Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Liliana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 427722, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116137685
přístupů od 17. 10. 2001

Partnerství: Senátor a evangelík Bárta je pro registrované partnerství !
Vloženo Úterý, 07. únor 2006 @ 13:07:31 CET Vložil: Bolek

Svědectví poslal Standa

Překvapení: senátor za KDU-ČSL Bárta je pro registrované partnerství

Hle překvapení. Mediální jednolitost obrazu KDU -ČSL dostala trhlinku. Proč píšu mediální? Protože to je takto prezentováno medii, realita je trochu jiná. V naší mediokracii je ovšem mediální image to hlavní, zejména nyní před volbami. Zákon o registrovném partnerství osob stejného pohlaví totiž v senátu podpořil i senátor Zdeněk Bárta. Media mylně informovala, že je člen KDU - ČSL a titulky tak hlásaly že člen KDU-ČSL podpořil tento zákon. Pan Bárta ovšem kandidoval jako nezávislý na kandiátce KDU ČSL a to je přece jen rozdíl. KDU- ČSL jako taková zůstává ve svém postoji jednotná. Na tom se nic nezměnilo. Ale předseda lidovců Kalousek přesto bude asi naštvaný, protože mediální obraz je mediální obraz a co je psáno, to je dáno.

Sám senátor Bárta na svých stránkách píše, že od bratří katolíků kvůli tomuto svému postoji dostává co proto. Ale uvádí, že jako věřící člověk a jako evangelický farář nemůže jinak a že je proto, aby byl tento zákon schválen. Je vidět, že není věřící jako věřící. V této otázce na jedné straně zůstávají katolíci a fundamentalistické (evangelikální, pietistické, charismatické) církve a na druhé dosti osamoceně Českobratrská církev evangelická. Ta také jediná se nepřipojila k dopisu církví senátu a prezidentovi žádajícímu odmítnutí tohoto zákona. Ne že by byla jednotně pro, ale není ani jednotně proti. Katolíci svůj postoj neprosazují jen prostřednictvím KDU-ČSL. Mají svou silnou lobby i v ODS v exčlenech integrované (Bendovy) Křesťansko demoratické strany (KDS). Mladý Benda je nyní poslancem za ODS a také se dosti silně jako militantní katolík projevuje. A v senátu například bigotní katolické postoje hájí a prosazuje senátor Martin Mejstřík zvolený za Cestu změny. Takže je vidět, že v této věci není rozhodující politická příslušnost. U senátora Bárty může hrát roli nejen to, že je evangelík, a ti si netolerance a útlaku v době rekatolizace a protireformace užili dost a mohou tak být v těchto věcech více citlivější, ale i jeho životní cesta, kdy jako signatář Charty 77 si zažil své (zákaz výkonu farářského povolání atd.) a jeho přístup k životu ukazuje i jeho angažování v pomoci postiženým lidem (Diakonie).

"Senátor a evangelík Bárta je pro registrované partnerství !" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Senátor a evangelík Bárta je pro registrované partnerství ! (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Úterý, 07. únor 2006 @ 16:10:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ja v tom ziadne prekvapenie nevidim, ten zakon bude skor ci naskor schvaleny tak ci tak.
Otazkou ale stale zostava:
Ake je preboha rovnitko medzi pomocou postihnutym a podporou homosexuality?

... a odkedy je clenstvo v charte 77 znamkou hodnovernosti?

ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ROCE 1989Správné zdroje ... (Skóre: 1)
Vložil: jarda2005 (jvag@centrum.cz) v Středa, 08. únor 2006 @ 15:03:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Stando,

musím tedy přiznat, že chyba bude asi v mém prohlížeči, že se mi některé Tvé články stávají nečitelné - tento mám zase zobrazen s velmi obroskými písmeny v nápisu a jinak celý tlustě černý, ale nějak se s tím už poperu.

K těm zdrojům - PRO tento zákon o registrovaném partnertsví hlasovali ze senátorů v klubu KDU-ČSL pan ZDENĚK BÁRTA a pan MILAN ŠPAČEK. Tedy DVA senátoři, nikoli jeden.

Zajímavé je jak se pan evangelický farář Bárta vyjadřuje o křesťankách, které čistotě zasvětí celý svůj život (uvedený úryvek je ze stránek pana Bárty barta.kdu.cz):

... v Denících Bohemia/Moravia 19. ledna. Stručně řečeno podle Z. Bárty: "Tento zákon není o legalizaci homosexuálního styku, ale soužití dvojic téhož pohlaví. Chyba homosexuálů je, že tento zákon je s homosexualitou spojován. Tento zákon je výhodný například i pro jeptišky (pokud žijí po dvou)." ... z dalšího textu je jasné, že si je Z. Bárta vědom, že ty zmiňované jeptišky tohoto zákona nevyužijí a využít nemůžou. Proto bude hlasovat pro a navrhuje do diskuse o zákonu vložit trochu inteligentního milosrdenství. ....

Pan senátor Milan Špaček je ČLENEM KDU-ČSL. Krátce po jeho zvolení r.2004 o něm proběhla aféra, že spolupracoval s STB, která na něho vedla spis. Před rokem 1989 jezdil do zahraničí a měl donášet na tam žijící krajany.

Závěr? Opravdu na tom, zda někdo byl nebo nebyl chartista moc nezáleží, ani na jeho politické příslušnosti. Hledejme ale každý aspoň ty správné zdroje k utvoření svého názoru.

jarda2005

Přiznám se, že můj rozum není sto porozumět argumentaci pana senátora! (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Středa, 08. únor 2006 @ 19:54:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Diskusia na strankach pana senatora skutocne stoji za to, na argumentoch o "jeptiskach " som sa vynikajuco pobavil.
Je uplne zrejme ze iba urobil co musel, uplne ako babka ktora vlastne nema rozhodovaciu pravomoc.

Z diskusie:
O Smolíčkovi Pacholíčkovi
"Zákon o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví" prošel na sedmý pokus Sněmovou i Senátem. Pro hlasoval i senátor KDU-ČSL, evangelický farář Mgr. Zdeněk Bárta. Svůj postoj se pokoušel obhájit v Denících Bohemia/Moravia 19. ledna. Stručně řečeno podle Z. Bárty: "Tento zákon není o legalizaci homosexuálního styku, ale soužití dvojic téhož pohlaví. Chyba homosexuálů je, že tento zákon je s homosexualitou spojován. Tento zákon je výhodný například i pro jeptišky (pokud žijí po dvou)." To už není argument, ale urážka. Z dalšího textu je jasné, že si je Z. Bárta vědom, že ty zmiňované jeptišky tohoto zákona nevyužijí a využít nemůžou. Proto bude hlasovat pro a navrhuje do diskuse o zákonu vložit trochu inteligentního milosrdenství. Přiznám se, že můj rozum není sto porozumět argumentaci pana senátora.
Ale nešť. Zato znám pohádku o Smolíčkovi Pacholíčkovi a Jeskyňkách: "Smolíčku Pacholíčku, otevři nám svou světničku. Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme ....." Zdá se, že globální oteplování je skutečně velmi závažný problém. PDRe: Senátor a evangelík Bárta je pro registrované partnerství ! (Skóre: 1)
Vložil: Olda v Pátek, 10. únor 2006 @ 15:01:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Názory pana senátora Bárty lze nalézt na jeho senátorských stránkách

Obzvláště zajímavé jsou ukázky z jeho elektronické korespondence došlé na mailovou adresu bartaz@senat.czRe: Senátor a evangelík Bárta je pro registrované partnerství ! (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Pátek, 10. únor 2006 @ 21:10:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Inac zaujimave je, ze niektori evanjelicky knazi, ktori sa nedovolavaju "trochu inteligentního milosrdenství" a nehlasuju za zakony pre "jeptisky ktore to nemozu vyuzit", /... / sa uz dnes mozu, za priamy biblicky pohlad na homosexualitu, dostat rovno do vezenia...

Evanjelický kňaz: Mesiac väzenia pre pravdu o homosexualiteStránka vygenerována za: 0.16 sekundy