Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 75 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115638870
přístupů od 17. 10. 2001

RE:Dezinformace palestinské církve
Vloženo Středa, 29. červen 2005 @ 00:26:45 CEST Vložil: xvejvodam

Zamyšlení RE:Dezinformace palestinské církve Dovolím si stručně reagovat na článek "Dezinformace palestinské církve". Dále vám doporučuji přečíst můj související článek "Nebezpečí dispenzacionalismu". 

Dezinformace palestinské církve    
Palestinci musí čelit nejen silnému Izraeli, ale také jinému nepříteli: křesťanskému sionismu. Tato křesťanská sekta stojí na straně zlé moci“, prohlásil prezident biblické školy v Betlémě Bishara Awad. Jiný duchovní, biskup Munib Younan, se nechal slyšet, že „křesťanský sionismus není jen nemocnou teologií, nýbrž přímo kacířstvím jako arianismus a nestorianismus. Je načase tento falešný výklad Krista a evangelia revidovat“.
Musím se přiznat, že to vidím podobně, křesťanský sionismus ať už jej nazýváme jak chceme je dle mého názoru skutečně bludným učením. Jakési obdivné vzhlížení se v národu, který ve své většině odmítá Ježíše jako Krista, Mesiánské Židy označuje za sektu, národu jehož náboženství je do značné míry založeno na vyhranění se vůči křesťanství a které ve svých hlavních dokumentech uráží a zesměšňuje našeho Spasitele, národu, který veřejně plive na symboly křesťanské víry, to mi skutečně připadá nehorázné.    Snad nebudu nikým nařčen z antisemitismu, opak je totiž pravdou, ale stejně jako cítím potřebu se vyhranit vůči Islámu, cítím jí i vůči Judaismu, neboť je to náboženství, které se z hlediska křesťanství od příchodu a odmítnutí Pána Ježíše (většinou národa) profiluje jako náboženství falešné a antikristovské.
Přestože patří dnešních 7 jeruzalémských biskupů k různým denominacím, všichni si osobují nárok být nástupcem apoštola Jakuba. Pro vztah arabských křesťanů a muslimů je klíčovým faktorem nacionalismus a panarabská solidarita. V arabských kruzích se hovoří o „arabismu“ jako o společném jmenovateli regionu od Maroka po Perský záliv.
Totéž se dá říct i obráceně, židům je celkem jedno, zda je Arab křesťanem či muslimem.
Řecko-pravoslavný arcibiskup Atalla Hanna vyzval ke spolupráci muslimy i křesťany v odporu proti válce v Iráku. Vychvaloval přitom sebevražedné atentátníky jako arabské hrdiny.

Metodistický pastor Alex Awad se považuje za ochránce muslimů a islámu. Vyzval k boji proti předsudkům mezi západními křesťany s odkazem na proti islámská tažení ve středověku.

Tak s těmito výroky samozřejmě souhlasit nemohu, ale musím vyjádřit své přesvědčení, že situace není černobílá a je potřeba měřit spravedlivým metrem na obou stranách. Ovšem situace, kdy se díváme skrz prsty na lidi, kteří vyznávají stejného Spasitele jako my a obdivujeme ty, kteří na něho plivou mi přijde jako schizofrenní. Já osobně jsem pro svobodu vyznání a věřím, že by nikdo neměl nikomu zakazovat jeho víru nebo mu násilím vnucovat tu svojí, ale na druhé straně vidím jako nutnost pevný postoj křesťanů vůči muslimům i judaistům (vždyť oni sami jej pevný mají) a jasně vyjadřovat, že z pohledu křesťanství jsou obě náboženství falešná. Nedávno jsem se setkal také s názorem, že zvěstovat Evangelium židům není správné, neboť oni mají svou starou kulturu a svou tradiční víru...Tak to už mi přišlo jako naprostá nehoráznost, cožpak mi křesťané nevěříme, že není žádného jiného jména, ve kterém by bylo spasení než jméno našeho Krista Ježíše? Může snad židy spasit jejich talmud,mišna atd.? Ale to bychom přece popírali sami sebe....                  S přáním všeho dobrého a Božího požehnání                  při hledání pravdy všem křesťanům, židům i muslimům (a všem ostatním).                                                xvejvodam

"RE:Dezinformace palestinské církve" | Přihlásit/Vytvořit účet | 9 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

jen pár poznámek (Skóre: 1)
Vložil: vogel v Středa, 29. červen 2005 @ 02:53:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jakési obdivné vzhlížení se v národu, který ve své většině odmítá Ježíše jako Krista,

No hlavně že v ČR ho nadšeně přijímá většina populace, že? (a to nemluvím vůbec nemluvím o celém okolí Izraele, kde se za víru v Ježíše Nazaretského jako Spasitele a Božího syna většinou zavírá do vězení, případně popravuje)

Mesiánské Židy označuje za sektu

V ČR je za sektu nepovažují jen protestantští křesťané (a to ještě ne všichni)

ve svých hlavních dokumentech uráží a zesměšňuje našeho Spasitele, národu, který veřejně plive na symboly křesťanské víry,

stačí si projít pár internetových diskuzí na idnes a třeba na lidovkách a zjistíte, že tady v ČR se děje to samé, tedy né v "hlavních dokumentech", ale stačí jeden článek o papeži, nebo o Husovi, atd... a 98% diskutujících má na církev, věřící a Ježíše stejný názor jako Aloo tady http://www.kshk.cz/forum/read.php?f=1&i=5893&t=5893

díváme skrz prsty na lidi, kteří vyznávají stejného Spasitele jako my

Promiňte, ale člověk který věří že Allah je búh a ochraňuje islám nevyznává stejného Spasitele jako já, možná věří že Ježíš existoval, tak jako muslimové, ale to je tak všechno. Kdyby vyznával stejného spasitele jako já, tak se bude za muslimy modlit, bude muslimům kázat evangelium a vést je k Ježíši jako osobnímu spasiteli a vést je k opuštění islámu a odvrácení se od něj.


Co jsem tím chtěl říct? Že spousta vašich výtek byla irelevantní a že by to chtělo vůči nekritickým obdivovatelům Izraele použít jiné. A taky poznamenat, že ateistickým židům, kterých je v Izraeli taky dost je tohle všechno šumák (Ježíš, rabíni, talmud, tóra, Mesiánští židé atd..)

S čím ale mohu souhlasit je ten poslední odstavec není žádného jiného jména, ve kterém by bylo spasení než jméno našeho Krista Ježíše, Amen žid nebo řek, svobodný nebo otrok, kdo nemá Ježíše Nazaretského jako osobního spasitele má prostě z hlediska věčnosti pekelnou smůlu.


Petr J.(eagle) aka (vogel)

odpověď (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 29. červen 2005 @ 15:09:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
- nevzhlížíme primárně k národu, ale k Bohu, který s ním koná předivné věci; k lidu Izraele se obracíme láskou, poněvadž tvoříme jeden Boží lid; podle listu k Římanům jim vděčíme za mnohé a vzali jsme duchovní požehnání, proto podle apoštola Pavla jim dlužíme hmotné věci;

- mesiánští Židé jsou nazváni sektou již v Novém zákoně a právem, neboť se oddělili (odtrhli na Boží příkaz) od celku; není to nic ošklivého, jen vyjádření stavu věci;

- Spasitele uráželi již v evangeliu, že se "pominul na rozumu", čímž jen naplnili Písma; jiní z vedoucích lidu se Pána zastávali, ale byli v menšině; nevím o plivání na křesťanské symboly, chtělo by to nějaký příklad;

- jak může být judaismus falešné náboženství, když se v zásadě opírá o Starý zákon? ; naši církevní předchůdci přijali daleko více pohanských myšlenek do svého učení než Židé; jsou anti-Kristovci?, jistě, že jsou,Pavel je označil za nepřátelé evangelia, ale zároveň jako milé Bohu! ; nemáme snad naše nepřátele milovat?; do role nepřátel Krista je postavil sám Bůh, neboť On otupil jejich smysly ( Řím.11,8-9) a postavil jim překážku, o kterou klopýtli, čímž se nám pohanům otevřely dvéře spásy; Pavel je sice označil za nepřátele evangelia, ale zároveň jako Mojžíš nabídl svůj život za ně a dal nám příklad lásky!

-spása "jen" ve jménu Ježíš Kristus? ; kdo zná Starý zákon, ten také ví, že Hospodin ve Starém zákoně je tentýž jako Ježíš Kristus. "Já jsem" je totožný s Pánem Ježíšem; Židé oslavováním Jahveho – Adonaje - aniž by to věděli, oslavují Ježíše Krista! Díky starozákonní smlouvě jsou v Boží přízni, ale k Bohu Otci přístup nemají, ten získají až poznají, že Pán Ježíš je JHVH Starého zákona.

- Izrael není lepší než církev, je jen naším starším bratrem ve víře; oba bratři jsou však hříšní, odkázáni na Boží odpuštění;

- zvěrstva na straně Izraele? buď je to naprostá neznalost situace, nebo antisemitismus jako z učebnice!; kdo koho vraždí od konce 19.století? ; kdo má v plánu vyhubit toho druhého? Kdo posílá teroristy s cílem zabít co největší množství lidí?

- je pravdou, že křesťanské církve nejsou důsledné v učení, co je pro církev ze Starého zákona závazné; nelze se tomu moc divit, přicházeli k poznání postupně; dnes můžeme jasně říci, že ze Starého zákona není pro církev závazné vůbec nic! ; nás zavazuje zákon Kristův, ne Mojžíšův!; kdo chce něco plnit dobrovolně, může;

- Izrael nemůže být a také nebude spasen jiným způsobem než my z pohanů, neboť cesta ke spáse je jen jedna: přes odpuštění hříchů - Řím.11,26-27;

Závěr: Starým zákonem provázel Izrael Kristus před vtělením, někdy nazvaný "Andělem Hospodinovým"; tentýž Kristus provází církev Nového zákona; v tom je ten důsledný monoteismus: jeden jediný Vůdce, Mistr a Pán Božího lidu;Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy