Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marián.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16373, komentáře < 7 dní: 297, komentářů celkem: 411540, adminů: 60, uživatelů: 5156  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 328 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112101161
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Kdo se skutecne skryva v MOSTECH a Granu Salis?
Vloženo Úterý, 30. srpen 2005 @ 22:34:56 CEST Vložil: Bolek

Grano Salis poslal tomas16

Mam za to, ze na tomto projektu vystupuje farar jedne nejmenovane cirkve a snazi se me diskreditovat poukazem na to, ze jsem byval clenem cirkve nalezejici k hnuti Viry. Rad bych jen pro presnost dodal, ze cirkve Hnuti Viry se v te dobe vnimaly ne-li jako ty jedine spavne, tedy rozhodne jako to nejlepsi co krestanstvi muze nabidnout. Zastavam-li se na tomto portalu nejakych jinych Hnuti nebo cirkvi, cinim tak navzdory (nikoliv jak zde byva milne a s nedobrym umyslem naznacovano - kvuli) me pominule nalezitosti ke sboru Hnuti Viry.

Myslim vsak, ze insistovanim na me cirkevni minulosti otevira onen uzivatel velice zhave a atraktivni tema. Relevance toho kdo prosel jakou cirkvi, jak dlouho byl kde zakotven a co mu to prineslo je jiste pro mnohe diskutujici uzivatele determinujici a casto se zde setkavame se snahou zaradit toho ci onoho do nejake krabicky ci cirkevni skatule. Ale co GS jako takove a jeho zrizovatele?Muj odhad je, ze zrizovatele GS maji zjevne ne prilis daleko od BJB, maji potrebu negativniho vymezovani se vuci rkc a rozdeleni JB se jich zjevne citove dotklo. Odpor vuci charismatickemu 'prelezani plotu' je mezi nimi rovnez silny. Kritika kohokoliv a cehokoliv jineho - s vyjimkou jejich projektu a jeho vernych - je nechava naprosto chladne.Co na GS chybi je jasne slovo zrizovatelu k jake tradici se do jake miry hlasi. Mohli by jste prosim uvest cirkevni historii alespon nekterych klicovych postav, ktere stoji za projektem GS anebo ve zrizujicim sdruzeni MOSTY?Donesly se ke me zvesti, ze nejeden z vas prosel 3-5ti sbory odlisnych denominaci/ svazu a dokonce se tam ci onde podilel/a na vedeni. Muzete to prosim potvrdit? Mozna by to nejednoho uzivatele zajimalo a pomohlo se zorientovat na tomto pomerne tezko prehlednem webu.Doufam, ze to nebudete vnimat jako dalsi utok na vas projekt. Vzdyt preci pozadovat transparentnost a integritu se v otevrenych spolecenstvich slusi. Jen totalitari a sekty zakazuji ptat se na koreny a historii projektu/ hnuti a otcu zakladatelu.Mozna nemusite jmenovite probirat vsechny trapne historky (jak na tomto webu mnozi admini tak radi cini o druhych), ale zverejnit zakladni info o tom, ze jste jako zrizovatele dohromady prosli treba Rkc, BJB, KS +... (kdo vi cim jeste) by patrne na skodu nebylo.tomas16


"Kdo se skutecne skryva v MOSTECH a Granu Salis?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kdo se skutecne skryva v MOSTECH a Granu Salis? (Skóre: 1)
Vložil: tomas16 v Čtvrtek, 01. září 2005 @ 14:44:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ejhle zase jsem napsal neco nepohodlneho. admini me odmenuji chladnym mlcenim...:((((Re: Kdo se skutecne skryva v MOSTECH a Granu Salis? (Skóre: 1)
Vložil: tomas16 v Čtvrtek, 01. září 2005 @ 20:29:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co tagdle udelat anketu o tom, zda si uzivatele preji, aby zrizovatele tohoto projektu zverejnili prehled cirkvi/hnuti jimiz prosli?Re: Kdo se skutecne skryva pod nickem tomas15 (Skóre: 1)
Vložil: JakubV v Čtvrtek, 01. září 2005 @ 23:03:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je pozoruhodne, jak elitni exclen sboru Hnuti viry, nyni se pohybujici emisar na misii mezi evangeliky a luterany, ktery tvrdi ze neni clenem ani priznivcem zadne cirkve, s zadnou cirkvi ani hnutím neudrzuje kontakty a pry prichazi na GS jsa izolovan od vseho hastlu a bastlu ceskych cirkevne politickych pomeru a pritom je to chronicky lhar, tomas15/16, s jakou vervou a zapalem zde obhajuje uceni Hnuti viry a s jakou nenavisti napada Alese France, kvuli jeho kritickym studiim uceni Hnuti viry a potazmo i tento portal, ktery jako jediny v CR se odvazil jeho studie zverejnit.

Jeho motivy jsou zname, neni co resit. Hereze Hnuti viry vydala sve plody. O psychiatrickem profilu ani nemluve....Typický příklad manipulační techniky (Skóre: 1)
Vložil: Krytyk v Sobota, 03. září 2005 @ 12:10:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toto je typický příklad manipulační techniky, kdy se manipulátor, v našem případě autor článku, pokouší odvádět pozornost od na tomto portálu nastolených závažných témat, týkajících se čistoty učení některých hnutí. Aby vytlačil z centra pozornosti čtenářů zvažování argumentů proti učení Hnutí víry a dalších "charismatických" aktivit, snaží se odvést pozornost k portálu samotnému a rozpoutat diskusi s jeho provozovateli. Snad v bláhové naději doufá, že vrhne-li nějaký stín na portál nebo provozovatele, že zpochybní legitimitu diskuse samotné nad úchylkami v učení jmenovaných hnutí. Klobouk dolů před tím, jak se provozovatelé v tomto případě moudře zachovali a nenechali se zatáhnout do diskuse, kterou se jim snaží autor vnutit. Podle poskytovatelů má portál sloužit k diskusím křesťanů o otázkách křesťanství. Nechtěl bych, aby si někdo, komu schází argumenty v diskusi o učení, vynutil změnu charakteru portálu na diskusní portál o portálu samotném, popř. o jeho poskytovatelích. Oceňuji také moudrost ostatních uživatelů, kteří (až na paralelní identity) důsledně tyto manipulační snahy ignorují. Ignorace je totiž podle psychologů velmi účinná zbraň vůči manipulátorům.Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy