Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Julius.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16649, komentáře < 7 dní: 269, komentářů celkem: 429334, adminů: 60, uživatelů: 5250  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 106 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Willy
Dzehenuti
gregorios777
rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116416841
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Zajímalo by mě uzavírání manželství podle Písma
Vloženo Úterý, 27. září 2005 @ 11:35:39 CEST Vložil: Karels

Dotazy čtenářů poslal Standa

Zajímalo by mě, kde je v písmu svatém uveden postup k uzavírání manželství a kde se doslova zakazuje uzavírat manželství s nevěřícími nebo popřípadě s příslušníky jiných církví. Jakým právem a proč si přestavenstvo CASD stanovilo v rozporu s Božím slovem a záměrem degradující a zcela nepochopitelné tzv. "Usnesení o uzavírání církevních sňatků". Tímto odporným paskvilem se CASD zařadila na úroveň středověkého učení a praktik římskokatolické církve. Standa.

Usnesení k uzavírání církevních sňatků
Přijato na zasedání Výboru unie v Ostravě 7. dubna 2002
 1. Církevní řád Církve adventistů s. d. stanoví, že "při svatebním obřadu klade otázky, formuluje slib a prohlašuje manželství za uzavřené pouze vysvěcený kazatel" (CŘ str. 46).
  Obřad uzavření manželství mohou provádět pouze vysvěcení kazatelé s platným pověřením ve sborech, které jsou jim svěřeny rozhodnutím výboru příslušného sdružení. Vysvěcení kazatelé zařazení v jiných služebnostech, důchodci nebo hosté mohou obřad uzavření manželství provést jen pod podmínkou souhlasu vysvěceného kazatele odpovědného za příslušný sbor a písemného souhlasu předsedy příslušného sdružení. Stejné ustanovení platí pro případ, kdy vysvěcený kazatel má provést obřad uzavření manželství mimo sbory, jež mu byly svěřeny.
 2. Církevní řád se rovněž vyjadřuje k otázce uzavírání církevních sňatků s nečleny církve: "Církev adventistů sedmého dne varuje své členy, aby neuzavírali manželství s lidmi, kteří nejsou členy Církve adventistů sedmého dne, a důrazně žádá své kazatele, aby taková manželství neuzavírali." (CŘ str. 158)
  Kazatelé mohou oddat pouze členy Církve adventistů sedmého dne.
 3. Konference unie, která se konala 23. - 25. 4. 1995 v Krajném (viz zápis z konference, rozhodnutí č. 14), rozhodla, "aby každý snoubenecký pár, který chce být oddán v naší církvi, absolvoval seminář 'Příprava na manželství'."
  Kazatelé tedy mohou oddávat pouze ty snoubence, kteří seminář absolvovali.
 4. Zákon o rodině č. 210/1998 Sb. v paragrafu 4a "Církevní sňatek" stanoví: "Manželství se uzavírá v místě určeném předpisy církve nebo náboženské společnosti pro náboženské obřady nebo náboženské úkony."
  V souladu se zákonem Církev adventistů s. d. v Česko-Slovenské unii určuje jako místo pro uzavírání církevních sňatků svých členů bohoslužebné prostory svých modliteben. V případech, kde to není možné, Církev adventistů sedmého dne uznává jako místo vhodné pro uzavírání sňatků svých členů bohoslužebné prostory protestantských církví.
 5. V případě, že nejsou splněny všechny podmínky pro uzavření manželství podle řádů a předpisů Církve adventistů sedmého dne nebo snoubenci uzavřou občanský sňatek, kazatel Církve adventistů sedmého dne ani žádný její jiný činovník nemůže vykonat svatební obřad ani podobnou příležitostnou pobožnost.
 6. Výjimky z bodů 4. a 5. může udělit pouze předseda příslušného sdružení za předpokladu souhlasu výborů sborů, do kterých snoubenci přísluší.
  (bod č. 6 byl doplněn na zasedání Výboru unie dne 28. 9. 2003)"Zajímalo by mě uzavírání manželství podle Písma" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zajímalo by mě uzavírání manželství podle Písma (Skóre: 1)
Vložil: Bany v Úterý, 27. září 2005 @ 12:09:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každý ma svoje. Někdo se hodně bojí, aby neudělal chybu, jiný by oddal zase všechny bez rozdílu.
Jen tak mne teď napadlo, že Bůh vždy varoval Izraelity, aby si nebrali cizozemky, aby tak nezačali smilnit s bohy těch národů. Na to dojeli mnozí i nejmoudřejší Šalamoun !!!
Jak bych se mohl radovat v Kristu, když moje partnerka by se mnou nechtěla chodit na křesťanské akce, Boha by možná s deseti otazníky strpěla kvůli mně, ale jak dlouho... Pak bych brzo si musel vybrat, kam chci jít, zda za Bohem nebo za ženou (pozor - mluvím o svobodných, kteří se rozhodují k sňatku, ne o ženatých, tam je to jasné, vše 1.Korintským 7 kpt.)
Máme přece rozum a Písmo jako takové všechny věci obsahuje. Když někdo položí takové otázky, tak mi to připadá takto: Věřím, Bůh je dobrý, ale je tady super hezká holka a pastor mne nechce oddat, co bych s tím mohl udělat ?? Radím nic. Dívej se na svém dvorku nebo na dvorku "příbuzných" církví. Bůh dal Adamovi ženu, tak ji má i pro mne, pokud po manželství toužím.Re: Zajímalo by mě uzavírání manželství podle Písma (Skóre: 1)
Vložil: Nemesis v Pondělí, 03. říjen 2005 @ 15:17:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady jak to tak vidím ani není o tom co člověk může mebo nesmí. Spíše asi takto. Manželství je dar od Boha, není to lidský výmysl. Dva lidé si před svědky a Bohem slibují věrnost a lásku. Myslím si tedy, že manželství bez Boha je spíše poloviční odrůda toho pravého ovoce. V případě, že si někdo věřící bere nevěřící tak se ten nevěřící Bohu ničím nezavazuje, zkrátka proto že v něho nevěří. U sňatku dvou nevěřících je to to samé. Ale o co spíše se podle mne Bohu jedná je, aby lidé spolu měli šťastný život, a to vyžaduje stejný životní směr ( nemyslím tím, vždy stejné názory) Když jeden půjde doprava a druhý doleva jak mohou jít společně? Někdy se to dá vyřešit tolerancí, ale co např. výchova dětí? Jeden řekne Bůh je a druhý "je to nesmysl" apod.
Tady asi vidím smysl toho všeho.Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy