Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 646, komentářů celkem: 432942, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 458 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
Tolstoj

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119038952
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Co je svoboda aneb potřebuješ se znovu narodit ….
Vloženo Středa, 22. červen 2005 @ 06:49:04 CEST Vložil: Karels

Zamyšlení poslal BanyVšichni teď u nás žijeme v období svobody slova, kdy cenzura není vítána, v období svobody jednotlivce či národa, svobody shromažďování a vyznání atd.atd. Abys mohl tuto svobodu ustát a být skutečně svobodný, potřebuješ se narodit znovu a to z Božího Ducha. PROČ ? Abys pochopil, co je svoboda.

Člověk si může hrát na myslitele, oslňovat svými znalostmi. Chlubit se tím, čeho dosáhl, svou rodinou, svými přáteli. Celý svět nám leží u nohou. Pomocí internetu se můžeš dostat k informacím, o kterých se ti před patnácti lety ani nezdálo. Můžeš vidět co chceš, říkat co chceš. Jsi však opravdu šťastný a svobodný ?

Jednou kdosi moudrý řekl: „Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.“ Zde začínají naše první problémy, se kterými se setkáváš v každodenním životě a které zatím vnímáš se sebezapřením. Například je krásné letní počasí a je tady první svoboda, chodit u vody „nahoře bez“ nebo ještě lépe „in natura“. Co na tom, že láska má být čistá, první touhy by měly být po spřízněné duši opačného pohlaví. Ve vysílání jedné nejmenované rádiové stanici moderátorka (žena !) vytahuje denně z našich svobodných spoluobčanů odpovědi na záludnosti sexu a společného života. Máš chuť se do společného života zapojit, tak místo k vodě zamíříš na veřejné jednání zastupitelstva města. Volají zde vybudujme dětské hřiště, nic nebudujme, bude tam kravál. Potřebovali bychom opravit ulici a rozšířit nájezd, to nemůžete, to je můj majetek a ještě si bezstarostně díky svobodě slova zakřičíte, že starosta je podplacený….. Dovíš se, že chtějí vystěhovat neplatiče a vybydlovače bytů. Najednou z původního důvodu se tato otázka stává rasistickým útokem na obyvatele. Tak se jde na jednom konci města demonstrovat za demokracii a práva obyvatel. Na druhém konci slyšíš Nic než národ. Volá se po zákazu cenzury, tak si po cestě můžeš v kdejaké trafice koupit životabudič Leo nebo videokazetu s pornem (to nejlepší u nás), chybí už jen Viagra. Vedle ti Svědkové Jehovovi nabídnou své časopisy a kousek dál ti zazpívají křesťané nebo vyznávači cesty Hare Krišna. Doma místo povzbudivého laškování se ženou tě totálně vytočí nějaké hlouposti, děcka rozbily okno a ještě vám ukradli kolo. Jsi přece jen už trochu utahaný a chtěl bys jít spát. To přece nemůžeš. V okolních bytech se střídají hudební produkce a to ne pro soukromé poslechy, ale nejlépe pro několik paneláků kolem. Co na to OSA ? Nějaký výběrčí by se určitě uživil. Aby toho nebylo málo, tak po probdělé noci se ploužíš do práce a nestačíš se divit, kde se tu najednou vzalo tolik rozbitých flašek a papírů, no však to někdo někdy uklidí.

A proto jsem rád, že jsem se mohl stát otrokem a to otrokem ne jen tak někoho, ale samotného Boha stvořitele nebe a země, dárce našeho života. Tuto svobodu volby jsem získal absolutně nezaslouženě a to díky odpuštění všech mých hříchů (včetně výše citovaných) skrze jednu jedinou oběť Božího Syna Pána Ježíše Krista na kříži. Nebyl jsem ji hoden a ani nikdo z nás není. Jsme všichni zralí pro protloukání se prachem ulic. Setkáním s živým (tedy existujícím) Bohem lze získat skutečnou svobodu, o které se může nezúčastněným jen zdát. Proto, pokud Boha osobně neznáš, jsou to pro tebe dnes bláboly, proto se potřebuješ jak říká Pán Ježíš znovu narodit. Ne ze ztrápeného těla,ale z vody a Ducha. Kdo ti může dát větší svobodu, než že pod Jeho ochranou, proměňujícím vlivem a růstem, můžeš odpustit, můžeš neodplácet zlým za zlé, nemusíš zlořečit, ale máš moc blahořečit a činit druhé lidi svobodné a to nejdůležitější, mít je rád. Nepotřebuješ být bohatý materiálně, potřebuješ být bohatý na plnost Božího Ducha. Pak můžeš být svobodný a přínosný nejen pro svou rodinu, nejbližší přátele, ale i daleko za hranice svých dnešních možností. Je to věcí hledání moudrosti a rozumnosti, neplýtváním marných slov. Sklonění hřbetu před Stvořitelem není ostudou, ale ctí každého, komu se této pocty dostalo. Chceš-li tedy být opravdu svobodným, pokoř své srdce před Pánem Ježíšem Kristem a pak tvá nově nabytá víra bude ta, která ti pomůže překonávat nástrahy tohoto světa. Bůh není v čase, můžeš to udělat i teď, pokud slyšíš. Není důvod ztrácet drahocenný čas.


"Co je svoboda aneb potřebuješ se znovu narodit …." | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co je svoboda aneb potřebuješ se znovu narodit …. (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Středa, 22. červen 2005 @ 07:08:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Naprosto souhlasím,

naštěstí máme poznání Boha. Ale nevěřící tady to poznání nemají. Pro ně život končí smrtí. Já si nedovedu život bez Boha a vědomí jeho řádu představit.

Možná se tady dohadujeme o některých teologických bodech o tomhle a tamtom, ale máme naději, že jako Pán Ježíš byl vzkříšen, budeme i my vzkříšeni.

A poznali jsme řád a podstatu světa o co se snaží filosofové od nepaměti.

KarelsStránka vygenerována za: 0.39 sekundy