře < 7 dní: 335, komentářů celkem: 411417, adminů: 60, uživatelů: 5154  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 52 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

oko
brusle7
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112046218
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)
Vloženo Úterý, 28. únor 2006 @ 22:26:03 CET Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal cristiano

 Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)
V některých mariánských zjeveních Marie tvrdí, že je přímluvkyní a spoluvykupitelkou. Aktuální citace z mariánských zjevení jsou vypsány níže. To, co ve svých zjeveních, uvedených níže, věřícím prohlašuje je v plném rozporu s tím, co je psáno ve Svatých Písmech – Bibli. Úloha vykupitele náleží jediné osobě – Ježíši Kristu. Není nikdo, skrze koho jsme byli vykoupeni z našich hříchů, než skrze Ježíše Krista! Úlohu přímluvkyně, kterou si tato zjevení připisují – jsou úlohami rovněž božskými. Nikdo nemůže mít takovéto vlastnosti než Ježíš Kristus a Duch svatý!! Avšak římskokatolická Marie tvrdí společně se schválením církve Římské, že tyto úlohy Mesiáše – vykupitele – a přímluvce jsou připisovány Marii. Je-li jen jeden Mesiáš a vykupitel - a tím je Ježíš Kristus – není jím nikdo jiný. Když je jen jeden, není jich více!!
Citace Mariiných zjevení
Citace: Svět degeneruje tak moc, že bylo nezbytné pro Otce a Syna, aby mě poslali na svět mezi všechny lidi, abych byla jejich přímluvkyní a spasila je.

Zjevení: Paní všech národů Postavení: Schváleno biskupy. Toto jsou zjevení, které místní biskupové (obyčejní) vyšetřovali a podali zprávu. Tomuto zjevení byla dána pečeť schválení (iprimatur). Toto znamená, že katolící mohou (ale není to vyžadováno) navštěvovat místo zjevení, poslouchat a být poslušní těmto zprávám. Zdroj: Josef Kunzli, editor, The Messages of The Lady of All Nations, Santa Barbara, CA, Queenship Publishin, 1996, p.51. Zpráva byla zjevena Idě Peerdeman z Amstredamu, Holandsko, 29.duben 1951..viz také: http://www.ladyofallnations.org/ida.htm
************************************************
Citace: Jsem zde jako spoluvykupitelka a přímluvkyně. Vše by se mělo na toto soustředit. Opakujte toto po mě: Nové dogma bude „dogma o spoluvykupitelce“ Zjevení: Paní všech národů Postavení: Schváleno biskupy. Toto jsou zjevení, které místní biskupové (obyčejní) vyšetřovali a podali zprávu. Tomuto zjevení byla dána pečeť schválení (iprimatur). Toto znamená, že katolící mohou (ale není to vyžadováno) navštěvovat místo zjevení, poslouchat a být poslušní těmto zprávám. Zdroj: Josef Kunzli, p.49. Zpráva byla zjevena Idě Peerdeman z Amstredamu, Holandsko, 29.duben 1951..viz také: http://www.ladyofallnations.org/ida.htm

Související verše o Ježíši Kristu jako vykupiteli
Zjevení Janovo 5:9 A zpívali novou píseň: "Jsi hoden vzít tu knihu a otevřít její pečeti, neboť jsi byl zabit a vykoupils nás Bohu svou krví z každého pokolení a jazyka, lidu i národa.
Titovi 2:13-14 ..v očekávání té požehnané naděje, totiž slavného příchodu našeho velikého Boha a Spasitele Ježíše Krista, který dal sám sebe za nás, aby nás vykoupil z veškeré nepravosti a očistil si pro sebe svůj zvláštní lid, horlivě milující dobré skutky.
Žalm 35:6 V ruce tvé poroučím ducha svého, nebo jsi mne vykoupil, Hospodine, Bože silný a věrný.
Související verše o Ježíši Kristu jako přímluvci
1 Januv 2:1-2 Synáčkové moji, toto vám píši, abyste nezhřešili. A kdyby někdo zhřešil, máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista, toho Spravedlivého. A on je oběť slitování za naše hříchy, a nejen za naše, ale i za celý svět.
Židům 9:24 Kristus přece nevstoupil do svatyně udělané rukama (jež je zobrazením té pravé), ale do samotného nebe, aby se nyní objevil před Boží tváří za nás.

Pozadí
Videoklip, který je dostupný v angličtině na této adrese cca 26MB - http://creationists.org/MessagesFromHeaven/english.html – srovnává mariánská zjevení oproti Bibli. Mějte ale na vědomí, že s vyjímkou Medjugorijských zjevení, jsou zde obsažená všecha zjevení, která jsou plně chválena církví nebo biskupy.
Osobně věřím, že celý mariánský kult je potupou požehnané, oddané a věrné služebnice Marie - matky Ježíše Krista, která je požehnaná mezi ženami, ale nikoliv požehnaná na úroveň - rovna Bohu!!! Každé připisování vlastností, patřící jen Bohu, Ježíši Kristu nebo Duchu svatému, obrácení se k ní v potřebách pomoci, či spasení = rouhání a synkretismus.
Má-li kdo zájem více prostudovat rozpory mezi Božím Slovem a mariánským kultem, může navštívit jedny zajímavé stránky:
http://prokrestany.sweb.cz/
Ad honore Jesum
Cristiano


"Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část) (Skóre: 1)
Vložil: Manciny v Středa, 01. březen 2006 @ 09:33:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I když jsem římský katolík souhlasím s tím, že lidová mariánská úcta nabývá někdy nezdravé podoby. Pokud se zde ovšem citují "zjevení" o Marii jako spoluvykupitelce, je třeba říci celou pravdu. V ŘKC se skutečně před několika lety rozvinula iniciativa, snažící se dogmatizovat tezi o Marii jako spoluvykupitelce. Tato snaha ovšem nedošla naplnění právě pro kontroverznost takového prohlášení. Církev nikoho nenutí, aby byl mariánským ctitelem. Pro někoho je Marie matka, pro někoho sestra v Kristu (např. pro mě). Na druhou stranu souhlasím s učením Církve o tom, že Boží lid je jeden (na zemi i u Pána, Kristus smrt přemohl) a že tudíž prohlašovat prosby o přímluvu vůči velkým zesnulým postavám víry za spiritismus je zhruba stejné jako tvrdit, že všichni charismatici a letniční jsou duševně úchylní sektáři. Otázka porovnávání čehokoliv s Písmem je rovněž zavádějící, kdo umí fundovaně a stoprocentně Písmo vyložit? Katoličtí bohoslovci na to studují pět let, včetně řečtiny, aramejštiny, hebrejštiny a historie. Tak nevím.Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy